Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méregtelenítő léböjt-kúra fórum

Méregtelenítő léböjt-kúra (beszélgetős fórum)


1 2
40. cicmic87 (válaszként erre: 39. - 12d083b51b)
2016. ápr. 29. 09:58

Köszönöm szépen a válaszodat!

Így fogom csinálni!

39. 12d083b51b (válaszként erre: 38. - Cicmic87)
2016. ápr. 29. 08:43

Hogy miből mennyit??

Okosak szerint a napi minimum 1,5-2,0 liter folyadék szinte minden ember számára szükséges, és ezt általában vízből, teából kellene bevinni a szervezetbe!!

Zöldség-gyümölcsből, amennyi egy-egy étkezésre belém fért!!

Én mondjuk a következők szerint próbáltam:

- reggeli-ebéd-vacsora: idején a nyers-főtt zöldségeket ettem, lehetőleg a lével együtt (benne a zöldségből kifőtt vitamin is) és gyümölcsöt, (persze figyelni, hogy minél alacsonyabb cukortartalom legyen) = káposzta, répa-gyökér, nyersen a paradicsom, uborka, alma, grapefruit, karalábé nyersen...

- tízórai-uzsonna: rostos gyümölcslé, ill. leginkább a paradicsomlé, mivel azt imádom!

- a nap többi részében gyógyteákat, vagy bubi-mentes vizet!!!


Persze azért ha úgy éreztem, hogy szükséges, (=leesett a vércukor szint!) minden további nélkül elrágtam 1-1 Abonett kekszet, vagy 1-1 főtt tojást...


Semmi máshonnét nem szedtem elő útmutatót, csak kizárólag amit megkívántam, és kizárólag csak addig, amíg úgy éreztem, hogy különösebb megerőltetés nélkül csinálni tudom!!

Figyelj a testedre!! Majd ő vezet!!

38. cicmic87 (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2016. ápr. 29. 00:08

Le írnád egy napi "menüdet", hogy nézett ki? (KB. mennyi gyümölcs, zöldség....)

Szeretnék ilyen fajta mméregtelenítés én is csinálni!

Köszönöm szépen előre is a segítségedet!

37. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 23. - 3d787b167a)
2016. ápr. 27. 17:32
Az meg kicsoda?
36. darkangel69 (válaszként erre: 35. - Channa*)
2016. ápr. 27. 16:36

Megismétlem: nem fogyás a célom! Mint ahogy a topik címben is benne van, MÉREGTTELENÍTÉS.

Abban, hogy ebben ki hisz és ki nem, mindenki maga dönti el. Akár még én is meggyőzhető vagyok ebben a témában.

Nekem a stílusoddal, a hangnemeddel van problémám.

35. Channa* (válaszként erre: 30. - Darkangel69)
2016. ápr. 27. 16:09

Rosszindulatú a fene, de nem én!

És igen, ez is egy vélemény, amire ha nem vagy kíváncsi, akkor nem olvasod el és nem reagálsz rá. Azért észrevetted, hogy a hozzászólok 90%-a azt mondta, hogy nem szükséges?


Nem értem a privátos "eszmefuttatásodat", nem fogok privátot írni, mert én merem vállalni a véleményemet.


Nem írtad egyébként, hogy mi a célod ezzel a kúrával!

Ha a fogyás, akkor kérdezd meg a támogatókat, hogy hány kilók és hányszor buktak el az esetleges léböjt után és vajon miért?


Egyébként, felőlem azt csinálsz amit akarsz. Utasítgatni meg végképp nem akarlak:D Mert miért is tenném? Számít nekem, hogy te fogysz e? Hogy érzed magad? Stb.? Hát, nem.


További jó nem tudom mit:DDDD

34. 12d083b51b (válaszként erre: 32. - Darkangel69)
2016. ápr. 27. 13:09

Hogy éltem meg? Szinte élveztem! Amikor azt éreztem, hogy a gyomrom szinte tapsikol örömében, hogy napokig nem tömtem ilyen-olyan fehérjével... és persze, amikor már kezdtem eltelni vele, akkor még 1-2 napot rádobtam.

De akkor már naponta pár falat Abonett kekszet, hasonló u.n. könnyebb fajsúlyú "vissza-vezető" kaját is kezdtem beiktatni. Ugyanis az sem jó, ha hirtelen térünk vissza a gyomor napi terhelését jelentő étkezéshez!

Azért is mondom: mindig figyelni kell a test jelzéseire, és mondhatnak/írhatnak mások bármit: nincs két egyforma szervezet!!!

2016. ápr. 27. 13:01
Gyakran utazom 12 órákat (2-3 hetenkét). Ilyenkor mindig rostos-ásványvíz-banán az ellátmány. Esetleg elôtte rizs.
32. darkangel69 (válaszként erre: 31. - 12d083b51b)
2016. ápr. 27. 11:13

Teljesen egyetértek veled. Azt én is baromságnak tartom, ha valaki csak vizen és gyógyteákon él napokig.

Én arra gondoltam, amikor szénsavmentes vizet, gyógyteákat és frissen préselt zöldség és gyümölcsleveket fogyasztanak a kúra alatt. Arra lettem volna kiváncsi, ki hogy éli meg ezt a néhány napot, de sajnos itt akad rosszindulatú ember. Igazából a te módszered is tetszik!

2016. ápr. 27. 10:35

Léböjtnek neveztem kb. egy héttel ezelőtt azt a 4-5 napot, amikor elsősorban csak gyümölcsöt, nyers zöldséget ettem a fő étkezésekre leginkább csak össze-turmixolva. Napközben sok-sok bubi-mentes vizet és gyógyteákat = csipkebogyó, zöld tea, stb. stb.

Amikor már nagyon kívántam a "főtt kaját", akkor a friss zöldségeket kevés vízben, pici sóval megfőztem és kikanalaztam.


Csak addig csináld, amíg úgy érzed, hogy a szervezeted inkább díjazza, hogy egy kicsit pihenhet, mint hiányolja a normál kajákat!!!!


Az, amit sokan csinálnak, hogy csak vizet és teát hetekig... no erre mondom, nem biztos, hogy jót tesznek vele.

30. darkangel69 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2016. ápr. 27. 10:24
Ez is egy vélemény. Vagy elfogadom, vagy nem. De inkább nem. Ilyen rosszindulatú megjegyzésekre nem vagyok kiváncsi. Mint korábban írtam, a léböjtkúrát végzők támogatására számítottam, de pont az ilyen nagyokosok miatt mint te, inkább privátba írnak, mert nem fognak vitába szállni ilyen emberekkel. Ha nem értesz egyet ezzel a dologgal, elfogadom. De nehogy már te utasíts engem arra, hogy mit tegyek!
29. gribedli*** (válaszként erre: 28. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 27. 10:22
Mert gondolom, csak pár kockányi volt.
28. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2016. ápr. 27. 09:32
Ezt még soha nem hallottam. Mi mindig ettük nyersen - jókat ropogtatva.
27. gribedli*** (válaszként erre: 25. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 27. 09:21
A krumplit nem szabad nyersen enni mert egy emésztést gátló anyagot tartalmaz így, krumpli és padlizsán nyersen nem jó. És ez az anyag, ami emésztést gátló a nyers krumpliban, még mást is művel, megakadályozza a H-vitamin felszívódását.
26. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Darkangel69)
2016. ápr. 27. 09:17

Én azért sem tartom jónak a léböjtkúrát, mert a bélműködés szinte leáll. Az meg milyen méregtelenítés, ha nem tudnak eltávozni a salakanyagok? Ja, hogy a léböjtkúrázók glaubersóval hashajtóznak közben? Ez meg akkor semmiben nem természetes, a hashajtó az mesterséges elősegítése a bélműködésnek, ráadásul függést okoz, meg kiürít a hashajtás közben értékes ásványi anyagokat, nemhogy bevinne.


Ha egy kicsit fel szeretnéd dobni a menüdet, inkább szokj rá, hogy naponta csinálsz magadnak egy szép nagy adag smoothie-t (zöldség-gyümölcs turmix).


Ebbe nemcsak a leve megy, hanem a zöldség és gyümölcs húsa is, így rostban gazdag és folyékony, tele csupa vitaminnal, ásványi anyaggal, na, ez tényleg béltisztító is.


Lehet kapni ilyen smoothie maker-t, nekem egy disney-s van, még a gyerekeknek vettem, de most én használom, kis csap is van az alján.


Beleteszek 2 marék spenótlevelet vagy zellerzöldet, és egy tetszés szerinti gyümölcsöt (bogyósok, alma, körte, mangó, kiwi, bármi), citromlevet, édesítőt (stevia), és egy nagy pohár vizet vagy kettőt, egyszóval 3 pohárnyi turmix legyen belőle.


1 percig turmixolom és megiszogatom. Nagyon könnyű ezeknek a smootie makereknek a tisztítása is, direkt úgy vannak gyártva, hogy ne legyen sok darab, amiket külön külön mosogatni kell.


Lehet csak gyümölcs és víz is az alapanyag, de ha már ott vagy, miért ne tennél bele zöldeket is, az ízük beleolvad:)


Sőt, ezzel már el tudom képzelni, hogy mondjuk reggelire egy gyümölcs-zöldségeset, délben egy hideg gazpacho-t eszel(paradicsomleves szerű turmix, uborka, paradicsom van benne) és este egy krémlevest, mondjuk lencsekrémlevest eszel (főtt lencse, sárgarépa, hagyma, olívaolaj turmixolva), vagy brokkolikrémlevest. Sőt, ezernyi ilyen étel van, nem sorolok fel többet, használd a fantáziád! Csupa csupa folyékony étel, tisztára mintha léböjtölnél, csak ez sokkal egészségesebb, és végülis rendes kaja csak turmixolva, táplálóbb is mint egy lé.


Persze ezek is okoznak függőséget, mert finom:DDD

2016. ápr. 27. 08:28

Nyáron ajánlják például a dinnyenapot, de jó az más idénygyümölcs is. Képzel el: jól lakni eperbôl, ôszibarackból, cseresznyébôl. Max mellé ásványvíz :)

Bár, ez dinnye mellé nem szükséges.

Amúgy meg eleink nem haltak bele a pénteki kenyér-víz variációba. A kenyeret valamilyen gyümölcsre szoktam lecserélni. De ehetsz akar nyers krumplit is.

24. Channa* (válaszként erre: 19. - Darkangel69)
2016. ápr. 27. 07:22

Miért támogatná ezt bárki is? Meg egyébként is, ha ezt akarod, akkor döntsd el és csináld, de ne várd, hogy kígyózó sorban álljunk mögötted, hogy támogassunk, ha szerintünk nem szükséges.

Ahogy itt többen írták, az ilyen méregtelenítésre nincs szüksége az embernek, ha szükséges lenne, akkor nem sokáig élnének az emberek, mivel elég kevesen csinálnak ilyet.

Ha fogyni akarsz, akkor változtass az ételeiden és mozogj sokat.

Ha azt akarod, hogy a bőröd szép legyen, akkor vigyázz rá! Ne kenj rá minden vackot, ne napoztasd sokat. Én a cigivel nem értek egyet. Biztos nem használ, de nem hinném, hogy ez rontana a legtöbbet a bőrön, és szerintem a cukor sem. Ez genetika kérdése.

Ha azt szeretnéd kipróbálni, hogy mekkora az akaraterőd, mennyire vagy kitartó, stb., akkor találj ki valami mást, ennek bizonyítására, és ne a léböjtöt:D

23. 3d787b167a (válaszként erre: 16. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 26. 22:56
Minden pénteken Misánál.
2016. ápr. 26. 22:17
Ja, egyébként meg hiába tesz jót a bőrnek meg minden, nyilván vissza fogsz térni az előző étrendedre, akkor meg minden ideiglenes hatás legtöbbször elmúlik, minden olyan lesz mint régen.
21. Viki77_2 (válaszként erre: 19. - Darkangel69)
2016. ápr. 26. 22:16

De ez csak arról szól hogy "teljesítettem valami nehezet", aminek viszont semmi értelme.

Ha leszoksz a cukorról és a készételekről, már nagyon sokat tettél, és korlátozd a fehér lisztet is.

20. Klarisszima (válaszként erre: 1. - Darkangel69)
2016. ápr. 26. 21:44
Ha nem működik a májad és veséd, hasznos lehet, bár arra inkább a dialízist és májátültetést szokták ajánlani. Amúgy tök felesleges.
2016. ápr. 26. 21:39
Bíztam benne, hátha vannak olyanok, akik mellette vannak és egy kis bátorítást adnak, hogy nem olyan kibírhatatlan, mint ahogy én gondolom. Igazából már 4. éve nem dohányzom, próbálok magamhoz mérten egészségesen étkezni. Ezt a léböjt témát egy bizonyos fokig kihívásnak tekintem. Szerintem ez iszonyatosan nagy önmegtartóztatást kíván. Mellette még egészséges is. Vagy legalább is eddig azt hittem.
18. b9dc9a6830 (válaszként erre: 1. - Darkangel69)
2016. ápr. 26. 21:37
Szerintem egy nagy butaság az egész. Páran jól élnek ebből a divathullámból is.
17. darkangel69 (válaszként erre: 15. - 871383ddcb)
2016. ápr. 26. 21:31
Neeem, a léböjtre.
16. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 9. - 3d787b167a)
2016. ápr. 26. 20:51
Te már voltál?
15. 871383ddcb (válaszként erre: 13. - Darkangel69)
2016. ápr. 26. 20:43
Ugye ezt nem a beöntésre írtad? :D
2016. ápr. 26. 20:42

Azt el tudom képzelni, hogy egy karácsonyi káposztás, húsos, beiglis 3 napos evészet után pár nap könnyű kaja stb jót tesz.

A bőrt szép marad, ha nem cigizünk, normálisan eszünk, iszunk. De meg lehet pl spékelni szőlőmagolajjal. :) kenhető, ehető :)

13. darkangel69 (válaszként erre: 9. - 3d787b167a)
2016. ápr. 26. 20:31

Eredetileg nem csak a salakanyag eltávolításban segít. Azt írják többek között: energiát ad, megszépíti a bőrt stb.

Az, hogy ez mennyire igaz, nem tudom. Én még soha nem csináltam ilyet.

12. 871383ddcb (válaszként erre: 2. - 5c54c8b1c1)
2016. ápr. 26. 20:30
Osztom ezt a véleményt. :)
11. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 10. - Darkangel69)
2016. ápr. 26. 20:23

Nézzél csak utána! Mindig csak a szezonálist - azt is mértékkel. Aztán jönnek a gyümölcsök, zöldségek...

Friss borsó, szamóca, cseresznye, meggy, újkrumpli, zöldbab, dinnye, ôszibarack, karfiol káposzta, stb.

Egy kis hús...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook