Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért gondolják a munkáltatók, hogy a 40 év felettiek nem alkalmasak az általuk hirdetett munkakör betöltésére? fórum

Miért gondolják a munkáltatók, hogy a 40 év felettiek nem alkalmasak az általuk hirdetett munkakör betöltésére? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
15. Darien
2006. nov. 21. 09:32

Sziasztok!


Bár én csak jó pár év múlva töltöm be a 40. életévemet, szeretnék hozzászólni a témához. Szerintem talán nem is a korról van itt szó. Sőt talán korántsem erről.


Juniperus megragadta a kérdés lényegét: "Mert a főnökök félnek a túl okos munkaerő agyától."


Ez teljes mértékben így van. Az előző munkahelyem egy ismert multi, egy svájci cég magyar leányvállalata. Logisztikusként dolgoztam ott szó szerint éjt nappallá téve.


Biztosan sokan tudjátok, hogy a logisztika szó ésszerű gondolkodást jelent, és elég felelősségteljes munka, mert nálunk minden olyan feladatot magában foglalt, ami az árumozgatással / árugazdálkodással volt kapcsolatos. Azt hiszem, szerénység nélkül mondhatom, hogy piszok jó voltam abban, amit csináltam, és pontosan emiatt sikerült kivívnom a kollégáim irigységét. Az ügyvezető állandóan üvöltözött velem, mondván, hogy sokat gondolkodom, és nem kell ennyi felelősséget vállalni. (Persze azért állandóan emelte a fizetésemet és a juttatásokat, hogy nekem ne legyen okom ezen a téren elégedetlenkedni, viszont isten tudja miért a lumpen kollégáknak is a kedvére akart tenni, úgyhogy úgy viselkedett velem sokszor, mint egy lábtörlővel.)


Kérdem én: nem az a lényeg, hogy ésszerűen gazdálkodjunk a vállalat és a vásárlók erőforrásaival?... Két évig dolgoztam ott, aztán otthagytam őket.


Most egy olyan magyar tulajdonú vállalatnál vagyok, ahol megbecsülnek, ahol bátorítanak az önálló döntésre és megbíznak az értékítéletemben. Igaz, itt van olyan, aki már 30 éve itt dolgozik, és kihalásos alapon lehet bejutni.


Szóval szerintem nem a koron múlik, hogy valaki jó munkaerő-e vagy sem. Mind a munkavállaló, mind a munkáltató hozzáállásán. Édesanyám nemsokára nyugdíjas lesz, de a főnöke nem akarja elengedni nyugdíjba, mert mint mondja, ilyen ügyintézőt nem talál még egyet...


Mindenesetre kívánok mindenkinek legalább annyi jót, mint amiben most nekem van részem, és szívemből kívánom, hogy mindenki megtalálja a számítását munka területén.

2006. nov. 14. 10:07

szerintem azért mert nem normálisak...

lehet valaki idösebb attol még nem törvényszerü hogy nem tud dolgozni ez egy buta felfogás mindenkitöl aki igy gondolja és elitélendö a dolog mert szerintem mindenkinek megkell adni az esélyt hogy bizonyithasson hogy tud ha akar...

13. alma20
2006. okt. 20. 02:51

Szerintem az is közrejátszik, hogy a munkáltatók sokszor azért keresnek fiatal munkaerőt, mert rugalmasabb, lendületesebb, még meg akarja váltani a világot, esetleg új ötletekkel állhat elő, meg hasonló megfontolásból.

Én saját tapasztalatból tudom, ha új munkaerővel dolgozom, mindig vannak új ötletei, más szemszögből látja a helyzeteket és lehet, hogy hamarabb megoldást talál egy megoldandó feladatra.

Sok munkahelyenek jót tesz a munkaerő váltás!

Plusz juniperus meglátása is hozzájárul véleményem szerint.

12. dogiz
2006. okt. 12. 15:40

Sziasztok!

Nem feltétlenül értek egyet azzal, hogy 40 felett nem kapsz munkát. Az én előző és jelenlegi munkahelyemen sem volt jellemző, hogy "csak a 40 év alattiak". 5 éve dolgozok egy kis vállakozónál, egy viszonylag fiatal cégvezető, de nincs soha az a kikötés munkaerő felvételnél, hogy hány éves legyen az illető. Nála a lényeg, hogy jó szaki, hozzáértő és komoly gondolkodású legyen az illető hölgy v. úr.

2006. okt. 7. 07:51

Sziasztok. Nos én 40 éves már elmúltam, idén töltöm az eggyel többediket.

Az is igaz, hogy pillanatnyilag 4. hónapja leszázalékolt nyugdijas vagyok, de előtte intenziven dolgoztam, kivéve amikor munkanélkülin voltam, mert munkahelyet kellett váltanom.

Katasztrófális és siralmas a helyzet. Én már 38-39 évesen is nehezen találtam munkát, és volt, hogy a telefonba szabályosan beleröhögtem a főnök úr fülébe, mert olyan választ kaptam, amitől csak röhögőgörcsöt lehetett kapni.

Egyszer megkérdeztem, hogy ugyan mondja már meg nekem a kedves főnök úr, hogy miért nem jó neki a 25 év feletti női eladó /gyermekruha és játék boltba/? A válasz: "Azért, mert a fiatalabbak jobban megértik, mit akar tőlük a főnökük."

Na ezen a mondaton kaptam röhögőgörcsöt, és leraktam a telefont.

2006. okt. 6. 22:50
Igen sajnos. Sok a munkanelkuli, a munkaado siman valogathat kedvere, eshat csak a dekorativ, kozepfoku nyelvvizsgas, eletteli fiatalt valasztja. Meg csk 28 vagyok, de elore felek mi lesz velem e teren jopar ev mulva.
2006. szept. 28. 08:54

Sziasztok!

Ma regisztráltam.

Szeretnék hozzászólni a témához.

Úgy vélem, mindenkinek, aki munkanélküli-én is az vagyok-megvan a saját kudarcélménye.Csakhogy tömegesen fordul elő!

Én lassan 10 éve nem találok munkát!

Hogy miért?Több oka is van.

1)Maga a kialakult párkapcsolat

2)2 gyerekem van,folyamatosan GYES-en voltam

3)Kevés az állás

így persze nagyon sablonszerű.

Ez nekem így 15 évet jelent, azóta nem dolgoztam:(

A "perifériára" kerültem, ismeretségi körömre és a családra ebből a szempontból nem számíthatok.

A most dolgozó nők nagy része fiatalabb nálam és nem is számíthatok arra, hogy így bárki is dolgozni akaró nőnek tekintsen.Nehéz ebbe beletörődni.

2006. szept. 26. 20:18
Mert nincsenek azzal tisztában, hogy ez az időszak a legkedvezőbb munkavégzés szempontjából!
2006. szept. 25. 19:39
szerintem azért mert úgy gondolják az évek folyamán csökkent a türelmük és a teljesitmény képeségük.De ez hülyeség mert aki idős tapasztalt az eleve többet tud.
2006. szept. 21. 20:26
40 felett nem nagyon alkalmaznak embereket, pedig majdnem 20 évet kell utána dolgozni a nyugdíjig.
2006. szept. 14. 14:50

A fő probléma egyébként pont az ilyen általad említett hozzáállással van. Biztosan nem légből kapott ötlet, amit említettél. Gondolom, láttál rá példát.


Ezek miatt pont azok szívnak, akik végig dolgoznák rendesen az évet.

2006. szept. 14. 13:37
Szerintem az is közrejátszik, hogy már negyven felett van annyi rutinja egy nőnek, hogy nem lehet vele packázni és nem utolsó sorban az évek mulásával egyre több szabadság jár. Ha azt még kombinálja egy kis begsivel, alig dolgozik 8-9 hónapot egy évben. Csak erről nem beszélnek.
2006. szept. 14. 13:17

Hogy melyik munkáltatónak mi a baja a 40-esekkel, azt nyilván ők tudnák csak pontosan megmondani. A multiknál nagyon sokszor aktív nyelvtudást, számítástechnikai ismereteket is kérnek. Ezekkel is lehetnek gondok. Illetve az sem feltétlenül előnyös, ha valaki 20 évvel ezelőtt elvégzett egy főiskolát/egyetemet és azóta nem képezte magát. Manapság a legtöbb területen elengedhetetlen a folyamatos képzés.


Aztán a fiatalabbakat még könnyebb rávenni a 10-12 órás munkára 8 órás fizetésért.


És nagyon sok 40 fölötti nem tud önéletrajzot írni (bár, ez sajnos nem kizárólag rájuk igaz), de ez is nagyban hátráltatja a bekerülést egy új munkahelyre.


A másik, ami még ok lehet, hogy nem kapnak lehetőséget, pédául az, hogy soknak nincs rutinja az álláskeresésben, interjúzásban, önmarketingben, illetve a nem építi tudatosan a karrierjét, kapcsolati hálóját...


Szóval nem feltétlenül csak a munkáltató tehet arról, ha nem kínál lehetőséget egy 40-esnek, mert van, amikor nincs kinek kínálni.


A fentieket általában írtam, nyilván nem vonatkozik mindenkire.


Az ideális persze az lenne, ha generációk megtanulnának együtt dolgozni és együtt kiaknázi az előnyöket, amik esetlegesen a kor különbségekből származik.


Lehet, hogy a családmodell széthullásával is összekapcsolható, hogy mennyire nem tudnak, akarnak, szeretnek egyesek tőlük eltérő korúval együtt dolgozni. De ez csak most jutott az eszembe (nem tudok tudományt mögé tenni:)


Ezen meg csak ront, hogy mi magyarok amúgy sem vagyunk összetartó nagy csapatjátékosok (szintén nagy általánosságban).

2006. szept. 14. 12:44

Az én saját véleményem az, hogy igenis alkalmasak. (Hozzáteszem, nekem van munkahelyem.) Szakmai tapasztalatuk, gyakorlatuk sokkal nagyobb, mint egy kezdőé. Nem kell tartani - nő munkavállaló esetében -, hogy gyes-re megy, a férfi esetében pedig szintén mondható ue. Ma már sok férfi vállalja a gyerekkel való otthon maradást, ill. ha beteg ő(k) is részt vállalnak az ápolásukból.

Nem vitatom, hogy egy frissen végzett fiatal, friss tudással rugalmasabb, netán még okosabb is.

Mégis az a véleményem, hogy a korosztályom az évtizedek során maga mögött tudható tapasztalatával sokkal többet lendíthet/segíthet a munkaadójának a cég, stb. előrehaladásán.

2006. szept. 14. 12:36
Miért gondolják a munkáltatók, hogy a 40 év felettiek nem alkalmasak az általuk hirdetett munkör betöltésére?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook