Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vélemények, tapasztalatok a Baptista gyülekezetről fórum

Vélemények, tapasztalatok a Baptista gyülekezetről (beszélgetős fórum)

2020. jún. 12. 09:46
Azt hallottam komolyak.
12. csorocsaj (válaszként erre: 11. - 80ASIQ)
2009. dec. 12. 20:45
a cipüsdoboz akciorol annyít én xerettem volna kapni kellett volna emial küldeni ami nem megy el telefonáltam majd vixxa hivnak na ebböl se lex karácsonyí ajándék
11. 80ASIQ (válaszként erre: 9. - Váradi Rózsi)
2009. dec. 12. 20:00

Nem kevered őket a Jehova tanúival? Jóllehet ők sem akarnak embereket szétválasztani stb, csak nagyon rámenősen próbálnak téríteni.

Én inkább azt látom, hogy a római katolikus egyház annak ellenére, hogy a legtöbb hívővel rendelkeznek, lehet, hogy nem a legeredményesebbek. De az is lehet, hogy csak információhiányom van. Egy pozitív példa mindenesetre van: Böjte Csaba szerzetes, aki sok gyereket nevel igaz embernek. Magyar, román és cigánygyerekeket egyaránt.

A baptistáknál most van a cipősdoboz akció. Cipősdobozokba lehet ajándékokat tenni és nekik adni. Ők elküldik különböző helyekre gyerekeknek.

Vujity Tvrtko könyveiben is visszatérő személyiség egy baptista lelkész, aki nyomorban élő gyerekekkel szemben jótékonykodik.

10. csorocsaj (válaszként erre: 6. - Monika1225)
2009. dec. 12. 19:53
szyasztok nincs ísmeretem roluk én nem tartozom gyülekezethez otthon imátkozom és meg segit Isten
9. Váradi Rózsi (válaszként erre: 6. - Monika1225)
2009. dec. 12. 19:16

Igen hallottam és nincs jó véleményem Róluk.

A szeretet jegyében nagyon furcsa dolgokat megtehetnek.

Egy másik közösségi portálon magát hivő embernek valló asszony, embereket ugraszt össsze, barátokat

választ szét,csak azért mert esetleg nem hajlandóak belépni az "egyházukba".


Neked mi a véleményed erről a gyülekezetről?

2009. dec. 12. 19:10
Történelmi egyház, azaz több, mint 100 éve működik. A római katolikus egyházból alakult, azaz vallják a szentháromság dogmáját, de a 7 szentséget (keresztség, bérmálás, oltáriszentség, bűnbocsánat, egyházi rend, betegek szentsége, házasság) már nem. A keresztség szentsége a domináns, a felnőtt korban a hit tudatos felvállalása, megvallása.
7. rozsazsa (válaszként erre: 6. - Monika1225)
2008. aug. 26. 21:07

Szia köszi a választ....Most nincs időm, de most csak annyit, hogy én is itt vagyok Itthon Isten tenyerébe metszve...

Isten áldjon és adjon meg mindent amire neked és a drága gyermekeidnek szüksége van. Elsősorban a vele való szoros köteléket. Rózsa

6. monika1225 (válaszként erre: 5. - Rozsazsa)
2008. aug. 26. 16:24

Köszönöm , kedves szavaidat!

Én is azt érzem velük kapcsolatban amit leirtál!

4 gyerekkel jó pár csalodással, azt gondolom, hogy most épp arra van szükégem amit ott az imaházban kapok! Évek ota keresek valamilyen kapcsolatot Istennel , de most előszőr éreztem azt , hogy hazajöttem! a szó nemes értelmében Haza!!


Hallottam már az Agape gyülekezetről , s azt hiszem értem miért váltak külön....


Mónika

5. rozsazsa (válaszként erre: 3. - Monika1225)
2008. aug. 25. 23:12

Nem oda tartozom, de volt és van kapcsolatom baptista testvérekkel.

Nem fognak befolyásolni, legfeljebb és elsősorban szeretnék ha megismernéd a megváltódat. Aki meghalt érted/is/a keresztfán!!!! Aki azt szeretné, hogy neked az a jó meglegyen amit Ő még a születésed előtt neked elkészitett. Az éveid miatt amit nélküle éltél nem tudja megadni de rengeteg jót tud tenni veled ha elkezded követni és elfogadod a szeretetét, a vezetését, a segitségét, amindenek felett való hatalmát mindaz a rossz felett ami téged kinoz, testileg és lelkileg.

Ha van Bibliád , ott is ezt olvashatod mind a 4 evangéliumban. Nem mondanak mást csak az Igét ami le van irva. Én a Pestlőrinci AGAPE Gyülinek vagyok tagja, mi külön gyülit alapitottunk, de mi id baptistákként kezdtük, aztán lettünk külön gyüli. Semmi mást csak az életemet köszönhetem Jézusnak, akit ilyen drága kedves testvéreken keresztül tudtam megismerni. Soha nem tudom meghálálni amit értem tettek. NEM BEFOLYÁSOLTAK soha egy percig sem. Elmondtak dolgokat és rámbizták mit tegyek. Mi is igy teszünk, mert Jézus soha senkit nem uralt le, az én Istenem a SZERETET, és nem erőszakos semmilyen formában.

Isten áldjon meg mindazzal amire most szükséged van testben és lélekben, szeretettel Rózsa

4. 80ASIQ (válaszként erre: 1. - Monika1225)
2008. aug. 25. 22:18
Vendékként voltam náluk 2-3 alkalommal (én római katolikus nevelésben részesültem), de nem hiszem, hogy lehet rájuk rosszat mondani. Kénytelen vagyok azt mondani, hogy sokkal mozgékonyabbak mint a katolikusok. Úgy általában, a hétköznapokban. Olyan nagy tömegű megmozdulásukról nem tudok mint a csiksomlyói búcsú, de persze lényegesen kevesebben is vannak.
2008. júl. 4. 19:08
maga a közösség nekem is bejön , meg az ottani emberek, mostanában nagyon szükségem van a pozitiv hatásokra , ezért is gondoltam arra, hogy el kéne nézni párszor- többen hívnak- de mivel nagyon befolyásolható vagyok nem szeretném ha ez kihasználásra kerűlne...vannak fenntartásaim
2. spinneli (válaszként erre: 1. - Monika1225)
2008. júl. 4. 18:39
én voltam egy párszor náluk, mint közösség nagyon szimpatikusak voltak.
2008. júl. 4. 18:37
Kiváncsi lennék kinek mien véleménye van erről az egyházról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook