Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi használ terhességi hányinger ellen? fórum

Mi használ terhességi hányinger ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2008. márc. 1. 18:28
Magne b6 az tényleg használ de nem mindenkinek a hányinger érzet vagy hányás akkor is meg lesz gravidát én is szedtem és az magzat védő vitamin és nem pedig hányinger elleni tabletta.
58. vviki2 (válaszként erre: 51. - Repaerika)
2008. márc. 1. 18:11

Köszi a tippet, bár szedek magzatvédő vitamint Gravidát. Nem terveztem, de így, hogy alig eszek muszáj. Nem segít semmit sem, sőt, volt akinek a vitaminok elhagyása után múlt el! Nálam ez biztos nem jönne be, hisz az első 2 gyerekemnél is émelygős voltam, pedig nem szedtem semmit :-)

Na mindegy remélem már nem tart sokáig...:-D

57. titta
2008. febr. 22. 11:58

Én Elevitet és MagneB6-ot is szedek... A hányinger nem múlik... első baba, hat hetes. Sajnos engem is kínoz egész nap. Enni semmit nem kívánok, a szeretett ételeimtől most undorom van. A hideg fagyit kívánom enyhítésre, de csak néha használ. Szerintem kipróbálom én is a gyömbér teát!

Kitartás mindenkinek!

2008. febr. 22. 11:31
Tegyél az ágyad mellé valami harapnivalót (kekszet, ilyesmit) és reggel mielőtt még kikelsz az ágyból, egyél egy pár darabot!
2008. febr. 22. 11:28

Az első terhességemnél elég volt az Elevit.

A másodiknál Elevitet szedtem és én is Magne B6-ot kaptam hányingerre. De mivel iker-terhesség volt, semmi nem hatott, viszont rengeteget hánytam. A harmadik hónap végén viszont, mintha elvágták volna. Tényleg nyugalmasabb volt a második trimeszter.

2008. febr. 22. 10:57
NEKEM TERHESSÉG ALATT HÁNYINGERRE A MAGNE-B6-OT KELLET SZEDNEM.MINDEN NAP 1-ET.NEKEM BEVÁLT.
2008. febr. 19. 14:47
Egyik fiamnál sem volt ilyen problémám, de hallottam , hogy az Elevit szedése enyhíti a panaszokat. (én is azt szedtem) Most, hogy szoptatok, pedig Eurovit-et.
2008. febr. 19. 14:40
Az Elevit nekem is enyhítette a panaszaim. Bár a dokim Unicumot ajánlott étkezés előtt. :-) Már másik dokihoz járok.
51. repaerika (válaszként erre: 50. - Vviki2)
2008. febr. 18. 11:37

Én a csípő érzést csak akkor érzem ha nagyon sokáig hagyom a filtert ázni. Az első terhességem alatt nem ittam, gondoltam a másodikkal megpróbálom. (egy orvosi szakkönyvben olvastam a teáról) Nekem bevált. Én egész nap ezt kortyolgatom.

A sógornőmnek például az ELEVIT magzatvédő vitamin segített. Ha a tea nem vált be neked, akkor próbáld ki a vitamint. Minden jót neked! Kitartás! :o)

50. vviki2 (válaszként erre: 49. - Repaerika)
2008. febr. 8. 13:21

És te meg bírtad inni? Mert ez szörnyű csípős...:-(

És amúgy is, én így folyamatos hányingerrel küszködve alig bírok ránézni a kajára és a teára sem... De azért legyűrtem tegnap. Valamennyit javult, gondoltam, na ha megbírom inni akkor ma már nyert ügyem van, de mégsem. Iszogatom nagy kínnal, de nem sokat változott a helyzet..!

De már "csak" 5-6hét és elmúlik...:-D

2008. jan. 25. 11:13
A terhességi hányingerre a GYÖMBÉR tea a legjobb ami beszerezhető bármelyik patikában. 3 dl vizbe kell tenni egy teafiltert és egész nap ezt kortyolgatni. Lehet többet is inni egy nap mint 3 deci(ez a hányinger erősségétől függ).
48. gerna
2007. nov. 29. 16:23
Nekem annak idején: B6 vitamin tabletta, nagy adagban (3x2)
2007. nov. 29. 16:17
Mind a kettő lányommal hányós voltam a kb 12 hétig. Mind a kettővel az 5. héttől kórházban voltam . infuzió tartotta bennem a lelket,ezért olyan nagy a korkülömbség a lányok között,12 év.Nem mertem vállalni azt a sok kinlódást amit az első lányommal átéltem,de most 2éve megtettem. megérte,a világ legnagyobb csodáját kaptuk meg 16 hónapja.Édeset egyálltalán nem szaba sem enni ,sem inni,mondjuk nem is kívánja a hányos ember.Nekem csakis az infúzió segített,de az is csak ideig-óráig.
46. dus
2007. nov. 6. 18:23
Első fiammal egyetlen rosszullétem sem volt, második babámmal a szülés napjáig hánytam! Nekem a sok gyomorsav volt a problémám, erre nekem a Rennie vált be és a folyamatos MagneB6 vitamin szedése!! De jó volt a natúr pirítós, háztartási keksz, kétszersült, Abonett kenyér. Édeset nem tudtam enni, attól is rosszul voltam, inkább a sós jött be! Még a banán is csailapította a hányingerem, de nem vagyunk egyformák! Ki kell próbálni a dolgokat.
45. Szamó (válaszként erre: 42. - Mókci)
2007. okt. 19. 21:22

Szia! Én rettentően hánytam, mikor terhes voltam, már 6 hetesen bent feküdtem a kórházban, minden nap infúziót kaptam. 2 hónapot voltam bent, de még utána otthon is minden kijött belőlem. A dokik azzal biztattak, hogy a baba elveszi, ami neki kell, ne izguljak érte, csak én gyengülök. Azt is mondták, hogy ha "megmozdul", akkor elmúlik a hányinger. Akkor úgy éreztem, hogy sose lesz vége, de valóban, 16 hetesen éreztem meg először a babucink mozgását és szinte azonnal elmúlt. Onnantól olyan jól voltam, hogy egy hegyet elhordtam volna kiskanállal. Addig rosszul voltam a szagoktól, a nyers hús látványától....

Szóval, nálam 16 hétig tartott és magától elmúlt.

Jó egészséget! Szia!

44. 3cbdff671e (válaszként erre: 38. - Nikice)
2007. okt. 19. 20:21

Mindkét gyerekemmel hányós voltam kb. 10.héttől a 18-ig.

Az elsőnél majd mindent kipróbáltam, sikertelenül így egész álló nap rosszul voltam.

A másodiknál a reggel kiszaladni, túlesni rajta elvet követtem én is. Nem mondom, hogy így napközben nem voltam rosszul, de közel se annyira, mint az elsőnél.

43. 754c7e07c3 (válaszként erre: 42. - Mókci)
2007. okt. 19. 19:33
Sajnálom, hogy nem múlik. Talán 12 hetesen elmúlik, de van, akinél végig előfordul. Kitartás!!:))
42. Mókci
2007. okt. 19. 19:23
Esetleg valaki tudja meddig fog tartani?
41. Mókci
2007. okt. 19. 19:22
Hát én már majdnem mindent kipróbáltam,amit irtatok a hányinger ellen,de nem nagyon akar elmúlni:(...Na mindegy próbálkozom tovább...
2007. okt. 15. 16:38
Reggel nagyobb mozgás nélkül pár darab keksz. (párna altt tartottam, zacsiban) Óvatosan rágni, és ha már lement, akkor kikelni az ágyból. Mire én akkor erre rájöttem ! Brrr, de rossz volt.
39. Zsu77
2007. okt. 15. 16:17

Én végig émelygéssel küzdöttem (minden reggel a fajanszhoz imádkoztam:)))), talán a 5-6. hónaptól nem töltöttem az egész napomat a mosdóban:)

Sima pirítóson éltem és amikor jött a hányinger ettem pár szem mogyorót. Segített, de amióta megszületett a kislányom a mogyorótól émelygek:D

38. Nikice
2007. okt. 12. 09:36

Törölve!Ismét kismami vagyok, és most nem jön be!

Kiszaladni, túlesni rajat, és úgy csinálni mintha mi sem történt volna. Azért próbálkozom! :)

37. Nikice
2007. szept. 26. 06:47
B6 vitamin, és narancsszörpi szódával...
2007. szept. 25. 14:35
Nekem a hideg tej segített...
2007. szept. 24. 15:35
éhgyomorra szóda és néhány keksz
34. Mocori
2007. szept. 14. 21:17
Nekem az Elevit jött be.
33. humike (válaszként erre: 29. - Donperovna)
2007. szept. 14. 09:33

donperovna,

ha állapotod nem javult v. rosszabbodott, itt találhatsz segítséget:

www.hyperemesis.org

PÜ is ment

32. Egnisz
2007. szept. 2. 04:16

Nekem a Stomi pezsgőtabletta vált be, lehet kapni a Dm-ben és pl. a Tescoban.

Az első terhességem alatt én is kekszet csipegettem hányigner ellen, jól meg is híztam a terhesség végére.

Szerencsére a 2. terhességemnél felfedeztem a Stomit, állandóan magammal vittem és ha rám jött a hányinger megittam belőle egy felet vagy egészet, attól függően, hogy mennyire volt hányigerem. A hatása sokkal tovább tart, mint a keksznek, sokszor egésznapra is megoldotta a problémát.

2007. szept. 2. 00:44
Az első két terhességem (amelyekből három fiam lett) alatt csak az első pár hétben émelyegtem, de most (talán mert tíz évvel idősebb vagyok) öt teljes hónapig voltam rosszul! Brrr... Nem hánytam, de csak azért, mert fogtam a számat becsukva :-))) Két dolog jött be nekem: a hideg Fanta, meg a kaukázusi kefír, de mindkettőből csak pár korty. Pár percre ez elmulasztotta, aztán jött vissza a háyninger, de kicsit enyhébben. Most már csak két-három hetem van vissza, most meg a sav jön folyton a nyelőcsövembe... meg levegőt se nagyon kapok... pedig ez csak egy baba, nem kettő! Szóval a tuti tipp: szüld meg, akkor elmúlnak a panaszaid! :-)))
2007. aug. 30. 11:59
Magne B6 vitamin,vagy sima B6 vitamin!Vagy ha semiképp nem akarsz gyogyszert bevenni pár korty citromos viz is megteszi!!!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook