Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Oszd meg kedvenc receptedet:) Kezdő és haladó háziasszonyoknak fórum

Oszd meg kedvenc receptedet:) Kezdő és haladó háziasszonyoknak (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
107. gevi1931 (válaszként erre: 104. - Noncsi18)
2012. dec. 23. 10:59
Most már az almát megpucolom a maházát kiveszem és vékony szeletekre vágva a tésztára szort zsemlemorzséra rakom rá a cukrot,majd a fahéjat és megint zsemlemorzsát és nagyon fincsi.
106. Noncsi18 (válaszként erre: 105. - 41fdab80c1)
2011. máj. 16. 00:47
Így csináltam, ahogy most leírtad, mert barátom anyukája így szokta és így ízlik neki. Kihűlt minden és utána még ki is nyomkodtam egy kicsit. Szerintem hagyni kellett volna még sülni. De holnap ha lesz kedvem megint megpróbálom, mert amúgy finom lett, tehát csak ennyit kell javítani, hogy jobban kinyomkodni és tovább sütni :))
105. 41fdab80c1 (válaszként erre: 104. - Noncsi18)
2011. máj. 14. 09:36

Az is lehet, hogy nagyon lédús almából csináltad, de ezek azok a dolgok, amiknek a tudását a gyakorlattal, tapasztalattal lehet megszerezni. Akkor legközelebb csináld úgy, hogy az almát kinyomkodod(ebben az esetben nem túlzottan), megcukrozod, ha nem elég édes az alma, fahéjt rá és ferottyantod.Itt megtapasztalhatod, mennyi levet enged még, és az lefőzöd.

Nagyon sokan így csinálják,(a cukrászdai is így készül) én őszintén szólva így ne szeretem, mert így szétfő,olyan massza lesz az egész.

Ezt hagyni kell kihűlni, és így megkenni vele a tésztát.

104. Noncsi18 (válaszként erre: 103. - 41fdab80c1)
2011. máj. 14. 02:14
Szomorú vagyok :( Az a baja, hogy valószínű nem nyomkodtam ki eléggé a levet az almából és kicsit szétázott a tészta. Pedig raktam alá zsemlemorzsát, de szerintem az is kevés volt. Fogalmam sincs mennyit kellett volna. Aztán az alma kicsit fahéjas lett, de én mondjuk szeretem. Meg talán egy kicsit sülhetett volna még a tészta. Nem nyers csak nem olyan jó, bár ez lehet amiatt érezhető úgy, mert szétázott az alma miatt. Mondjuk nekem ízlik, mert nem szeretem a száraz sütiket. De annyira szerettem volna, hogy jól sikerüljön és barátomon lássam, hogy fel tudná falni egyszerre az egész tepsit, de nem jött össze :( Nem baj, nem adom fel :))) Jövőhéten megint csinálok :)
103. 41fdab80c1 (válaszként erre: 102. - Noncsi18)
2011. máj. 13. 20:52

Ha normális, jó tepsid van(tehát ha ép a zománca)

nem muszály kiszedni. Mindíg annyit vágsz fel, amennyire szükség van.Én vissza szoktam tenni a hideg sütőbe ha kihült(más ilyen nagy tárolási lehetőségem nincs)


És milyen lett, hogy sikerült? Megkóstoltad már?

102. Noncsi18 (válaszként erre: 98. - Gmarta5)
2011. máj. 13. 19:40
Ha kész mit kell csinálni? Rögtön ki kell szedni? Vagy letakarni egy kicsit és utána kivenni?
2011. máj. 10. 13:21
Úgy látom ki is törölték.... biztos reklámnak vették :S
2011. máj. 8. 21:16

Noncsikám ez a kód nem jött össze, kilóg a keretből, nem lehet másolni, bepötyögni pedig ne haragudj, de nem vállalkozom.Próbáld priviben.


A habverősnek használt fej nem jó, az apritó meg más robotgép a morzsázást késekkel csinálja.

99. 41fdab80c1 (válaszként erre: 98. - Noncsi18)
2011. máj. 8. 21:10
Finom, nem a megszokott, hagyományos íz, de különleges. A balzsamecetest sokszor csinálom, mert finom, magában is képes vagyok megenni.
98. Noncsi18 (válaszként erre: 97. - 41fdab80c1)
2011. máj. 8. 21:06

Úúúúristen az a tepsis csirke milyen jól hangzik...... Uhhhh tuti megcsinálom valamelyik nap!!!!! Jajjj biztos finom :))))


Viszont a lila hagyma lekvár.... el nem tudom képzelni milyen íze lehet :)

2011. máj. 8. 20:37

Noncsikám és kedves kezdő háziasszonyok!

Elkezdtem egy sütő főző naplót, ha érdekel, nézegessétek. Tudom, ez itt nem az önreklám helye, de mintha hájjal kenegetnék a lelkemet, mikor látom, hogy növekszik a látogatók, kedvencezők száma. Látjátok, ilyen vénen, ilyen betegen, milyen kevés elég a boldogsághoz!

96. 41fdab80c1 (válaszként erre: 95. - Noncsi18)
2011. máj. 8. 18:32

Látod, látod milyen kicsi a világ, milyen kevés a jó almás pite recept. Én is anyukámtól tanultam.

A nyújtáshoz azért írtam le a segítséget a folpackkal. Nem tom ki találta ki, de nagy ötlet.

A daraboló tul.képpen egy mini robotgép, nem is olyan drága és nagyon nagyon hasznos beruházás. Én a hagymát is azon vágom, tuti, hogy nem lesz sírás. Vannak már olyanok is, amivel habot is verhetsz, kis adag tésztát is dagaszthatsz. A Vaterán újat is vehetsz olcsóbban. Az enyém Moulinex, de már kb.7-8 éves. A vaterán a konyhai kisgépek között, mint aprítót keressél, ha érdekel.

2011. máj. 8. 17:29

Ugyanezt a receptet írta le barátom anyukája :)))))


Én mondjuk csak a nyújtástól félek, még soha nem csináltam :S


Milyen az a darabológép? :S :)))


Köszönöm a segítséget, nagyon aranyos vagy :)

94. 41fdab80c1 (válaszként erre: 83. - Noncsi18)
2011. máj. 7. 12:36

Noncsikám! A borsólevest nem kell rántani!!!


Hagyma pirít, lehúz, bele pirospaprika, vissza tűzre, bele borsó, apróra szeletelt répa, fehér répa, borsó, petrezselyem(csomóba cérnával összekötve)karalábé, lassú tűzön fedő alatt dinszta, 10 perc, felönt vízzel, főzöd 5 perc, végén bele aprócska nokedli. Ennyi!! De hogy könnyebb legyen a dolgod, kezdőknek meg van engedve, hogy nokedli helyett nagyobb szemű készen kapható tarhonyát rakjanak bele.


A krumplileves tényleg lehet rántva majorannával, végén ecettel savanyítva, vagy habarva hagymával, babérlevéllel, valamilyen savanyával a végén(citromlé, vagy ecet)


Jó főzőcskét! Sikerülni fog, meglásd!!!

93. Noncsi18 (válaszként erre: 92. - Pirinyo79)
2011. máj. 4. 05:31
Én még csak almát naranccsal csináltam. De majd szépen sorba mindent :))
92. pirinyo79 (válaszként erre: 91. - Noncsi18)
2011. máj. 3. 22:24
Detto :) Én pár napja. Már ittunk bio répalevet :))
2011. máj. 3. 22:12
Na kaptam gyümölcscentrifugát :)))) Nagyon komoly kis gép. Csak a takarítása nem lesz a kedvencem, de fő az egészség :)
90. Noncsi18 (válaszként erre: 86. - 06718ca650)
2011. ápr. 29. 23:56
Én nem tudom, hogy ezek után kipróbáljam e :)) Én is a tv shopból akartam rendelni. És nem küldted vissza? Vagy pénzvisszafizetés? Lehet, hogy tényleg van jobb. Nem tudom. Nekem már nem rémlik, hogy az mennyibe került. De már mindenből van hamisítvány.
2011. ápr. 29. 23:54
Köszönöm szépen nektek a gyors választ :)Nem tudom mikor fogok csinálni, mert félek, hogy elrontom :D:D Azért itt már nem az van, hogy összekutyulom sütő és kész :D:D Majd meglátjuk. De akkor az élesztő része az sima ügy :) Én nem is tudtam, hogy lehet porélesztőből is :))
88. 41fdab80c1 (válaszként erre: 84. - Noncsi18)
2011. ápr. 29. 12:33

Még a porélesztőről, mert azzal már jártam pórul, annak ellenére, hogy bőven a szavatosságon belül voltam. Azt is elég a langyi tejben elkeverni, és csak addig hagyni állni, míg pezsgést, apró bubikat látsz a tetején.


Szóval mindkét élesztőről: jobb, ha a tésztában indul "munkába"


Sok sikert!!!

87. 41fdab80c1 (válaszként erre: 84. - Noncsi18)
2011. ápr. 29. 12:28

Noncsikám!


Megöregedtem, mire a sok ügyi blogos gasztróstól

(Limara péksége, Mohakonyha, stb)megtanultam, hogy nem kell az élesztőt futtatni, ha frisset vettél(nézd meg a szavatosságot) elég a langyi tejbe

belemorzsolni, és elkeverni.

Arra kell vigyázni, hogy a tej ne meleg, csak langyos legyen, cukor max. csapott teáskanálnyi kell bele. Amikor a nagy hozzávalókra öntöd, arra nagyon vigyázz, hogy sóhoz ne érjen az élesztő, mert akkor meghal. Legjobb, ha a sót már a liszttel rögtön elkevered, tuti,ami tuti. Én is így csinálom.

86. 06718ca650 (válaszként erre: 81. - Noncsi18)
2011. ápr. 29. 11:31
a tv shoptól rendeltük pedig. :O nem lehet hogy csinálnak jobbat a bemutatókra? :O hát mindegy mi így jártunk, aki szeretné próbálja ki. :)
85. 06718ca650 (válaszként erre: 84. - Noncsi18)
2011. ápr. 29. 11:20
egy kevés cukor kell a langyos tejbe, belemorzsolod az élesztőt, aztán megvárod még feljön a bögre tetejéig. :)
2011. ápr. 29. 03:41
Nézegettem sütiket, szeretnék csinálni kakaós csigát, amit ügye úgy kell, hogy langyos tejbe belemorzsolni az élesztőt..... na de hogy kell felfuttani? :)) Soha nem csináltam még ilyet. :))))
2011. ápr. 28. 21:40
Na megint csinaltam egy sutit :) Sima alap ez is: liszt, tej, cukor tojas, sutopor, es mandulat tettem e tetejere. Nagyon fini lett es vegre megtudtam forditani nem lett szetesos a tesztaja :):):))))) Menni fog ez csak gyakorolni kell. Csinaltam egz kis borso levest is. Persze nem mertem rantani, hanem ugy ahogy szoktam: zoldseget parolom es ugy ra a liszt es arra a viz. De valamelyik nap csinalok krumpli levest, annal majd megprobalom a rantast. Remelem sikerulni fog :D
82. Noncsi18 (válaszként erre: 79. - Elmondom)
2011. ápr. 28. 13:44

Én se vagyok még nagy profi, de én is ahogy valami nem kell már rögtön teszem vissza a helyére, meg menet közben én is mosogatok. Nagyon nem szeretem ha főzés közben kupi van. Sokkal jobb úgy főzni, ha rend van és nincs felhalmozva a mosogató. Jobb érzés :) De pl felrakod az ételt és még nem forr a víz stb.... simán ellehet mosni egy kis adagot.

Én azért nem szeretek főzni, mert olyan sok idő mire készen lesz..... :))))

81. Noncsi18 (válaszként erre: 76. - 06718ca650)
2011. ápr. 28. 13:41
Nem lehet hogy már ebből is van valami hamisítvány? Én amit láttam ilyen kiállításon, ott a saját szememmel láttam, hogy húst süt olaj nélkül, valami palacsinta tésztát is csinált.
80. 06718ca650 (válaszként erre: 77. - Bcb6de9272)
2011. ápr. 28. 13:07
hát lehet ha azért teszel alá mégis, nem megy tönkre. :)
79. Elmondom (válaszként erre: 78. - 41fdab80c1)
2011. ápr. 28. 11:10
Bár a manócskák elmosogatnának! :-) Még nem megy, hogy a főzésre és közben a mosogatásra is figyeljek. Gondolom majd idővel ezt is meg tudom csinálni.Köszi a tanácsot!
78. 41fdab80c1 (válaszként erre: 72. - Elmondom)
2011. ápr. 28. 10:58
CCCC...erre kisszivem, nem lehet hivatkozni! Tessék menet közben sorba, mindent motyogatni,munkalapot törölni! Mire a kaja elkezd főni, alig van mosogatni való. Figyeld csak a nagyokat a TV-ben azok is így csinálják, mindent sorba, ahogy jön, bele a mosogatóba, aztán a manócskák szépen elmotyogatják!!!Úgyhogy tessék csak szépen főzögetni, úgy legalább tudod, hogy mit eszel!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook