Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a helyes reakcio arra, amikor a gyermek akarata kezd kibontakozni? fórum

Mi a helyes reakcio arra, amikor a gyermek akarata kezd kibontakozni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. nov. 3. 22:29
Az én fiam (4 éves)egyszerűen dúrcázik, makacs és mindenre az első szava hogy nem, perzse ha valamihez van kedve akkor ő is elsőre megcsinálja, és élvezi hogy megdicsérem..ha azt mondom h indulunk haza a játszótérről el akar szökni előlem, hiába beszéltük meg előtte h mennyi időt leszünk ott és anya szólni fog ha haza kell mennünk...csúnyán beszél és kibál...pedig tőlem nem hallja és mindig rá is szólok h nem szabad csúnyán beszélni, mert az okos fiúk nem csinálnak ilyet és mi sem tesszük...hát bele lehet őrülni ebbe...
2009. ápr. 15. 13:37
Nagyon fontos,hogy mindig hallgassuk meg a mondani valojukat,bárhogy el vagyunk foglalva.Én soha nem mondom,hogy "majd ha nagy leszel elmondom".Mindent lelehet"forditani"gyerek nyelvre.Pl.a nagyobb lányom már mentrualt 11évesen,az apát ez jobban megviselte mint akislányomat/aki nem is olyan kicsi/.Mert addigra én már beszélgettem vele erről.Hiszti sem volt.
2009. ápr. 15. 13:29
Szia.szerintem következetesnek kell lenni.helyzettől függ.A Te értékrendedből kell kiindulni,hogy mi az amit szerinted lehet és mi az amit nem.Én kiskoruktól fogva úgy kezelem őket mint teljes értékű embereket,de tudják ki a "főnök".Sokat beszélgetek velük ígymár alapvető dolgok kialakutak erre az időre.Egyik lányom 11 a másik 6 éves.A kissebb az akaratossabb.De ha azt mondom nem lehet azt a következő pillanatban nem másítom meg,akár hogy hisztizik.Mert mondjuk meg az igazat előfordul.Akkor már csak azért sem.Egyébként ez egy kimeríthetetlen téma.pl.: amikor a nagyobb lányom kezdte az iskolát ezeket mondtam neki:nem kivánom,hogy osztály első legyen de tudnia kell hogy ez az alapja az életének,itt kezdődik a karrier.Úgy kell tanulnia ,hogy egy olyan iskolába tudjon tovább menni amiből később jó munkahely és a megélhetése meglegyen belőle mert nem biztos,hogy mi mindig ott tudunk mögötte állni.Lehet,hogy akkor nem sokat értett meg az egészből.Most 5 osztályos.4-5 tanuló.én igy nevelem őket.Persze vannak alapvető szabályok is nálunk.Az iskola után pontossan haza kell érni.hétközbe nincs barátnőzés.Játékokat nem pakolok össze helyettük.Egyéb takaritásban mindenkinek részt kell.Családi programról senki nem lehet távol.Nem lehet csúnyán beszélni,mi sem tesszük.Tisztelni kell egymást.A magán szféra biztositott. Én igy probálom kezelni,nevelni és szeretni őket.Remélem jólteszem.
47. esztella100 (válaszként erre: 46. - 846d0b8ca7)
2008. jún. 6. 07:55

Igen ez helyes!

De vannak olyan dolgok,amiket nem kellene megengedni,mert a gyermeket az életre kell nevelni!

pl.segítsen be a dolgokba persze csak az ó ereje,és tudása szerint.Ezt fontosnak tarom az első perctől kezdve a gyereket így kell nevelni!Lehet akarata,de csak a jó irányban!

46. 846d0b8ca7 (válaszként erre: 43. - Esztella100)
2008. jún. 1. 18:58

Értem.

Azért nehéz meghúzni hol a határ. Mit lehet engedni és mit nem. Mi az "akarat-elnyomás" és mi nem.

Dönteni kell, hogy mit szabad a gyereknek és mit nem, aztán következetesen végigvinni. De persze ez csak az én véleményem.

És szerintem a legfontosabb, hogy bármit is teszünk mindent szeretetben tegyünk és ezt érezze a gyerek is.

45. esztella100 (válaszként erre: 44. - 274c9996b8)
2008. máj. 26. 08:33

Igen a gyermeknevelésnél nehezebb dolog nincs is a világon!Legalábbis szerintem.

A születési jegy is meghatározó,az én fiam halak,és az aszcendense pedig oroszlán.Ez is mutat valamit.Én hiszek az asztrológiában!

44. 274c9996b8 (válaszként erre: 43. - Esztella100)
2008. máj. 25. 11:11

szia !

Ez a fajta "TE" nevelesed , sokkal elterjedtebb mint az ugynevezett korekt neveles ! Kb nalunk is igy volt , en voltam a "törveny" az apuka meg a mindent megengedö "Istenke!" Amikor felvetettem a NEVELES misztikajat , akkor a gyerekeim apja mindeg azt valaszolta hogy "ezzel"raerunk meg ! Na , hat a sracok felnöttek es EN is feltem az elkapatas "következmenyeitöl!" NEM LETT KÖVETKEZMENY ! Szerencsem/szerencsessek vagyunk talan ? Lehetseges ? ! De , szerintem arrol is van szo , hogy nem szabad elfeleljteni az öröklött geneket/tulajdonsagokat mert ez a mervado szerintem . Egy szuletett szelid gyerekböl NEM tudsz nagyvaganyt faragni !Az a gyerek aki mar a pelenkaban is nagy vagany semmi eröfeszitessel NEM lessz kezesbarany ! Viszont nevelö-javito munkaval szepecskan meglehet/belehet törni egy gyereket es egy eletre szerencsetlenne lehet tenni ! Szerintem a sok beszed artalmassabb mint egy,egy fules !/sajat gyerekkori tapasztalat!/ En is ahozz a gyermekcsoporthoz tartoztam aki meghalgatta a felnöttek dumajat/ugyebar a gyerek ki van szolgaltatva a szuleinek!/elviseltem a bunteteseket DE ujra es ujra megcsinaltam azt amit akartam , s mi több a következmenyeket soha , figyelembe NEM veve MINDEG MEGMONDTAM AZ ÖSSZINTE VELEMENYEMET IS !/kb miota beszelni tudtam/ Na , persze ez közel sem volt mindeg dijjazva !.....DDDD

Megsem lettem utonallo vagy egyebb elveszett lelek ! Csak nagyon fontos volt szamomra az hogy NEM engedtem a szemelyisegembe valo belegyaloglast !/mind a mai napig fontos!/

Mi a teendö akkor , milyen a "helyes!"? gyerekneveles ?

Fogalmam nincs ! Mint emlitettem nekem szerencsem volt , soha nem volt gondom a sracaimmal ! Mind a 2-ttö vizöntö , talan ez is közrejatszik valami kicsit ? Mert az asztrologiaval foglalkozo könyvek szerint ez az egyetlen jegy akit NEM kell nevelni , mert elejetöl kezdve felnött ? !

De , gondolom jo adag SZERENCSE sem art ?......DDD

43. esztella100 (válaszként erre: 42. - 846d0b8ca7)
2008. máj. 25. 09:14

Szia!

Igen már felnőtt,de sokszor úgy érzem,hogy a rossz nevelés következménye sok minden.Például az,hogy van akarata,de nem a jó irányba!A párom mindig azt mondta,hogy a szülei nem engedték,hogy az akarata,kibontakozzon,és ezért neveli így a gyereket.Arra gondoltam,jó rendben van,majd ha felnőtt lesz akkor jó irányba fognak a dolgok fordulni.Hát ez nem így lett sajnos!!

42. 846d0b8ca7 (válaszként erre: 41. - Esztella100)
2008. máj. 24. 14:32

Ezt tényleg nem lett volna szabad. Mi már a születése előtt megbeszéltük, hogy soha nem a gyerek előtt fogjuk megvitatni a dolgainkat, mármint ami mondjuk vele kapcsolatos. Ami közös dolog, úgymond családi abba persze bevonjuk.

Gondolom nemcsak neked, hanem másnak sem segít. De már felnőtt, tudnia kellene, hogy mi a helyes és mit illik tenni, nem?

41. esztella100 (válaszként erre: 40. - 8e537814aa)
2008. máj. 19. 08:43
Én kis gyerek korában próbáltam nevelni,ahogy kell,pl.kézmosásra stb.De az okos párom mindenben ellentmondott nekem és mindig a gyerek elött,sőt volt olyan is amikor nekem jött,kis piti dolog miatt,és mindez a gyerek elött történt!Nem kell mondanom,hogy a kis "piszok"mindig ki is használta!Gúnyosan nézett rám,hogy az apuci úgyis megengedi!Egy a apró példa!Elmentünk kirándulni,és egy kis könnyü szatyrot a gyerekkel is akartam viteteni,mert tele voltunk pakkokkal,a gyereknek az apja nem mondta,hogy fogadj szót az anyádnak,ezáltal oda jutottunk,hogy azóta sem segít jóformán semmiben!De sorolhatnám tovább,rengeteg ilyen dolog történt!
40. 8e537814aa (válaszként erre: 39. - Esztella100)
2008. máj. 14. 15:14
Jaj, te szegény! Mi volt a probléma?
39. esztella100 (válaszként erre: 36. - 8e537814aa)
2008. máj. 12. 06:47
Nagyon fontos úgy nevelni a gyereket,ahogy leírtad,ez sajnos nálunk nem így működött,és nem én miattam.Ezt a gyerek persze rögtön kihasználta.Mindig elötte volt a vita,és vérszemet kapott!Azért tartunk ott ahol tartunk.Ő már felnőtt ember és van probléma méghozzá nagy!
38. 8e537814aa (válaszként erre: 33. - Emrus)
2008. máj. 11. 15:40
Ja ja. Bár én nem szoktam elmondani mindig, hogy miért lehet, azt amit lehet. Megunná a sok dumálást. :)
37. 8e537814aa (válaszként erre: 35. - Emrus)
2008. máj. 11. 15:38

Ez is jó lehet, bár én még nem próbáltam.

A gyerek magától "odébb áll" és keres valamit a játékai közül, vagy segít a házimunkában, már amit tud, így 20 hónaposan.

36. 8e537814aa (válaszként erre: 32. - Esztella100)
2008. máj. 11. 15:35

Szia! Köszönöm szépen. Nálunk elég változó, hogy ki miben és mennyire engedékeny, de még a gyerkőc születés előtt megbeszéltünk pár dologot, többek közt azt is, hogy ha ő vagy én valamire azt mondjuk, hogy NEM, akkor a másik egyet ért vele tűzön-vízen át (aztán később megbeszéljük, hogy helyes volt-e vagy nem a tiltás, persze ezt már csak ketteseben).

Így nem lesz az, hogy ha én nem engedem a gyereket ide vagy oda, akkor megy az apjához, hátha ő elengedni és persze fordítva is.

Ha pedig később mégis feloldjuk a tiltást valamiért, azt is elmagyarázzuk a gyereknek, hogy miért is döntöttünk így.

Szeretném, ha őt is bele tudnánk vonni a családi életbe (értem most ez alatt a közös döntéseket).

Persze nem kényszerítem semmire, meg még nagyon picike, de hihetetlen módon mindent megért.

2 hónapja volt mellműtétem és a gyerek tudja, hogy én nem tudom őt a karomban vinni ide-oda. Először mindig sírásba kezd, aztán mondom neki, hogy anyának fáj és nem tudlak vinni és elfogadja és megy egyedül. (ezt úgy értem, hogy reggel ébredés után a konyhába mi visszük ki reggelizni és rögtön tesszük is be az etetőszékbe. ha velem van itthon, akkor már egyedül megy ki és várja, h. betegyem az etetőszékbe)

bocsi mindenkitől... kicsit hosszú lett. :(

35. emrus (válaszként erre: 30. - 8e537814aa)
2008. máj. 10. 08:48

Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy nem csak elmagyarázni lehet, hanem be lehet neki ajánlani más elfoglaltságot, 10 percet kell rá szánni, ezalatt belemerül a játékba és ott lehet hagyni, nagyon jól el lesz magával.

Ja és még azt, hogy ne érezze rajtunk, hogy idegesek vagyunk, mert akkor ő is az lesz.

34. esztella100 (válaszként erre: 33. - Emrus)
2008. máj. 10. 06:11
Így van!Egyetértek veled!!!
33. emrus (válaszként erre: 30. - 8e537814aa)
2008. máj. 8. 08:24

No erről beszéltem én is hasonló módon csináltam.

Ha nem mondjuk el nekik, hogy mit miért nem lehet, akkor honnan tudják, hogy miért nem lehet.

Sőt azt is el kell mondani, hogy amit lehet azt miért lehet.

32. esztella100 (válaszként erre: 30. - 8e537814aa)
2008. máj. 8. 07:12
Szia!Helyesen csinálod,meg kell magyarázni,és türelmesnek kell lenni!A férjednek is ezt kéne csinálni.Ha jól vettem ki a szavaidból nálatok is ő az engedékenyebb?????Mondjuk csak az én példámból indulok ki,mert én sem gondoltam,hogy ide fogunk jutni!
31. 8e537814aa (válaszként erre: 29. - M_Marcsa)
2008. máj. 7. 15:08
Teljesen igazad van!!!
30. 8e537814aa (válaszként erre: 28. - Esztella100)
2008. máj. 7. 15:08

Igen, ez nagyon nehéz dolog.

Az én fiam még csak 20 hónapos, de akarat neki is van. Többnyire minden olyan dolgot engedünk neki, ami nem veszélyes ránézve, vagy nem "tönkre tehető" a dolog.

Ha meg valamit nem szabad, akkor leguggolok elé, megfogom a két kezét, mélyen egymás szemében nézünk és elkezdem neki nyomni a sódert, hogy miért is nem szabad azt, amit.

A férjemnek is mindig azt mondom, hogy ne cak azt mondja neki, hogy nem szabad, hanem azt is magyarázza el, hogy miért nem szabad.

Pl. sokszor volt olyan, hogy hozta a kiscipőjét, hogy menjünk sétálni. mondtam, hogy most nem tudunk menni és visszatettem a szekrénybe a cipőcskéket. erre persze rögtön sírni kezdett.

odamentünk a konyhaablakhoz, elhúztuk a függönyt, kinéztünk együtt az ablakon. mondtam neki, hogy most esik az eső vagy fúj a szél vagy hideg van már... (fürdés előtt fél órával már nem indulok el vele játszótérre :))

az első "tiltások" meg az akaratának nem engedések nehezek voltak, de mostanra már megérti, hogy miért nem lehet. és csak néz rám a nagy, kerek boci szemeivel :)

2008. máj. 7. 07:03
A gyerekneveléssokkal nehezebb, felelősségteljesebb, mint a karrier.
2008. máj. 7. 06:13

Sziasztok!

Ehhez a kérdéshez én is hozzászólok,mert az élet tanított meg.Az én párom úgy nevelte a gyermekünket,hogy legyen akarata.Ez sikerült,csak nem jó értelemben.Kicsi kora óta jóformán rá lett hagyva MINDEN,persze örökösen vitázunk,mert ezzel nem értettem egyet,de a békesség híve vagyok ezért inkább ráhagytam.Gondoltam majd jó irányba fordulnak a dolgok amikor felnőtt lesz!

Nem ez történt,tehát nem szabad letörni az akaratot,mert az is rossz,de meg kell találni az arany középutat.Na látjátok ez nem is egyszerű dolog!Megbántam az engedékenységem,most megkapom méltó büntetésem,mert a kényelmet választottam a harc helyett!!!!!

27. win (válaszként erre: 25. - Emrus)
2008. máj. 7. 05:45

Sajnálom! :(((


A fiamat adnám egyébként kölcsön! :))

A lányommal -egyelőre- ilyen jellegű problémáim nincsenek, de hamarosan az is elkövetkezik. Ha fiam tempóját felveszi, akkor kezdhetem a szájtépést kb. 3 hónap múlva...


Hogy őszinte legyek, szerintem karriert építeni egyszerűbb, mint gyereket nevelni... Legalábbis azzal én jobban boldogultam. :DDDD

26. 8e537814aa (válaszként erre: 25. - Emrus)
2008. máj. 6. 17:56

szerinted könnyebb egy gyereket felnevelni, mint karriert építeni? én ezt pont fordítva látom.

a gyerek 24 órás elfoglaltság, a karierrépítés nem.

25. emrus (válaszként erre: 16. - Win)
2008. máj. 6. 09:08

Tudod, lehet, hogy szerencsém volt a fiammal, és mivel lányom csak a temetőben van így nem tudom, hogy mennyivel másabbak a lányok.


az viszont biztos, hogy szívesen elfogadnám a lányodat már csak kíváncsiságból is.Unokára egyenlőre hiába várok, hacsak valami váratlan esemény nem segít be, az ifjak egyenlőre kariert építenek, nem unokát,pedig az könnyebb lenne.

24. 8e537814aa (válaszként erre: 17. - Lufi)
2008. ápr. 29. 14:43

Egyet értek veled, kivéve egy dologban.

Én azóta magyarázok a gyerkőcnek, mióta elkezdett mászni. Tehát egy 10 hónaposnál sem felesleges a magyarázás. Lehet, hogy az elején még nem ért meg minden szót, de ha kitartóan és türelmesen ismételgetjük, érteni fogja, hogy mit szeretnénk tőle, mit várunk tőle.

23. 8e537814aa (válaszként erre: 16. - Win)
2008. ápr. 29. 14:17

Van benne igazság! :)))

"Antihisztis" gyerek véleményem szerint nincs! :D

Vagy csak nagyon jól titkolja, főleg mások előtt...

22. 8e537814aa (válaszként erre: 11. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 29. 14:14

ja, igen, az meg a másik. :)

most írtunk ki dvd-re egy csomó videot a gyerkőcről... :)))

2008. ápr. 29. 13:49

na jó ezt jól leirtam:))

de rem. érthető:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook