Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi használ terhességi hányinger ellen? fórum

Mi használ terhességi hányinger ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2007. aug. 29. 22:58
10 hetes és 6 napos pocakom van, az első.Természetesen hallottam korábban a rosszullétről, hányásról, amik kísérhetik a terhesség kezdeti szakaszait.....de....nem gondoltam volna...akkor még legalábbis :D Hát,embert próbáló.Kb. 5 hete, hogy folyamatos az émelygésem.Nem reggeli,nem esti,nem délelőtti...egész napos,onnantól kezdve, hogy kinyílik a szemem.És...próbálkoztam én mindennel, amit hallottam, illetve amiket itt is olvastam: citromos víz,hideg víz,B6,MagneB6,homeopátiás szerek,keksz az ágy mellett,este egy korty vörös bor...most már csak abban bízom, hogy a 12. hét környékén ahogy jött úgy fog múlni :D Símogatom a pocim és beszélgetek hozzá, hogy ne tegye ezzt velem :D
28. Krysty
2007. júl. 24. 15:31
Nekem pár korty jéghideg víz jót tett.
2007. júl. 24. 14:23
nekem az ikreknél a B6 vitamint javasolták - nem ért semmit... De illuziónak jó volt, így soha sem hánytam, csak egyfolytában émelyegtem... (3hónapig)
2007. júl. 22. 20:00
Mindig finomakat kell enni....
2007. febr. 22. 09:44
Én MagneB6-ot szedtem , elmúlasztotta a hányingert,de dupla étvágyat csinált.Jó kis hízókúra volt, mert ha nem vettem be a gyógyszert rosszul voltam, ha pedig szedtem akkor éhes.A terheség végén a doki a magnecitrátot szedette velem, mert végig rosszul voltam.
24. ipi
2007. febr. 21. 21:07
Ja, és kisfiú lett :)
23. ipi
2007. febr. 21. 21:06

Nekem az, hogy elfogadtam: kisfiú is lehet a baba, nemcsak lány, ahogy azt kislány fejjel régen képzeltem. Másnapra nem volt hányingerem, de egyébként is csak a 8. héten volt pár napig.

A nővérem azt javasoltam főzzek teát és reszeljek bele egy csipet friss gyömbért. Az is jó lehet. Meg valóban pár napig csak sajtos tallért ettem én is. :)

22. lviki (válaszként erre: 21. - Tenyektevhitek)
2007. febr. 21. 18:30

De bizony, van megoldás!!!! Méghozzá a homeopátia! Tudom, most sokan azt gondoljátok, hogy dehogy is, már próbáltátok. De hogyan? Nem mindegy ugyanis, hogy milyen készítményt szedsz. EL KELL MENNI EGY HOMEÓS DOKIHOZ, ÉS Ő MEGMONDJA, SZEMÉLYRE, ALKATRA SZABOTTAN, HOGY NEKED MI FOG HASZNÁLNI!!! Tapasztalatból beszélek. Két terhességem volt, a második még folyamatban, és mindkettőnél nagyon szarul voltam, mindent kihánytam, már a kaja gondolatától felfordult a gyomrom, rengeteget fogytam. Az első terhességnél kórházba kötöttem ki, mert kiszáradtam. Azt inkább nem írom le, hogy mi lett a terhesség vége :-((( Most megint terhes vagyok, ugyanúgy kezdődött, mint az első: hányás stb., már majdnem indultunk a kórházba, amikor a nőgyógyászom ajánlotta, hogy menjek a feleségéhez, aki homeóval foglalkozik. El is mentünk, de őszintén szólva nem fűztem sok reményt a dologhoz, valahogy nem hittem benne, de aztán rendesen kihallgatott, el kellett mondani minden tünetet aprólékosan, és Ő erre mondott egy szert. Nekem a phosphorus-t mondta. Már másnap jobban lettem, visszatért az étvágyam, nem hánytam ki a kaját. Hányinger az ugyan megmaradt egy kicsit, de legalább nem hánytam, és nem kellett kórházba menni. Hát ennyi. Jelenleg a 18.hétnél járok, és egyenlőre minden rendben. A hányinger is már csak reggel van, és már nem szedem a homeót.

Üdv: Viki

21. be52089f0e (válaszként erre: 17. - Dee)
2007. febr. 15. 13:21
Nekem semmi nem használt. Kipróbáltam a homeopátiás gyógyszert is, de semmi.
2007. febr. 15. 13:15
Nekem egész egyszerűen a citromos víz vált be. Mióta ezt iszogatom, azóta nem émelygek!
2007. febr. 15. 00:28
Igazán semmi. A sok hányástól még fogytam is. Most ez milyen jól jönne. Kényszerfogyókúra.
2007. febr. 14. 14:13
semmi
17. dee
2007. febr. 3. 23:21
Cocculine,homeopátiás gyógyszer.Próbáld ki!
2007. febr. 3. 21:05
Semmi! Négy terhesség, négyszer négy hónap hányás!! Brr....
2007. febr. 3. 19:31
Nekem semmi sem használt:-((((
2006. nov. 23. 16:53
Minden terhesség és szülés más-más.Az első ikerterhességemnél akármit ettem,akármit csináltam,mindig hányingerem volt,még a fogkefétől és a banántól is.A piros retektől nagyon begörcsöltem.A másik két terhességemnél viszont a harmadik hónap,illetve a baba megmozdulása után valóban elmúltak a rosszulléteim.Bár hallottam olyat is,hogy van,akinek egyáltalán nincsenek ilyen tünetei.Nálam a két utóbbi terhességemnél az okozott inkább gondot,hogy állandóan görcsöltem,erre nagyon hatásosnak bizonyult,bevált,a MagneB6.Ha a gyomrom égett,vagy hányingerem volt,akkor háztartási kekszet rágcsáltam,nálam bejött.
13. Zojci
2006. okt. 4. 10:59
Reggel jöttem haza munkából,útközben betéwedtem a boltba s wettem egy doboz sört! Jót tett,legalábbis akkor,s még jól be is kajáltam! A mamám xerint harapjak citromba,s az megxünteti a hányingert!
2006. aug. 19. 11:47

Én asszem iszonyú mázlista vagyok mert azt sem tudom, mi az a hányinger, és most 33 hetesen sztem már nem is fogom megtudni. Mondjuk én már előtte 3 hónappal szedtem az elevitet, azt gondolom, hogy az azért számít.

Hogy megnyugtassak mindenkit, anyukám, mikor velem volt terhes, szintén konyakot ivott, nem is túl ritkán, mert állandóan rókázott. És asszem nem lettem gügye, meg semmi különösebb betegségem sem lett, 3,75-tel születtem, tök normálisan. Aztán lehet hogy pl. most atomfizikus lennék, ha nem piál konyakot, de ezt már nem fogjuk megtudni. Egy diplomára azért így is futotta :-)

Megjegyzem még bagózott is, de persze nehogy ezt bárki biztatásnak vegye. Mondjuk lehet hogy emiatt, de én soha életemben egy szál cigit nem vettem a kezembe.

11. zazuka
2006. aug. 15. 09:30

Hát nem egy naponta használatos tanács, de nekem amikor már semmi nem használt, bejött (ismétlem, nem naponta alkalmazadnó).

Szóval anyukám mesélte, hogy amikor velem volt terhes, iszonyatos rókázás kínozta, egyszerűen semmi nem maradt meg benne. Már teljesen legyengült, és akkor elmentek az anyjáékhoz (a nagyanyámhoz), ő főzött neki krumplit, szalonnát sütött, hagymát pucolt, letette elé egy tányérra, és mondta neki, hogy ezt falja be, de előtte húzzon le egy kupica pálinkát. Anyu úgy is tett, és azt mondta soha olyan jót nem kajált azóta sem, és nem is jött ki a kaja. Asszem nála végérvényesen megoldotta a problémát, tehát többet nem hányt.

Én egy fél kupica konyakot ittam valamelyik délután, amikor már végképp kikészültem a hányingertől. Nagyon jót tett, ahogy leért.

Megjegyzem szedem a MagneB6-ot, de van az a hányinger, ami ellen ez sem használ.

10. DODICA
2006. aug. 14. 19:05
Nekem csak a vége felé volt hányingerem (amíg a baba le nem szállt), de tehettem bármit, sose múlt...
2006. aug. 14. 17:56
Én mindig ittam egy kis enyhe buborékos ásványvizet, ideig-óráig jobb volt. A B6 vitamint is szokták ajánlani, nekem nem ért semmit. Nekem nem csak reggel volt, hanem állandóan az első hónapokban, és addig volt tűrhető, amíg reggel nem ettem valamit.
2006. júl. 27. 21:15
Nekem a ropi valt be. :)
2006. júl. 27. 15:48
Reggel még az ágyban kekszet rágcsálni.
2006. júl. 27. 11:42

Szerencsére nekem nem volt egész terhességem alatt semmi hányingerem. De mellőzni kell a savas dolgokat pl. a gyümölcsleveket, egyes gyümölcsöket, kávét. Sok kekszet, babapiskótát kell enni.

És ha minden jól megy a 3. hónap után kevesebb lesz vagy megszűnik a hányinger.

2006. júl. 25. 22:32
Az idő.Ahogy múlik , a hányinger is fokozatosan múlik. Szülés után már nem lesz.Nem valami biztató!?
2006. jan. 26. 14:00

Én mindentől hánytam, még a tesco-tej dobozának a látványától is. (Még szülés előtt is hánytam!)

Kicsit enyhített a dolgon a Magne B6 + Elevit.

2006. jan. 24. 10:07
Jéghideg kóla
2005. okt. 21. 11:11
reggel ágyban megevett (előző este oda készített) kaj. Minél több és minél savfelszívósabb. Kenyér, keksz...
1. Hoxa
2005. okt. 21. 11:04
Neked mi vált be terhességi hányinger ellen?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook