Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit ér a háziasszony (a nő otthoni) munkája? fórum

Mennyit ér a háziasszony (a nő otthoni) munkája? (beszélgetős fórum)

237. syria (válaszként erre: 197. - Érdekes73)
2019. márc. 21. 08:10
Az még hagyján! De legtöbbször köszönetet se. :(
236. Amaunet (válaszként erre: 235. - Forrest2010)
2019. márc. 21. 07:04

#211


További szép napot!

235. forrest2010 (válaszként erre: 234. - Amaunet)
2019. márc. 21. 06:57
OO OO OO :( mi a manónak is szóltál ? bármihez ? nem kérdeztem a véleményedet , nem kezdtem veled beszélgetni..... OO h te mit kívánsz ? már ne is haragudj de a rossebet se érdekel :( :( OO
234. Amaunet (válaszként erre: 233. - Forrest2010)
2019. márc. 21. 06:51

Hát, ha valaki nem képes helyesen és olvashatóan írni, azt át fogom ugrani. Sajnos, mivel ezt az összedobált izét hozzám intézték, úgy éreztem reagálnom kell. De rébuszokat nincs kedvem este fejtegetni.


További jó játékot!

Nem kívánom folytatni ezt a "beszélgetést".

233. forrest2010 (válaszként erre: 232. - Amaunet)
2019. márc. 21. 06:41
...én is szelektálok ! aki/ami fáraszt azt átugrom ! :( "ugorgyál" hiszen semmi sem kötelező itt ! :)
232. Amaunet (válaszként erre: 229. - Forrest2010)
2019. márc. 20. 21:30
Bocsánat, fáraszt elolvasni.:/
231. 184481d874 (válaszként erre: 228. - Timycat)
2019. márc. 20. 20:01
Jó volt ezeket olvasni.
230. 184481d874 (válaszként erre: 229. - Forrest2010)
2019. márc. 20. 19:59
Egyetértek
229. forrest2010 (válaszként erre: 224. - Amaunet)
2019. márc. 20. 19:56

... dehát nem szabadidős gyakorlatot folytat :) nem a szomszédba jógázik éppen :) ....v traccsol a szomszédasszonnyal , dolgozik ! a jól végzett munka öröme is öröm még akkor is ha munka :) szükséges , mindennapi , szeretettel végzett , de munka :)


... valamikor , hajdanán volt 1 idős kolléganénim , ő mesélte h hogyan élnek ? hétközbe a fiúk suliba járnak , tanulnak , de be kell segíteni anyunak , ki volt osztva mindenkinek a feladat ! / ha lett volna annyi eszem ! de sajnos nem volt ! utána csinálhattam volna ! mert tuti , h elégedettebb lehet ma a fiainak a felesége azzal , h hozzá voltak szoktatva a házimunkához , nem úgy , mint az én gyerekeim ! és ezt a lányom mondja ! h nem így kellett volna , ahogy én csináltam és tökéletesen igaza is van ! mert sok téren szívott mire olyan dolgokat megtanult amire ma szüksége van , amit én a Mamikám mellett megtanulhattam úgy h láttam , ott voltam , nem volt olyan kis lik-luk a konyha mint a miénk :( és inkább elküldtem menjenek játszani ...

228. timycat (válaszként erre: 223. - Amaunet)
2019. márc. 20. 19:51

Én úgy vagyok a lent leírt véleményemen, hogy nálunk inkább a férfi teszi magát oda a háztartásban. Ezért nem írtam lentebb sem azt hogy melyik szerep a férjjé és melyik a feleségé.


Nálunk a kert, nyaraló teljesen a férjemé, ő szokott porszívózni, felmosni, elpakolászni, autókat rendben tartani, gyakrabban főz mint én.

A gyerek nevelése, vigyázása, logisztikázása közös.

Ami munka kizárólag az enyém az a mosás, vasalás, ablakpucolás.

A többiben -konyha/fürdőtisztítás/állatkák/növénykék ellátása- besegít.


Nálunk ha számszerűsíteni kellene felé billene a mérleg. Amíg nem dolgoztam egyértelmű volt, hogy ez mind az én dolgom, de most hogy én is dolgozom és gyakran többet is mint ő, levette a háztartás terhének nagyrészét a vállamról. Emiatt is én tök becsülöm és hálás vagyok a sorsnak a szerencsémért.

227. töprengő (válaszként erre: 222. - Panna.33)
2019. márc. 20. 19:41
Tehát, lehet forintosítani...
2019. márc. 20. 19:33

Valamilyen módon lehet forintosítani. ( kell is. ne becsüljük le ezt a munkát ) A család minden tagjára főz stb, nem csak magára.

Pl : Ha ezt a házimunkát / kert ház körüli szerelések stb külhonba végzi valaki, kap érte fizetést.

Dolgozó nő otthon is elvégzi a feladatát.

Erre a pasi is visszavághatna, én megszereltem, javítottam a ház körüli teendőket. Nem kellett szakit hívni. Nem lenne igaza. Miért?? Naponta nem kell vízcsapokat cserélni. Gázpalackot se. Oké ez is melo, de jóval kevesebb idő a szabadidejéből.


Találtam, de nem teljesen az, ami emlékemben vissza emlékszem.


KINEK NEHEZEBB A DOLGA?


Egyszer egy szegény ember hajba kapott a feleségével. Azon perlekedtek, kinek van nehezebb dolga, több gondja-baja. Az asszony ezt hajtogatta: – Nekem nehezebb! Az ember sem engedett: – Én meg azt mondom, hogy nekem! Nem tudtak semmiképpen dűlőre jutni. Azt mondta akkor az asszony: – Hát cseréljünk! Holnap én végzem a te dolgodat, te meg az enyémet. Fölkeltek jó korán. Az asszony kiment a mezőre szántani. Az ember odahaza maradt, nekilátott az asszony munkájának. Kenyeret dagasztott, vízért ment a kútra. Míg odajárt, a disznók ott csámcsogtak a teknő mellett, megették a tésztát. Akkor az ember nekiállt kását főzni. Főzőolaj helyett lámpaolajat öntött bele. Kiment az istállóba szénát vetni a jászolba. Mire visszament, egyesztendős kisfia belemászott a káposztáshordóba, ott tapiskolt benne. A macska meg a tejfölös köcsögből nézegetett kifelé. Hej, bánta az ember, hogy asszonymunkába fogott! De a legtöbb baja a tehénnel volt. Nem akarta kihajtani a legelőre, hiszen azt se tudta, hol áll a feje. Fölnézett a pajta tetejére; látta, hogy szép kövér fű nő rajta. Fogott egy deszkát, odatámasztotta a pajtához. Fölhajtotta rá a tehenet, legeljen kedvére. Hosszú kötelet kötött a tehén nyakára. A kötelet leengedte a kéményen, és rátekerte a derekára. Úgy állt neki levest főzni. A tehén addig legelészett, míg lecsúszott a pajta födeléről: függve maradt a kötélen. Az embert meg fölrántotta a kéménybe. Csak a két lába kalimpált a tűzhely fölött. Szerencsére hazajött az asszony. Már messziről látja: a tehén a pajta födeléről lóg le egy kötélen, majd’ megfullad. Beszalad a házba: hát ott minden a feje tetején. A disznók tésztásan, a macska tejfölösen, a kisfia káposztásan szaladgál. Az ura meg kormosan ott kalimpál a kéményben. Rákiáltott az asszony. Az ember ijedtében rántott egyet magán. A kötél leszakadt, ő meg belepottyant a leveses fazékba. – No, kinek nehezebb a dolga? – kérdezte tőle az asszony. – Most belekóstolhattál az enyémbe! Kérsz-e még belőle? – Nem én többet! – nyögte az ember, és kikecmergett a fazékból. Orosz népmese


Az asszony becsülete (erdélyi magyar népmese)


Az asszony becsülete (erdélyi magyar népmese)Történt egyszer, hogy volt egy házaspár. Az ember a mezőre járt, az asszony otthon végezte a dolgait. De az ember már megsokallta, hogy mind ő jár a mezőre, úgyannyira, hogy kezdte felhánytorgatni az asszonynak:

- Én milyen nehezen dolgozgatok a mezőn, te meg csak itthon lélázol!

Máskor megint: ő nagyon el van fáradva.

- De könnyű neked, mert te csak itthon, semmivel töltöd a napokat!

Ekkor az asszony elhatározta, hogy nem hallgatja ezeket a szemrehányásokat, megyen ő a mezőre, kapálgat ő, amennyit tud, s ahogy tud.

Az is történt. Reggel felkészül, a hátán kapa, tarisznya, a keziben korsó víz, s visszaszól az urának:

- Na, maradj itthon, végezd az asszony kötelességit. Én megyek, kapálok. Máma kenyeret kell sütni, ott van a kicsi tejfel, keverd ki vajnak! Ott a kotló a csirkékkel, vigyázz, el ne vigye a kánya! Egy kotló meg van ültetve, ott van az ágy alatt. Vigyázz, maga idejében vedd le, egyék, igyék, ne törje össze a tojásokat!

Szóval elment. Örvendett az ember, hogy elment az asszony. Átül a csizmadiához, egy kicsit pipázgassanak együtt, mert kettő több füstöt gyúr ki, mint egy.

Na, pipázgatnak egy darabig. Akkor veszi észre, hogy biza telik az idő, mindjárt dél van. Még se kovászt nem csinált, se semmit, de hát kenyeret kell sütni. Akkor megyen hamar haza. De amíg el nem ment hazunnét, összekötötte egy cérnával a csirkéket, az egészet egybe, nehogy elvigye őket a kánya, hogy evvel ne legyen baj. Na, arra már ügyel a cérnaszál!

De mire hazaért, egyetlen csirke se volt, mert a kánya csak egyet akart elvinni, de össze voltak kötve, mind elvitte.

Akkor mit csináljon? Már most kellene szitálni, ki kellene keverni a tejfelt. Nekikezd szitálni. Veszi a tejfeles fazekat, amíg szitál, egy kendővel fülinél fogva felköti a farára. Legalább amíg szitál, mind verődik, verődik, úgyhogy kiverődik a tejfel. Na, de már kell dagasztani! Csak ott van, verődjék a tejfel!

Most megyen, hoz egy kicsi vizet, most még kell menjen, hozzon egy kicsi lisztet. Amíg sietve ment, egyszer csak az ajtófélfába beléütődött a fazék, széjjelment, lefolyt a tejfel az egész farán, mindenin. S akkor az is semmibe lett, a tejfelkavarás. Na, már most hamar dagasszon, legalább a kenyérből legyen valami, mindjárt este van! Felvegyíti úgy, ahogy tudja azt a kis tésztát, gyengén meghevítette a kemencét, bévetette a kemencébe a kenyeret. Bétapasztja jól a száját. Akkor jut eszibe: jaj, a kotló ott az ágy alatt, nem látta el a tojáson! Bújik oda, hogy lássa. Futkosott addig, hogy összeszedett vagy húsz tojást, bele egy kosárba, s úgy szépen csendesen reá ereszkedett. Reáült, hogy ha már kotló nincsen, kikölti ő.

Este van, megyen haza az asszony. A földön megbotlik a tejfeles fazék darabjában.

- Jaj, né, mi van itt!

A tejfel elfojva. Na, ez már baj! Nézi a kotlót, nincsenek a csirkék. Néz bé a kemence szájába, nyitja meg, kell hogy nyomja vissza, mert folyik a tészta belőle. Na, ez is tönkre van téve! Kiáltja:

- Hol vagy, te? Hol vagy, te?

- Kloty, kloty, kloty.

- Te ember, hol vagy? Mi van itt?

- Kloty, kloty, kloty.

Néz bé, hát ott van az ágy alatt, a tojáson ül.

- Ó, te szerencsétlen, mit csinálsz?

- Hát mit csináljak? Egyiket elvitte a kánya, a másik összetörte a tojást. Felvállalom én, keservesen kiköltöm én ezt.

Felállott végül az ember, de bezzeg megbecsülte aztán az asszonyt! Akkortól meglátta, hogy mi rengeteg feladata van az asszonynak. Ami tisztogatás, takarítás, kenyérsütés, az mind az ő kényelmit is szolgálja.

Soha nem hánytorgatózott azontúl, hanem megbecsülte, s boldogul éltek máig is, ha meg nem haltak.


Biztos van még ilyen mese. Ami valóság. sztem.

Szeretne a férj helyet cserélni az asszonnyal... megtörténik a helycsere. 1 nap után vissza akarja csinálni.aztán " terhes " lesz. :P. Szent Péter azt mondta csak 9 hónap múlva...

225. Amaunet (válaszként erre: 212. - Lávli)
2019. márc. 20. 19:00
Köszi! Én is így gondolom.
224. Amaunet (válaszként erre: 211. - Forrest2010)
2019. márc. 20. 18:59
Szerintem meg csúnya szó a "dolgozik", mikor egy anya, egy feleség főz vagy mos a családjára.
223. Amaunet (válaszként erre: 208. - Semleges)
2019. márc. 20. 18:50

Ok, és egyébként nem végeznéd el?:)

Ha egyedül él valaki akkor is el kell végeznie a htb. munkákat. Már, ha van igénye rá.


Nem is az, hogy aki válik és az exe az orra alá dörgöli, az persze, számoltassa el.

Na, de itt olyanok is számolnak, akik jó házasságban, boldog családban élnek.:)

222. Panna.33 (válaszként erre: 205. - Amaunet)
2019. márc. 20. 18:20

Dehogy, az az aktiv pihenés része az életnek.

Attól, hogy magam miatt végzem el, attól az még munka.

Ha mással végeztetném el, fizetnem kêne érte.

221. Mezei Virág (válaszként erre: 217. - 184481d874)
2019. márc. 20. 18:15
Na ugye? ;)
2019. márc. 20. 18:06
nagyon sokat
219. varbóc
2019. márc. 20. 18:00
A háziasszony munkáját megbecsülni kell,. pénzben értéke kifejezhetetlen...
218. 184481d874 (válaszként erre: 208. - Semleges)
2019. márc. 20. 17:59
Az utolsó sort miért csak "sikeres" férfiaknál hangzik el? Amikor valójában a "hétköznapit életben sokkal keményebben fordul elő.A sikeres férfinak valószinüleg jobban telik házvezetőnőre,ételkihordásra.Sokuknál a feleség a "kirakathoz" tartozik,avagy legye mindig fitt,frizurája a legdivatosabb,legyen slank ,legyen nagyon ápolt stb.
217. 184481d874 (válaszként erre: 206. - Mezei Virág)
2019. márc. 20. 17:55
Igaz...van amit csak akkor vesznek,veszünk észre ..ha nincs!Kösz
216. Lávli (válaszként erre: 213. - Semleges)
2019. márc. 20. 17:50

Válás esetén is épp annyira méltatlannak és sértőnek érzem. Ugyanakkor szörnyen nevetségesnek is. A cselédlány válik a kertészfiútól? 😂


Ha nincs házassági szerződés, akkor a javak közösek, minden takarító és egyéb díj felszámolása nélkül is.

A probléma abban van, hogy az egyedül maradt nő még nyugdíjat se fog kapni, csak valami segélyfélét.

215. Mezei Virág (válaszként erre: 210. - Semleges)
2019. márc. 20. 17:40

:D

Nekem is tetszik!

És igen, igaz is.

214. fincsi5 (válaszként erre: 207. - Timycat)
2019. márc. 20. 17:38

No, Apámnál nem volt méltatlan, igen vastagon jöttek ki a válóperből, akik nála váltak.


Mondjuk ő csak nőket képviselt válóperekben.

213. semleges (válaszként erre: 212. - Lávli)
2019. márc. 20. 17:19
Szerintem ez csak válás esetén merülhet fel. Nyilván egy jól működő házasságban nem gondol ilyet senki. Az sem, hogy ha a férj megjavítja a csapot vagy a kisautót, esetleg kimeszeli a csirkeólat, azt sem lehet pénzben kifejezni:) Ha jól értettem a fórum lényegét.
212. Lávli
2019. márc. 20. 17:16

Én nagyra értékelem a háziasszonyi munkámat, és szerencsére a családom is.

Forintosítani nem tudnám, mert itthon nem "munkaerő" vagyok.

Ha bárkinek is ez megfordul a fejében, azt sértőnek érzem minden nő nevében.

211. forrest2010 (válaszként erre: 205. - Amaunet)
2019. márc. 20. 16:53
...persze ! h munka ! hiszen nem csak magára ! hanem a családra is dolgozik ! és ha még van saját munkája is... ...de nagyon sok pasi ha hazamegy ott csak női munka adódik :( :( / szerinte ! /
210. semleges (válaszként erre: 206. - Mezei Virág)
2019. márc. 20. 16:01
Ez jó pofa és mennyire igaz:)
209. semleges (válaszként erre: 207. - Timycat)
2019. márc. 20. 16:01
Igy van.
208. semleges (válaszként erre: 205. - Amaunet)
2019. márc. 20. 16:00

Igen, az. Egy családot ellátni, főzni, mosni, vasalni, tiszta ruhába elindítani, bevásárolni, otthont teremteni, takarítani, gondoskodni, minden mindig ott legyen és meglegyen, biztosítani a hátteret a "ház urának" is, bizony az és nem kis munka.

Példáddal élve ha nem mosod ki a ruhákat koszosba jártok, ha nem főzöl nem esztek. Vagyis igenis munka. Háztartási munkának nevezik. És ha kenyértörésre kerül a sor, számolják már ezeket is bele és az otthon (is) dolgozó nő, nehogy már csupasz fenékkel távozzon mert ő otthon volt és nem csinált "semmit".

Hogy is van a mondás? Minden sikeres férfi mögött ott áll egy nő:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook