Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miből csinálhatnék olyan arcfestéket, ami tényleg fehér? fórum

Miből csinálhatnék olyan arcfestéket, ami tényleg fehér? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 21. 18:28
Köszönöm szépen mindenkinek.
15. Lailani (válaszként erre: 11. - 9e36cbb27b)
2011. jan. 21. 10:49
Ha egy picit lentébb olvasol, találhatsz ötleteket! :)
14. bared
2011. jan. 21. 09:50
na, ezért lehet, hogy Hoxa most leveri a vesémet:((
13. bared
2011. jan. 21. 09:50
12. bared
2011. jan. 21. 09:48
én itt szegeden egy nagy papír-és nyomtatványboltban szoktam venni arckrétát, 6 szín van benne, szépen variálható, keverhető...1200 t az ára...
2011. jan. 21. 09:32

Az én fiam Tom macska lesz a farsangon.

A ruhája már meglesz és a keze lába is fehérrel, viszont még a színeket ki kell variálnom.

Azaz kell majd szürke, fehér, fekete szín.

Ezeket kell valahogy kikevernem valamiből.

Ha tudtok segítsetek ötletekkel.

2011. jan. 21. 09:25
Remélem ez már elég lesz :)
2011. jan. 21. 09:25

Még:


Hogy kell arcfestéket varázsolni házilag?

Mindenkit óva intünk attól, hogy esetleg filctollal, vagy más efféle bőrkárosító anyaggal próbálkozzon. Irány a "százforintos" bolt és ott mindent megkapunk, ami ehhez kell. A legolcsóbb, és legtöbb színt felvonultató szemfestékek között nézzünk körül először. Mivel most nem a szemünkre kerül, így a szín mindegy, csak a jelmez színvilágát kell figyelnünk. A szemfestéket majd ki kell vennünk a dobozból, és egy másik edénykében krémmel kell elkeverni. Mindenképpen semleges színű, de zsíros krémet keressünk, ami jól oda tapasztja az arcra a festéket. Egyesek előbb a krémet, majd a port viszik fel, míg mások a keverésre esküsznek. A játék úgy indul, hogy a színt időnként néhány csepp - és tényleg csak annyi! - víz hozzáadásával intenzívebbé lehet tenni, más festékek ettől összeragadnak, tehát lehet egy kicsit próbálkozni ezzel is. A próbához használhatjuk saját combunkat, s itt előny, ha jó húsban vagyunk, nagy a felület.


Jól nasználhatók a színes kontúrceruzák, de ezekből is inkább a zsírosabb, kissé erősebb nyomot hagyó, olcsóbb fajtákat keressük, a kontúrok meghúzásánál tudnunk kell, milyen arcot akarunk majd rajzolni. A fekete-barna szürke színek jól kontúroznak, de a béka arcához például zöldre van szükség. Ha vannak rúzsok, amik a mi jelmezünkhöz passzolnak, abból is vehetünk, de a rúzs általában az arcon túl könnyen kenődik, nem igazán szép. A szájra viszont nem minden jelmeznél kerülhet a piros (barnalilapink) valamely árnyalata. Azonban ha szájat el akarjuk tűntetni, hogy más színűre festhessük, szükségünk lehet korrektorra, amivel majd a szánkat festjük ki.

HarmoNet számítás: Ha a játékhoz szükséges mennyiséget is belevettük, körülbelül 2000 Ft-ot hagytunk a százas boltban. Ugyanennyiért profi arcfestékből igen keveset tudnánk venni, de ha csak egy jelmeznyi konkrét anyagra van szükségünk, akkor egyáltalán nem lesz olcsóbb a házi keverés, akkor lehet bátran direkt arcfestésre szánt festéket venni, például játékboltban. Ha van odahaza már nem használt, de még nem lejárt kozmetikumunk, akkor azokat is használhatjuk bátran alapanyagnak.


Forrás: [link]

2011. jan. 21. 09:22

Ezt találtam még neked:


Keverd magad - arcfesték

Kategória:


Íme egy remek tipp, hogyan készíts házilag arcfestéket. A hozzávalók minden háztartásban megtalálhatók, s az elkészítés csupán néhány percet vesz igénybe.


Hozzávalók:

1 kk. (kávéskanál) kukoricaliszt

1/2 kk. arckrém

1/2 kk. víz

Ételszínezék választott színben


Keverd össze a lisztet az arckrémmel, majd folyamatos keverés mellett add hozzá a vizet, s végül egy csepp szinezéket. Fontos, hogy eggyik folyadék se legyen túl sok, mert a híg festékkel szinte lehetetlen dolgozni. A kívánt szín eléréséhez várni kell néhány percet, de aztán indulhat a móka.


Tipp: ha a kikevert festéket nem sikerült felhasználni, tedd bébiételes üvegbe, vagy fémdobozba, mert jól jöhet még a következő gyerekzsúrra, vagy egy unalmasnak induló délutánra



Forrás: [link]

2011. jan. 21. 09:17
Én egy kevésbé folyós arckrémbe kevertem jó sok hintőport (de azért még kenhető maradjon) és azt szép apránként vittem fel egy ecsettel. Szép fehér volt. (gésát kellett csinálnom a kishúgomból :D )
6. Dolores007 (válaszként erre: 3. - D5776d0627)
2011. jan. 21. 09:14
:DDDD
2011. jan. 21. 09:13

Ha a gyerek arcfestékre tennél hintőport, az nem lenne elég fehér?

Vagy a gyerek arcfestékre fehér szemhéjpúdert?

2011. jan. 21. 09:13
Meszet kenjek a gyerek arcára? Ugye ezt te sem gondoltad komolyan.
2011. jan. 21. 09:12
mész
2011. jan. 21. 09:02
Kisfiam Joker szeretne lenni a farsangon és a gyerek arcfestékek nem elég erős színűek. Arra gondoltam, hogy testápolót összekeverek hintőporral és azzal kenem be az arcát, de az eléggé elmaszatolódik. Valakinek valami más ötlet?
2011. jan. 21. 09:01
Miből csinálhatnék olyan arcfestéket, ami tényleg fehér?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook