Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi baja lehet a Fikuszomnak? fórum

Mi baja lehet a Fikuszomnak? (tudásbázis kérdés)


11. Anthico (válaszként erre: 10. - Alkonyat)
2013. márc. 5. 18:55
Ott is csak öntözve volt. Szüleimtől hoztam el, tehát tudom, hogyan gondozták.
10. alkonyat (válaszként erre: 9. - Anthico)
2013. márc. 5. 18:53
Lehet, hogy ahol addig volt, ott öntöttek rá valamit (nem biztos, hogy tápoldatot, lehet, hogy valami mást).
9. Anthico (válaszként erre: 8. - Alkonyat)
2013. márc. 5. 18:50

Nem volt tápoldatozva, és eddig nem is volt baja. Akkor kezdett el sárgulni, és ledobálni a leveleit, mikor hozzám került.

De első körben átteszem máshova a lakásban, aztán át is fogom ültetni. :)

2013. márc. 5. 18:46

Lehet a sok öntözéstől is. Lehet, hogy még nincs annyi gyökere és olyan erős, mint annak amelyik előbb került hozzád. Az is lehet, hogy a tápoldattal el lett égetve a gyökérzet egy része.

Mindenféle képpen finoman szedd ki a cserépből, és jól nézd át a gyökerét (még azon is lehet betegség), és ültesd át, de óvatosan, hogy a gyökérzete ne sérüljön.

7. Anthico (válaszként erre: 6. - Bóbita2003)
2013. márc. 5. 13:41
Milyen tápoldattal lenne érdemes öntöznöm és milyen gyakran ilyen betegen?
2013. márc. 5. 13:37

Szerintem tápanyag-probléma. Ültesd át és rendszeresen tápoldatozd.

Esetleg nagyítóval nézz rá, nincsenek-e rajta atkák vagy egyéb károkozók. De inkább tápanyagnak hangzik.

2013. márc. 5. 13:32
Most megvizsgáltam közelebbről és olyan, mintha mattulna a levél. A másiké szép fényesen síkos, de ezé olyan érdes és fénytelen, és mintha apró pöttyekben mattulna. Nem tudom, ezt hogy nevezik, de ez a legjobb szó rá. :/
4. Anthico (válaszként erre: 3. - Megi04)
2013. márc. 5. 13:28

Végülis kerülhetett huzatba, de ugyanott van a másik, amelyik nem "nyavalyog", zöldell és gyönyörű. Ha a lakás más-más pontján lennének, még tudnék valamire következtetni, de így ötletem sincs.

Átköltöztetem máshova, ahol semmiképp nem kaphat huzatot. Hátha...

2013. márc. 5. 13:21
Vitamin hiány? Nem volt huzatban? A fikuszok hisztisek a huzatra...
2013. márc. 5. 13:17

Kb 1 éve egy öreg fikuszról lett gyökereztetve 2 kisebb. Az egyik rögtön hozzám kerül, gyönyörűen nőtt, zöldell, rengeteg levelet hozott. A párja csak 2-3 hónapja jött ide, és ugyanott tartom, ugyanúgy öntözöm, de nem hoz új levelet, sőt a régiek lentről haladva felfelé megsárgulnak, és lehullanak. Azóta sárgul, mióta idekerült, de fogalmam sincs, miért. Ugyanúgy gondozom mindkét növényt, de ez sehogy sem akar életerőre kapni.

Mit tehetnék?

2013. márc. 5. 13:17
Mi baja lehet a fikuszomnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook