Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire segítenek be a nyugdíjas (vagy nem nyugdíjas), de még aktív szüleitek a gyermeke(i)tek mellett elvégzendő háztartási munkákba? fórum

Mennyire segítenek be a nyugdíjas (vagy nem nyugdíjas), de még aktív szüleitek a gyermeke(i)tek mellett elvégzendő háztartási munkákba? (beszélgetős fórum)


16. Anatita81 (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. máj. 5. 09:03

Nálunk csak egy nagymama van, anyukám és maximum a hétvégén van ideje unokázni.

Szóval nem segítenek be.

15. kobri29 (válaszként erre: 5. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:03
Egyetértek. Nem igénylem kicsit sem, hogy a nagyszülők takarítsák a lakást mondjuk, amíg én babázom. Vagy ők babázzanak, amíg én takarítok. Mindkettőt én csinálom néha több, néha kevesebb sikerrel. Ha mennem kell valahová, ahova nem vihetem magammal a gyereket, akkor persze számíthatok a nagyikra, szívesen vigyáznak rá. De magamnak szültem/szülöm a gyerekeimet, nem a nagyszülőknek. Az én dolgom megoldani a háztartást és a gyereknevelést, nem az övék.
14. e676663877 (válaszként erre: 5. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:02
Ez a felháborító, amit Te írsz. Végig sem gondolod, hogy kinek miért kell segíteni.
13. salabakter (válaszként erre: 9. - Tücsibogár)
2012. máj. 5. 09:02
Látom,ez nagyon normális hozzáállás.
12. Rozália (válaszként erre: 1. - Ee1dc9ba06)
2012. máj. 5. 09:02
Hát tudod, én is felneveltem két gyereket, ha betegek voltak, természetesen vigyáztak rájuk, de hogy a háztartásban?! Szépen be lehet osztani az időt.
11. 118ace9012 (válaszként erre: 5. - Salabakter)
2012. máj. 5. 09:01

Itt nem az volt a kérdés, hogy a nagyszülő ellátja-e helyettetek az unokákat!

Szerintem igenis elvárható lenne, hogy egy nagyszülő néha foglakozzon az unokáival, elvigye sétálni, fagyizni, játszóterezni stb. Természetesen nem napi rendszerességgel gondolom, de legalább havonta lehetne erre is szakítani időt!

10. szandy1989 (válaszként erre: 4. - Pankakukac)
2012. máj. 5. 09:01
nállunk is detto.anyósom pont ugyan ilyen.ha neki kell segítség akkor tud telefonálni.meg ha pénz kell neki.más nem is érdekli.viszont ő nem ad.2.000.000 ft-ból sem adott még a fiának sem nemhogy az unokájának.férjem előtt szeretlek imádlak van de amúgy nem.ajándékot küld.csak ő nem jön.ellenben az én anyukám rengeteget segített.imádja a lányom.mindent megvesz neki.mindig gondol rá.nagyon imádja.
2012. máj. 5. 09:01

Az én Anyukám még dolgozik, emellett 180 km-re lakik tőlünk. Kétehtetente találkozunk, vagy mi megyünk hozzá, vagy Ő jön hozzánk. Általában váltva. Ha mi megyünk hozzá, besegítünk Neki, megkapálni a keretet, ablakot takarítani, ilyesmit. Nem idős, 47 éves, de míg mi segítünk, Ő addig is tud babázni. Most operálták kétszer, akkor is hazamentem 1-1 hétre hozzá, míg lábadozott. Ez így normális szerintem.

HA Ő jön hozzánk, akkor sem segíteni, hanem unokázni. Persze megsüt 1-1 palacsintát, vagy megfőz valamit, ami úgy a legfinomabb, ahogy Ő készíti, de nem a segítsége miatt hívjuk hozzánk, hanem hogy a gyerekünk, az unokája életének a részese legyen. Ő nagyon szívesen segít/segítene, de nem szoktuk ezt igénybe venni. Nem azért mert nem szeretem a munkáját, hanem azért, mert szeretném kihasználni..inkább ha tudok, már én segítek.

Ha a kiírt kérdés arra vonatkozik, hogy napi dolgokban, pl bölcsibe értemenni, vagy egy edzésre elvinni tud-e majd segíteni, arra nem a válasz, a távolság miatt. Majd megoldjuk.

2012. máj. 5. 08:56
Ez családtól fugg. Nekunk segítettek, csak két nagymama volt, hol az egyik hol a másik volt a gyerekekkel, ha mi egyszerre dolgoztunk, ejjelesek voltunk .Most pedig fordítva van, bár már csak egy nagymama van.
7. Rozália (válaszként erre: 5. - Salabakter)
2012. máj. 5. 08:55
Így igaz:(
2012. máj. 5. 08:53

Nálunk egyik nagyszülő se segít be...semennyire...

Inkább még ők dolgoztatnak! :-D

2012. máj. 5. 08:52

Felháborító a kérdés maga!

Ezek szerint a szülőknek egy egy egész életet végigdolgozva,saját gyereket(ha van még),családot ,unokát ellátni könnyebb,mint mindezt fiatalon?

Eszetekbe sem jut,hogy esetleg a nyugdíjas szülőknek inkább már ti segítsetek?

Igen,nem jut eszetekbe,én kérek elnézést!

2012. máj. 5. 08:52

Szia!

Nem akarok panaszkodni, de mégis ezt kell tennem. Anyukám már nem él, tavaly halt meg, de amíg élt, nagyon sokszor följött vidékről. Nem kimondottam segíteni, hanem csak egyáltalán unokázni. Pedig le volt százalékolva és mellette dolgozott is.

Anyósom viszont még csak telefonon sem nagyon érdeklődik a 2,5 éves kisfiam iránt, nemhogy eljönne. Ajándékot vesz neki (amit postán küld el), ha mi elmegyünk, a látszat miatt mindent megtesz, de mélyebben soha nem kötődött a kisfiamhoz. A férjem éppen a múlt héten beszélgetett kicsit erről vele, de nem jutottak semmire.

Úgy áll a helyzet, hogy nálunk nagyszülő nélkül fog felnőni a fiam.

2012. máj. 5. 08:51
Szia nálunk négy gyermek van, de nem nagyon tudnak segíteni. Magunk oldjuk meg.
2012. máj. 5. 08:45
Vagy ha konkrétan nem is a háztartásba segítenek be, foglalkoznak a gyerkőccel, amíg te főzöl, mosol, takarítassz?
2012. máj. 5. 08:45

Főleg a kisbabás, kisgyerekes anyukákra gondolok, akiknek egy kicsit nehezebb egyedül ellátni a háztartást, a családot, a gyerekeket. Tudtok számítani a nagyikra? Anyukátokra, anyósotokra?

Esetleg ők segítenének, de ti nem kértek belőle?


(Ha van már hasonló fórum, akkor ezer bocs:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook