Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek hányinger ellen? 6 hetes terhesség.. fórum

Mit tegyek hányinger ellen? 6 hetes terhesség.. (beszélgetős fórum)


2012. aug. 13. 08:22
Sziasztok! Nekem sokat segített a Cocculine nevű homeopátiás tabletta. Teljesen elmúlt.
18. 26c9a8950c (válaszként erre: 1. - Nadry)
2012. aug. 7. 13:34
Én minden praktikát kipróbáltam, de semmi nem segített. Remélem nálad beválik valamelyik módszer. Az első terhességemmel naponta 1-2-szer hánytam a folyamatos hányinger mellett, a másodiknál pedig volt, hogy naponta 10-szer is. Aztán hipp-hopp elmúlt a 12. hét környékén. Kitartást.
2012. aug. 7. 13:28
én 11hetes vagyok.és semmi nem hat.
16. Janny
2012. aug. 7. 13:27

A napokban olvastam egy ilyet: [link]


Viccnek tök jó volt, nevessetek egyet Ti is, hátha jobb lesz tőle! :)

2012. aug. 1. 10:25

Nekem 2 lányom van, és mind a kettővel rosszul voltam a 6. héttől a szülőágyig. Semmilyen taktika nem használt, már szülési fájásaim voltak, de még mindig ragaszkodtam ahhoz, hogy legyen mellettem egy lavór, és alkalmaznom is kellett. Viszont az első szülésem nagyon könnyű volt. Úgy tágultam 3 ujjnyira, hogy alig fájt, gyakorlatilag a menszesz görcseim rosszabbak voltak. Utána volt 2 óra, ami rossz volt, de az meg olyan rövid ideig tartott, hogy nem tudtam elfáradni. Lehet, hogy a 2. is ugyanislyen könnyű lett volna, de ott sürgősen császároztak, így nem tudhatom.

A lényeg az, hogy igyál. Keveseket egyél többször, és igyál, igyál, igyál. Ha nem jó a hideg, próbálj langyos teát inni. Nálam a langyos ital jobban segített. Igaz nem lettem jobban, de nem is pakoltam ki olyan sorsan, mint a hideget. Volt olyan társnőm, akinek a jégkrém segített, nem a tejes, hanem a vizes alapú.

14. c70a3cd175 (válaszként erre: 6. - Nadry)
2012. aug. 1. 07:37

Ha megfelelő méretű a baba, és a barnás folyáshoz nem társul erős alhasi fájdalom, akkor nem baj.

2. terhességemnél 7 hetes voltam mikor jelentkezett az első folyás, de közben rettenetesen fájt a hasam. Az a baba a 8. héten el is ment. :( De a dokim azt mondta, hogy nem is volt életképes...

3. terhességemnél, 2. babánál is volt folyásom, de a doki megnyugtatott, hogy nem lesz semmi baj :) Azóta már egy hetes nagyfiú lett belőle. 3700g-mal és 52cm-rel született, múlt kedden :D :D

És talán azért vagy annyira rosszul, mert fiacskád lesz. :)

13. 038710e7da (válaszként erre: 2. - Lilian1112)
2012. júl. 31. 22:08
A gyömbér teában is jó. Pár szeletet kell leforrázni, ha frissből készül, amúgy valahol granulátomként is lehet venni.
12. Nox47
2012. júl. 31. 14:49
Bocs, másik fórumra írtam, de ide tette a rendszer(
11. Nox47
2012. júl. 31. 14:42
Sajna még sehonnan sem jött válasz.(
2012. júl. 31. 14:06
Esetleg B6 vitamint is szedhetsz! A magne B6 is nagyon jó!!!
9. Lilian1112 (válaszként erre: 8. - Nadry)
2012. júl. 31. 13:48

Nincs mit. :)

Ha bármiben segíthetek még, írj akár privit is nyugodtan. :)

2012. júl. 31. 13:44
köszi, nagyon sokat segítettél!
7. Lilian1112 (válaszként erre: 6. - Nadry)
2012. júl. 31. 13:40

Ha nem társul mellé erős hasi fájdalom, akkor nyugi, semmi baj. :)

Ha nagyon aggódsz, menj el nődokihoz, de ez a terhes nőknél előfordul. :)

A hányás elkerülése és a kellemetlen émelygés ellen próbálj hideg vizet inni lassan kortyolgatva, nehogy a torkod bánja. :) A lényeg, hogy folyadékra szükség van, főleg ebben a fülledt melegben. :)

2012. júl. 31. 13:30
ma megtörtént az első hányásom, múlt hét hétfőtől tudom, hogy babát várok, néha kicsit barna folyásom van nem sok, remélem ez nem jelent bajt.
2012. júl. 31. 13:20
Ráadásul én kereken 60 centi voltam, a szülészorvos lesett is rendesen, hogy vajon hogyan fértem el az anyaméhben ilyen égimeszelő testhosszal? xD
4. Lilian1112 (válaszként erre: 3. - Nadry)
2012. júl. 31. 13:19

Szívesen. :D


Egyébként az orvosok szerint az a terhesség, amely alatt a nőnek rosszullétei vannak, nagyon ritkán végződik vetéléssel vagy koraszüléssel. :)

Anyukám nővéremmel és velem sokat volt rosszul, émelygett, hányingere volt stb. Nővérem 4 kiló 20 dekával született, én pedig 3 kiló 90 dekával. :D

2012. júl. 31. 13:15
köszönöm szépen:)
2012. júl. 31. 13:11

Szia! :)


Néhány jó tanács:


- tarts az ágyad mellett néhány szem kekszet és vizet, ha felébredsz, rágcsálj belőle néhányat. Sok esetben az a gáz, hogy a gyomorban rengeteg sav van.


- ha utazás közben lesz hányingered, próbálj meg az ablakon kinézve a legtávolabbi pontokra koncentrálni!


- tarts Magadnál gyömbéres cukorkát vagy rágót, nagyon jó az émelygés, hányinger esetén.


- Sokaknak a hideg kóla válik be, egy próbát ez is megér. :)


- próbálj meg a három kiadós kajálás helyett napi 4-5 alkalommal, de keveset enni, főleg száraz dolgokat (keksz, puffasztott rizs, kifli...). Ezek jobban megmaradnak Benned.


Én ugyan még nem voltam terhes, de egészségügyi középsuliba jártam, remélem, valamennyit tudtam segíteni. :)

2012. júl. 31. 13:03
egész nap fekszem, nagyon rosszul vagyok....:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook