Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a véleményetek a kutyáknak való Foresto nyakörvről? fórum

Mi a véleményetek a kutyáknak való Foresto nyakörvről? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
131. Hofu
2023. márc. 16. 17:44
Sajnos nekem nem jók a tapasztalataim.Igy is a kullancs belement a kutyusomba pont a nyakörv mellett. Fertőzött volt a kullancs. Rövid idön belül szegény kutyusom elment nemtudták megmenteni. Pedig mindig vigyáztunk arra is hogy új nyakörvet vettünk. Azóta többektöl hallottam hasonló véleményt. Nagy árat fizettünk pedig jót akartunk.
130. andi6020 (válaszként erre: 128. - Furikake)
2020. ápr. 23. 11:54

Nagy számok törvénye lehet.

Idén sokkal több a kullancs.

129. anigabi13 (válaszként erre: 128. - Furikake)
2020. ápr. 23. 11:42

Szia! Én is ezzel kínlódok,annyi,hog, nekem a 2 hónap alatt 3 is belement..abból.1 szívta meg magat rendesen,de akkor lehet lazan volt.Most döglötten vettem ki,így jártál már?

Szerintem kullancs van sokkal több,masok is panaszkodnak,akik nem ezt hasznaljak..

2020. ápr. 22. 08:32

Sziasztok,


jó régi ez a csevej, de nekem most lett gondom a Forestoval hosszú évek után.

Kutyusunk minden tavasszal kap egyet, eddig soha, de soha nem kellett belőle kullancsot kivenni, de idén már 7-et szóval meg kellett tanulnom az eltávolítást. Viszont ami zavarba ejtő, hogy ebből 3-at már Foresto viselése után szedett össze. Nektek van ahsonló tapasztalatok? Összetétel változott? Esetleg van egy kullancsfajta ami immunis rá?

127. Miszti3
2014. ápr. 25. 15:26
A Foresto a mi két vizslánknál is tökéletesen bevált. A minap több, mint 2 órát sétáltunk velük erdőn, hegyen, völgyön, réteken, amelyek mind-mind egyenként is kullancsparadicsomok. Mikor hazamentünk, alaposan átnéztük őket és egyetlen egy kullancs sem volt rajtuk!!!
2014. ápr. 17. 11:45
Kaukázusi a kutyus, a bőréhez közeledve pedig a szőre leginkább a gyapjúra hasonlít, szóval nem egyszerű keresgélni benne :)
125. Ata06 (válaszként erre: 123. - Bóbi009)
2014. ápr. 17. 00:29

Nagyon örülök, hogy jobban van a kutyus.

Milyen fajta? Mert az írásodból gyanítom ,hogy nagy szőre van-gondolom, azért nem veszítek észre a kullancsot.

Ismerősömnek is nagy bundával rendelkező kutyusa van, így tavasztól-őszig levágatják a szőrét.

Így a kutyusnak is könnyebb a hőségeket elviselni, tisztán tartani is könnyebb és legfontosabb, hogy ahogy foglalkozol vele, vagy átsimogatod, a kullancs is könnyebben észre vehető.

124. bóbi009 (válaszként erre: 121. - Galjoci)
2014. ápr. 16. 22:03
Mi ezek után forestot már nem fogunk venni, igyekszünk majd valami más lehetőséget találni, ami beválik. Még nem tudom, mi lesz az, most egy hónapig védi a frontline...
2014. ápr. 16. 22:00
Sziasztok! Jobban lett a kutyusunk, szerencsére túl van a nehezén. Volt pár nehéz napunk, az injekció megkapása utáni estén kezdtünk rajta javulást látni. Addig már nem is ivott, előtte is fecskendőből itattam, hogy legalább annyi folyadékot kapjon. Az állatorvos javasolta a fekete teát, így azt adtunk neki. A frontline hatására még 4-5 kullancs potyogott ki belőle, ezek már nem éltek. Az állatorvos mondta, hogy azért jó a frontline, hogy ha most még van is benne, megöli. Mi hiába tapogattuk át őt, mégsem találtuk meg ezeket. A frontline nekünk most mindenképp kellett, hogy tutira mindegyiktől megszabaduljunk. Mivel a foresto-nak semmi hatása nem volt a kutyusunkra, így nem gondolom, hogy a "dupla dózis" ártott volna, így legalább az összestől megszabadultunk. :)
122. Aranka1977 (válaszként erre: 118. - Bóbi009)
2014. ápr. 15. 17:28

A hétvégén mi is több kullancsot találtunk saját magunkon pedig csak a kertünkben voltunk (a 17.kerületben élünk)

Nekünk eddig működik a foresto!

121. galjoci (válaszként erre: 118. - Bóbi009)
2014. ápr. 8. 11:47

Ha duplán kapja a dózist nem lesz baja?

Mert nekünk sem válik be a foresto, csak már nem akarok 15 ször írni kullancs miatt,

szóval ha a nyakörv mellé cseppet is használunk, nem lesz baja a kutyának?

Köszi a választ

120. icsokay (válaszként erre: 116. - Ca43169457)
2014. ápr. 8. 09:58

Mildi66: Ez azért elég reklámszagú...


Bóbi009: sajnos velünk is történt már ilyen, pedig minden évben használunk vagy nyakörvet vagy cseppet. Bármit használtunk, mindig átnéztük a kutyát egy nagyobb séta után. Viszont furcsa, hogy az állatorvos a frontline-t javasolta, mert arra már azt mondják, hogy a kullancsokra egyre kevésbé hat (rezisztencia) és nincs is távoltartó hatása (mint a forestonak, exspotnak, advantixnek, stb) Remélem hamarosan jobban lesz a kutyusotok!

119. Ata06 (válaszként erre: 118. - Bóbi009)
2014. ápr. 4. 22:07

Istenem szegénykém! :'(

Remélem minél hamarabb meggyógyul.

Nagyon drukkolok neki!

Szeretgessétek sokat, hogy tudja ,hogy fontos a számotokra.

Ez erőt ad majd neki, hogy legyőzze, mert nagyon erősnek kell lennie. :(((

2014. ápr. 4. 21:18
Ma megkapta az injekciót a kutyus, reméljük hamarosan jobban lesz, bár estére annyira legyengült, hogy ha feláll, csúszik ki alóla a lába. Azóta 6 (!!!) újabb kullancsot vettünk ki belőle. Az állatorvos javasolta, hogy mindenképp tegyünk ma rá egy frontline-t is, az megöli azokat is, amiket esetleg még nem találtunk meg, ill. egy hónapig plusz védelmet jelent.
2014. ápr. 3. 21:31
Sziasztok, mi is csak most kezdtük el használni a nyakörvet. Kb. 1 hónapja tettük rá a kutyusunkra, igaz, drága, de gondoltuk megéri, ha nem lesz beteg. Nos miután ma délután a kutyánk feltűnően bágyadt lett, centiről centire átvizsgáltuk a bőrét (nagyon nagy a szőre, így nagyon nehéz megtalálni benne a kullancsot), és egy alaposan megduzzadt kullancsot találtunk benne. Szóval évekig a frontline használatával elkerülte a fertőzést, most egy hónap után sikerült ezzel elkapnia. Azt hiszem, ez volt az utolsó alkalom, hogy mi ilyet használtunk. Mivel már estére találtuk meg a kullancsot és kisvárosban lakunk, ezért az állatorvos csak holnap tud hozzá lejönni, így legalább egy éjszakányi aggódás...Remélem másnál ez nem fordul elő és azt is, hogy pár nap után túl leszünk rajta.
2014. ápr. 1. 07:27
Én használtam, nekünk bevált: A Foresto® nyakörv sokkal több mint egy hagyományos nyakörv. Szabadalmaztatott eljárás segítségével a hatóanyagok folyamatos, alacsony dózisú felszabadulását teszi lehetővé – akár 8 hónapon keresztül. Ez kiváló védelmet biztosít macskájának, nem csak elpusztítva a kullancsokat és bolhákat, de el is riasztja a kullancsokat, mielőtt harapnának. Ezzel a kullancsok által terjesztett betegségek ellen is védelmet ad.
115. Aranka1977 (válaszként erre: 103. - Miss Angel)
2014. márc. 31. 15:07

Én frontlinet használtam korábban, de arra azt mondta az állatorvosunk, hogy valójában havonta (!) kellene csepegtetni, ezért a Forestot javasolta, jobban megéri.

Sőt még azt is mondta, hogy ez távol is tartja a kullancsokat.

Eddig jók a tapasztalatok vele.

114. Moncsicsa (válaszként erre: 113. - Miss Angel)
2014. márc. 31. 11:52

Én is a Foresto-t használom a vizsláimnak, márciusban kapták meg a másodikat. Nálunk bevált teljesen, úgy, hogy minden nap az erdőt járjuk.

Korábban Advantix csepp volt, három hét után már másztak rajtuk a dögök. :(


Két-három évvel ezelőtt voltunk egy helyen kirándulni, ahol jó nagy erdő-mező volt, mielőtt a kocsiba beszálltunk volna, gondoltam, hogy kullancs vizsgálatot tartok, kb. 20 kullancsot szedtem le a kutyákról, persze fejenként. Elkeserítő volt. :(

113. Miss Angel (válaszként erre: 112. - Icsokay)
2014. márc. 31. 10:12

:O


ez kemény,mondjuk mi is járunk jó időben néha-néha erdőre de akkor ezek szerint ezek se adnak olyan biztos védettséget,mint amit mondanak:(

112. icsokay (válaszként erre: 103. - Miss Angel)
2014. márc. 31. 10:11

Mi szarvasgombázni járunk nyaranta és a tavalyi szezonban már forestot használtunk.

Került így is egy-két kullancs a kutyánkba, de a kiltix, vagy még korábban a frontline használatakor 10-20 kullancsot szedtünk össze.

Idén is forestot vettünk.

111. Miss Angel (válaszként erre: 110. - Peti99)
2014. márc. 30. 17:40
köszi szépen,akkor legközelebb azt veszünk,mert már lassan muszáj.eddig csak kiltixünk volt,bevált,de ha jobb a másik,akkor váltunk...
110. peti99 (válaszként erre: 103. - Miss Angel)
2014. márc. 30. 17:17
Mi a pilisben lakunk, a hétvégéken elég sokat megyünk a kutyákkal túrázni. Már tavaly is használtuk a forestot és teljesen meg voltunk vele elégedve. Előtte használtunk kiltixet és scalibort is, azzal mentek bele kullancsok, a forestoval nem. Drága, de a tapasztalataim alapján megéri.
109. Ata06
2014. márc. 25. 21:17
Ja, ha emellett döntesz, vigyázz, mert a cicáknak mérgező. Nem szabad a kutyákat legalább egy napig nyalogatniuk.
108. Ata06
2014. márc. 25. 21:12

Én még mindig az Advantixot használom, mert repellens hatása van. Tehát elvileg nem szabadna akutyán megtapadni, henm menet közben leeseik.

És ami számomra nagyon fontos, hogy a szúnyogokat távol tartja ,ami a szívférgességet terjeszti.

107. Ata06 (válaszként erre: 105. - Ata06)
2014. márc. 25. 21:10
kuulancs-kullancs
106. Guruljka (válaszként erre: 104. - Ata06)
2014. márc. 25. 21:10
Huhhh! Akkor legalább nem érzem úgy, hogy kihagytam valamit, köszi!
105. Ata06 (válaszként erre: 102. - Miss Angel)
2014. márc. 25. 21:09
A frontlinra egyre több a rezisztens kuulancs. Vagyis tojnak rá, hogy nekik nem szabadna a kutyán lenniük. :/
104. Ata06 (válaszként erre: 97. - Guruljka)
2014. márc. 25. 21:08
Ismerősöm vett ultrahangost. Akkora kullancsok voltak a kutyán ,mintha valami mutánsok lennének. :(
103. Miss Angel (válaszként erre: 102. - Miss Angel)
2014. márc. 25. 20:00

bocsánat,kifelejtettem h a frontline az nem nyakörv,hanem spray vagy csepp,egy vagy 3 hós hatóidővel,mi általában 1-másfél havonta alkalmazzzuk,hogy biztosra menjünk.

én cseppet szívem szerint pont ezért nem használnék a kutyusnak,a rövid hatóideje miatt,hiába jó,de nyilván a kiltix nyakörv hosszú távon jobban megéri,ami 7 hónapig hatásos.De sajna a kis nyakán kikopott itt ott a szőr,úgyhogy kis ideig a nyakörvet mellőznünk kell:(

de amugy ha a forestorol bárkinek bármi tapasztalata van ami pozitiv és mondjuk huzamosabb ideje használja és bevált,ossza meg velünk,engem is érdekel......

2014. márc. 25. 19:55
én továbbra is vagy A Kiltixet/bár ennek szokni kell a szagát,ha bírod,mi bírjuk/,vagy a Frontline-t javasolnám inkább,ezek biztosan védenek bolha és kullancs ellen is,a Scalibor is jó,csak az sajnos bolha ellen nem véd :(
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook