Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi lehet a megoldás az emésztési panaszaimra? fórum

Mi lehet a megoldás az emésztési panaszaimra? (beszélgetős fórum)


1 2
39. Zoxa (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2019. dec. 5. 18:03
Úgy tudom, hogy maga a savtúltengés is okozhat puffadást, nekem Pantoprazolt ír fel a házi-dokim /tükrözésen nem voltam, félek tőle:-/
38. Bözsi néni (válaszként erre: 36. - Bless the child)
2019. dec. 5. 18:02
Ja, és gratulálok!😃
37. Bözsi néni (válaszként erre: 36. - Bless the child)
2019. dec. 5. 18:01

Szuper! Örülök, hogy jól vagy. A cigit pedig végleg tedd le, meglátod, nagyon jó lesz utána.


Én 29 év bagózás után, már 12 éve abbahagytam és utána jöttem rá, mennyire uralta az életemet. Soha többé nem gyújtok rá, az tuti:-)

36. Bless the child (válaszként erre: 32. - Bözsi néni)
2019. dec. 5. 17:42
Szia! Most vettem csak észre, hogy írtál. Péntek helyett csütörtökön műtöttek ( szerdán felhívott a doki, ha nekem is jó, akkor másnap megműt). Szombaton már hazajöttem. Csütörtök-péntek kemény menet volt, de most már semmi bajom. Ma voltam varratszedésen, hétfőn már megyek dolgozni. És a legfontosabb, 8. napja nem cigizek!
35. globus (válaszként erre: 34. - Globus)
2019. dec. 5. 17:26

Több helyütt írnak róla:

[link]

34. globus (válaszként erre: 33. - Zillertal)
2019. dec. 5. 17:25

FB ételallergiás csoportjában azt mondják, hogy a biorezonanciás vizsgálat abszolút megbízhatatlan.

[link]

33. Zillertal (válaszként erre: 31. - Amaunet)
2019. dec. 5. 17:22
De,igyekszem,több alapdologra mutatott ételintoleranciát a bior. vizsgálat,az alapján a tej,tejtermékek,de a tojásfehérje,szója is.
32. Bözsi néni (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2019. nov. 30. 12:39

Szia!


Mielőbbi gyógyulást kívánok! Hogy érzed magad? Mikor mehetsz haza?

31. Amaunet (válaszként erre: 29. - Zillertal)
2019. nov. 28. 12:53
Tapasztalati úton nem próbáltál rájönni, hogy milyen ételektől puffadsz?
30. Zillertal (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2019. nov. 28. 09:06
Savlekötöt szinte alig szedek,szerintem nem az okozza a panaszaim,hanem valószínűleg étel intolerancia vagy esetleg más.Csak sajnos a magyar gasztróenterológusok színvonala a savlekötöket ismeri,semmi mást ahogy látom ilyen panaszoknál.
29. Zillertal (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2019. nov. 28. 09:03
Ebben teljesen igazad van,csak azt kellene tudnom,hogy mi a legjobban puffaszt.Azóta voltam étel intolerancia bior. teszten sok lényegesre van érzékenységem,tejre nagyon,azt nem is iszom,kisebb a tejtermékekre, tojásfehérje stb.
28. Zillertal (válaszként erre: 10. - 5236d12e25)
2019. nov. 28. 09:00
Köszi,hol voltál ezeknél az étel intolerancia teszteken? Gondolom,nem államin,megköszönném,ha megírnád privátban!
27. Epresturmix (válaszként erre: 26. - Channa*)
2019. nov. 26. 18:51

Nekem sokat segít. Füstölt, zsíros, túl édes, forró, szénsavas, stb...

Egész nap figyelnem kell mit mikor, mivel eszek, jól râgjam meg. Na és mennyit. 3x ennyit ettem, amíg a gyomrom megálljt parancsolt. Eddig bírtam a zabálâst. Most megállok mielőtt jól lakom. Nem mondom, hogy azt a fél szelet kenyeret, plusz 2 db krumplit, stb nem bírnám megenni, de fetrengni a kajától nem éri meg.

26. Channa* (válaszként erre: 23. - Amaunet)
2019. nov. 26. 18:45

A műtét előtt is bírtam ezeket.

Szerintem nem számít az odafigyelés.

Ha megnézel egy epediétát, akkor láthatod, hogy mindent kell enni.


Én sosem eszem túl magam. A napi max. 1200 kalóriával nem is lehet;) A doki azt mondta, hogy ez a baj...pang az epém sokszor...

25. hpetra22 (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2019. nov. 26. 18:40
Bocsi, nem neked, hanem a fórumot kiírónak szántam a tippet.
24. Guruljka (válaszként erre: 18. - Hpetra22)
2019. nov. 26. 18:24

Köszönöm, de 80 ezer meg sok.

Még az akciós ár, a 60 ezer is sok. Jelenleg nem egészen tízezer Ft-os gondom van.

23. Amaunet (válaszként erre: 19. - Channa*)
2019. nov. 26. 18:19

Ok, hogy műtét után... de van, aki addig nem szeretne eljutni.:)

Sosem feküdtem műtőasztalon, de odafigyelek arra, hogy mi jó nekem és mi nem. Imádom a lencsét, káposztát, sárgaborsót és az ezekből készült főzelékeket. Viszont nem ehetek annyit belőle, amennyit szeretnék, csak annyit, ami elüti az éhségérzetet.

Sosem szabad addig enni, hogy a végén kijelenthessük "Hú, de jól laktam!".:)

22. Bless the child (válaszként erre: 20. - Globus)
2019. nov. 26. 18:09
Köszönöm!
21. globus (válaszként erre: 8. - Zillertal)
2019. nov. 26. 18:08
Kisebb kövek még veszélyesebbek, mint a nagyok. Mert ha elindulnak, be tudnak szorulni az epevezetékbe, akkor aztán harakiri. Ha nem műtik, azért ellenőriztesd.
20. globus (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2019. nov. 26. 18:07
Kitartás!
19. Channa* (válaszként erre: 13. - Amaunet)
2019. nov. 26. 17:58

A műtét óta simán ehetek minden pl. bab, lencse, káposzta. A csokit viszont nem nagyon bírom:)


Ha az ilyen ételek zavarják az embert, akkor tuti van valami gond.


Persze, jobb kerülni ezeket, ha problémát okoz....

2019. nov. 26. 11:00
Pl. Foodteszt vérből megadja, mire vagy érzékeny. Nem allergiás, hanem érzékeny.
17. andi6020 (válaszként erre: 8. - Zillertal)
2019. nov. 26. 09:20

Chlonagolt nekem is mondta a doki, nem vettem.

Van pár kis polipom az epehólyagnál. Műtétet javasolt a doki, LEHET, hogy az a megoldás a puffadásra. Nekem a LEHET nem elég, így nem adom egyelőre az epehólyagomat.

Laktóz negatív, biopsziás glutén negatív.

Babtól, lencsétől, szénsavastól nem puffadok.

De pl múltkor az édesburgonya rettenetesen felfúlt. Következő alkalommal egyáltalán nem. A pizza szinte mindig. Meg az aszalt sárgabarack. Érdekes.

16. andi6020 (válaszként erre: 5. - Channa*)
2019. nov. 26. 09:15
Na ugye :DD
2019. nov. 26. 09:01
Van epês reflux is.
14. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2019. nov. 26. 08:58
Ha túltolod a savlekötőt, akkor egy idő után nem lesz annyi savad, hogy az ételeket lebontsa. Ugyanazokat a tüneteket produkálja mint amikor sok a savad. Ugyanezzel szenvedek. Mióta nem eszek savlekötőt, kezdek helyreállni. Túltoltam.
13. Amaunet (válaszként erre: 1. - Zillertal)
2019. nov. 26. 08:31
Szerintem vissza kell venni a fogyasztásból és kerülni azokat az olyan ételeket, ami puffaszt. Pl. bab, lencse.
12. Channa* (válaszként erre: 9. - Bless the child)
2019. nov. 26. 07:29
Engem hétfőn műtöttek és szerdán mehettem haza. Ekkor vették ki a csövet. Otthon voltam azon a héten és még 1 hetet, azaz összesen 2 hétig voltam otthon. Nem mondom, hogy rosszul voltam, de azért az első munkanapokon az utazás kicsit megviselt. Ücsörögni tudtam már bent a melóban:D A kolléganőmet 2 nappal később műtötték, ő 3 hetet otthon maradt.
11. Channa* (válaszként erre: 8. - Zillertal)
2019. nov. 26. 07:27

Pont a kicsi kövek a veszélyesek, hiszen azok beleférnek az epevezetékbe, ami elzáródhat és hasnyálmirigy gyulladást okozhat.


Nekem az uh egy 13 mm-es követ mutatott ki és csodálkoztak is, hogy ez panaszt okoz nekem, ugyan is a nagyobb kövek nem férnek bele a vezetékbe, így az csak pillanatnyi elzáródást okoz, majd tovább úszik, de a kicsi....

Aztán a műtétnél kiderült, hogy van egy 5 mm-es is, és valószínű, hogy ez szórakozott velem...

2019. nov. 26. 07:15

A glutén csak akkor lehet 100% kizárni ha vérvétel + a gyomor biopszia is negatív.

Nekem negatív lett a vérvétel de mondtam a gasztrós dokimnak úgy veszem észre ha fehér lisztes dolgot eszek sokat akkor estére nagyon fájnak az izületeim. Este alig bírom behajlítani az ujjaim és hasmenésem van.

Voltam laktóz fruktóz terhelésen mindkettő negatív. A fruktóznál 1 pont híján fújtam meg az alsó határt. De 15 perc után cefettül meghajtott a lötty. Én azóta tartom a nem 0 de fruktóz diétát.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook