Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire segítenek be a nyugdíjas (vagy nem nyugdíjas), de még aktív szüleitek a gyermeke(i)tek mellett elvégzendő háztartási munkákba? fórum

Mennyire segítenek be a nyugdíjas (vagy nem nyugdíjas), de még aktív szüleitek a gyermeke(i)tek mellett elvégzendő háztartási munkákba? (beszélgetős fórum)


46. e676663877 (válaszként erre: 41. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:17

Egyrészt nem leskelődök az adatlapodon. ÉS mivel, Te idősként sem engedted meg magadnak a másik iránti tiszteletet, így mégis mit vársz el? Azért, mert nagyikorú vagy még ugyanúgy megilleti a fiatalabbat is a tisztelet, ezt el szoktátok felejteni.


Mellesleg imádom az időseket, de azt nem ha visszaélnek a helyzetükkel.

45. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 35. - E676663877)
2012. máj. 5. 09:17
Így van. Meg a háztartás terén is szerintem sokkal több az elvárás, nagyobb az igény a tisztaságra (remélem, érthető így, nem azt mondom, hogy régen jó volt a koszos lakás is, de ha most nem ragyog minden, akkor megszólnak).
44. salabakter (válaszként erre: 35. - E676663877)
2012. máj. 5. 09:16
Igen,a 18.században
2012. máj. 5. 09:15
Van olyan helyzet amikor a nagyinak kell segíteni.mert nincs más.amikor a férjem messze volt és anyukámmal éltem és neki nem volt éppen munkája de nekem igen ő volt otthon és hordta ovodába és gondoskodott róla.mert nem volt más választás.én meg dolgoztam 7-től délután 16:30-ig.
2012. máj. 5. 09:15
Az is milyen durva, hogy valaki kénytelen bébiszittert fizetni, mert nagymama nem képes a szomszéd utcából átjönni 2 óra hosszára.
41. salabakter (válaszként erre: 31. - E676663877)
2012. máj. 5. 09:15

Az is nagy különbség köztünk,hogy olyan szavakat engedsz meg egy idősebbel szemben,amit az nem használ.

Minden tiszteletem a tiétek,hogy gyereket neveltek,és ellátjátok a háztartást.Még dolgoztok is:)Gratulálok.

2012. máj. 5. 09:14

Anyukám nagyon (Ő nyugdíjas), anyósom kevésbé (ő még dolgozik).


Anyukám házimunkába is sokat segít, ha nálunk van, de inkább kisfiamat foglalja le, hogy legyen időm másra.


Azt sose értettem, hogy hogyan tud egyszerre vigyázni Zsombimra és közben egyéb dolgokat is csinálni - múltkor gyönyörűen lemosta a falat nálunk pl.

39. Serry
2012. máj. 5. 09:14

Nálunk nem nem látják el helyettem a háztartást. Isten őrizz.....

Bár az elég sértő,ohgy ha valamiért vigyázni kell a gyerekre após ( mert nálunk ő aki erre megkérhető) otthonról hoz kaját. Hiába mondom,hogy van neki a hűtőben....


Nekem a háztartásba való besegítést anyukámék teszik azzal,hogy elvihetem hozzájuk a gyerekeket nyaralni.. ilyenkor ott vannak 1 hétig (150 km-re laknak) ezalatt az idő alatt csinálom meg a nagytakarítást, festést ilyen nagyobb munkákat amit a gyerekek mellett ezerszer több szervezést igényelnének.


egyébként NEM SEGÍTENEK a HÁZTARTÁSBAN.

38. e676663877 (válaszként erre: 27. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:14
De kikérted magadnak, hogy mi az, hogy kérik az unokáid szülei, hogy segíts nekik. Ez felháborító.
37. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 27. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:13

Na.. hát ez volt a kérdés. Hogy foglalkozol-e az unokákkal. Mert sokan megtehetnék, de nem foglalkoznak velük. Oldjanak meg mindent a fiatalok, ahogy tudnak.

Neked sem segített be anyukád annak idején?

36. Tücsibogár (válaszként erre: 22. - Vica66)
2012. máj. 5. 09:13

vica66, nálunk a munkahelyen is ez az "elvárás". Ahonnan eljötem GYED-re rendszeresen gond ez a kisgyerekes téma. Még olyan családokban is, ahol amúgy közel van Nagymama.

Amúgy szerintem az simán belefér, hogy ha Nagymama ráér, akkor elmenjen érte. Vagy ha beteg a gyerek, 1-2 napot Ő legyen vele otthon, ha könnyebben meg tudja oldani. CSak pl a mi estünkben még Anya is 15 évig(minimum) dolgozni fog. 20 évesen szült, és 27 évesen. Bőven aktív még most is.

Anyukám alig várja, hogy elinduljon a gyerek. Már most tervezi, hogy jönnek-mennek, strandra, állatkertbe, játszóterezni. Mégha csak 4-5 napot látjuk egymást egy hónapban, akkor is.

2012. máj. 5. 09:12

RÉGEN az anyuka nem gondolkozott azon, hogy ahogy a gyerek 1 éves lesz visszamenjen dolgozni, vagy menjen dolgozni, vagy le sem tegye a munkát szülés közben sem.


RÉGEN ANYUKA OTTHON VOLT. Szülés előtt, után, közben, mindig.


Fel sem tudják fogni az idős nagymamák, hogy MI milyen világban élünk.

34. 2100 (válaszként erre: 5. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:12

Szerintem nem felhaborito a kerdes, csak informalodni szeretne a kerdezo, hogy ez masoknal hogy mukodik.

Nalunk, amikor a gyerekek szulettek jottek anyuek fozni, segiteni a gyerek es a haztartasbeli dolgok korul, bar megkertem oket ne tegyek, en a magam modjan szeretek minden ilyen teendot elintezni. Igy a haztartasban nem segitenek, a gyerekeknel pedig nalunk is a tavolsag miatt nem is tudnak, neha nyaralas a nagyszuloknel (volt regebben), de inkabb azt sem, csak, ha kozosen megyunk- szoval nalunk is csak csaladlatogatasok vannak oda es vissza is. Mondjuk papa ilyenkor szivesen viszi turara a gyerekeket es mamanak is szivesen segitkeznek fozesben sutesben (ennyi senki nem var el semmit segitkezes teren, de ez nem tudom hogyan is lenne, ha nem laknank ilyen tavol mindket nagyszulotol).

33. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 20. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:12

Mégis itt ülsz te is a számítógép előtt, és élvezed a technika vívmányai által nyújtott kényelmet...

Hagyjuk már ezt, hogy mi volt régen. A te generációd előtti időben még annyi se volt, mint ami neked, mégis neveltek gyerekeket, mostak, főztek.

32. Anatita81 (válaszként erre: 27. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:10
Mert ráérsz. Ez az, ami manapság egy szülőnek nem adatik meg!
31. e676663877 (válaszként erre: 27. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:10
Nagyon vártam ezt a kommentet. Gratulálok.
30. e676663877 (válaszként erre: 23. - Ee1dc9ba06)
2012. máj. 5. 09:09

Én teljesen megértettelek. Ők csak kiragadtak egy egy szót a szövegből és habzó szájjal ráugrottak, hogy micsoda szemét dolog ez.


Ha van nagyszülő aki be tud segíteni akkor beszéljétek meg, mi az amit megcsinálhat vagy mire van szükséged vagy valami. Nem mindenki szereti, ha pl. a nagy feltakarít, mert szeretnek kutatni, de pl. egy vasárnapi ebédet biztosan szívesen megfőz vagy egy levest. Vagy vigyáz a gyerkőcre. Szóval látod Te is mik a fizikai korlátai, aszerint osszátok el a feladatot.

2012. máj. 5. 09:09

Én egyébként nem foglalkozom vele, ha nem csillog-villog a lakás, vagy nincs mindennap kétfogásos vacsora. Egyszerűen ellátom a gyereket, játszok vele, és alvásidejében, vagy míg eljátszadozik szépen ellátom a lakást. Ennek ellenére nincs nálunk kosz, ugyanúgy ki van súrolva a kád 2-3 naponta, havonta le van mosva az ablak, a függöny, naponta fel van porszívózva mosogatva stb.Ha főzős napot tartok, akkor főzök 2-3 napra valót. Ha 1-2 napot megcsúszok a teendőkkel, akkor hétvégén, de akár esténként a Párom is besegít. Ha más nem, leköti a gyereket, vagy elmegy vele sétálni egyet.

Én azt nem értem, hogy miért elvárás magatokkal szemben, hogy gyerek mellett ugyanannyi időt töltsetek háztartásvezetéssel, mint annakelőtte!?

28. Serry (válaszként erre: 5. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:09

Ne háborogj.....

Igen is a szülő szokott illetve ez általmos felfogás,ohgy segít a gyerekének, ahogy anno vele tették az ő szülei. Segítség az egy szülőnek, ha a nagymama jön unokázni...

27. salabakter (válaszként erre: 21. - E676663877)
2012. máj. 5. 09:09
Lehet,hogy többet foglalkozom az elsős unokámmal,mint te a saját gyerekeddel.
26. 118ace9012 (válaszként erre: 18. - Rozália)
2012. máj. 5. 09:08

Igen, a háztartásra is, meg a foglalkozásra is...

El lehet mindenkinek mondani a véleményét de nem kell rögtön a fórumindítónak esni. Honnan tudjátok, hogy ő milyen helyzetben van vagy mire gondolt pontosan?!

Én sem kérném senkitől, hogy helyettem gályázzon a lakásban... Magamnak szültem a gyerekeim, nem másnak, megoldom. :-) Emellett még dolgozom is, a két gyerek 4,5 és 2 éves... Viszont a közös programokat hiányolom...

25. e676663877 (válaszként erre: 20. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:07
Ezt sokszor hallottuk már, hogy bezzeg annak idején... LEJÁRT LEMEZ.
24. salabakter (válaszként erre: 19. - E676663877)
2012. máj. 5. 09:07
Persze,azért élnek velem,láthatod,férjem meghalt,csak az unokáimnak,gyerekeimnek éle:)
23. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 5. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:07

Mi a felháborító??

Direkt írtam, hogy AKTÍV nagyszülőről van szó, tehát nem egy beteges, ápolásra szoruló valakiről... Amúgy nyilvánvaló, hogy egymást segítjük, amiben tudjuk, de nálunk pl. egyáltalán meg se kérdezi, hogy tud-e valamiben könnyíteni az én dolgomon. És én haragszom érte.

22. vica66 (válaszként erre: 9. - Tücsibogár)
2012. máj. 5. 09:06

Tücsibogár, nagyon szimpatikus, amit írtál, valóban így normális szerintem is. :)

Én nagyon boldog lennék, ha lenne nagyszülő, aki olykor el tudna menni a gyerekért az oviba, de hát nincs sajnos. Ezt sem várnám el, csak ha szívesen tenné, és nem terhelné túlságosan természetesen.

Viszont azt veszem észre iskolában-óvodában, hogy eleve számítanak rá, természetesnek veszik, hogy van nagyszülő, aki besegít. Úgy programoznak dolgokat. Akinél nincs ilyen segítség, annak meg főhet a feje.

2012. máj. 5. 09:06
Annyira korlátoltak vagytok TI idősek, nagymamák, nagypapák. Pedig pont Ti vagytok akik rohannak azonnal és meg akarják mondani a tutit. De ha már segítségre várnak tőletek, akkor fel vagytok háborodva. GUSZTUSTALAN.
20. salabakter (válaszként erre: 12. - Rozália)
2012. máj. 5. 09:05
Pedig mi fél napot álltunk a mosógép elött,nem volt mosó-szárító automata,nem volt eldobható pelenka,igaz,számítógép sem volt,hogy ott töltsünk előtte órákat:)
19. e676663877 (válaszként erre: 13. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:04

A sima nagyis feladatokat ugyan ne essen már nehezére egy nagyinak ellátnia. HA KÉPES RÁ. Mint, ahogyan a fórum kiírója is kérdezte.

De feltételezem TE nem szereted az unokáidat, nem jársz hozzájuk és egyébként is leszarod az egész családod.


A ló is kilát egy kicsit a szemellenzőjéből, de úgy látom itt esélytelen a dolog.

18. Rozália (válaszként erre: 11. - 118ace9012)
2012. máj. 5. 09:03

A kérdés - már bocsi - konkrétan a háztartásra is vonatkozott.

Én is nagymama vagyok, nálam pl. rengeteget vannak az unokák. A fiam két hétig egyedül van velük, mégsem kéri, hogy mossak, főzzek, takarítsak. Megoldja még férfi létére is. Emellett iskolába horda a gyerekeit.

2012. máj. 5. 09:03
Bocsánat, egy "nem" kimaradt! Épphogy NEM szeretném kihasználni..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook