Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? fórum

Mi a véleményetek a yadine fogamzásgátlóról? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. jan. 22. 18:05

Sziasztok!

Aki YADINE-t szed, kérem írjon, mert szeretnék kérdezni!!!!! Köszi.


schilt@pazmanykabel.hu

2013. Molly38 (válaszként erre: 2010. - Susy1025)
2012. jan. 20. 12:43

Szerintem ez elég összetett dolog.. én a triodenát kezdtem el 3x szedni, 2x fogytam tőle, utána azért is kezdtem szedni azt, hogy hátha fogyok tőle megint, de nem ..

Utólag visszagondolva az első két esetben akkor kezdtem szedni mikor egy kapcsolat elején voltam, szerelmes stb.. a harmadik alkalommal már nyugisabb időszakban.

Szerencsére nem is híztam tőle... utána váltottam yadine-ra, attól sem híztam. Stagnált a súlyom.

Tehát ez a súlydolog sok minden mástól is függhet..


Viszont kb. 4 hónapja abbahagytam a tabit, az első két alkalommal 28 napra jött meg, aztán 26 aztán 25.. tehát az első két hónapban nem ürült ki, és most, a 4.hónapban érzek a libidómon elég jelentős pozitív változást, valamint a melleim is megnőttek..vagyis szerintem visszanyerték az eredeti állapotukat...míg szedtem szerintem kissé "visszafejlődtek".

Tehát úgy gondolom úgy általában a fogigátlók rendesen visszaveszik a női működést..

2012. minimono
2012. jan. 18. 13:43

Sziasztok!


Van egy problémám. Szedem a gyógyszert.. 1.5 éve szedtem akkor nem volt bajom tőle. Múlt hónapban kb 3-4 nap után iszonyú derékfájás kapott el.. ami kitartott az utolsó szemig... egy hetes zsünet alatt mintha elillant volna semmi fájdalom nem volt, most elkezdtem a 2. hónapot és 4 nap után alig tudok menni.. úgy fáj..


Szerintetek okozhatja a gyógyszer?


Köszi

2011. Estefani
2012. jan. 17. 15:00
Nekem szép lett tőle a bőrőm.
2010. Susy1025
2012. jan. 13. 14:25

Sziasztok!

Most szeretném elkezdeni szedni a Yadine fogamzásgátlót és ezelőtt még sose szettem semmit. Nagyon félek tőle hogy elhízom. Légyszíves írjatok hogy hízhatok-e tőle és mennyit.Van aki hízott tőle? Vagy ettől nem kell félnem?

Előre is köszönöm

2009. sskk (válaszként erre: 2008. - 6ca16bdc91)
2012. jan. 11. 14:23
Én is hallottam olyat, hogy a yadine mellett lehet fogyni is. Neten ezt találtam róla: "Yadine nevű fogamzásgátló mellett valóban lehetséges a fogyás, mert a benne található minimális mennyiségű vízhajtó kiüríti az öedemát a testrészekből." Én nem híztam tőle semmit, nem is fogytam(mondjuk nem is szeretnék:)
2012. jan. 10. 20:04
Sziasztok! A segítségeteket kérem! Pár évvel ezelőtt már szedtem a Yadinét, és úgy vettem észre, hogy "fogytam" tőle. Kipróbáltam másik tabit is (Belara), amitől viszont híztam. És utoljára a Symiciát szedtem, amitől pedig nem is fogytam, de hízni se híztam. Szerintetek hogy van ez? Ezek szerint én hajlamos vagyok a hízásra a tabitól, amit nagyon nem szeretek. Ha újra Yadinét szednék, szerintetek mire számítsak? Tudtok olyat mondani, amitől nem kell félnem, hogy gyarapodik a súlyom? Kinek mi atapasztalata? Köszönöm a segítségeteket!:)
2007. Timcsó23
2012. jan. 9. 10:57

Szia SSKK!

Nekem a volina szedése mellett ugyan ez a probléma.A magyarázkodáson kívül nem okoz problémát, de arra is igen csak rá lehet unni.

2006. sskk
2012. jan. 8. 11:10

Sziasztok!

Én is yadine-t szedek, fél éve. Nem is volt vele semmi problémám, azonban az utóbbi 1-2 hétben azt vettem észre, hogy nem nedvesedem kellőképpen. Elég kellemetlen a dolog... Feltételezem, hogy a tabi miatt lehet. Volt már valakinek hasonló gondja?

2005. Molly38
2011. nov. 29. 08:56

Szia!


Én 3 hónapig szedtem Yadine-t a Triodena után, utána abbahagytam a gyógyszerszedést.

Én semmi különbséget nem éreztem a kettő között, abbahagyás után semmi gondom nem volt.

Azóta kétszer jött meg, mindkétszer 28 napra. Érzéseim szerint peteérésem is volt, bár baba még nincs, szóval nem tudom mennyire volt valós az a peteérés és mennyire valós ez a 28 napos ciklus.


Szerintem a gyógyszerelhagyás mellékhatásai is mások lehetnek ugyanannál a személynél ugyanazzal a gyógyszerrel, legalábbis nekem így volt.

Igaz a triodena esetében, de azt 2x hagytam abba, egyik esetben tiszta pattanás lettem, végig az állam alatt (ami egyébként a petefészek kivetülési zónája), és összevissza menstruáltam. Akkor újra kezdtem szedni és következő alkalommal már semmi gond nem volt, és most a yadine-al sem.

2004. Petra025
2011. nov. 29. 08:31

Szia!

Én azt szedtem a baba projekt előtt sokáig, különösebben nem volt vele problémám, az abbahagyása után rendesen meg is jött a menstruációm, nem borított fel odabent semmit. A bőröm sokáig nem volt szép utána, de szerintem ez más gyógyszer abbahagyása után is így van....

2003. Rita1983
2011. nov. 29. 08:29
Én használom, nekem bevált...
2002. ALMA1980
2011. nov. 29. 08:28
Tudtok nekem mondani valamit a yadine tablettáról?jó nem jó?használta valaki?vélemény?
2011. nov. 25. 20:37
sziasztok! van akinek az orvosa anno, amikor a jangeet beszűntették yadine-t írt fel helyette? én 3-as jangeet szedtem, és a gyógyszertáros adta nekem a yadinet, mondván, hogy ugyanaz a kettő. . . viszont ma a nőgyógyász azt állította, hogy a yadine nagyobb hormontartalmú, mint anno az én jangee-m. . és az az igazság, hogy az elmúlt pár hónapban, amíg a yadinet szedtem teljesen idegbeteg voltam és állandóan nyugtalan, vagy épp depressziós. . a barátomnak meg nem hittem el, hogy a gyógyszerrel lehet a baj.
2000. Timcsó23 (válaszként erre: 1999. - 35fce75f9d)
2011. nov. 18. 18:15
Köszönöm a választ! Képzeld, elmentem a "veszélyes" nőgyógyászhoz, hogy felírassam a yadine-t. ő teljesen mást írt volna fel..!nem az ő hormonjait zavarja meg..! Megkérdeztem tőle is, hogy hogyan szedjem..hagyjak ki egy hónapot vagy folytatólagosan szedjem..!? Erre elővett egy könyvet, hogy kiolvassa az erre vonatkozó választ..amíg lapozgatott (inkább gyorsan pörgetve legyezte magát a lapokkal) elmondtam neki h mit olvastam itt a neten. egyszercsak letette a könyvet és visszamondta amit épp egy perccel előtte osztottam meg vele! úgyhogy ennyi erővel te is beülhetnél egy rendelőbe! :)(néhány hónapja én mondtam el neki h mi az a volina..) iszonyat azért, hogy mi megy..! 3szor mondtam neki, hogy éppen menstruálok,de úgy érzem, hogy sajnos még a 3.után sem fogta fel. :)kezdte azzal, hogy megvizsgál..mondtam h nem fog menni, folytatta azzal, hogy ne hagyjak ki a gyógyszer váltás között egy hónapot, hanem a menstruáció első napján kezdjem el szedni..itt jegyeztem meg másodszorra, hogy azon éppen most vagyok túl, és várhatólag ebben a hónapban már mégegyszer nem fogok menstruálni. majd mikor már kezdtem úgy érezni, hogy megértette, a következő mondatával ezt a reményt azonnal szétoszlatta..akkor menjen le a laborba vizeletet adni!!..hogyne...hogy a vizeletemben meglepő módon vért találjanak és még be is kelljen feküdnöm, csak azért mert menstuálok. Végül minden próbálkozását feladva megírta a receptet,és adott egy beutalót a laborba..majd ha még nem ábrándultam ki az egész helyből, nyugodtan jöjjek vissza vizsgálatra! hazafelé tartva elolvastam a beutalót amire az volt írva,üzenve a labornak: kérem a betegemen terhességi tesztet elvégezni!! Sajnos későn olvastam el, pedig újra a tudtára hozhattam volna, hogy MENSTRUÁLOK!! Szóval ennyi volt a kis történetem az orvossal, akiben joggal nem bíztam már tegnap sem! :) A LÉGYEG,ami talán többeket érdekelhet itt mint a bolond történetem az az, hogy mikor bementem a patikába kiváltani a gyógyszert, azért még megkérdeztem, hogy van-e VOLINA!? Képzeljétek volt egy havi adag! ( már a múlt hónapban is onnan szereztem egyet) AZT MONDTA A PATIKUS, HOGY ÚJRA TUDNAK RENDELNI VOLINÁT! Tehát valószinű, hogy véget ért a pereskedés. Kérdezzetek utána, aki szeretne visszaváltani. Árban azért nem mindegy..! Köszi hogy végigolvastátok.
1999. 35fce75f9d (válaszként erre: 1998. - Timcsó23)
2011. nov. 17. 21:37

Szia!

Nekem a gyószertárban még Volinára szólt a recept és helyette Yadine-t adtak! A gyógyszertáros azt mondta, hogy ugyanúgy szedjem, mint a volinát! Tehát, mintha a volinát szednéd! Azóta már egy levéllel el is fogyott és ugyanúgy megjött, mintha a Volinát szedtem volna! :)

1998. Timcsó23 (válaszként erre: 1997. - 2cb8ba9614)
2011. nov. 17. 14:57
Sziasztok! Volinát szedtem eddig, de most elfogyott az utolsó levél is. A menzeszem utolsó napján tartok. Ma kéne bevennem az első szemet! Holnapra kaptam dokihoz időpontot, aki vélhetőleg a YADINE-t fogja nekem is ajánlani, mint ahogy sokatoknak is! Szerintetek tudom folytatólagosan szedni,vagy kell valami kihagyás? Elvileg ugye hasonló a két gyógyszer! Mondtak nektek valamit? Van itt olyan aki mostanában váltott? Várom a tanácsokat! Őszintén szólva nem bízom teljesen a dokiban. Köszi a segítséget.
2011. nov. 16. 13:27
72órán belül biztosan.Az egyik barátnőmnek is volt már egy ilyen problémája, találtunk egy nagyon hasznos oldalt, ahol sok információt lehet olvasni erről. ha érdekel, akkor facebook-on üssétek be, hogy "ne ess pánikba"! Neki sokat segített! :) Tudom, hogy már nem aktuális neked, de lehet h másoknak sokat segítene! Egyébként nálad minden jól ment?
2011. okt. 25. 16:12
Szia! 72 órán belül, én a legtöbb helyen ezt láttam!
1995. 14f665afff (válaszként erre: 1992. - 35fce75f9d)
2011. szept. 8. 16:30

Szia!

A Volina és a Yadine hatóanyagai teljesen ugyan azok, csak más a gyártó cég, emiatt más a neve, tényleg ugyanúgy kell szedni, és nincs szükség kiegészítő védekezésre, ne aggódj!

1994. 14f665afff (válaszként erre: 1991. - Kicsikemoncsika)
2011. szept. 8. 16:27
Szia! A 7 nap alatt is védve vagy, ne aggódj!
1993. Fuoco (válaszként erre: 1991. - Kicsikemoncsika)
2011. szept. 3. 21:52
Szia, véleményem szerint védve vagy, de hátha járnak erre tapasztaltabbak is!
2011. szept. 3. 11:32
Sziasztok! Én olyat kérdeznék, h esetleg volt-e olyan köztetek aki a yadine előt volinát szedett? Mert én Volinát szedtem, de mivel kivonták a forgalomból, ezért most majd yadine-t fogok szedni. A gyógyszertáros azt mondta szedjem ugyanúgy mint a volinát. Lényegében ugyanaz a két gyógyszer? Kell, kieg védekezés?
2011. aug. 28. 20:47
Sziasztok :), volna egy kérdésem, lehet hogy már valaki irta itt, de annyi de annyi hozzászolás van, hogy mire elolvasnám, addigra már nem is volna aktuális a kérdés :D , yadine tablettám van, 21 nap plusz 7 nap tabi nélkül, ezalatt a hét nap alatt lehet szexelni? Itt is véd a tabi? Vagy védekezni kell? Nekem az 5. napon jön meg, szoval van 5 nap tabi nélkül, itt is védve vagyok? Valaki!!!! :(
1990. manó 72
2011. aug. 19. 06:11
Sajnos én hízok ettől a fogamzásgátló szertől!
1989. regfox
2011. jún. 18. 19:28
Köszi:) én is így gondoltam, de jó érzés mástól is hallani:)
1988. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 1985. - Regfox)
2011. jún. 18. 19:18

hmm. elviekben lehetsz terhes

(kiegészítő védekezés kell 7 napig)


De gyakorlatilag, mire észleli a szervezeted a hiányt, és elkezd petesejtet érlelni, addigra a benned lévő spermiumok elhalnak...


Szóval nem hinném, hogy nagy esély lenne (pici természetesen van)

A lényeg, hogy kiegészítő védekezés kell, és azért én majd tesztelnék 2 hét múlva, a megnyugtatás végett

1987. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 1984. - Schmetterling89)
2011. jún. 18. 19:15

nem hát

pl. semmiben sem másabb, mintha te reggel 7-kor szedted volna, és csak délután 4-kor szeded be a szünet után

nem a dátum számít, hanem az óra

Ha úgy tetszik, akkor a 168 (7 nap) + 12 órában benn voltál

1986. regfox
2011. jún. 18. 19:12
És Yadine-t szedek.
1985. regfox
2011. jún. 18. 19:11
Sziasztok! Az első hét 7. napján elfelejtettem bevenni a tablettát. Mekkora valószínűséggel történhet meg a "baleset", ha a 6. napon éltem szexuális életet? 2 éve szedem. Dokihoz azért nem akarok fordulni egyenlőre, mert családon belül van és nem szeretném, ha még a nagymamám is erről beszélne. Másik orvos esetében meg jönne a botrány és a lelkiismeretfurdalás keltés, hogy nem bízom meg benne. Szóval ezért itt kérdezem először.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook