Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba-mama klubban 2-3 éves gyereked, hasonló korú gyerekekkel összeveszik a játokon. Visítanak, harapnak, ütnek. MIt teszel? fórum

Baba-mama klubban 2-3 éves gyereked, hasonló korú gyerekekkel összeveszik a játokon. Visítanak, harapnak, ütnek. MIt teszel? (tudásbázis kérdés)


20. SarahMina (válaszként erre: 19. - Shiruba Ryu)
2011. aug. 25. 11:28
:-D
2011. júl. 11. 11:03
Had üssék egymást, ezt is meg kell tanulni valahol.
2008. júl. 16. 21:30

Hello!

Érdekes válaszok...furcsán vagyok ezzel a kérdéssel én is.

Én is úgy gondolom,hogy hagyni kell a dolgokat, de nem szabad hagyni elfajulni és ekkor bizony nem csak az egyik, hanem mindkét gyermek szülőjének közbe kell avatkozni, szerintem.

és szerintem nem mindig annak van igaza aki a hangosabb, az sem baj, ha emellet még okítjuk is a gyereket :-/

17. Serry (válaszként erre: 10. - D9d8721118)
2008. jún. 23. 12:25
Tudod az egymással való osztozkodás tanulása jár vitákkal.Meg kell tanulják,hogy ami az enyém a tied is,de vigyázz rá.Én megfigyeltem a fiam válogat kinek adja oda a játékát. Olyannak nem akről úgy véli szétszedi.éÉs igaza van,mert volt már pl arra,hogy az enyém nem adta oda az autóját, más meg igen s ennek a kisfiúnak az volt az első dolga,hogy letőrte az első kereket. Szóval tanulni-tanulni....
2008. jún. 23. 09:37
en amikor vigyazok batyam fiara,(o 3 eves), es ilyen helyzetbe kerul,akkor az elejen csak figyelem oket,aztan ha mar durvul a helyzet,akkor odamegyek. Mindig kivancsi vagyok ilyenkor,hogy hogyan viselkedik ilyen helyzetben :)
15. McKenzi (válaszként erre: 14. - McKenzi)
2008. jún. 23. 09:16
William GoldinG! bocs
14. McKenzi (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. jún. 23. 09:15

William Goldin írta, nagyon jó könyv, zanzásítva a történet: angol iskolásgyerekek (10-12 évesek) lezuhannak repülővel egy lakatlan szigetre, a felnőttek nem élik túl. A tapasztalataik és ismereteik alapján elkezdik újraépíteni a civilizációt, ám csakhamar úrrá lesz rajtuk a szorongás, egyesekből visszafojtott vagy eddig fel sem ismert agresszív érzelmek törnek. Kezdenek gonosszá válni, már ölni is képesek.

A könyv mondanivalója túlmutat azon, hogy mi lesz egy csapat gyerekből felnőtt nélkül, valójában arról szól, hogy hogyan viselkednek az emberi csoportok különleges körülmények (atomháború, világégés után) között.

13. 7934d1ac97 (válaszként erre: 12. - Alfoldi13)
2008. jún. 22. 22:07
:D :D ez aranyos!! :D
2008. jún. 22. 22:03
már nem tudom ma hagyom mert az unokának mindent szabad
11. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - McKenzi)
2008. jún. 22. 22:01
Legyek ura?? Az mi?? Bocsi még nem hallottam ilyenről. :(
2008. jún. 22. 15:20

Ha ez igy van akkor az nagyon gáz...


Nekem nincs gyerekem, de tuti én nem hagynám annyiban. Én beszélnék a többi szülővel. Persze ha a szülővel beszélsz az sértődik meg. Nehéz ügy. Szerintem minden szülőnek meg kéne tanítani a gyerekét arra hogy osztozzon a masikkal a játékokon vagy bármin és akkor nem ugranak egymásnak a gyerekek :)

2008. jún. 22. 11:51

Szerintem a gyerekeket meg kell tanítani arra, hogy verekedni, meg irigynek lenni nem szabad.

Nekem nem tetszik, hogy a szülő hagyja a gyerekét ilyenkor "majd kinövi" nem növi ki, erre meg kell tanítani.

(egyébként ilyenkor mindig eszembe jut a Legyek ura)

2008. jún. 8. 20:34

Én a nagyfiam aki most 4 éves úgy tanítottam ,hogy tudja megvédeni magát. Csak akkor avatkoztam bele a vitákba, amikor pl a homokzoban egymás szemébe dobálták a homokot, vagy a játékkal csaptak oda. A durvább dolgokat igen is le kell állítani. Teljesen mindegy volt ki a kezdő fél. A mai napig vna olyan szülő a játszón aki agresszívnek tartja a fiam, pedig nem csinál más a vita hevében mint szószerint lekiabálja a másik haját. Hangerővel győzi meg a másikat. egyébként az a tipusú gyerek,hogy ha elveszik a játékát inkább elpakolja.

Láttma egy anyukát a játszón: végig kisérgette a 2,5 éves gyereket és ha pl valaki kicsit megrángatta a polóját, vagy véletlen arrébb lökte mit mond anyuka? Gyerek kicsim ez a baba durva, játszunk mást. S gyak így ciplete végig a játszón a gyerek alig játszott valamit, mert a babák rosszak... Szerintem ez a kissrác ha most bölcsis ő az akit mindig elvernek, mert nem tudja megvédeni magát és rühelli a közösséget.

Nme tudom én jól csinálom-e de a kicsit is így fogom írányítani. Tudja megvédeni magát de ne mindenáron.

2008. márc. 6. 15:36

a megvédéssel csak az a baj hogy sokszor más szülő rossznéven veszi hogy megvédem a gyerekétől a gyerekem

egyszer nekem is volt még az elsővel egy olyan szitu mikor a kislány játszott és egy fiu ok nélkül belerugott

a játszón

és letoltam a kölköt

anyuci nekem esett miért bántom kicsi fiát

na akkor fogadtam meg hogy ugy nevelem a gyerekeim hogy védjék meg maguk

igy mára igy is tesznek szerencsére

en meg próbálok kivül maradni

2008. márc. 6. 15:32

persze nyilván nem várja meg az ember amíg vér folyik, de a gyerekeknek ezek a kis/nagy viták, veszekedések szükségesek a szocializációs folyamatban. nem szabad a szülőnek mindig közbe avatkoznia. persze én sem hagytam, hogy a gyermekem kamoljon, harapjon, de ezeknek a vitáknak nagyobb a füstje mint a lángja. Próbálgatják magukat/erejüket, ennyi.


Mindig eszembe jutnak azok a játszótéri történetek, ahol a két gyerek egymásnak ugrása után a két szülő is egymásnak ugrik, de addigra a két gyerek már tökéletes összhangban játszik együtt, mintha időtlen idők óta a legjobb barátok lennének! :)

2008. márc. 6. 15:24
Ha az en gyerekem kezdte, vagyis o vette el a masiktol a hon ahitott jatekot, akkor visszaadom a masik gyerkocnek a jatekot, az enyemet pedig kiviszem a tett heyszinerol es elmagyarazom neki hogy igy nem viselkedunk. Ha az enyemtol vettek el akkor megvedem. Nalunk a bolcsiben igenis beleszoltak a gyerekek vitaiba, es rendeztek okosan. Egy 3 es egy 1 evesem van, mindketto eleg kis vadmacska, nemegyszer kerultunk hasonlo szituacioba.
2008. márc. 6. 15:07

semmit.

ő dolguk

üssék egymást nem érdekel.

nekem bölcsis a fiam, igy napi a tapasztalat.

ha beleszólok hogy szétválaszam nem biztos hogy jót teszek,viszont az erőviszonyok próbálgatása fontos

szerintem hagyd őket,hisz a böcsibe sem szólnak bele

tudom

2008. márc. 6. 14:52
amikor elfajul, biztos közbelépnék, megpróbálnám elterelni a figyelmét más játékokra. nem érdemes nagy gondot csinálni belőle.
2008. márc. 6. 14:31
A többi gyerek anyukája is jelen van!!!!
2008. márc. 6. 14:31
Baba-mama klubban 2-3 éves gyereked, hasonló korú gyerekekkel összeveszik a játokon. Visítanak, harapnak, ütnek. MIt teszel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook