Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? fórum

Mi a véleményetek a Hit Gyülekezetéről? (beszélgetős fórum)

72. jemma
2008. márc. 4. 16:46

csak annyi jut eszembe róla, hogy: nagyon súlyos!!!!


a hideg futkos a hátamon amikor néha az atv-re kapcsolok...


inkább a vasárnapi ebédet főznék otthon és a családdal lennének, mint ott verik magukat!

71. f39a34943d (válaszként erre: 70. - Barbi777)
2008. márc. 4. 16:26

Erre csak azt tudom mondani amit a micimackó a méhekkel való találkozás után zuhanás közben:


BUU!

70. barbi777 (válaszként erre: 67. - F39a34943d)
2008. márc. 4. 16:23

Aki azt mondja, hogy van tökéletes gyülekezet, az hazudik, de jó nagyot! A HGY-ről sem állítottam, hogy az, ezért előfordulhatnak ott is "fura" emberek...

Hogy mégis őket választottam és ott is maradtam, az csak annak köszönhető, hogy a kismillió fajta közösség között még mindig ez a gyül. az, amelyik minden tekintetben ragaszkodik a Bibliához. Nekem ez a mérce. A többi: vallás, meg emberi alkotás meg hagyomány, békén lehet ezzel hagyni.(engem)Mert hogyan veszi magának a jogot bármelyik ember, hogy megmondja a többieknek, hogy nekik mi a jó? Ezt én csak a Teremtőtől fogadom el. (Isten szava=Biblia) Ha csak egyetlen egyszer észrevettem volna, hogy olyasmit hirdetnek a Hgy.-ben ami ellentétes az Igével, vagy kitaláció, soha többet a lábam nem tettem volna oda. Eddig ez nem volt így, pedig nagyon figyelek.

2008. márc. 4. 16:12

Egyébként meg aki olyan akaratgyenge, hogy hagyja magát behálózni az ilyen szekták által ... mert szerintem az, az meg is érdemli!

Minden ember ha egy kicsit össszeszedi magát a legnehezebb helyzetől ki tudja MAGÁT rángatni!

68. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 67. - F39a34943d)
2008. márc. 4. 16:11
;-) HAJRÁ, MALYOM!!
2008. márc. 4. 16:09

:) Szakmunkás suliban unalmunkban egy nyáron azzal foglalkoztunk, hogy elmentünk különféle gyülekezetbe.

A hit gyülekezetébe is ...

nem tudom mi köze a hitnek ahhoz, hogy egy rahedli ember ugrál mint a bazári malyom és megjátsza magát.


Szerintem az igazi hit az amikor az ember leül aztán magában csendben beszél a "feljebbvalójával".


Egyébként 2 srác valahogy ott ragadt, de fél év után kikoptak ( állításuk szerint megunták az ott lévő kiéhezett hölgyikéket ). :-D

66. 14775640c4 (válaszként erre: 62. - Barbi777)
2008. márc. 4. 16:04

mondjuk legyen igy

de

kérdem én miért különb a hgy a többi hasonló vallási csoporttól?

miért jobb amit ők tanitanak?

mit mond ő hogy mondjuk te ezt választottad?

csak kiváncsiság

2008. márc. 4. 15:50

"a hit elvileg az hogy hiszel abban hogy isten által segitséget kapsz,"

EZ a vallás!


-EZT SEM ÉN ÍRTAM..Megmagyarázta a hittel a vallást.

AZ ÖSSZEMOSÁST, amiről ön beszélt, pont AZ ELŐBB IDÉZTEM,szó szerint,SZINTÉN ÖNTŐL.Pont azt magyarázza, amit leír.

Többet nem kívánok hozzá szólni.

2008. márc. 4. 15:44
Nem olvasod mit írtam? A hit nem vallás! A vallásosok keresnek folyton kapaszkodót! Alább leírtam: a kettőt szakadék válaszja el. Miért mosod össze?
2008. márc. 4. 15:38

ISMÉT EGY ÖNÁMÍTÓ ÉSZREVÉTELEM;

IRJA BARBI777;

Ezért nincs semmi értelme az ilyen mondatoknak: "gyengék kapaszkodója."


MÁSIK MONDATÁVAL PEDIG AGYON IS CSAPJA EZT;

"A segítség, kapaszkodó-keresés az első!"

STOP!!Gondolkodjunk csak el!!!!!!!

NA, MOST KÍVÁNOK MINDENKINEK SZÉP NAPOT!! MÉG JÓ, HOGY VANNAK ITT JÓZAN EMBEREK...

62. barbi777 (válaszként erre: 58. - 14775640c4)
2008. márc. 4. 15:35

Ezt írod:

"a hit elvileg az hogy hiszel abban hogy isten által segitséget kapsz,"

EZ a vallás! A segítség, kapaszkodó-keresés az első!

A hit pedig egy nem látható de létező Valóság elfogadása,méghozzá meggyőződésből.Meg ne kérdezd hogyan? De hiszek Istenben, Jézusban, és nem a Hit Gyülekezetében, mivel az csak egy hely,ahova kedvem szerint időnként eljárok, ahogyan összejönnek azok, akiknek közös az érdeklődésük.

Még1x mondom, nem kérte soha senki a pénzem, de honnan lenne épületünk, ezt mondd meg! Állam bácsi a vallásoknak ad! Tudod mi az, hogy önfenntartó? Ebben az is benne van, hogy aki szegényebb, az nem ad, de ugyanúgy élvezi a "hasznot".

Ezért a Hgy.-ben nincsenek szegény éhezők.

2008. márc. 4. 15:13
IDÉZEK; Soha senki nem akarta a pénzemet elszedni, ha akartam adtam, ha nem, az se számított.................................................Ha Ha adok, magamnak adok, hogy legyen egy hely, ahol "összegyülekezhetünk"...TEHÁT MÉGIS AD!!!!..MERT KELL!!!! -erről beszéltünk..Aki oda bekeveredik, észre sem veszi, hogy ott ragad, beszippantják, alárendeli magát.... Felháborító.
60. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 59. - 14775640c4)
2008. márc. 4. 15:08

Mind2 gondolatmeneted teljesen jogos.Én azért nem kívánok az előtted szóló HITGYÜLEKEZETES hölgynek szólni, mert megelőzöm a konfliktust.Ő úgysem fog nekünk igazat adni, mi pedig úgysem fogjuk az ő gondolatmenetét megérteni, ezért láttam jobbnak, ha hallgatok.

Nem, mintha nem lenne véleményem.DE KÁR HABOSÍTANI AZT, AMI NYILVÁNVALÓ.. 20 ÉVE??? TE JÓ ÉG.. SOKKOLÓ MÉG AZ IDŐ IS. rabság..és ezt az üzit Neked írtam, így nem érdekel az ő véleménye, mert messze elítélem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

59. 14775640c4 (válaszként erre: 57. - Barbi777)
2008. márc. 4. 14:46

ha nem felekezet és nem vallási intézmény akkor miért isten a téma?

miért nem a hátrányos helyzetű 20 gyerekes családok megélhetési problémája?

vagy akármi?

58. 14775640c4 (válaszként erre: 57. - Barbi777)
2008. márc. 4. 14:44

oké!

mondjuk hogy értem

a hit és a vallás közt mondjuk van különbség (habár nem vagyok otthon a témában)

de akkor ha neked elég a hit akkor miért nem hiszel csak otthon és imádkozol magadnak az istenedhez?

miért kell eljárni valahova ehhez?

és miért pont a h.gy-be?

a hit elvileg az hogy hiszel abban hogy isten által segitséget kapsz,ehhez nem kell vallás templom stb...

de ha eddig neked ez megvolt akkor minek kell a h.gy?

lehet hogy te többet tudsz erről mint én

de azért az tuti hogy csak te is azt tudod amit mondani akarnak

sajna a pártos dolog igaz

anno nyilatkozták hogy elég sokan a pártból támogatják a h.gy-t

ezz akkoriban nyilt titok volt.ugyanis a h.gy-már nem mostani felekezet

elég régi,és mikor erről szó volt te azt sem tudtad jóformán van-e isten :)))

én nem akarlak birálni de az tény hogy ha valaki meg akar térni megtér már pici korában eleve mert anyuka igy neveli hogy tudja hittel kell élni

aki nem akar megtérni akkor az ugy sem fog soha,hacsak nem mondanak neki olyan akár lehetetlen dolgot hogy azt mondja hisz istenben

lehet hogy járnak ateisták is oda

de aki szive mélyén ateista

az soha de soha nem tér meg mert eleve nem is hisz eredendően

2008. márc. 4. 14:33

20 éve vagyok a Hit Gyülekezet tagja, tehát valamivel többet tudok a témáról, a puszta találgatóknál. Soha senki nem akarta a pénzemet elszedni, ha akartam adtam, ha nem, az se számított. De mivel a nagy egyházakkal(katolikus, ref.stb) ellentétben, akik milliós állami támogatásban részesülnek a HGY. önfenntartó. Ha adok, magamnak adok, hogy legyen egy hely, ahol "összegyülekezhetünk". A HGY saját maga építette és tartja fenn a jelenlegi helyét, semmiféle párttól támogatást nem kap.

Agymosásban sem részesültem, csupán kegyelemben az Istentől, hogy megtérhettem. Ezért járnak oda sokan olyanok, akik előtte ateisták voltak. Diplomások, és iskolázatlanok egyaránt,és mindenféle társadalmi rétegből. Ezért nincs semmi értelme az ilyen mondatoknak: "gyengék kapaszkodója."

A "hit" és a "vallás" között legalább akkora fogalombeli eltérés van, mint mondjuk a "tudás" és "iskola" között.

A Hit Gyülekezete nem felekezet és nem vallási intézmény! Újjászületett emberek szellemi otthona, ennyi és nem több.

56. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 55. - 6a1456582a)
2008. márc. 4. 11:00
aZ HÁT...TALÁLÓ, MERT AZ TÖRTÉNIK..NAGYON BOSSZANTÓ.....
2008. márc. 4. 10:59

utolsó kapaszkodási pont annak aki a valóságban már nem boldogul...

Az agymosás szó nagyon találó!!!

2008. márc. 4. 10:53
Kihasználják a gyenge ambert, s azt , aki éppen válságban van ;-/
2008. márc. 4. 10:47

igazából az a baj ebben az országban,hogy mindenből pénzt akarnak csinálni.még a vallásból is

és amig vannak gyenge emberek addig lesznek olyanok is akik akár ilyen módon is,de szépen leszedik,és hülyére veszik:))

2008. márc. 4. 10:39

Agymosás, gyenge emberek megvezetése..

Az összeset akasztófára kéne küldeni!!!

51. gabcsyka (válaszként erre: 43. - 14775640c4)
2008. márc. 4. 10:30
Szívemből szóltál.
50. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 49. - 0260f21e84)
2008. márc. 4. 10:24
az is őrület....fúúúúú
49. 0260f21e84 (válaszként erre: 48. - Cbdaac3bc2)
2008. márc. 4. 10:22
a 46oson en jobban fennakadtam
48. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 46. - 14775640c4)
2008. márc. 4. 09:54
NA, EZ AZTÁN MINDENNEK A TETEJE...wáááááááááááá
47. 14775640c4 (válaszként erre: 7. - Jasminel)
2008. márc. 4. 09:04

egyébként magánvélemény:

van egy bizonyos párt nevet nem mondok mert moderálhat Hoxa

aki igen sok pénzt ölt bele anno hogy az egész működjön

és biza sok sok tag jár oda a pártból,ami igen ismert párt

egyszer rég mikor ez az egész feltört mármint a h.gy.

akkor kezdtek beszélni róla hogy igazából ki pénzeli támogatja őket

van nekik ujságjuk és ott rendszeresen azok az államférfiak szoktak irni bele akik oda tartoznak ama politikai pártba

ugyhogy nem véletlen van hogy ilyen gyorsan felnőttek és kinőtték magukat a kisegyházak közül

meg szerintem csak mellékesen aki csinálja a tv-s hittéritést

nagy szélhámos szerintem

46. 14775640c4 (válaszként erre: 45. - Cbdaac3bc2)
2008. márc. 4. 08:57

mondom saját bőrömön tapasztalom errefelé a hülyeség hatását

példa:

jövünk haza az oviból a naggyal

egyszercsak megszólal anya és a gyülekezet?mi nem megyünk?

mondom neki milyen gyülekezet?

hát ahova az ovónénik és az összes anyuka jár beszélgetni

ledöbbentem hogy tényleg ennyire terjed?

de még hagyján de még maguk is elhiszik az egészet

nekem tényleg nincs konkrétan bajom a hívőkkel

de azt elég nehezen hiszem el hogy olyan képes hinni istenben aki eddig azt sem tudta létezik.

és ha már megkeresztelték anno kicsinek

miért nem azt a vallást gyakorolja?

45. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 43. - 14775640c4)
2008. márc. 4. 08:50
pestis járvány...mondasz vmit;-)
44. cbdaac3bc2 (válaszként erre: 41. - D82bde2dbd)
2008. márc. 4. 08:49
Jól látod;-)
2008. márc. 4. 07:29

hú HGY

nekem sajna rokonok azok megtértek. de olyanokat mondanak hogy szinte rosszabbak mint a jeghovisták

és elhiszik a népbutitó ürgét a tv-ben hogy milyen hiteles

járnak pestre imádkozni és ez milyen jó buli

olyan ez nálunk mint a pestis járvány

én nem értem....

ateista vagyok

igy nem hiszek

de

tisztelem azt aki igen. vannak ősi vallások a katolikus református egyéb... akár zsidó is

és hisznek visszamenőleg egész generációk.akkor higyjen a gyerek mert ezt hozta otthonról ezt látta ebben nőtt fel.

de az hogy korábban nem hívő ember fogja egyik napról a másikra megtér valami hülyesétől vezérelve.és azt sem tudja mi is ez az ujkeresztény egyház,

mint valami szekta esküszöm

nagy népbutitás

de tudjátok mit

aki hülye és hagyja magát az meg is érdemli

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook