Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az albérlővel csak a rezsiköltséget (gáz, villany, víz) fizettetem ki, kell akkor adóznom utána? fórum

Az albérlővel csak a rezsiköltséget (gáz, villany, víz) fizettetem ki, kell akkor adóznom utána? (tudásbázis kérdés)

28. syria (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2013. júl. 4. 19:17
Miért kellene? Nem keletkezett jövedelmed, hiszen amit a rezsire ad, azt te befizeted a szolgáltatóknak.
27. andi6020 (válaszként erre: 19. - Regin_a)
2013. júl. 4. 11:21

A pincénkben 15 éve folyamatosan lakik valaki. Sőt, 2 család is ellakott itt, amíg a szomszéd utcában felépítették a családi házukat.

Soha senki nem fizetett egy fillért sem rezsin kívül. Igaz, szerződés sem volt, és nincs is. Nem idegen egyik sem.

2013. júl. 4. 09:45
Az albérlőt be kell jelenteni valahova?
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2013. júl. 4. 09:32

Nem tudom, mik a törvények, de tuti ha nem nézel pontosan utána, akkor valamelyik "kedves" szomszédnak szemet szúr.

Én úgy tudom, ha valakinek a jövedelme nem ér el bizonyos összeget és kisgyermeket nevel, lehet nem is kell hozzá gyerek és a nyugdíjasoknak nem kell adózni. Van kisgyermekes ismerősöm és van nyugdíjas ők biztos nem adóznak és teljesen legális.

24. Annyka
2013. júl. 4. 09:20

Én is így gondolom, de sajnos a magyar valóság az, hogy a "jó" szomszédok feljelentenek, a NAV pedig megbünteti a kisembert.


A jó akarók azt hiszik, hogy egy lakás kiadásból meg lehet gazdagodni, holott ez nem igaz.

Te viszed vásárra a bőröd azzal, hogy idegent beengedsz a házadba, neked kell elviselned bármit csinál, vagy ha kárt okoz, akkor neked kell viselned. A bérleti díj egyáltalán nincs arányban azzal az értékkel, amit a bérlő kezébe adsz, ráadásul az adó elviszi egy tetemes részét.

23. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2013. júl. 4. 09:05
A legtöbben nem adóznak a kiadott lakásuk után. Én nem lennék ennyire becsületes, mert azt engedek be a házamba akit csak akarok, és hogy ő cserébe füvet nyír nekem, ahhoz senkinek semmi köze nincsen. Nem?
22. bowie (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2013. júl. 4. 08:41

Jaja..a legnagyobb gond az, hogy a navnál is földi halandók dolgoznak, és közülük is 10en 12 féleképp értelmezik a jogszabályokat.


Tudom, mert dolgoztam ott..:DD Persze ezzel nem dicsekszem.:))))

21. Annyka
2013. júl. 4. 08:33

Találtam egy a szívességi lakáshasználati szerződés mintát, melyből kimásolok egy részt


"1 A Tulajdonos kizárólagos tulajdonát képezi a ......Földhivatalban .............hrsz. alatt nyilvántartott, természetben ............szám alatt található... m2 alapterületű lakásingatlan, amelynek használatát határozatlan időre átengedi a fent megjelölt Lakáshasználó részére.


2.A lakáshasználat célja az ingatlanban történő folyamatos bentlakás, ezáltal az ingatlan állagának megőrzése, és védelme.


....

"


Az ingatlan állagának megőrzésében benne van a kert gondozása is, és az is, hogy természetesen kifizeti az általa elhasznált rezsi ktg. is.

20. Regin_a (válaszként erre: 19. - Regin_a)
2013. júl. 4. 08:23
Életszerűtlen, szokták erre mondani és kivetik a büntetést, oszt' lehet fellebbezni
19. Regin_a (válaszként erre: 18. - Simple)
2013. júl. 4. 08:22

Szerinted

:)

A NAV szerint, ha ott lakik valaki?

18. simple (válaszként erre: 16. - Regin_a)
2013. júl. 4. 08:02
Azt, hogy ő fizetett, azt bizonyítani is kell ám. Átvételi elismervénnyel.
17. Regin_a (válaszként erre: 15. - 937a2a883a)
2013. júl. 4. 08:02

+ a kerületi adóhatóság!

Láttam olyat hogy rájött a lakáskiadásra és ráverte a tulajra az elmúlt 5 év adóját és büntetését

Merthogy kft volt és ez esetben helyi adót is kellett volna fizetnie lakáskiadás után

Könyvelő meg ezt nem tudta

16. Regin_a (válaszként erre: 13. - Simple)
2013. júl. 4. 07:58

Van ilyen, akár szóban is megköthető, de itt bevétel van, a kertgondozás

Ugynakkor bérlői jogok megilletik a szivességi használót is

Gond akkor van , ha gond van, nem fizeti a rezsit, leamortizálja a lakást stb. és vita esetén még azt is hazudja hogy ő bizony fizetett az ottlakhatásért

15. 937a2a883a (válaszként erre: 12. - Regin_a)
2013. júl. 4. 07:52
A NAV mindent kiforgat.Olyan szabályok vannak,hogy csak lesek.
14. Regin_a (válaszként erre: 11. - Annyka)
2013. júl. 4. 07:48

Ez hasolnó, mintha eladsz egy 20milliós lakást 10millióért

Illetékhivatal meg jól megvizsgálja és azt mondja hogy az a lakás 18-25millió és fizess az után illetéket

13. simple (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2013. júl. 4. 07:47
Szívességi lakáshasználatnak hívják, és nem kell utána adózni.
12. Regin_a (válaszként erre: 8. - Bowie)
2013. júl. 4. 07:44

Telefonálni nem szabad, csak személyesen érdeklődni, de ugyanakkor az se hivatalos álláspont, mint ahogy az írásbeli válasz sem

Ez egy vicc!!

Írásban érdeklődtem és írásban kaptam a választ, megjegyezve hogy nem hivatalos állásfoglalás

Egyedül hivatalos az irott jogszabály, amit a földi halandó nehezen értelmez a NAV meg ott forgatja ki ahol akarja

11. Annyka (válaszként erre: 7. - Regin_a)
2013. júl. 4. 07:31

Köszi, hogy felhívtad erre a figyelmemet, mert én azt hittem, hogy ez egy csere-szerződést, és sima ügy.


Én biztosítok neki lakhatást, ezért ő cserében elvégzi a kert, és a ház körüli teeendőket, ezt írtuk bele a szerződésbe.


Akkor ezek szerint nem is olyan sima ügy. :(

2013. júl. 4. 07:25
Ha magánszemély vagy akkor, ha évi 1 millió forintot meghaladja a bérbeadásból származó jövedelmed fizetned kell 14%-os EHO-t (maximum 450 000 ftig). A te esetedben nem lesz meg ez az összeg határ, azonban az adóbevallásban majd fel kell tüntetned csak adóznod nem kell.
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2013. júl. 4. 07:22
Minek ebbe a NAV-ot bevonni? :DD Csak bonyodalom lesz belőle.
8. bowie (válaszként erre: 7. - Regin_a)
2013. júl. 4. 07:14
Mondjuk, ha a NAv-hoz kétszer telefonál, és két ügyintézővel beszél, kétféle dolgot fog hallani..:)))
7. Regin_a (válaszként erre: 5. - Annyka)
2013. júl. 4. 07:01

Nem egyszerű kérdés!

Legjobb lenne a NAV ügyfélszolgánál érdeklődni és mindezt irásban is rögzíteni

Mert szokása a NAV-nak, adott esetben mintegy bevételnek tekinteni a kerti munkát, hisz az neked hasznot hoz.

Majd alkalmi munkának minősíti, amit te nem jelentettél be és nem fizetted az utána járó járulékokat

6. Regin_a (válaszként erre: 4. - Access)
2013. júl. 4. 06:55

Mi más és hova?


Adózni nem kell, de adóbevallást kell késziteni

Mert a bérlő által kifizetett rezsi bevételnek számít, ugyanakkor a költségek között mint kiadás szerepel

Persze ez csak tételes költségelszámolás esetén érvényes

Mert költségelszámolás másfajta is lehet

2013. júl. 4. 06:54

Ez engem is érdekelne.

Kiadtam egy srácnak a házamban lévő lakrészt, cserében rendben tartja a kertet, és csak a rezsiköltséget fizeti.


Ilyenkor, hogy működik az adózás?

2013. júl. 4. 06:44
Nem kell, mivel az más besorolás :)
2013. júl. 4. 06:42
Nem.
2013. júl. 4. 06:20
És nem lesz lakbér?
2013. júl. 4. 06:19
Az albérlővel csak a rezsiköltséget (gáz, villany, víz) fizettetem ki, kell akkor adóznom utána?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook