Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? fórum

Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? (beszélgetős fórum)

2008. márc. 4. 07:26
Ha ott érzi jól magát,háááát menyjen!!
2008. márc. 4. 07:21
Szánalmas, akaratgyengék gyülekezete, akinek az élén meggyőződésem, hogy egy oltári nagy szélhámos áll....és "agymosást" gyakorol hétről-hétre. Mindezt csak azért merem lerni, mert az egyik szomszédom aki az életére esküszik ezért a "hitért", a 33 éves léhűtő, gátlástalan kis "cédájáért" ott imátkozik két jó nagy füles helyett.....miközben olyan ember lett szegény anyukából, mint aki "lebeg a föld fölött", ahelytt azon járna. Minden idejét N.S. szolgálatára fordítja - a szerencsétlen!!!
2008. márc. 3. 11:57
egy szó:pffffff
2008. márc. 2. 23:24
Egeszsegukre, de en kihagyom.
2008. márc. 2. 23:22
Amennyire ismerem ezeket a dolgokat -nagyon keveset tudok roluk, tenyleg nagyon- de meg a NS-fele gyuli tunik a legnormalisabbnak.
37. 0260f21e84 (válaszként erre: 36. - Gabcsyka)
2008. márc. 2. 23:20
Lattam egyszer egy nepszerusegi-hitelessegi listat. Azt hiszem N.S. a 2. volt. (de az elso 3ban tuti, hogy benne volt)
2008. márc. 2. 21:04
Állítólag egyszer a Németh Sándor beszólt egy adakozónak:Isten nem szereti a csörgős pénzt! Ha igaz, ez önmagáért beszél.
2008. márc. 2. 18:41

ha az odajáró emberek azt gondolják nekik ez jó,akkor áldásom rá.Mindig azt szoktam mondani,ha valaki ott találja meg a barátait,a szabadidős programját,akkor mi ezzel a gond???jobb mintha otthon verné a családját,vagy a kocsmában ülne.

nekem nincs bajom velük,még sosem vágytam közéjük.

viszont párszor már nekifutottam a vidám vasárnapnak,de amikor német sándor elkezd hebegni,akkor felbossazntom magam és elkapcsolom. ű:)))az a pasi egy demagóg barom. :)

34. 53cc09e608 (válaszként erre: 31. - 8565183eb5)
2008. márc. 2. 18:31
Hát igen , de mire megy az az adó ? És a háborúk kirobbnása is a hiten alapul ,ha figyelitek ,kevés hábörú lenne , mert a 2 .viláháborúban is a zsidók ellen a vallás miatt kellett sok embernek meghalnia .. a kerszteshadjáratban is az játszott szerepet ..és sorolhatnám ,javítsatok ki nyugodtan ha tévedek ...mert a töri sohe nem volt az erősségem .Az Isten imádat ...na azért én eleget látok ahoz ,hogy ezt ne higgyem el ,mert a csaj a hitekbe jár... és amilyen modon az édesanyjával beszél az számomra nonszesz .Ha én hiszek valamiben ..akkor legyek is méltó rá ..ez a véleményem . Legyek példamutató és legyek tisztelettudó , ez a minimum .
33. 53cc09e608 (válaszként erre: 27. - Lucullus)
2008. márc. 2. 18:04
Egyszerű miért korlátoz ! Azonnal tudja ,hogy Te mennyire bizol benne... és igy pontosan tudja mennyire vagy kihasználható ! Minden oknak ..okozata van .Ha Téged korlátoz a gyerekszülésben ...akkor többet tud rólad lenyúlni ...mert nem a gyerekedre költöd ! :)))
32. lucullus (válaszként erre: 30. - 53cc09e608)
2008. márc. 2. 18:03

tiszteletre méltó, amit te teszel, csak nem mindenki a helyes értékrendet sajátítja el, s nem tudja, hogy egy nagy kalap sz.r, amit valójában istenit, így meg sem tudja válgoatni, hogy merre álljon arccal!

megoldást persze nem tudok én sem, s ez is csak egy tipp.

2008. márc. 2. 18:01

Én sem értem ezt az egészet. Voltam egyik barátnőmmel még kamasz koromban ilyen hit gyülekezetes helyen. Az családja benne volt én meg elmentem a barátnőmmel. Semmi különös nincs az egészben. Én csak azt furcsálom hogy mi ez a nagy istenimádat?

Amúgy minden vallás pénzen alapul. Pl egyházi adót fizet mindenki. Hisz kötelező mert ha nem fizeted nem temetnek el senkit a családodból.

30. 53cc09e608 (válaszként erre: 25. - Lucullus)
2008. márc. 2. 17:48
Én is tartozom valakihez ,azokhoz az emberekhez akik nem mások meggazdagodását segítsük elő ,hanem a rászorúló gyermekekért teszünk ! Hogy emberhez méltóan tudjanak élni !!!! És nem megtömni amugy is milliárdosok zsebét !!!
2008. márc. 2. 17:35
Agymosás..gyenge emberek menedéke....
28. 4c35511f0b (válaszként erre: 4. - Direne)
2008. márc. 2. 17:31

Pontosan így van.

Nem is mondanék semmit, már az idegesítő, hogy egyáltalán "létezhetnek".

2008. márc. 2. 17:27

Egy ismerősöm - szintén értelmiségi - semmi másról nem volt képes beszélni, csak arról, hogy neki ez milyen jó, s nekem is ott lenne a helyem... már nem ismerősöm, mert megmondtam, hogy nekem nem ott van a helyem.

egyszerűen olyasmi ez, mintha tényleg beívódna a ereikbe, s már nem is vér folyik bennük. csak én egyszerűen képtelen vagyok megérteni, hogy ami ennyire korlátoz/korlátol miért jó??

26. lucullus (válaszként erre: 24. - 53cc09e608)
2008. márc. 2. 17:27

mindegyik egy kaptafára épül, felesleges is csak a hit gyüliseket kiragadni!


ez tényleg keserves dolog, s tényleg így van!!!

25. lucullus (válaszként erre: 18. - 8063d44440)
2008. márc. 2. 17:21
a valahová tartozás érzete?
24. 53cc09e608 (válaszként erre: 23. - Cbdaac3bc2)
2008. márc. 2. 16:45
De vannak itt más gyülekezetek is ,na a nevüket nemigen tudom . De nemtudom azért elképzelni ,mivel láttam a tévében is a műsorokat ,hogy erre van pénze az embereknek odautazni ,és egyiknek sem jutnak eszébe ha ezt a pénzt a gyerekekre fordítanák ,mennyi gyereket lehetne jól lakatni ? Nagyon sokan már meggyözödtem róla ..saját hibájukon kivül nem kapnak munkát ! Volt egy család akit nyomonkövettem ,apuka 31 helyen volt és mindenhol csak hitegették ,kiszámoltam mibe került neki a telefon az útiköltség .. alig akartam elhinni mennyibe kerül egy álláskeresés ! A három gyereket most mi finanszirozzuk és végre apuka is talált munkát ,na nem magától ,mert többet nemtudott rááldozni az utazásokra ,hanem kocsival valaki vállalta ,hogy egy nap sok helyre elfúvarozza állás miatt,ingyen bérmentve !! Szomorú !!!!!!!
23. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 22. - 53cc09e608)
2008. márc. 2. 16:33
Na, inkább ilyen helyre megyek én is....de akinek hiányzik vmi, miért nem a családjához fordul, vagy barátokhoz? AGYMOSÁS AZ EGÉSZ.....
2008. márc. 2. 16:30
Na látod azt nem probáltam ki ! :)) Szerintem azok mennek akiknek hiányzik valami az életükből ,én azt a pénzt az éhező gyerekekre fordítom ,ma is az volt a progim 3 gyereket támogatok és élelmiszert vettem nekik . Most végre az édesapjuk kapott munkát ,de még nem kapott fizetést ...talán rendbe jön a család anyagilag végre !
21. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 20. - 53cc09e608)
2008. márc. 2. 16:24
1 alkalommal a drogot is ki lehet próbálni.Nem attól,. s nem onnan válsz drogossá...Neked szerencséd volt, s valószínű nem volt rá szükséged....
20. 53cc09e608 (válaszként erre: 17. - Cbdaac3bc2)
2008. márc. 2. 16:21
Tévedés én elmentem egyszer meghívtak és nem ragadtam ott ! Tetszettek a zenék ,de nemtudtak meggyőzni ,annak ellenére ,hogy diplomások hívtak meg !
2008. márc. 2. 16:18
gyülin
2008. márc. 2. 16:17
De mi van ott, hogy mind ertelmisegi emberek jarnak oda, ismerek konkretan ket szemeyt akik tagjai, nagy csaladdal rendelkeznek, mernokok, igazgatok, komoly nagy cegeknel. Minden gulin ott van, az elso sorban ul a felesegevel, minden vasarnap megnezem a tv-ben, sot meg szonokol is a sajat kis kozossegenek, nemtudom hogy nem unjak Nemet sandor dumajat, mert tok unalmas, es nekuk nem veszik el a penzuket mind?Azt tudom, hogy egymast segitik, es aztis hogy korabban a szulok nem tarsultak veluk es megszakitottak a kapcsolatot, de mostmar oket is betortek- gondolom, mert joba vannak, hogy mi lehet a hatterbe? szeretnem tudni, mert igy kivulrol szepnek latszik
17. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 16. - 53cc09e608)
2008. márc. 2. 16:13
Ehhez 1etlen véleményem van; MINDENKI ÍGY MEGY BELE; Ó, ENGEM NEM TUDNAK BESZIPPANTANI...és lám, mindenki ott ragad.....
16. 53cc09e608 (válaszként erre: 14. - Cbdaac3bc2)
2008. márc. 2. 16:12
Hát aki megengedi ,hogy romboljanak ,az maga is hibás ! Ha én nem akarok valamit azt nem teszem . Nemtudnak befolyásolni ,ha én nem akarok egy közösség tagja lenni !
2008. márc. 2. 16:10
Én egyébként nem tartozom egyik gyülekezetbe sem ,mert más a világról az elképzelésem . Borzatoan zavar ,hogy a földöd ilyen nagymérvű lett az igazságtalanság ..és attól tartok az emberiség lassan saját magát fogja kipusztitani .Nagyon elkesírit ,hogy a gyerekek millioi éheznek.
2008. márc. 2. 16:09
Igen, így van...de ha családokat rombol-ahogy az előttem szólók is látták, onnantól már nem szuverén.Egyébként engem sem érdekel, amíg csak hallok róluk!!!!Mindenki abban vesz részt, amiben szeretne...
2008. márc. 2. 16:08
Nekem semmi ,mert mindenki abban hisz amiben szeretne . Szuverén joga eldönteni mindenkinek, hava szeretne tartozni .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook