Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek, ha egy 2 éves gyerek még egyáltalán nem beszél? Valakinek van hasonló gyereke? fórum

Mi a véleményetek, ha egy 2 éves gyerek még egyáltalán nem beszél? Valakinek van hasonló gyereke? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2015. júl. 3. 10:25
ne aggodj emiatt,majd fog beszelni,nem minden gyerek csinal dolgokat ugyanabban az idoben.legy turelmes mindennek eljon a maga ideje.
63. Millimolli (válaszként erre: 61. - Pillangószív)
2015. ápr. 18. 06:21
Nálunk ugyanez volt a helyzet. A lányom csak pár szót mondott 2 éves kora után (nem, anya, apa, mama, papa, hamm, mijaú, vau) 2,5 évesen bölcsibe került, de nem eredt meg a nyelve. A 3. szülinapja előtt 1 hónappal kezdett el beszélni. Szinte egyik napról a másikra mondatokban kezdett beszélni.
2015. ápr. 18. 02:57
hallottam olyanrol is aki 3 eves koraig nem beszelt es utana meg ugyanugy beszelt,mint barki mas.szoval legy turelmes es ne aggodj!
2015. ápr. 18. 00:09

Sziasztok!

Talán még van itt valaki a régi hozzászólók közül. Kisfiam 2 lesz júniusban, a szókincse oda, aja (anya) és apa. Valamint nyamm-nyamm, régebben mondta, hogy cica, de elhagyta...aggódom. Jó lenne tudni, nálatok mi újság most, elindult a beszéd rendesen? Megköszönöm, ha írtok! :)

2011. júl. 8. 23:55

Sziasztok!


Nalunk a 27 honapos ikreknel a helyzet a kovetkezo a kislany nagyon hamar elkezdett beszelni ma mar egesz nap csiripel mindenrol velemenyt mond..A kisfiu alig 3 hete kezdett el beszelni-mondatokban..Elotte par szavas szokincse volt,ma pl ilyeneket mond hogy ha nagy leszek pilota leszek nem urhajos mert nem tetszik a ruhajuk..Igaz hogy nagyon selypit de mi meg megertjuk..Szoval nincs ott semmi gaz ne aggodj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2010. nov. 3. 13:31

Sziasztok!

30 hónapos korára a kisfiam elkezdett szépen, érthetően beszélni. 3 éves korára pedig teljesen utolérte a kortársait. Azt mondhatom, hogy szebben beszél mint az 5,5 éves nővére.

2009. dec. 10. 21:54

De találtunk egy nagyon ó logopédust meg egy nagyon jó fejlesztőt és azt gyakoroltuk és most már ötödikes nem kitűnő tanuló de egész jól megy neki a tanulás.

És én milyen sokat kínoztam alsóba a tanulással pedig nem az volt a baja hogy nem akart hanem nem tudott tanulni.

2009. dec. 10. 21:41

Sziasztok


Próbáltam vissza olvasgatni mert annak idején engem is ez aggasztott mikor a 2.5 éves fiam beszélt de csak pár szót és nem úgy ahogy a többi gyerek de mindenki ugyan ezt mondta nem baj ha nem beszél a gyerekek nem fejlődnek egyformán.

Hát nem nyugodtam mert mert gondoltam én hogy ez nem normális de ha mindenki ezt mondta akkor biztos igazunk van.


De nem jó mert nem azt mondom hogy minden esetben de aki későn kezd beszélni sokkal több fejlesztésre és sokkal nehezebben boldogul az iskolában.

Mert akkor jön majd elő ez a probléma akkor már mindenkiokos volt hogy azért van tanulási nehézsége mert a késői beszéd ennek volt a jele.


Tényleg nem azt mondom hogy ez minden későn beszélő gyereknél tanulási nehézség lesz de oda kell figyelni.

2009. dec. 10. 21:19

Sziasztok!

Na, kezdi élvezni a "beszélgetést" a kicsi fiam! 2 éves kora óta használt kb. 15 szót és ennyi. Most 28 hós és két hét alatt megháromszorozta a szókincsét. Ezeket a szavakat használja is rendszeresen.

Vannak szavak amiket több-kevesebb sikerrel megismétel, ha kérem és kedve van.

Nagyon élvezi ha kimond egy szót és néz a szemem közé, hogy hogyan reagálok. Örülök és tapsolok és ő is megtapsolja magát.

Kitartás Lányok!

2009. dec. 8. 04:43

Sziasztok!


A héten lesz 3 éves a kicsi, Egy hete jár óvodába,úgy megeredt a nyelve hogy csak na.

Egy nap után mondott +2 szót. Amit előtte kértem tőle de nem akarta.

Aztán most már jó 10 szóval mond többet pedig csak egy hete jár.

Sok múlik az ovin is. Amúgy az ő ovónője beszédfejlesztő is és azt mondja csak akkor van gond ha 4 éves koráig egyáltalán nem fejlődik semmit.

54. Sodrika (válaszként erre: 52. - Ágota 77)
2009. nov. 25. 11:57
OK. Majd beszámolok! :)
2009. nov. 24. 18:54

Sziasztok!

Nekem 3 gyerekem van. A lányom 1,5 évesen már tisztán beszélt, sőt versikét mondott. A középső csak 2,5 éves korára kezdett el érthetően beszélni, bár még mindig raccsol egy kicsit. A kicsi áprilisban lesz 3 éves, és nagyon nehezen érteni, amit akar azt mondja érthetően, de még nem kezdett el mondatokat formálni, pedig átlag gyerek már tőmondatokban beszél ilyenkor. Tehát nyugi, nincs szerintem semmi baj. A kicsi mégcsak nem is cumizik nálunk, de a másik kettő cumizott, most szopja az ujját mind a kettő!

52. Ágota 77 (válaszként erre: 40. - Sodrika)
2009. nov. 24. 18:47

Szia!

Én is kíváncsi vagyok mit mondanak majd Nektek a beszédjavító intézetbe. Majd gyere meséld el nekünk is.

51. Sodrika (válaszként erre: 47. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 24. 14:41
Köszi így már van némi elképzelésem a dologról köszönöm!
2009. nov. 24. 14:40
Igen cumizik, de nem hinném hogy ez a probléma a nagy is cumizott sőt még most is de nem az a baj mondaná ő attól is itt az az alapvető problémám, hogy talán 2 olyan szó van a szókincsében amit úgy mond ahogy mi is , és van két olyan szó is amiből csak a mássalhangzókat mondja ki ( garázs=grzs, kérek=krk), az i betűs szavakat abszolút hanyagolja nincs szia csak pá-pá (ez egyébként nála jelenti még azt is hogy menjünk el sétálni, ill. hogy menjünk haza). Nem azt próbálja mondani amikor szomjas hogy inni hanem krk,(kérek), nincs cica csak nyau-nyau, nincs cumi csak háuá (ezt biztosan tudom hogy a hol van -ból ered ugyanezt használja a macikájára is.), nincs vonat vagy sihuhu csak huhu, és még sorolhatnám nem abban lkátom a problémánkat hogy a cumi miatt nem beszél.
2009. nov. 24. 14:22
bocsi cumizik e?
2009. nov. 24. 14:22

szia

szerintem nincs semmi baja a fiadnak, nem minden gyerek kezd el beszélni 2 évesen, ha gagyog meg ilyenek akkor nincs baj

de ezt már többen is leírták

kérdésem cimizik e a gyerek?

sajnos tapasztalataim szerint ha a cumi a szájba van akkor nem beszél a gyerek

beszélj hozzá jó sokat

47. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 46. - Sodrika)
2009. nov. 24. 14:20

nem tudom két és fél évesen hogyan nézik meg,de az én fiam beszédét nem értette idegen....viszont amit mondott szavakat mindegy ha hablaty volt ő irta melyk hangot hogy ejti ki pl.....a szakvéleméyn szerint hagzó és szótagcserék is vannak gondolom mint nálatok ha jól értem és majdnem minden hangra kiterjedő pöszeség volt....ehhez nem kellett "értelmes beszéd"...volt intelligenciavizsgálat is de ezt is korának megfelelően nézték,szóval nem kell izgulni,nehezbb eset gyerekekkel is van dolguk:)


az én fiam nagyon jól kommunikált mindent megértett a passzív szókincse nagyon jó volt ezt képekről nézték felismeri e nem kellett hogy érhetően kimondja a nevét elég volt ha jelezte körbemagyarázta valahogyan mi van rajta.

csak a beszédével volt baj és van végülis most is

46. Sodrika (válaszként erre: 45. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 24. 14:16

Köszi!

Hát ettől nem lettem okosabb de köszönöm majd meglátjuk, az az igazság hogy kommunikál ő és általában tudom , értem hogy mit mond vagy szeretne csak az a pár szó is amit mond az sem az igazi sőt egy-egy szónak nála több jelentése is van.

45. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 44. - Sodrika)
2009. nov. 24. 14:12

nekem mondjuk nagyon ügyesen beszélt a nénivel de a megyei vizsgálóban ő már 4 év 6 hónaposan volt...előtte a logopédus helyben felmérte(igaz aztán nem volt időpont nekünk csak felmérték hogy kellene de nincs rá keret:()

szóval 3 éves kora körül volt először szakembernél de úgy látom korának megfelelően bánnak vele,vizsgálják nem kértek nagy dolgokat mig velem beszélgettek is figyelték a gyereket abbol is sokat lát ha veled elkommunikál a ygerkőcöd...azért jelezd hogy nem ebszédes nagyon másokkal....Mátémnak pl bejött nagyon a néni és jól elvoltak,ha nincs kedve ő sem tárgyalós:)

44. Sodrika (válaszként erre: 42. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 24. 14:08
Milyen az a fejlesztő óra egyáltalán hogy nézik meg hogy mennyire tud beszélni? Nem túl közvetlen az idegenekkel.
43. Sodrika (válaszként erre: 42. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 24. 14:07

Köszi!

Én is így gondolom inkább lássa egy szakember minthogy valamit elbagatelizáljak és később legyen probléma a nagyfian már 2 évesen nyomta a sódert.

42. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 40. - Sodrika)
2009. nov. 24. 14:04
Hasonló volt nekünk is,a megyei beszédvizsgálóban fejlesztő órákat javasoltak a kisfiamnak...a beszédjavitóban jó szakemberek vannak,örülök hogy ti hallgattatok a védőnőre és bejelentkeztetek,egy viszgálattal semmit nem kockáztatsz és ha korán kell logopédus vagy bármi akkor időben tudok még lépni!
41. Sodrika (válaszként erre: 29. - Feher tulipan)
2009. nov. 24. 14:03
Én is ezt gondoltam, de a védőnő volt szíves felvilágosítani hogy ez régen lehet hogy így volt ma már nem számít normálisnak ha a gyerek még nem beszél (2,5 éves).
2009. nov. 24. 14:00

Sziasztok!

Az én kissebbik fiam 2,5 éves és még nem beszél van egy cirka 10 szavas szókincse és ennyi kb. fél éve semmilyen új szót nem produkált és amiket használ azok sem felelnek meg az eredeti szónak PL: igen=ajéé, kakaó=kákuká, csoki=kaka, Pisi=kaka,Vonat,sihuhu=huhu, cica=nyau-nyau, és sorolhatnám úgyhogy a védőnő tanácsára bejelentkeztünk a fővárosi beszédjavító intézetbe, dec. 17.-én várnak minket megnézik a lurkót hát kiváncsi leszek.

A hallásával és a szövegértésével nincs gond ez teljesen egyértelmű számunkra.

Hát majd meglátjuk.

2009. nov. 24. 00:10
Szerintem ha egy gyerek nem beszél, azt el kell vinni audiológiára.Minél korábban szűrik ki a haláss problémákat annál jobb.minél előbb ki kell zárni a hallássérültséget.
38. Holly (válaszként erre: 37. - Ágota 77)
2009. szept. 29. 21:49
Az én kislányom most múlt 3, és ő sem beszél még. Mondjuk ő kétnyelvű, de borzasztóan nehéz így, hogy nem kommunikál egyik nyelven sem normálisan. Türelmes vagyok, de mi kértünk időpontot kivizsgálásra, hátha adnak tanácsot, hogy hogyan lehet fejelszteni, vagy segíteni. Nálunk nem jött be az, hogy addig nem adom oda amit szeretne, amíg nem mondja.
37. Ágota 77 (válaszként erre: 29. - Feher tulipan)
2009. szept. 29. 21:47

Szia! A kisfiam augusztusban volt 2 éves. Kb. 15 szót használ másfél éves kora óta, mostanság kezdi utánozni az állatok hangját.

Nálatok az elmúlt pár hónap alatt mi történt?

2009. jún. 2. 13:13
20 éves tapasztalatot akartam írni!!!
2009. jún. 2. 13:13

Sziasztok!

Az én kisfiam sem viszi túlzásba de azt már észre vettem ha csak ketten vagyunk jóval több érthető szót mond. Szégyenlős. Én meg nem aggódom ezen mert tudom hogy okos fiú és előbb -utóbb rájön a dumálhatnék és biztos áll. dumálni fog mert nagyon szeret velem halandzsázni és áll. kérdezget.

Sokan megszóltak már hogy nem beszél de igazából mindíg olyanok akinek gyereke sincs. Azt tudom hogy én mindent megteszek érte és ő meg nem beteg.

Nem érdekel ki mit mond ha a védőnő ezt normálisnak tartja akkor én is. 0 éves tapasztalattal a háta mögött.:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook