Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi történik azzal, aki nem fizet közös költséget? fórum

Mi történik azzal, aki nem fizet közös költséget? (tudásbázis kérdés)


13. jstefan (válaszként erre: 10. - Simple)
2012. okt. 10. 22:40
A kilakoltatásokból egyes közös képviselőknek közvetlen haszna van, mert megkapják a hivatalosan őket megillető 10-20% sikerdíjat,mint ahogy a házon dolgozó vállalkozóktól is.Természetesen a tulajdonosok erről nem tudhatnak! Ha jól áll a házatok anyagilag akkor a közösképviselőtök a fehér holló.Mert a többletpénzeket azonnal lerabolják más közösképviselők,mindíg van mire elkölteni a pénzt.A vállalkozók folyamatosan mindenhol visszaosztanak 10-20%-ot, különben nem kapnának megrendelést.
2012. okt. 10. 09:23

Sziasztok. Aki tudja,írja le mi az eljárás menete közös költség behajtásánál? Tegnap kaptam meg a közjegyző levelét a tartozásról,le van írva hogy ő nem vizsgálja a követelés valóságtartalmát,élhetek ellentmondással ha kifogásolom az összeget.

Jelzálogjog bejegyzése irányuló papírt is küdött,de nekünk már a bank megterhelte a lakást. 2 jelzálogjog is lehet egy lakáson?

Bocsi ha hülyeséget kérdezek,de baromira nem vagyok ezekkel tisztában,eddig nem kellett...:(

11. simple (válaszként erre: 10. - Simple)
2012. okt. 10. 08:05
Nagyon jól áll a ház. Megint kihagytam egy szót.
10. simple (válaszként erre: 9. - Jstefan)
2012. okt. 10. 08:04
Nálunk nem az volt a cél, hiszen szerencsére még a sorozatos felújítások mellett is nagyon áll a ház, tele megtakarítással. Szerencsére csak kevesen nem fizetnek.
9. jstefan (válaszként erre: 8. - Simple)
2012. okt. 9. 23:08
A társasháznak csak a végrehajtásból lesz azonnal pénze,és ez éri meg a közös képviselőknek is.
8. simple (válaszként erre: 1. - Grtm)
2012. okt. 9. 22:52
Nálunk jelzálogot tettek az illető lakására.
7. jstefan (válaszként erre: 1. - Grtm)
2012. okt. 9. 22:48
Végrehajtják a tartozás behajtását! Ha nagyobb összeg akkor a lakást elárverezik,és tized áron megveszi egy szervezett bűnöző cég aki azonnal bérbe is adja a benne lakónak nagyon magas bérleti díjon,ha ezt sem fizeti akkor lehet utcára kerülni, és növelni a több ezer hajléktalan létszámát!!!Egy évi elmaradás az biztos út a hajléktalan élet irányába!!!Ha gyermekek is vannak, azok elhelyezéséről ha más lehetőség nincs a gyámügy gondoskodik! Ez a rideg valóság!!!
2012. okt. 8. 22:51
...és nem csak azt nem tudom fizetni, hanem semmit...
2012. okt. 8. 22:41
Na, én is félhetek, mert nincs munkám, nem vesznek fel sehová, pénz nélkül meg nem tudok fizetni semmit. Q.vajó!!
2012. okt. 8. 22:38
Nálunk minden előzetes értesítés nélkül jön egy levél a veégrehajtótól h. fizess. Tapasztaltam, akkor kb. 6-7 havival voltam elmaradva. Kérdeztem a közös képviselőt miért nem szólt. Azt mondta régi döntés nálunk h. 100E felett bíróságra megy a dolog.
2012. okt. 8. 22:36

Nálunk beperelte a lakásszövetkezet a lakót,de még most kezdődött,úgyhogy nem tudom mi lesz a vége.Állítólag a tartozása miatt jelzálogot akartak tenni a lakására,de bírósági végzés nélkül nem lehet.

Ezt a mindentudó :) nénikék beszélik a házban,nem tudom mennyi a valóságalapja.

2012. okt. 8. 22:33

Nálunk úgy van, hogy

-persze a lakók közös döntése alapján- elárverezik a lakását.

1. grtm
2012. okt. 8. 22:29
Hallott-e valaki arról, hogy mi történik azzal, aki nem fizette be egy évig a közös költséget és nem tud fizetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook