Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történik akkor, ha hónapok óta mínuszban ( "A" hitelkeret ) van a bankszámlám? fórum

Mi történik akkor, ha hónapok óta mínuszban ( "A" hitelkeret ) van a bankszámlám? (beszélgetős fórum)


2014. márc. 30. 15:16
... és / vagy visszafogni a kiadásokat (amennyire csak lehet).
15. 3083fff2ba (válaszként erre: 14. - 2161227840)
2014. márc. 30. 14:35
Igen, de pluszmelót kell vállalni, ha velem egy szinten vagy....
14. 2161227840 (válaszként erre: 13. - Flóra76)
2014. márc. 30. 14:33
kénytelen vagyok igénybe venni, máskülönben hogyan lennénk meg hónapról hónapra?! Egyszer majdcsak sikerül valahogy visszatornázni magunkat idővel. Remélem...
13. Flóra76 (válaszként erre: 11. - 2161227840)
2014. márc. 30. 14:29
Ez egész addig tartani is fog, míg igénybe veszed.
12. 3083fff2ba (válaszként erre: 11. - 2161227840)
2014. márc. 30. 14:28
Nyugi, ezt 1 éve játszom. Nem, mert feleslegesen költenék, vagy nem tudnám, mi a határ. Anyám kórházba került,nem volt senkinek félretett pénze. Csak a feljárás felemésztett mindent. Azóta sem tudtam visszarakni, pedig igyekszem.Nem olyan óriásiak a kamatok, mint egy hitelkártyánál. Ne szégyelld magad, Bárki kerülhet ilyen helyzetbe.Érdeklődj a bankodnál személyesen.
2014. márc. 30. 14:23
Köszönöm a válaszokat! Talán túl reagalom, nem tudom, de valami borzalmas érzés, olyan,mintha feleslegesen dolgoznék. Egy éve azt sem tudtam mi az a hitelkeret! Most meg... Amikor megkapom a fizut, a hónap közepéig minden ok! Aztán vége, megyek lefelé, a parommal együtt! Ahhoz képest nem keresünk rosszul, de egyszerűen nem tudunk visszajönni pluszba! Sőt, inkább lejjebb és lejjebb:(
2014. márc. 30. 13:59
Az előfordulhat, hogy ha 3 hónapig havonta nem jön rá annyi jóváírás, amennyi a hitelkeret, akkor azt lejjebb veszi, de nálam már az ellenkezője is előfordult. Az, hogy megemelte a keretet. Rajtam áll, hogy kimerítem-e. És reagálva arra, amit a 6,7 hszben olvastam, a kamat ahhoz képest, amit az uzsorás pénzügyi szolgáltatók fizettetnek, egyáltalán nem sok és egy biztos háttért jelent, ha megszorulsz. Igénybe venni, pedig nem muszáj.
2014. márc. 30. 13:40

Kamatot fizetsz, mas nem lesz. Persze amig van ra fedezet.

enyem is vangy ket eve minuszban van. Fizu tan felmegy pluszba, de par nap mulva ismet minusz, kert ugye a minuszt kell visszafizetni

2014. márc. 30. 13:14
Ez ha jól értem, akkor hitelkeret, ami rulirozó. Ez azt jelenti, hogy a jóváírások feltöltik és újra igénybe vehető. Kamatot fizetsz érte, így nincs gond, csak abban az esetben, ha nem érkezik jóváírás.
2014. márc. 30. 13:06
Az történik, hogy sok kamatot von a bank.
6. syria (válaszként erre: 4. - Devonshire)
2014. márc. 30. 13:06
Viszont fizeted a banknak a kamatot. Szerintem minimum 33 %-ot. :( Ha neked ez jó...
2014. márc. 30. 13:04
Semmi. 2 éve így van.
4. devonshire (válaszként erre: 1. - 2161227840)
2014. márc. 30. 12:59

Amíg érkezik pénz a számlára addig ne aggódj.

Én mióta terhesen táppénzre kerültem, azóta vagyok úgy minuszos, hogy sosem megy fel pluszba, mert nem fedezte a rákerülő pénz a mínuszt.

EZ november óta így van, senki nem szólt. Mert rendszeresen érkezik rá jövedelem.

3. Ficánka5 (válaszként erre: 2. - Ficánka5)
2014. márc. 30. 12:58
Javítok: hogy NE a gyermekemnek kelljen visszafizetni
2014. márc. 30. 12:56

Az A hiteled minusz, vagyis minden hónapban igénybe veszed?

Feltételezem erről van szó. Ez kedvesem ne aggasszon. Az enyém évek óta így van. Nyugdíjkor átmegy minimális pluszba, de utána hó végére megint kimerítem. A kutya nem szól hozzám érte. Megfizetjük mi azért a havi kamatot. Én csak reménykedem, hogy mire feldobom a bakkancsom, addigra sikerül nullára hoznom, hogy a gyerekemnek kelljen visszafizetni. Manapság nem könnyű az élet se a fiatalnak, se az öregnek.

Fel a fejjel!!

2014. márc. 30. 12:48
Sajnos, az elmúlt hónapokban eléggé elúszott a családi kassza... Mínuszban vagyunk hónapok óta, ami nagyon aggaszt, hiszen régen erre sosem volt példa. Sőt, mindig plusszal, megtakarítással zártunk egy-egy hónapot. Aztán jött a gyerek, ellopták a kocsit, lakás... és hónapról hónapra egyre lejebb csúsztunk. Hiába próbálkozunk, nem megy a spórolás, mindig van valami plusz, ami miatt lemegyünk. Ilyenkor letilthatja a bank a fizumat, vagy mi történik ha sokáig mínuszban vagyok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook