Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit ér a háziasszony (a nő otthoni) munkája? fórum

Mennyit ér a háziasszony (a nő otthoni) munkája? (beszélgetős fórum)

207. timycat (válaszként erre: 205. - Amaunet)
2019. márc. 20. 14:36

Hát tudod amikor elkezdik számszerűsíteni pl egy válóperben, hogy ki mennyit tett hozzá a közöshöz akkor méltatlannak érzem azt, hogy ha a háztartást végzőnek aki egyébként a munkavilágában nem dolgozott neki számszerűsítik az otthon végzett munkát, míg aki dolgozott és amellett még vitte a háztartást, logisztikázta a gyerekeket, nevelte őket és mondjuk emiatt nyilván a munkahelyen nem őt léptetik elő így tipikusan kevesebbet is keres, neki az otthoni munkája 0 Ft-ot ér.

Ez nem fair.

2019. márc. 20. 07:05

;)



"Mit csináltál egész nap Drágám?


A férj hazaér a munkából és a három gyermekét pizsamában találja a kertben, a sárban hemperegve játszanak, körülöttük üres kekszes dobozok, chipszes zacsik, üdítős dobozok mindenhol szanaszét. A feleség autójának az ajtaja tárva nyitva, csakúgy mint a kert bejárata, a kutyának nyoma sincs.

Amikor belép a házba még nagyobb rendetlenség fogadja. Egy csillár leszakadva törötten hever a földön, a szőnyeg a falhoz gyűrve. A nappaliban a tv teljes hangerővel üvölt és mindenhol szanaszéjjel ruhadarabok és játékok hevernek. A konyhában a mosogató dugig edényekkel, az asztalon és a tűzhelyen ételmaradékok, a hűtő ajtaja tárva nyitva, a kutyakaja szétszórva a földön, egy törött pohár az asztal alatt, kis kupac homok az ajtó mögött...

Egyből rohan fel a lépcsőn (átgázolva a további játékokon, ruhadarabokon és egyéb akadályokon), aggódva keresi a feleségét, attól tartva, hogy valami baja esett.

A hálószoba felé vezető úton észreveszi, hogy a fürdőszoba ajtaja alatt ömlik ki a víz a folyósóra, bent csuromvíz minden, a WC papír legöngyölítve, borotvahab és fogkrém a tükörre kenve...

Most már rohan a hálószobába felkészülve a legrosszabbra. És a feleségét ott találja az ágyban...kényelmesen összekucorodva, egy könyvvel a kezében, aki észrevéve, hogy megjött, felnéz és mosolyogva megkérdi tőle:

- Szia drágám, hogy telt a napod?

A férj dühösen nézi:

- De mi a fene történt ma itt?

A feleség ártatlanul:

- Tudod mindennap, amikor hazajössz a munkából, meg szoktad kérdezni, hogy mit csináltam egész nap?

Férj még dühösebben:

- Persze,... ÉS??!!

Ekkor a feleség édesen rámosolyog:

- HÁT MA NEM CSINÁLTAM SEMMIT!"

205. Amaunet (válaszként erre: 204. - Timycat)
2019. márc. 20. 06:58
De miért kéne? Az munka, ha megfőz magának valaki, vagy kimossa a ruháit?
204. timycat
2019. márc. 20. 05:40

Érdekes dolog ez. Ha a házimunkát végzőnek nincs munkája "csak" az otthoni dolgokat végzi el akkor számszerűsítik, ha mindkét fél dolgozik akkor nem. Pedig attól még azt a gyereket ellátta, felnevelte valaki, a házimunkát elvégezte valaki. De utóbbi esetben senkinek eszébe sem jut, hogy azt is fel kellene számolni a kereset mellé.

Rossz beidegződés.

203. forrest2010 (válaszként erre: 195. - 184481d874)
2019. márc. 20. 05:23
Anyóskám legfiatalabb éveiben cselédként dolgozott :( mindenes cseléd volt ! ha kellett fűtött :( ha kellett kertet ásott :( aztán , mire megöregedett szegénykém a " kedves" após közölte vele , h ha ment volna dolgozni !!!! akkor lenne nyd-a ! mert ő bizony továbbra nem ad neki 1 vasat se !!! / nemtom ki ? v mi ? győzte + végül ? de nem merte megtenni , h ne adjon !! Anyósomnak a kisujjába volt minden , ami főzés ! a múlt század elején született emberkék nem voltak túlzottan elkényeztetve , nem volt még olyan gépesített háztartásuk , mint amihez már nekünk szerencsénk volt :( és ha mellette még felnevelték azt a 4-5 gyereket / szerintem / dolgoztak is annyit , mint aki ma dolgozik 20 évet azért h 1x majd kaphasson 1 kis nyd-at !
202. forrest2010 (válaszként erre: 196. - 184481d874)
2019. márc. 20. 05:09
... persze ! mindenki tud valamit ! :) / de nem mindig arra van igény , amit tud :( / 1 volt kolléganőm férje csak azt díjazta / volna / ha az asszony minden nap grillcsirke pózban várja haza :( :(
201. birebora (válaszként erre: 198. - Amaunet)
2019. márc. 20. 02:26
Gondolom amíg nincs baj ez mindenkinek természetes. Én is hallottam olyat, hogy válás esetén a férj a feleség fejéhez vágta, hogy nem dolgozott, otthon volt évekig, kiakarta forgatni.
200. birebora (válaszként erre: 192. - Töprengő)
2019. márc. 20. 02:18
Igen.
199. gyöngy:) (válaszként erre: 197. - Érdekes73)
2019. márc. 19. 22:41
Pedig a lakásban elhagyott zoknik összeszedését nagyon meg kellene fizetni:D
198. Amaunet
2019. márc. 19. 22:32
Számomra furcsa, hogy anyukák, nagymamák forintosítják a háztartási munkát. Hiszen azt a saját és családja ellátására végzi. A szeretteinek.
2019. márc. 19. 21:39
Fizut nem kapsz érte...
2019. márc. 19. 21:31
Van olyan asszony ,hogy még fele annyi házimunkát sem végez és mégis nagyobb a "becsülete" a férje előtt.Valamit tud.
2019. márc. 19. 21:29
Egy Anya az utolsó pillanatig az ..ami.Ottholi munkánkat nem lehet igazából "forintositani",legfeljebb ha egy háztartási alkalmazott bérét nézzük és sokan elcsodálkozunk rajta.Ennyit ér a munkánk?Reális? Egyáltalán nem!Évszázados hagyomány,vallás,kultúra és erkölcs van ebben a háziasszony munkájában.Megfigyeltem egy két nemzet asszonyait.Van ahol nem szolgáltatja ki magát ennyire az asszony a családjának.Ilyenkor hangzik el az ,hogy : háááát..nem igazuk van?
194. 184481d874 (válaszként erre: 190. - Forrest2010)
2019. márc. 19. 21:25
Ezért írtam le a 191-es hozzászólást.De tudom el kell jutni oda.Azt gondoljuk,hogy ha megteszünk mindent akkor jobbak és megbecsültebbek leszünk.ez nem egészen igy van az életben.Az én generációm ezt látta az édesanyjától és ezt tesszük,amig birjuk,de meg kell próbálni kiharcolni maguknak bizonyos dolgokat.Én is elég későn jöttem erre rá.
2019. márc. 19. 21:20

Szerintem minimum a mindenkori minimálbért kellene hogy érjen.

191 hsz olvasása után jutott ez az eszembe.

192. töprengő (válaszként erre: 187. - Birebora)
2019. márc. 19. 21:16

" egy jó ügyvéd tudja forintosítani és nevesíteni "

A válásra gondolsz ha esetleg bekövetkezne??

2019. márc. 19. 10:14
Mennyit ér? Amennyire megbecsülöd magad.Másokra ne igen számits.A háziasszonytól elvárják a maximumot.Sajnos még működnek a régi "beidegződések".De elég soká jöttem rá,hogy gondolni kell néha napján magadra is!
190. forrest2010 (válaszként erre: 188. - Syria)
2019. márc. 19. 10:02
....sajnos !!! Anyósomat se sokba nézte egyik fia se / az én férjem se ! / pedig szegénykém mire a 4 nagy debella fiát felnevelte , dolgozott rengeteget ! de egyik se állt volna oda segíteni neki semmit !
2019. márc. 19. 10:00

Nagyon sokat ér, és ezt csak az tudja, aki csinálja.

Persze az is, aki próbálta már, de nagyon nem ment neki 😀

188. syria (válaszként erre: 186. - Rochlitz Szilveszterné 2.)
2019. márc. 19. 09:46

Sajnos, csak akkor veszik észre, amikor nincs elvégezve, amikor elfogynak a tiszta kanalak, tányérok, és a szennyes-tartóba már nem fér több ruha.

Amíg minden rendben, természetesnek veszik hogy az nem is munka.

2019. márc. 17. 12:16
Felbecsülhetetlen, megfizethetetlen. Éppen ezért ha arra kerül a sor, reméljük egy jó ügyvéd tudja forintosítani és nevesíteni.
2019. márc. 17. 11:51
nagyon sokat ér
2019. márc. 17. 11:51
Megfizethetetlen👍👍☺
184. gribedli*** (válaszként erre: 182. - Jozsi.38)
2016. máj. 17. 16:01
Oké
183. töprengő (válaszként erre: 179. - Cucicsillag)
2016. máj. 17. 13:39
Igen.
182. jozsi.38 (válaszként erre: 181. - Gribedli***)
2016. máj. 17. 13:19
semmi baj, nem szoktam mindenhol mesélgetni erről, lapozzunk :)
181. gribedli*** (válaszként erre: 174. - Jozsi.38)
2016. máj. 17. 11:08
Sajnálom, nem tudtam:(((
180. forrest2010 (válaszként erre: 178. - Cucicsillag)
2016. máj. 17. 05:48

én is többnyire valami nokedlifélét teszek sokféle levesbe , van , amit kanállal szaggatok bele , hol hosszúra , hol + picire :) az utolsó munkahelyemen csurgatott tésztát is tettek levesbe , az is nagyon klassz volt :) van , h teszek bele egy kanál darát is a nokedlihez , de tettem már bele kémsajtot is ! / a fiamnál előfordul , h valamire jó lesz alapon vesz néhány olyan 1-2 napon belül lejáró valamit , akkor változik a menü és abból lesz az ebéd v vacsi :) Jókat lehet traccsolni egy olyan nagy meló közbe , mint a csiga sodrás :) v pödrés :) ?

Préselt csigát szoktam venni , nemcsak levesbe , megpirítom szárazon , aztán jó levesbe is 1-1 maréknyi + pöri mellé is finom / mi legalábbis szeretjük / :)

179. Cucicsillag (válaszként erre: 156. - Töprengő)
2016. máj. 16. 23:25
....na es sok minden mas ;)
178. Cucicsillag (válaszként erre: 154. - Forrest2010)
2016. máj. 16. 23:23
En a nokedlis, szaggatos tesztakat szeretem pl.levesbe. Amugy a kisfiam kivalasztaj a format :) nyilvan egyszerubb es valtozatos, mert nemtok csot csavarni,meg coffocskat, stb. :) Anno, a csigatesztat a nagyimmal gyartottuk eskuvokre,meg bucsukor, stb. Nagy melo volt,de szerettuk :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook