Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi módon tűnhet el egy bankszámláról a pénz? fórum

Mi módon tűnhet el egy bankszámláról a pénz? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2022. máj. 9. 16:44
Én is kiváncsi vagyok.
2022. máj. 9. 16:40
Mit mondtak mikorra várható eredmény?
65. Channa* (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 9. 15:01

Hol történt a feljelentés? Ki ellen?


Bankban voltatok?

Letiltottátok a kártyát?

Kértetek új netbank azonosítókat?

2022. máj. 9. 14:54

Feljelentés megtörtént.

Várjuk a részletes számlakivonatot 1 évre visszamenőleg.

2022. máj. 7. 18:20
Várjuk
62. bozsu55 (válaszként erre: 61. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 7. 17:58
Mondta ezt már más anonim is.
2022. máj. 7. 17:43
Megírom ha többek fogok tudni.
60. hajnallányka (válaszként erre: 58. - Channa*)
2022. máj. 7. 09:48
Igen tudom hogy ő kit gyanúsít.Ettől még nincs bizonyitva hogy ő tette.Kíváncsi leszek mi derül ki?Azért írtam lehet meglepetés lesz,hogyan és hova tűnt a pénz.Remélem fi megírja majd.
59. semleges (válaszként erre: 44. - Bichi)
2022. máj. 7. 08:43
De, sőt!
58. Channa* (válaszként erre: 57. - Hajnallányka)
2022. máj. 7. 07:35

Persze, hogy nem ritka. Mi is tudjuk egymásét használni, mérmint a kártyás vásárlásnál, mert pl. ha utalok pl. a férjem számlájáról, akkor már arcfelismerés van és én nem tudok utalást indítani, csak ha mellettem van.


Vásárlásnál tudok fizetni a férjem és a fiam telefonjával is, de ha olyan az összeg vagy ellenőrzés van, akkor a pinkódot is be kell ütnöm, azaz mindenképp szükséges olyan adatokat tudni, amit nem a gyerekem párjának adok ki.



És hát ugye FI, nem az anyukáját gyanusítja, hanem az új pasit. Neki is oda adja apuka a telefonját vagy krátyáját?

57. hajnallányka (válaszként erre: 54. - Channa*)
2022. máj. 7. 05:38
Nem tudom végig olvastad-e?Írja fi hogy a telefont amin a netbank van az anyukájának adta az apa.Tehát ha tudja a jelszót a netbankba akkor simán tud utalni.Írtam már, fizetni is tud kártya nélkül,ha az alkalmazás telepitve van a telefonra.Lehet a pin kodót is tudja ,nem ritka családoknál hogy használják egymás bankkártyáját.
2022. máj. 6. 21:50

5-10 tranzakcioval eltunt 800 000 vagy tobb penz.


Az tranzakcionkent 100 000.

55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 54. - Channa*)
2022. máj. 6. 21:40

Én amikor megtudtam hogy mi történt akkor mondtam neki,hogy menjen be a rendőrségre és a bankba.

Felnőtt ember nem ülhetek ott mellette,hogy te hülye menj be.


Mondtam neki nem tudom hányszor ,hogy olyan nincs apu hogy fizetnek vele és vesznek fel nem kell kàrtya.Pàr húzás utàn ker pint.


Csak neki van kàrtyája nincs tarskàrtya.

Sms-t nem kap meg havi számla értesítőt se.



Nem tudom hàny tranzakcióval.

De azt hiszem azt mondta 5-10 környéke.


Új pasi kb 1 éve.

2022. máj. 6. 21:23

Ha egy bankkártya hamisító csinálná, akkor az nem húzná el 5 hónapon keresztül, hanem amikor megszerzi az adatok, azonnal a lehető legtöbb pénzt leszedi, de nem ATM-ből veszi fel a pénzt. Ráadásul a banki figyelő rendszerek jellemzően kiszúrják az ilyen tranzakciókat és értesítik az ügyfelet.


Apukád kártyáját sem tudja használni senki, mert bár lehet, hogy sikerül 1-2 alkalommal vásárolnia pin kód nélkül (nem nagy összegért), de nekem pl. 3 vásárlás után be kell ütnöm a pinkódot is. Ha nem adta ki senkinek a pinkódját, akkor ez a folyamat is megáll.


Az utalásoknak nyoma van.


A számlakivonaton látnotok kell az ATM tranzakciókat (pontosidő, terminálkód és a kamerát vissza lehet nézni), ahogy a vásárlást is (pontos idő, bolt, terminálkód), valamint a netes utalásokat is (pontosidő, ellenszámla), ahogy a netes vásárlásokat is (pontosidő, partner).


Tehát, mindent le lehet követni a kivonaton.


Ja, telefonon lévő netbanknál kell jelszó vagy ujjlenyomat, vagy arcfelismerés. Ha a jelszót beírja valaki, akkor jön a biztonságikód sms-be annak az ügyfélnek, akié a netbank, azaz a netbankhoz beállított telefonszámra. A kód hiányába nincs belépés.

Az arcát nem tudják lemásolni apukádnak, így ha ő nem néz rá a telefonra, amikor kell, akkor nincs belépés.

Az ujjlenyomat is egyedi, így ha minden ujja megvan, akkor nincs belépés.


Netes vásárlásnál és utalásnál is a bankba leadott telefonszámra jön az ellenőrzőkód. Tehát, ha apukád nem adta oda valakinek a netbankos felhasználó nevét és jelszavát, és mellé a telefonját és a telefon pinkódját, akkor bizony nincs utalás.


Milyen tranzakciókkal tűnt el ez a 800 ezer Ft? Azt látod a kivonaton.


Ha ilyen történik az emberrel, akkor nem a rendőrségre megy feljelenteni, hanem az első amit kell tennie azonnal, hogy letiltja a kártyáját és az összes tranzakció lehetőséget, amíg be nem megy a bankba, majd belsattyog a bankba és módosít mindent a netbankba és kér egy kivizsgálást.

Ha a bank úgy látja, hogy csalás áldozata lett az ügyfél, akkor megteszi a szükséges lépéseket, és századszorra is tájékoztatja az ügyfelet, hogy hol tartsa a pinkódját, kártyáját, kinek milyen adatokat ne adjon ki, stb.



Én se hiszek el semmit ebből a történetből, hiszen, ha valakit ilyen kár ér, akkor nem vár 5 hónapot, majd még 1 hetet, hogy bemenjen a bankba, hanem azonnal megteszi a szükséges lépéseket.


Apukád dolgozik, így azt feltételezem, hogy annyira nem idős, hogy ne legyen tisztába azzal, hogy kell alkalmaznia az ilyen kütyüket (bankkártya, mobilbank, stb.)


Simán elképzelem, hogy ő adta oda valakinek a kártyáját és mellé a pinkódot, hátha kér pinkódot a tranzakció.


Új pasi mióta van?

Hány tranzakcióval nullázták le a számlát?

53. Scherlock (válaszként erre: 52. - Gyöngy:))
2022. máj. 6. 21:11
Érdekes itten sok minden...
52. gyöngy:) (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 6. 21:10

Múlt héten látta, hogy 0 Ft és csak tegnap tiltotta le a kártyát és jövő héten megy feljelentést tenni?

Csak nem Pató Pál úrhoz van szerencsénk?

51. Scherlock (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 6. 21:08
Szóval adócsaló.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 49. - Scherlock)
2022. máj. 6. 21:02

Nem.

Csak vannak m.szek meloi és abból vígan megél.

49. Scherlock (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 6. 20:58
Mi az öreg? Pénzhamisító?
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Scherlock)
2022. máj. 6. 20:54

Munkàiból amit kp-ban fizetnek.

Meg otthon is van mindig neki vmennyi.

47. Scherlock (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 6. 20:52
És honnan van a kp?
46. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Bichi)
2022. máj. 6. 20:50
De minden bizonnyal én vagyok.
45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 41. - 9b10f3d7ff)
2022. máj. 6. 20:50

Igen nem nagyon vesz le pénzt meg nem is fizet vele sehol,mert készpénz van nála.


Múlt héten akart levenni pénzt akkor látta,hogy 0ft van a számláján.

44. Bichi (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 6. 19:20
Nem te vagy, aki eltünteti a pénzt, és most kiváncsi, hogy kiderül-e. Tök zavaros ez az egész történet. Ha valaki december óta tudja, hogy valami nem OK, akkor mire vár májusban? Tudom, vannak nagyon hülye emberek, de ennyire azért szerintem nem...
43. pteri (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 6. 18:41
Nincs esetleg anyukàdnak tàrskàrtyàja, amit szintén hol ide tesz, hol oda? Akkor az is érthető lenne, hogy egy darabig a papa azt hitte, a mama vàsàrolt, ő meg fordítva.
42. pteri
2022. máj. 6. 18:30
Nekem is rendszeresen küld a bankom figyelmeztetést, hogy vigyàzzunk ne nyissunk meg gyanús linkeket, ne mondjunk meg adatokat telefonhívàsra, mert adathalàsz bűnözők tevékenykednek. Valószínű valakit sikerül is becsapniuk, azért szoktàk figyelmeztetni a többieket. Lehet, hogy a papa is belefutott ilyesmibe. Én attól is félek, hogy hackerek nyúlnak le pénzeket, hiszen olyan is előfordult màr külföldön.
41. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Kacsahercegno)
2022. máj. 6. 18:17
Lehet rosszul értettem, de én úgy gondolom most vette észre, hogy az egész fizetése eltűnt. Most nézte meg a bankban a pénzmozgását és így jöhetett rá, hogy nem ő hajtotta végre ezeket a tranzakciókat.
2022. máj. 6. 18:08
Nem értem, folyamatosan tűnik el a pénz fél éve, és még nem tiltatta le a kártyát??? Miért? Mondjuk az egész sztorit nem értem, de ezt a leginkább.
39. andi6020 (válaszként erre: 32. - Fórumnyitó (anonim))
2022. máj. 6. 17:52
"Kinézett adatokkal" nem tud a közértben vásárolni.
38. hajnallányka (válaszként erre: 31. - Léna123)
2022. máj. 6. 17:48
Az appot bárhol tudom használni.A telefonon van és kell is képernyőzár.Ez lehet újlenyomat vagy egy kód.Én szeretem mert bárhol vagyok tudok fizetni vele és megtudom nézni a számlámat.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook