Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi használ terhességi hányinger ellen? fórum

Mi használ terhességi hányinger ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2009. szept. 16. 11:45
Köszönöm, hogy írtál. De nem tartod még korainak? Konkrétan azt szeretném megtudni, hogy másnak volt -e már ilyen korán ilyen tünete. Tesztet jövő héten csinálok, mert most még nem mutatná. Köszi még egyszer. :)
88. xti_ (válaszként erre: 87. - Anikó222)
2009. szept. 16. 10:50

lehetséges, nekem is hasonló tüneteim voltak. folyton szédültem, aztán a vitamintól ez elmúlt. csinálj egy tesztet.

azt hallottam, hogy ha pont eltaláljuk a peteérést, kisfiú lesz a baba - és nálam így is lett.

2009. szept. 16. 09:42
Sziasztok. Első babával próbálkozunk, és mivel nem szeretném megint belelovalni magam, hogy sikerült, benneteket kérdeznélek. Egy hete, elvileg peteéréskor voltunk együtt, és tegnap óta folyamatos émelygésem van. Időnként kicsit felerősödik, de nem tudom, nevezhetem -e konkrét hányingernek. Néha szédelgek is kicsit, nem vészes, épp csak észrevehető. A torkom gyakorlatilag egyfolytában görcsben van, olyan szorító érzésem van, mint amilyen hányinger, hányás esetén. A cigit sajnos még nem tudtam teljesen letenni, de tegnap reggel óta határozottan nem ízlik. Általában bármikor képes lennék aludni, de nem szoktam napközben ásítozni, tegnap viszont egész nap ásítoztam. Szerintem még korai lenne ezt terhesség jelének venni, de persze nagyon örülnék, ha már az lenne! Érdekelne, mi a véleményetek.
2009. szept. 9. 13:50
Sziasztok.Én most várom a második gyermekem,az első terhességemnél alig voltam rossul,nem is nagyon voltak rosszulléteim.Igaz az elejétől kezdve szedtem vitamint.De most...a 16.hétben vagyunk és minden nap küzdök a hányingerrel,amióta szedek kismamavitamint a Femibiont azóta kicsit jobb kezd lenni,2 hete kezdtem el csak szedni,lehet hogy az volt a baj,hogy nem szedtem az elejétől fogva.Mind1 lassan csak elmúlik már...
2009. szept. 3. 09:18
húú...én 3 gyermeket szültem de végighánytam mindhárom terhességem első 3 hónapját :(.Az első terhességemnél fogytam hirtelen 6 kg-t akkor befektettek a kórházba infúzió stb.a második terhességemnél úgyszintén hánytam de m indentől,minden szag,minden étel,de itt már nem feküdtem kórházba mert volt már egy gyerek akit megviselt volna ,igy otthon feküdtem de ha márcsak felültem az ágyon ..hányás:(.Szegény kislányom megkérdezte--anya te már sosem kelsz fel az ágyból:(.viszont mikor betöltöttem a 3ik hónapot elmúlt szerencsére(hú nagyon rossz volt!)Aztán a 3ik terhességem annyival volt jobb,hogy ott csak akkor hánytam ha kint rossz idő volt ...ha ragyogó napsütés volt akkor minden oké volt :) De hányinger ellen sajnos semmi nem használt:(mert ha valamit kiakartam próbálni már a puszta látványától rosszul voltam.
84. xti_
2009. szept. 2. 22:24

csak addig voltam rosszul, amíg még nem tudtam, hogy terhes vagyok. mikor megtudtam, elkezdtem szedni az elevitet, és rögön el is múlt. azóta semmi.

de én is azt hallottam, hogy a gyömbér jó. megfelel a fűszerként kapható szárított gyömbér is.

83. adrida
2009. szept. 2. 22:12
nekem pár szem mogyoró vagy egy kis canada dry segített:)
82. lego
2009. aug. 20. 19:45

nekem a natúr joghurt jó hidegen.

én félidőig csak fogytam aztán plusz 13 kg.

2009. aug. 15. 09:36
Nekem a kefír vált be egy ideig. Aztán már semmi nem használt, csak ha kiadtam a nagy semmit. :)
80. szof
2009. aug. 9. 20:48
Nekem egész napos a hányinger és semmi nem használ. A 6. hét óta 2 és fél kilót fogytam 2 hét alatt. Most azon izgulok, ez árthat-e a babának, illetve ha ilyen ütemben fogyok, akkor a 14. hétre, amikor ígérik, hogy elmúlik a hányinger már -8nál tartanék... Ti is fogytatok ebben az időszakban? Mennyit, mennyi ami még normális?
79. szof (válaszként erre: 75. - Eebb75d74f)
2009. aug. 9. 20:31
Szia Nyunyó! Ha még olvasod a topicot, légyszi írd meg, mi ez a Gyömbér por pontosan, és hol lehet kapni? Ez valami italpor? Nagyon sokat segítene, ha használna, mert szó szerint egész nap hányingerem van (8. hét). Előre is köszi.
2009. máj. 2. 09:58
Az elsö terhessegemnel eleg volt a haztartasi keksz, de most a masodiknal az nem hasznalt. Amitöl elmult, az a napi 5-6 kis adag etkezes, gyömberes keksz, citromos viz, es minden nap kamilla-borsmenta tea. Ha ereztem, hogy jön a hanyinger, rögtön bekaptam egy kis kekszet vagy ittam teat, hozza ettem valami egyszerüt. Nalam a tejtermekek nem hatottak. Es kesöbb felfedeztem a magneziumot, napi 200 mg-ot szedtem a terhes vitamin melle, az is sokat hasznalt.
2009. ápr. 28. 11:07

háztartási keksz

hideg tej

2009. ápr. 22. 12:23
Nekem pár korty hideg kóla segitett.Addig is jó babavárást:-)
2009. ápr. 22. 10:55

Nos, én nem olvastam végig az összes hozzászólást- ezért előre is bocsi.

Nekem a Gyömbér, mint hideg vízben is oldódó por nagyon bevállt. A barátnőm is babát vár, aki már kórházba is került kiszáradással a sok hányástól, de ő is azt mondta, hogy neki is ez volt a jó. Igaz időbe telt rájönnie, de azért meg lett az eredmény.

Ezen kívül a citrom fagyi (érdemes otthon is tartani), na meg a zöldalmás savanyú cukorka és a hideg víz.

AZt szokták mondani, hogy nem minden terhesség egyforma. Nekem ez a második, de azt tudom, hogy ezekkel sokat könnyítettem a helyzetemen.

Remélem, hogy másoknak is tudtam ezzel segíteni.

Egyébként most taposom a 8. hetet.

2009. ápr. 20. 23:51
csak az idő múlása
2009. ápr. 18. 18:17

nekem a citromos víz

savanyú dolgok

72. agis
2009. ápr. 15. 15:19
B vitamin (és ezt nem is lehet túladagolni)
2009. ápr. 15. 14:59
jeghideg cola:)
2009. ápr. 15. 12:55
Végig hánytam a kilenc hónapot,mindkét terhességemmel.Én mindig csak azt ettem ami jól esett és annyit,hogy ne legyek dugig.A friss levegő és a mély levegő vételek segitettek.Semmi féle szert gyógyszert nem szedtem.
2008. okt. 5. 12:54
Decembert írtunk, amikor nálam ez kialakult. Beöltözve feküdtem a nyakamig betakarózva és szívtam a jéghideg levegőt. Bent maradt, hatásos volt. De itthonról mindenki menekült.:-)
68. Patrus
2008. okt. 5. 11:59

Hányás ellen,sajna nincs semmi hatásos,mindenkinek más.Én az első terhességemet végig hánytam KILENC hónapig!!Söt még a szülés közben is hánytam...Most a második babámmal vagyok terhes(8 hetes)és vele is ugy hányok mintha ez nekem kötelezö lenne...De a legrosszabb nem is a hányás hanem az állandó hányinger.Kaptam a dokimtól egy homeopátiás készitményt,hányinger ellen,ettöl többször hányok..De szedek B6 vitamint négyszer kettöt egy nap.Ez elég jó,és van is töle étvágyam.

De kedves hányos társaim igazán ezt semmivel nem lehet "elmulesztani"mert hormonális,igy reagál a szervezetünk a hormonváltozásra...

Ehez az idöszakhoz mindenkinek sok sok eröt és kitartást kivánok!!!

67. o.andi
2008. jún. 6. 17:32
semmi egyszer csak elmulik majd!!!
2008. jún. 6. 17:04
Semmi! A 30. hétig végig hánytam a terhességet, szó szerint. Daedalonon éltem, de csak annyiban segített, hogy nem hánytam annyit, a hányinger állandó volt. Most csak hányinger van, és a 35. héten tartok...
2008. ápr. 21. 13:22
semmi nem segített egész napos hányingerem volt, de hányni ritkán hánytam.
64. josey
2008. ápr. 6. 18:14
Házt.keksz,enyhén szénsavas ásványvíz(Böfögtet-<bocsi> -engem ez éltetett).
2008. márc. 20. 12:21
Nálam a gyümlcsös joghurt vált be.
2008. márc. 14. 20:51
Az evés :)))
2008. márc. 14. 06:41
Én végigrókáztam az első 2 hetet, a legrosszabb a 6-10. hét volt, akkor gyakorlatilag nem maradt meg bennem semmi. Szedtem a MagneB-ot, az talán valamit segített, meg reggelente a citromos ásványvíz, persze szénsavmentes.
2008. márc. 2. 03:38
Nalam semmi se hasznalt....most 32 hetes terhes vagyok es meg mindig rengetegszer van hanyingerem.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook