Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nektek van számla megtakarításotok bankszámlán? fórum

Nektek van számla megtakarításotok bankszámlán? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2018. dec. 11. 14:59
Nincs de lesz...
2018. dec. 11. 14:58
na,aki ide betörne.ékszer semmi,egy ócska tévé,számítógép.van,a temetésemre,vagyis a hamvasztásomra,mert temetés,az nem kell.a többi a lányomé.
124. michelle.r (válaszként erre: 123. - Fincsi5)
2018. dec. 11. 14:49
Ez nem szabályzat, a biztosítási szerződésem része. Nem biztos, hogy azóta nem változott. Amikor 5 év múlva lejár a kockázati biztosításom, ilyen jó kondíciókkal már nem tudok sajnos újat kötni. A jelenlegi úgy működik, hogy ha közen meghalok, bazi nagy összeg száll a sarjakra és a drágámra. Ha nem, a befizetett alaptőke - ha jól emlékszem - 70%-át mint megtakarítást visszakapom.
123. fincsi5 (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
2018. dec. 8. 15:27
Ezt a szabályzatot belinkelhetnéd.:)))
122. Skopsko (válaszként erre: 121. - Michelle.r)
2014. márc. 30. 14:59
Nem volt kimeno hivas egyiken sem :o)
121. michelle.r (válaszként erre: 120. - Skopsko)
2014. márc. 30. 07:30

Visszavásároltuk volna, ha szólsz :P

;))

120. Skopsko (válaszként erre: 114. - Michelle.r)
2014. márc. 30. 01:50

Ne is mondd Miska, alig tudtunk szabadulni az IPhoneoktol :o) a fukszok sem voltak tul ertekesek es a cash meg nem volt eleg az uj nigeriai utlevelre sem :o)


Egyebkent ez itt a lenyeg a nyomozast megszunteto hatarozat az a doksi amely hivatott igazolni a tenyallast es ha nem el senki panasszal, akkor jogeros esvegrehajthato.

119. a0c1361e44 (válaszként erre: 113. - Moonlight13)
2014. márc. 29. 14:32

A kollégámhoz nem rég törtek be. Emeleten nem engedték le a redőnyt és elmentek otthonról kb. 2 órára. Ez pont elég volt, hogy betörjenek. A riasztó volt az egyetlen dolog, amit nem vettek számításba a betörők, így csak, ami ott volt a közelben azt vitték el (asztalon hagyott néhány arany gyűrű, laptop, némi kp.) A biztosító semmit nem fizetett, pedig a kollégámnak elég jó a biztosítása. Az ékszerre és a laptopra azt mondták, hogy nem lett lefotózva, így biztosítás sincs azokra, a kp. nincs benne a szerződésben. A kollégám mondta is, hogy ő meg volt győződve arról, hogy a kb. 20 milliós biztosítási összegben benne vannak ezek is. Ja, az erkély ajtó javítását kifizették.


Másik: Egy ismerősömnek egy BMW-jét lopták. A típusát nem ismerem de sportos kivitel volt és max. 2 éves. És, hogy lopták el? A gyerekek otthon voltak, mind a kettő (20 és 23 évesek), mindenki a saját szobájába egy családi házba, tehát a riasztó nem volt bekapcsolva. A betörő bement, fogta a kulcsot, ami a szokott helyen volt, kiment a lakásból és kulccsal elvitte az autót. Biztos, hogy ismerős volt, vagy ismerős fecsegése miatt történt meg az esemény. Nem fizették ki az ismerősömnek az autót, ami jó pár millió, mert nincs meg mind a kettő kulcs. Hiába mondta, hogy a lakásából vitték el, ez senkit nem érdekelt.


És az utolsó, bár ez már vagy 15 éve volt, így az akkori biztosítást lehet korszerűetlennek nevezni.

A sógornőmék elmentek vásárolni délelőtt, mire hazaértek ki volt pakolva a lakás. TV, Videó, PC, ékszerek, nem sok kp., stb. Semmit nem fizettek nekik, mert nem tudtak számlát adni sem a TV-ről, sem a videóról, sem másról. Azt mondta a biztosító, hogy számla nélkül bármit felsorolhatnak.

Én meg mondtam, hogy ezt beleírhatnák a szerződésbe és ez esetben vagy megőrizzük, vagy szerzünk számlákat mire jön a biztosító. Ha tudjuk, akkor simán adtam volna a sogórnőmnek mindenről számlát, mert én megtartom...

118. michelle.r (válaszként erre: 117. - Moonlight13)
2014. márc. 29. 14:23

Én semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Pontosan tudom, hogy mire szerződtem és mit várhatok.


Viszont elképednél, ha látnád, hogy mi mindennel próbálkoznak be az ügyfelek. Vidám a biztosító jogászainak élete, néha megmutatnak egy-egy ügyet, visítva röhögök :D

117. moonlight13 (válaszként erre: 114. - Michelle.r)
2014. márc. 29. 10:06

Én nem érdeklődöm, mert nem tartok itthon nagyon készpénzt. Egyébként meg amikor Te fizetsz, akkor minden O.K., de amikor nekik kell fizetni, már más a helyzet!

Engem is kétszer megszívattak, mindkét alkalommal biztosítót váltottam.

116. Skopsko (válaszként erre: 113. - Moonlight13)
2014. márc. 29. 09:43

Ja,majd lefenymasoljuk a lovet...Ugy bizonyitom, hogy azt mondom ennyi volt oszt tessek fizetni. Mondanam, ha lennek akkora homaly okor, hogy kotnek biztositast.


A biztositasok, ha meg jol emlekszem - volt nekem is vagy 15 eve - ugy mukszenek, hogy van egy biztositott kape osszeg amiert a rablobanda biztosito lefej rolad egy jokora summat. Amit persze sanszos, hogy ugysem fognak toled ellopni, de ha megis akkor meg ahogy latszik is, elkezdik a cumiztatast - mennyi volt az annyi, meg egyeb elmes kerdesek kovetkeznek.

115. michelle.r (válaszként erre: 113. - Moonlight13)
2014. márc. 29. 09:34
Kétmilliót egyébként értelmes ember nem tart fiókban.
114. michelle.r (válaszként erre: 113. - Moonlight13)
2014. márc. 29. 09:33

Bármikor lefotózok kétmilliót a fiókban :o)) Egészen másképpen működik. Inkább a biztosítónál érdeklődj.

Minél magasabb összegre biztosítasz valamit, annál magasabb díjat fizetsz. Hiába mondasz kétmilliót, ha a biztosításod csak százezret fedez.


A barátnőmékhez nyáron törek be, 3 iphone-t, 2 laptopot és két igen drága órát vittek el, ékszereket és készpénzt. Mindent kifizetett az Aegon, számla nélkül, miután a rendőrségi határozatot megkapta.

113. moonlight13 (válaszként erre: 111. - Skopsko)
2014. márc. 29. 09:26
Nem ez volt a kérdésem, hanem az, hogy azt hogy bizonyítod, hogy nem 50,- Ft-od volt a fiókban otthon, hanem mondjuk 2 millió! És a biztosítónak igenis, hogy valahogy bizonyítanod kell! Mert pl. az értékekről is fényképet v. számlát kérnek tudtommal.
112. Skopsko (válaszként erre: 110. - Michelle.r)
2014. márc. 29. 02:56
Eloszor Lengyelorszagban, most meg Skopjeban. Ilyen a titkosugynokok elete - de ha elarulam, meg kelle,hogy olelejek:o)
111. Skopsko (válaszként erre: 108. - Moonlight13)
2014. márc. 29. 02:52

Ugy babam, hogy kihivja a yardot, azok lehelyszinelik mert ugye bunugyrol beszelunk.


Mivel egy betores amit hivatalosan lopasnak hivunk es nem csak abban merul ki a dolog, hogy a keco tulaja bediktalja a jovo hetet is a biztositonak, hanem raeresztenek a sztorira egy maroknyi frissen vegzett pelyhesallu nyomingert akik felcsavarjak az ugyet.


Ez utobbi definicio a nyomozas fogalmat volt hivatott koznapi nyelven abrazolni.


Egyebirant az eljarasban NEM a sertettnek kell bizonyitani azt, hogy lipot volt es kitarta a nyilaszarokat, hogy a tavaszi szello korbelengje a Mednyanszkyt.


Neki az a dolga, hogy szenvedjen - a zsernyaknak meg az, hogy nyomozzon es bizonyitekot gyujtson, azaz minden ketseget kizarolag tisztazza a tenyallast. Akkor is a sertett a hunyo, mert lattunk mar par regenyes dolgot a valo vilagban.

110. michelle.r (válaszként erre: 105. - Skopsko)
2014. márc. 28. 20:21
wooooooooooooooooow :)))) hol kujtorogtál rosszéletű? ;)
109. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 108. - Moonlight13)
2014. márc. 28. 19:03
Sehogy, ezért nincs ilyen biztosítás.
108. moonlight13 (válaszként erre: 99. - Skopsko)
2014. márc. 28. 17:07
Azt még mindig nem tudom, hogyha valaki bemegy egy nyitott ablakon, akkor a tulajdonos hogy tudja bizonyítani, hogy elvitte a több milliós megtakarítását a fiókból?
107. Skopsko (válaszként erre: 106. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 28. 12:13
Ha visszaolvasol, akkor latod, hogy a hatalyos Btk-t kopiztam. Nos a parizsi lany ennek a szovegezesetol kap rohogokorcsot - ahogy en magam is.
106. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 104. - Skopsko)
2014. márc. 27. 19:07
Most nem értem,mit akarsz mondani? :))
105. Skopsko (válaszként erre: 103. - Michelle.r)
2014. márc. 27. 19:04
Miska, te ne valtozol.Ugyanolyan hitetlen gyaur kutya vagy mint jomagam :o) :):)
104. Skopsko (válaszként erre: 102. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 27. 19:03
Na ez nem pontosan igy van - akkor nem teritenenek meg semmit ami otthon el van spajzolva...
103. michelle.r (válaszként erre: 99. - Skopsko)
2014. márc. 27. 18:58
Bele sem akarok gondolni, hogy ki írta ;) sírva röhögök némely szakaszán :DDD
2014. márc. 27. 18:13
Arról volt szó, hogy otthon tartott készpénzt, ha ellopnak, vagy elég, a biztosító nem fizeti meg.
101. Skopsko (válaszként erre: 100. - D2d5bb5db4)
2014. márc. 27. 17:51
Skopsko 99. Pillants ra!
100. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 98. - Michelle.r)
2014. márc. 26. 10:34
Hát, hogy van?
99. Skopsko (válaszként erre: 96. - Moonlight13)
2014. márc. 26. 01:42

Tok mindegy, hogy ablak be van-e zarva vagy sem, mert akkor is lopas a lopas sot minosito korulmeny.


370. §60 (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el.

bf) helyiségbe vagy ehhez tartozó bekerített helyre megtévesztéssel, vagy a jogosult, illetve a használó tudta és beleegyezése nélkül bemenve,

bg) hamis vagy lopott kulcs használatával,


Kisse muris az uj Btk szovege..."bemenve"...mintha egy szekely irta volna :o)

98. michelle.r (válaszként erre: 96. - Moonlight13)
2014. márc. 25. 23:56
Nekem semmit nem kell bizonyítanom, majd a nyomszakértők megállapítják ;) A mondandóm lényege, hogy régen, ha felelős voltál azért mert bejutott, nyitva hagytál pl. egy ablakot, buktad a biztosítást. Ez ma már nem így van.
97. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
2014. márc. 25. 21:41
Jobb, ha tőlem tudod, hogy készpénzre nincs biztosítás, magánszemélynek.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook