Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményetek a kutyáknak való Foresto nyakörvről? fórum

Mi a véleményetek a kutyáknak való Foresto nyakörvről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
101. Guruljka (válaszként erre: 100. - Moncsicsa)
2014. márc. 25. 18:28

Nem királyi az ellátásuk, de lehet, többe vannak, mint a saját kosztom, sose számoltam.

Mármint a kaja, Az egyéb ellátás is sok.

Például a múltkori cseppvásárlás (a kutyákra) kidobott pénz volt sajnos. Most megint aktuális pedig, de nem tudom, mit vegyek. Ha már költök rá, legalább hasson!

100. Moncsicsa (válaszként erre: 99. - Guruljka)
2014. márc. 25. 18:06

Hat macska a két kutya mellé???? Te jó ég! Neked már tényleg üres a szekrényed! :DDD


Basszus, nem semmi költségeid vannak az állatokra...

99. Guruljka (válaszként erre: 98. - Moncsicsa)
2014. márc. 25. 17:34

Részemről két kutya, az egyik nagyobb darab.

És a hat macska.


Már a hajam is rámegy...

98. Moncsicsa (válaszként erre: 92. - Szegipeter)
2014. márc. 25. 17:32
Gondold el, hogy nekem két kutyám van. Nekem nem csak a gatyám ment rá, de a pólóm is. :D
2014. márc. 25. 17:32
Én az ultrahangos megoldást sem tudom használni, mert azt a nyakörvre kellene erősíteni. Nem próbálta valaki? Talán olcsóbb, mint havonta másik nyakörv.
96. Moncsicsa (válaszként erre: 93. - Guruljka)
2014. márc. 25. 17:31

Van, aki meg az Advantix-ra esküszik. Úgy tűnik, hogy itt is érvényes, a kinek-mi jön be dolog...


Van, akinek a Foresto sem vált be, én meg hálát rebegek, hogy nem kell havonta csepegtetni jobbra-balra. :)

95. Moncsicsa (válaszként erre: 94. - Simple)
2014. márc. 25. 17:30

De érdekes! Megmondom őszintén, hogy ezt itt hallottam először, hogy meg kell kapirgálni, húzogatni, hogy működjön a nyakörv.


Én sosem bizgeráltam a nyakörvjeiket, és működött. Most már ezt is tudom. :)

94. simple (válaszként erre: 89. - Galjoci)
2014. márc. 25. 15:37
Én kiltixet használok, de azt is 10 naponta meg kell kapargatni hogy hatékony legyen.
93. Guruljka (válaszként erre: 91. - Moncsicsa)
2014. márc. 25. 14:38

Az Anvantix nálam sem vált be.


Én ráadásul nem használhatok nyakörvet,mert mindkét kutyám raszta, és alapból nem viselhetnek állandóan nyakörvet.

A cicák számára keresgélek én is olcsó, de hatékony megoldást.


Az állatorvosunk szerint érdemes váltogatni a szereket, egy-két évenként másikat keresni, mert ezek a dögök rezisztensek lesznek.


Sajnos a telkünk végén kis cserjés "erdő" van, és bár el van kerítve keresztben, a kutyák nem jutnak el a végéig, de a kullancs az udvarra is bejut.

2014. márc. 25. 14:11

nekünk az állatorvos a forestot javasolta, elég drága, de úgy tűnik, hogy működik.

március elején tettük fel azóta voltunk többször kirándulni, egy kullancs sem ment bele

korábban cseppet használtunk, de volt, hogy kihagytunk egy-két hónapot és máris kullancs ment bele. ha végig használom a cseppeket tavasztól őszig rámegy a gatyám

91. Moncsicsa (válaszként erre: 89. - Galjoci)
2014. márc. 22. 20:26

Én sem olvastam még ezt sehol, nekünk enélkül is működött, és működik most is.

Úgy látom, hogy ez sem jön be mindenkinek, ahogy a csepp sem. Van aki esküszik az Advantix-ra, nekem másztak a kutyán a kullancsok. Emellett a nyakörv mellett még egy sem volt bennük.

2014. márc. 21. 19:22

én a macskáimnak vettem foresto nyakörvet, és nagyon, nagyon mérges vagyok. ketten is allergiásak lettek rá, az egyik annyira, hogy tele kellett nyomni szteroiddal. tiszta seb volt, nemcsak a nyaka körül, hanem a teste több helyén. mondta az állatorvos, hogy elég gyakori az allergiás reakció a forestora. basszus ennyi pénzért... az egyik macskának semmi baja nem lett tőle, őrajta rajtahagytuk.

nekünk amúgy a bolfo vált be, bolha és kullancs ellen is.

89. galjoci (válaszként erre: 88. - Remoni)
2014. márc. 20. 14:44

És ezt valahol valaki leírja???

Most szedtem ki mégegyet!!!

88. Remoni
2014. márc. 17. 19:03
Ezeket a nyakörveket 2 hetente le kell venni az állatról és kicsit meghúzogatni, hogy a hatóanyag oldódjon ki.
2014. márc. 15. 23:02
Mi 8 ezerért vettük, 2 hete lett felhelyezve a fehér Mudira, és ma este már ott virított a hasán a nagy kullancs!!!
86. Moncsicsa (válaszként erre: 85. - 836b81dead)
2014. márc. 12. 18:30

Elvileg 4 hét a hatóidejük, de három hét után már másztak a vizslákon is a kullancsok. :( Agybajt kaptam azonnal...


Nem tudom, hogy mit csinál a Foresto, de eddig ez vált be a legjobban, ez tény. :)

85. 836b81dead (válaszként erre: 84. - Moncsicsa)
2014. márc. 12. 16:55
Cseppet/folyékonyat soha többé nem veszek,nem ér semmit az én kutyámnál :) A Foresto-ról eddig még senki nem mondott rosszat :)
84. Moncsicsa (válaszként erre: 83. - 836b81dead)
2014. márc. 12. 16:24
7000Ft-tól felfelé van az ára, nem olcsó, de nagyjából két havi cseppet tudnék venni belőle. Akinek beváik, annak nagyon megéri. :)
2014. márc. 12. 15:56
Szerintem is a legjobb nyakörv,igaz nem olcsó,most nem emlékszem pontosan az árára,de amikor egy egyszerű,olcsót vettem,pár kullancs bele is ment a kutyába.
2014. márc. 12. 10:47

És ha már itt tartunk, hogy a fórum témájához is hozzászóljak, nálunk a Foresto nyakörv maradéktalanul bevált.


Tavaly egy kullancs sem volt a kutyákban, nagyon örültem neki!


Most hónap elején kapták meg az új Foresto nyakörvüket, amivel az idei évet ki is fogjuk húzni!

2014. márc. 12. 10:43

Szia! Én ezt a listát kaptam nemrégiben egy kutyás baráttól:


[link]


Nem gondolnám, hogy kis mennyiségben mérgezőek a csonthéjasok, nekem mindent esznek a kutyáim: diót, csresznyét, meggyet-akár a fáról is, barack, szilva, bármi mehet nekik. Sose volt még semmi bajuk, hozzáteszem nem nagy mennyiségről beszélek.

80. Panda-Andi (válaszként erre: 24. - Judit87)
2014. márc. 12. 09:55
Én úgy tudom, hogy a csonthéjasok mérgezőek a kutyák számára, csakúgy, mint a csoki. A kókusz meg csonthéjas. Erről tud valaki valami pontosabbat?
2013. jún. 26. 09:49

Sziasztok! Nálunk változatlanul működik a nyakörv, nem volt kullancs egyik négylábúban sem. :)

Remélem, hogy ez így is marad. :)

78. Moncsicsa (válaszként erre: 76. - Vacsa)
2013. jún. 17. 21:43
Basszus... :((
77. Ata06 (válaszként erre: 75. - Moncsicsa)
2013. jún. 17. 18:25
Ne ijedj meg! Ha a féreghajtót, amit írtam beadod havonta ,akkor nincs esélyük a szívféregnek.:)
76. vacsa
2013. jún. 17. 15:12

Most találtam Puppy nyakában is egy hatalmas, megszívott rohadékot.

El vagyok keseredve:(((

75. Moncsicsa (válaszként erre: 74. - Vacsa)
2013. jún. 17. 09:59

Elhiszem, hogy anyagilag sok, nálunk is párom szokta mondani, hogy a két kutyában már 1-2 zsiguli ára benne van. :D Sőt...


Igen, sajnos nincs 100%-os védelem, akármit csinálunk. :(


Én is parázós vagyok, én is állandóan a kutyákat nézem, hogy nehogy másszon, ugráljon, csípjen valami. :(


Egyébként olyan rossz, hogy ennyi mindennek ki vannak szegények téve...

Én most a szúnyogok miatt parázok, mert a szúnyogok ellen nem véd a nyakörv, és ezzel a szívférgességgel megijesztettek. Igazából nem jellemző a sok szúnyog, de mégis... Tartok tőlük. :(

74. vacsa (válaszként erre: 72. - Moncsicsa)
2013. jún. 17. 09:42
A legdurvább hónapokban nyakörv+csepp szokott lenni, de anyagilag egyszerűen nem bírom. Nyakörvként scaliboor, vagy kiltix. A kiltix vált be legjobban. Cseppek Frontline, Advantix. Semmiben sem bízom, állandóan kurkászom a kutyákat, legalább azzal a pár kullanccsal megküzdhetnének a cuccok akiket én nem veszek észre:((
73. Moncsicsa (válaszként erre: 71. - Moonlit)
2013. jún. 17. 09:14

Szia! Én olvasgattam a Kiltixről is, de az is olyan, mint ezek szerint bármelyik más kullancs/bolha elleni "készítmény", van akinek bejön, van akinek nem.

Van olyan, aki évek óta azt használja, más pedig kézzel-lábbal tiltakozik ellene.


Ha Nektek jó, akkor használjátok bátran! :)

72. Moncsicsa (válaszként erre: 70. - Vacsa)
2013. jún. 17. 09:09

Oh, basszus! Nem mondod??? Sajnálom, hogy így jártatok. :(


Nekem a cseppek (Advantix) mellett mentek bele a kullancsok a kutyákba, minden további nélkül rájuk másztak, és volt amelyik bele is fúródott. Megszívni nem volt idejüket magukat, mert rendszeresen átnézem a kutyákat séta után, talán tavaly volt egyszer, hogy már elkezdte megszívni magát a kullancs, természetesen a csepp mellett.


Én nagy reményekkel vágtam bele ebbe a nyakörvbe, jókat olvastam/hallottam rólam, és eddig nekünk be is vált, amióta rajtuk van, még mászni se mászott rajtuk kullancs, pedig mi minden nap erdőben vagyunk.


Szerintem ez is "egyén" függő, mert a cseppről is megoszlanak a vélemények, van aki évek óta használja, és kullancs még a kutya közelébe sem volt, ugye nálunk meg másztak a kutyákat.

Talán más lehet a kutya "szaga"? Ez olyan lehet, mint az embernél, hogy van akit "szeret", van akit meg nem pl. a szúnyog.


Egy szónak is száz a vége, sajnálom hogy Nektek nem jók a tapasztalatok, ha a csepp jobb volt, akkor érdemes visszatérnetek tényleg arra, vagy pedig a nyakörv mellé cseppents, hátha a kettős védelem hatásosabb. Egyébként valakinél olvastam, hogy náluk a tuti befutó a nyakörv+csepp.


A cseppel nem volt gondotok? Melyiket használtátok?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook