Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 90/60 - ismered az érzést? fórum

90/60 - ismered az érzést? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. jún. 22. 14:22
Nyitottam egy klubot, hátha van kedve picit zártabb körben csacsogni azoknak, akiket érint a téma. Ha úgy gondoljátok: [link]
71. Kilimcs (válaszként erre: 68. - LillAngel)
2014. jún. 10. 18:27
Kizárólag árnyékban, sok folyadék ill ok hűsölés :-) akik napozosak párton sportolók nem is viselnek el strandon emiatt . Mert vagy víz vagy árnyék.
70. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 10. 16:26
Én is ezt használtam, de már nem létezik - ezt mondta a doki.
69. Mezei Virág (válaszként erre: 64. - LillAngel)
2014. jún. 10. 16:21

Szerintem nincsenek már ilyen gyógyszerek.

Tavaly én is kértem volna a doki nénitől, ő mondta.

Létezik azért, csak általában kórházakban használják.

Sötét fekete tea,kávé, ginkgo, sok folyadék ami segít.

Meg fontos a mozgás.

(azóta olvastam, hogy kutatásokat folytatnak az alacsony vérnyomás kezelésére)

68. lillAngel (válaszként erre: 67. - Kilimcs)
2014. jún. 10. 14:00
Én már a stranddal is csínján bánok, sajnos volt rossz élményem. :-(
67. Kilimcs (válaszként erre: 66. - LillAngel)
2014. jún. 10. 13:55

á, nálam is... ráadásul kihagytam az intenziv sportot, így most kapkodok.. tegnapő már rávettem magam, így ma jobb is lett. aztán ahogy erősödök, remélhetőleg egyre jobb elsz:)


no meg irány a strand remélme, az is segít:D

2014. jún. 10. 09:15

A napokban 34-35 fok várható. Szerintem ez az az időszak, amikor egyre többen szenvedünk.

Vagy csak nálam súlyosbodik ilyenkor a helyzet????

65. Kilimcs (válaszként erre: 64. - LillAngel)
2014. jún. 5. 16:30
Én nem. sport...
2014. jún. 5. 16:02
Olyan van közöttetek, aki szed(ett) gyógyszert az alacsony vérnyomás miatt?
63. Kilimcs (válaszként erre: 62. - Globus)
2014. máj. 31. 19:05
szoktam :) az alap :)
62. globus (válaszként erre: 60. - Kilimcs)
2014. máj. 31. 18:53
Igen, sajna melegben tágulnak az erek (is), relatíve alacsonyabbá válik. Hideg-meleg váltófürdőt érdemes lenne kipróbálni. Nem túl kellemes, de hatékony lehet.
61. Kilimcs (válaszként erre: 58. - Globus)
2014. máj. 31. 18:49
hja, én állni most se bírok. mindig dzsesszelek, mászkálok, stb.
60. Kilimcs (válaszként erre: 57. - Ubi pretium)
2014. máj. 31. 18:41

nekem kb 2 év volt mire a rendszeres sport meghozta a hatását tartósabban :)


a nyár tényleg agyrém tud lenni. bár a sportintenzitás növelése nekem sokban segít. minél fittebb vagyok, annál jobban bírom a nyarat. így tavasszal mindig elkezdek intenzívebben sportolni ált, hogy felkészüljek a melegre. működik.

59. Kilimcs (válaszként erre: 53. - Moonlight13)
2014. máj. 31. 18:39

hát iylen kisérletezgetés.. na ez eszebe se jutott.


én ilyet nem is ismerek, aki így akkor nem veszem be döntött volna. mondom oylat, hogy olymatos nyomonkövetéssel, aztán nem keleltt gyógyszer.

vagy komoly adagcsökkentés volt, emrt változtak dolgok. de mindig doki, és olyankor gyakoribb kontroll.


az a húz vissza az ágy, ah, az már a tuti állapot :)


én amúgy csak gondolkodásban térek észhez a kvtól, aludni stb ugyanúgy... de pl töbet íbrok futni, ha iszom kvt:) szóval sportban segít.


nekem a legdurvább alacsonyvérnyomásom legutóbb terhesen volt.. én a hétköznapokat megtanultam kezelni jórég. szóval felismerek minden fázistmagamon. tényleges ájulásom így nem is tudom mikor volt utoljára. de vannak napok amikor biza nem "ugrálhatok". meg úgy általában vannak dolgok amik kimaradnak:) az a hirtelen felpattanok, kiugrok,s tb. á, mindent csak nagy "kényelmesen".

58. globus (válaszként erre: 57. - Ubi pretium)
2014. máj. 31. 18:34
Éppen ezt akartam volna javasolni, vazolabil típusúaknak a sportot szokták tanácsolni. Bizonyára ismerős a fogorvosnál elájulós ember, neki sem gyógyszer szükséges, hanem pszich. és érrendszeri "edzés" :) Gyerekkoromban mindenhol elájultam, ahol tíz percnél többet kellett egyhelyben állni. Templom, sorállás, iskolai ünnepség stb. aztán elmúlt, felnőtt korban soha nem fordult elő. Azért ha visszaemlékszem, mindegyik esetben ahogyan rástresszeltem a témára, onnantól felgyorsult a folyamat :)
57. ubi pretium (válaszként erre: 54. - Moonlight13)
2014. máj. 31. 18:29
Most egy ideje sportolok rendszeresen,nem változott a helyzet.Marad az ivás és ha rosszabb a helyzet,egy korty kóla.Ez legyen a legnagyobb bajom :) Mondjuk a nagy meleg mindig ront a helyzeten,ezért picit tartok a nyártól újra.
56. globus (válaszként erre: 55. - Moonlight13)
2014. máj. 31. 18:29
Egy szép napon pedig agyvérzést fog kapni, amikor váratlanul felmegy a vérnyomása. Nehezen értik meg az emberek, hogy a vérnyomáscsökkentő szer nem cukorka, amit akkor kell bevenni, amikor a helyzet megkívánja. Legtöbbjük 24 órás hatású, értelemszerűen akut esetben nem ér semmit. De egyenletesen tartaná, nem engedné felugrani - ha rendszeresen szednék. Több olyan ismerős is van, akik ráfaragtak az önkéntes kísérletezgetésre.
55. moonlight13 (válaszként erre: 50. - Kilimcs)
2014. máj. 31. 18:25
Nekem van olyan ismeősöm, aki nem szedi be a vérnyomáscsökkentőt, mondván, hogy ő nem fog gyógyszereken élni. Erre írtam a kísérletezgetést. Sőt, nekem is mondták, hogy miért nem hagyom abba a gyógyszert, és próbálom ki anélkül. Nekem egyébként gyógyszer nélkül hónapokig fájt a fejem, majd megőrültem már, tompán, de folyamatosan...
54. moonlight13 (válaszként erre: 51. - Ubi pretium)
2014. máj. 31. 18:23
Jaj szegény! Sporttal nem lehet beállítani az alacsony vérnyomást?
53. moonlight13 (válaszként erre: 50. - Kilimcs)
2014. máj. 31. 18:21

Nekem alacsony volt a vérnyomásom, de nem ájultam el vele, csak volt olyan, hogy nem tudtam felkelni az ágyból, mert húzott vissza. Egy kávé után viszont már nem volt gondom.

A magas vérnyomásra amikor megkaptam a gyógyszert, volt amikor lenyomta a vérnyomásomat alacsonyra, és akkor nem szedtem be. Az orvos nagyon leszúrt, hogy nem szabad össze-vissza szedni, mert a szervezet azt nem bírja. Legalább egy felet akkor is be kell szednem, ha nem magas éppen a vérnyomásom. Erre írtam a kísérletezgetést, amit pl. én is próbálgattam.

Az a baj, hogy nehéz gyógyszer nélkül figyelemmel kísérni, mert nekem pl. amikor a munkahelyemen felidegesítettek, tuti, hogy azonnal az egekben volt a vérnyomásom. Az pedig már veszélyes is lehet.

Szóval nem egyszerű...

52. Kilimcs (válaszként erre: 51. - Ubi pretium)
2014. máj. 31. 18:05
én is így vagyok:) engem állt drogosnak néztek... de kit érdekel. minden jobb, mint tehetetlenül elvágódni.
2014. máj. 31. 18:00
Az ájulást már megszoktam.Amúgy anno mondta egy orvos,mikor kórházba vittek az ájulás miatt,hogy igenis vizet KELL inni!Ja,és ha otthon jön a rosszullét,azonnal akár a konyhakőre,de lefeküdni,hogy a vér könnyebben jusson az agyba.Én mindig csak leguggoltam,becsuktam a szemem,aztán vártam,hogy most mi jön.Szerencsére mostanában nagyon keveset ájulok,ha mégis jön az érzés,és megoldható,fekszem le magamtól,nem várom meg,míg zuhanok.Lásd legutóbb egy hónapja a villamoson.Már letojom ki mit gondol,régen mindig részegnek mondtak.Sok hülye.Rájuk untam.
50. Kilimcs (válaszként erre: 49. - Moonlight13)
2014. máj. 31. 17:56

miért az alacsonnyal jó?? martha remek ám bárhol elájulni ... á, egy picit se veszélyes a kövön csattanni stb...


ki beszélt kísérletezésről?? kezelni kell, de folyamatos igylemkiséréssel. sokminden van hatással a vérnyomásra. mind emelni, mind csökkenteni nem lehet szerintem csak úgy hogy na egyszer beállítottuk, és az onnantól tuti...


így gondoltam ;) nem kísérletezgetni, nem kell leharapni a fejem. de ha vkinek gondja van, és a dokija figyeli, azért biza a kamaszkor, utsó növekedési fázisok produkálnak pro és kontra furákat. vagy nagy hízás fogyás is, hogy csak két vérnyomásérzékeny indokot írjak hirtelen.


én ismerek több emebrt, akiknek a fiatalkori magasvérnyoás egyszerűen eltünt.. És nem ők ettték le a vérnyomáscsökkentőt, hanem doki tetette le. gondolom akkor nem anyira ritka, és nem is kísérlet.


de alacsonyvérnyomás is, sokszor felnőtkorra stabilizálódik, és normál lesz.


amúgy a folyamatos alacsony csak máshogy veszélyes mint a magas, törődni kell vele.


az ismerősöd kisérletezgetett? vagy ezt hogy érted, hogy jobb nem? most lehet nem is pontosan értettelek. hogy érted a kísérletezgetést?


(mondom azt alacsonnyal se érdemes..)

49. moonlight13 (válaszként erre: 47. - Kilimcs)
2014. máj. 31. 17:30
A magas vérnyomással jobb nem kísérletezgetni, mert egy ismerős fiatalon halt meg agyvérzésben a magas vérnyomása miatt.
48. moonlight13 (válaszként erre: 45. - LillAngel)
2014. máj. 31. 17:29
Tapasztalatból mondom, hogy változik. Nekem mindig alacsony volt a vérnyomásom, majd egyszer csak elkezdett fájni a fejem. Ittam a kávét meg a colát, hogy az az alacsony vérnyomásomra jó lesz. Csak nem hagyta abbba. Kiderült, hogy 170 fölé ugrott rendszeresen a vérnyomásom. Azóta vérnyomáscsökkentő...
47. Kilimcs (válaszként erre: 45. - LillAngel)
2014. máj. 31. 17:08

van kinőhető fajtája is állítólag. (a magas vérnyomásnak is) .

én 37 vagyok, nem nőttem ki. bár nekem már középsulisnak modnták, hogy ígymaradtam, de elgé hamar befejeződött a növésem, kamaszságom stb fizikailag. meg van még a családban, így várható volt hogy marad.

sporttal szépen rendbentartom amúgy. ez is érv a rendszeres mzgás mellett, így nem csúszkál lefele könnyen.

az időjárás viszont kinyír.. a se nem esik se nem süt idő kicsinál... olyankor takarékra kell kapcsolni.

46. Kilimcs (válaszként erre: 33. - LillAngel)
2014. máj. 31. 17:03
hát a "baj" relativ, de igen, így ájulok ha ájulok:) illetve nem ájulok, maet megtanultam észrevenni a jeleket. És leülök, lefkszem stb. persze vannak "hülye " szituk, amikro pl az utcán levágom magam a járdaszegályre fejlehajt, lábfelteesz... de jobb mint elájulni :)
2014. máj. 31. 14:17
Nem tudom, Ti mennyi idősek vagytok, de különböző életkorokban ez változhat szerintetek? Annyian mondják, hogy ezt ki lehet nőni. Mit gondoltok erről???
44. moonlight13 (válaszként erre: 39. - LillAngel)
2014. máj. 31. 14:03
Én is ugyanígy vagyok.
2014. máj. 31. 12:07
szerencsére nemismerem
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook