Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek, ha egy 2 éves gyerek még egyáltalán nem beszél? Valakinek van hasonló gyereke? fórum

Mi a véleményetek, ha egy 2 éves gyerek még egyáltalán nem beszél? Valakinek van hasonló gyereke? (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 33. - 1fca7a0397)
2009. máj. 21. 17:43
Van de nem normális dolog...kap valamilyen fejlesztést?
2009. máj. 21. 17:42
Nálunk egy rokon kisfiú már 7 éves elvan, és csak most kezdi el mondogatni a szavakat. Az orvosok nem találtak nála semmit.. Van ilyen is..
32. Manilu
2009. máj. 15. 14:20

Szia!

Szerintem ne aggódj,az én bátyám 3éves korában kezdett egyik napról a másikra folyékonyan beszélni,összetett mondatokban,Lehet ,hogy kényelmes neki így,főleg ha így is megérteti magát.

2009. márc. 6. 09:03
Ne aggódj! Az én fiam is két éves korában szólalt meg először! Nála az olyan egyszerű szavak is kimaradtak, mint a mama, baba, pápá... De amikor megszólalt, akkor hihetetlen iramban fejlődött! Néha hiányzik az a csend.... :-DDD
2009. márc. 6. 08:54
Hi-hi. Néha azt gondolom, nem is baj, hogy még nem beszél, amúgy is olyan mint a hét tenger ördöge, mi lesz késöbb?
2009. márc. 6. 08:52
egyaltalan nem kell aggodnod!Van olyan gyerek is,aki csak 3 evesen szolal meg!Es az is normalis.
2009. márc. 6. 08:05

Csatlakozom a nem beszélő kétévesek anyukáihoz:) Enyim lány csak szavakat mond(5-6), mutogat, mindent megért. Néha kicsit aggódom, de amikor másoktól hallom, hogy náluk is van ilyen, megnyugszom. Végül csak el fog kezdeni beszélni...

Kíváncsi leszek a hugira.

27. feher tulipan (válaszként erre: 26. - Cbc7d5fe99)
2009. márc. 6. 08:01
Koszi!Nem aggodom,mert lanyom is mar masfel evesen folyamatosan beszelt,csak kivancs voltam hany ilyen gerek van meg es jo volt olvasni,hogy vannak paran.Persze ez nem jelent rosszat egyaltalan tudom:)
2009. márc. 6. 07:55
hali!!igaz én ellentét vagyok mert az én fiam most töltötte a 2 évet és folyamatosan beszél....de a vele egykorúak itt a faluba még nemigazán beszélnek!!!így ne aggódj,,,,
2009. febr. 17. 14:33
az én kisöcsém 2éves. Még nem beszél tisztán. Sok szónak elhagya a végét. Még csak szavakat tanulgat.
2009. febr. 17. 14:25
Igen en is igy gondolom,csak megkerdeztelek:)
23. nzs2001 (válaszként erre: 22. - Feher tulipan)
2009. febr. 17. 14:22
Nem, félreértettél. Megkésett beszédfejlődést említettem, ami nem egyenlő a zavarral. A gyerekek mozgás, értelmi és beszédfejlődése is nagyon különböző lehet, és igen széles az a sáv ami nem kóros. A két évesen nem beszélő gyereknél sem kell zavarról beszélni, de az nyilvánvaló, hogy nem a gyors beszédfejlődésű csoportba tartozik.
22. feher tulipan (válaszként erre: 21. - Nzs2001)
2009. febr. 17. 13:52
Szerinted az hogy egy 2 eves meg nem beszel,beszedfejlodesi zavarnak szamit?
2009. febr. 17. 13:49
A fiam annak idején (ma már 34 éves) bőven elmúlt két éves amikor beszélni kezdett. Nagyon beszédhibás is volt, sokáig csak a szűk környezet értette meg. Az Ő fia az unokám már 3 is elmúlt amikor beszélni kezdett. Ő is sokáig járt utána logopédushoz, egy évvel később is ment e miatt iskolába. Egyébként nincs semmi probléma velük, a fiam mérnők lett, és az unokám is értelmes okos fiú. lehet hogy azért mert érintett voltam/vagyok és jobban figyelek rá, de az az érzésem, hogy egyre több a megkésett beszédfejlődésű gyerek.
20. szabotimi (válaszként erre: 1. - Feher tulipan)
2009. febr. 17. 13:18
ne agodj. Az én fiam is sokára kezdett beszélni.Aztán úgy gyakoróltunk, hogy lefekvés előtt mondogattuk a szavakat amiket már tud. Napról napra tövább tartott mire a végére értünk.
19. kathlee (válaszként erre: 1. - Feher tulipan)
2009. febr. 17. 13:15
Az egyik szomszéd kislány 3-4 hónappal a 2. szülinapja után kezdett el beszélni. De akkor már ondatokban beszélt.
18. bige
2009. febr. 17. 12:46
:( hát igen, nem mindig a szülő dönt a gyerek sorsáról...
2009. febr. 17. 12:43
Nalunk sajnos meg bolcsibe vinni nincs lehetoseg,mert ebben a varosban csak egy van,es akkor kell feliratni a gereket amikor megszuletik.En a lanyomat vittem volna bolcsibe anno,amikor afiam szuletett,de mivel nem volt hely nem ment o sem.
16. bige
2009. febr. 17. 12:38
:) egyébként meg - ha semmi probléma nem volt a terhesség alatt, a szülés körül - azonnal felsírt - akkor szerintem semmi probléma, ha tudtok nem vevők lenni rá, akkor előbb-utóbb beindul a beszéde. Én pártolom a bölcsit, de ezt mindneki másképp gondolja, és nyilván minden gyerek is más. Mondjuk nekem nem volt lehetőségem egy klassz nagypapát munkába állítani:)
15. bige
2009. febr. 17. 12:31
privi ment
2009. febr. 17. 12:22
Mennyire vagy szakmabeli?En amugy ovono vagyok:)Jovo honapban megyek visssza dolgozni sajnos,szivesen maradtam volna meg vele itthon.Bolcsibe nme viszem,mert apukam fog vigyazni ra amig dolgozom,es nagyon szereti a gyerek is a tatajat:)JO kezekben lesz.Amugy nagyon akaratos gyerek,hegyeket mozgat azert amit el szeretne erni...szerencsere nem mindenki vevo ra;)
13. bige (válaszként erre: 9. - Feher tulipan)
2009. febr. 17. 12:18

valamennyire szakmabeli vagyok, ezért írom le amit gonodolok. :)

Akkor beszél:), mint írtad nagyon klasszul ki tudja fejezni magát, a környezete megérti - nincs miért rendesen beszélnie. Nem megy bölcsődébe?

próbáljátok meg apróságokban nem megérteni. Amit mond - csak úgy mellékesen ismételjétek el helyesen, de nem erőszakosan. csak úgy zárójelben. Ne utánozzátok az ő szavait. Ne hozzátok azonban a tudomására, hogy másként kell mondani.

Az én lányom 2 évesen ment bölcsibe, és mellékeltem vele egy szótárt. :) ott aztán villámsebesen elkezdett beszélni - mert nem értették meg.

2009. febr. 17. 12:18

Az én kisfiam 2 éves, és szintén nem beszél. AZ egész szókincse 7 szó, már régebb óta.

Nemrég voltunk dokinál, és kérdezte hogy beszél e. Mikor mondtam hogy nem, de mindent megért, azt mondta akkor semmi baj. Baj akkor lenne ha nem is értené, amit mondasz neki.

A szomszéd gyereke 3,5 éves, és november óta jár oviba. Úgy került be a csoportba, hogy 2 szavas szókincse volt, Apa, és anya, és most 2 hete kezdett el mondatokban beszélni.

11. 7e167fe911 (válaszként erre: 1. - Feher tulipan)
2009. febr. 17. 12:18
Szia. Én kisfiam is két éves és egyáltalán nem beszél. Hallásával semmi baj mindent megért amit mondok. Sok ismerősöm is mondta hogy a fiúk általában késöbb kezdenek el beszélni. Azért remélem ha megy bölcsibe akkor beindul.
10. feher tulipan (válaszként erre: 8. - Frau Rika)
2009. febr. 17. 12:16
O hat neki nincs baj a hallasaval:)))csak neha szelektiven hall a dragam:))nagyon is jol hall meg ert mindent amit mondunk neki,meg megfeleloen is reagal.Nagyon sokat fogllakozom vele,ugymond minden idomet raszanom,azzal biztos nincs gond
9. feher tulipan (válaszként erre: 7. - Bige)
2009. febr. 17. 12:12
Persze,van neki sajat nyelvezete:))))es mi jol megertjuk,jol kifejezi magat abszolut.
2009. febr. 17. 12:11

Az én nagy lányom elmúlt 2 éves és csak utánna szólalt meg! Már a hallásvizsgálaton is elgondolkoztam;de amikor megtudtam,hogy felér egy kissebb operációval (Altatás!),lemondtam róla!

De ott is csak annyit tudnak megállapítani,hogy hall-e!!

Egy hangos tárgyat (amit csak egy újjal kell indítani/leállítani) fogj a kezedbe,tedd úgy a gyerek oldalához,hogy ne lássa,kapcsold be,majd ismételd meg a másik oldalt is kicsit késöbb!

Ha odafordul,nem a hallásával van probléma,ezután csak a türelmeden múlik!!!

Beszélj vele értelmesen,légy türelmes!

Egyik napról a másikra megszólal,észre sem veszed!

7. bige (válaszként erre: 1. - Feher tulipan)
2009. febr. 17. 12:10

szia!


Csak pár hangot ad ki, vagy valamilyen formában saját nyelven "szavakkal", vagy mutogatással érteti meg magát? Gagyog?

A fiúk valóban később érnek, mint a lányok, és nem egyformán fejlődnek a gyerekek, de azért jó, ha ennyi idősen van már saját nyelvezete.

2009. febr. 17. 12:08
Igen en is ugy gondolom,hogy nem jelent bajt,es dokihoz menni meg sem fordult afejemben,de szerettem volna olvasni masokat is akik hasonlo helyzetben vannak.Hallottam en is mar olyant,hogy 3 evig nem beszelt.Amugy az ertelmevel nincs gond!Azon gondolkodom,vajon ez majd a tanulasban mennyire befolyasolja,nehez felfogasu lesz-e..
2009. febr. 17. 12:05
Nekem is 2 éves lesz a kislányom és nem igazán beszél még. Pár szót mond. Az orvos azt mondta, 3 éves koráig kell elkezdeni beszélni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook