Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire normális, ha az egyik ismerősöm heti 2-3 alkalommal velem jön haza, de soha nem akar fizetni? fórum

Mennyire normális, ha az egyik ismerősöm heti 2-3 alkalommal velem jön haza, de soha nem akar fizetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
30. aszparagusz (válaszként erre: 29. - Napsugár8)
2019. dec. 27. 16:03

Annyiban egészíteném ki, hogy a kocsi többet fogyaszt, ha nagyobb terhet szállít. Nem mindegy, hogy 1 vagy 4 személy, illetve üres vagy tele csomagtartó.

100 km-ként 1-2 liter is lehet a többlet fogyasztás.

A többivel, amit leírtál maximálisan egyetértek.

29. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Bözsi néni)
2019. dec. 27. 15:34

Valamikor valóban csak azt néztük, hogy ugyanannyit fogyaszt az az autó akkor is, ha csak egy személyt, akkor is, ha 4-et visz.

De ha valaki már szinte bérelt taxiként tekint egy más tulajdonában levő kocsira, akkor gondolja már végig, hogy annak a kocsinak vannak egyéb költségei is: kötelező műszaki, meg biztosítás, meg ugye anno pénzbe került a jogsi is.... vegyen a saját feneke alá egy autót, teremtse meg a feltételeit, hogy rendszeresen van egy kocsi a feneke alatt. Vagy vegye észre, hogy ma már szinte levegőt sem lehet venni ingyen. Legalább ajáljon fel heti x összeget, és akkor lehetnek elvárásai.

Mások önkéntes segítségéből ne csináljon senki kötelező ingyenes szolgálatot.

28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 15:13

"Egyszer felvetettem a családomnak, hogy én pl nem tudnék ilyen lenni, hogy hetente 2-3x hoz haza valaki s néha ne adjak neki pénzt a benzinbe, amire megkaptam a választ, hogy én milyen fura vagyok ezért."


Vajon a családod miért gondolja, hogy furcsa vagy? Lehet a benzint nem fizeti, de másban viszont segít, netán szívességet tesz a barátnőd?

Annyira normális a dolog, amennyire az érintett, esetünkben te, normálisnak tartod. Amint zavaróvá válik, nem normális.

Ha én mennék a barátnőmmel, nekem jó lenne, hogy együtt elütjük az időt az utazás alatt is. Ne feledd, te ajánlottad fel! Az más dolog, hogy néha tankolhatna a barátnőd is, én nem várnám el senkitől, hogy ingyen fuvarozzon, pont azért, ami az esetedben is történik, hogy kibeszéled, nehezményezed a háta mögött.Ez elég csúnya tulajdonság, legyél talpraesett és mond a szemébe, hogy neked nyűg az ő fuvarozása.

Azt nem értem egyébként, miért viszed házhoz? Ha nagy kerülő számodra, tedd ki x helyen, gondolom abból is veszi a lapot, ha meg nem, hát ennyit ért ez a barátság mindkettőtök részéről.

27. af86a99684 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 14:44
És a barátnőddel nem tudsz őszintén beszélni, inkább kibeszéled? Milyen barátság ez?
2019. dec. 27. 13:28

néma gyereknek anyja sem érti,,,,,,

mond meg neki kereken,vagy csak addig vidd ameddig neked jó,ha nem tetszik oldja meg,

nem kell bénázni,

ennyi,

25. 4477403e12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 12:14

Nálunk is ez volt/van munkahelyen,akinek van autója,az teljesen egyértelmű,hogy elviszi azt,akinek nincs....

Na most nekem se lenne pofám csak úgy hazavihetni magam,biztosan megkérdeznem,hogy mivel tartozom,ha még tartósan fenn fog állni ez a helyzet,akkor pedig az első fuvar alkalmával begbeszelnem,hogy hogyan rendezzük,hogy mindenki jól járjon.

Na most mikor nálunk szólva lett az illetobek,hogy nekunk sem ingyenes a tankolas,illetve az auto fenntartás egyeb koltsegekkel is jar,akkor csak hapogni tudott,hogy dehat akkor neki sokba kerul a berlet és akkor annyival is kevesebb marad a fizetéséből...Na egy ilyen sose fogja magától megkérdezni.

Utána meg 2x ment tömegközlekedéssel,majd többet nem 😂

24. Bözsi néni (válaszként erre: 22. - Globus)
2019. dec. 27. 12:13

Fiamat is fuvarozta egy kollégája, de megegyeztek, hogy 5 percnél többet nem vár rá.


Ő időnként fizette a tankolást.

23. Bözsi néni (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 12:11
Akkor mondj nemet neki, ha úgy gondolod, nem akarod hazavinni. Ha meg viszed, rakd ki olyan helyen, ami neked nem kerülő, de ahonnan haza tud baktatni.
22. globus (válaszként erre: 19. - Bözsi néni)
2019. dec. 27. 12:02
Attól függ. Öcsém is csinált hasonlót pár éve, végül megesett, hogy még ő várt a furikázott tagra. Amikor másfél órán át szopcsizott a parkolóban, ott szűnt meg a jótékonysági szolgálat. Nem érte nagy kár, keresett másik balfácánt. Szerintem ha valaki elvállal egy munkát, gondolja végig a közlekedését.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Bözsi néni)
2019. dec. 27. 12:00
Mert munka után nem tudom az ismerőseimmel megállni 5 percre se beszélgetni, és nem sok kedvem van folyton megkerülni a községet, hogy őt hazavigyem, mert elvárja.
20. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 11:59
De nem azzal a feltétellel vállalata el a munkakört, hogy majd lesz egy balek, aki állandóan hurcolja.
19. Bözsi néni (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 11:56
Miért sok? Többet kell tankolni?
18. Bözsi néni (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2019. dec. 27. 11:54
Miért hazudozzon? Mondja meg egyenesen. Néma gyereknek...
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - NomNom)
2019. dec. 27. 11:54
Sajnos a legutolsó buszjárat 4 órakor van, s ha délutános ő is 8ig dolgozik.
16. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 11:54

Szólj neki, hogy mostantól már nem ingyenes a fuvar.

Mondd meg a feltételeidet.

Mivel az elején nem kértél érte, úgy gondolja, hogy ez mindvégig így lesz.

15. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 11:53

Azt írod, barátnőd. Ha úgy érzed, be kellene szállnia a benzin költségekbe, akkor mondd meg neki egyenesen.


Nem gorombán, hanem nyíltan. Tekintve, hogy te ajánlottad fel többször is, hogy hazaviszed, miből gondolná, hogy pénzt vársz érte?


Más kérdés, hogy én tuti megkérdeztem volna, mennyivel szálljak be, de nem vagyunk egyformák. Ő nyilván úgy gondolja, nem fogy több benzin akkor sem, ha nem egyedül furikázol.



Ha neked kitérő hazavinni, vidd addig, amíg neked nem az, és ahonnan ő is könnyen hazamegy.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Af86a99684)
2019. dec. 27. 11:53
Barátnőm. Azért kérdeztem meg tőle, mert gondoltam ha néha-néha hazaviszem nem halok bele. De ez a heti 2-3 alkalom nekem sok már.
2019. dec. 27. 11:44
Mondd neki, hogy nem tudod elvinni, mert most nem a megszokott úton mégy, van még másfelé dolgod.
12. NomNom (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2019. dec. 27. 11:40
Jaaa igen írta. Köszi
2019. dec. 27. 11:39
Illett volna már valamit felajánlani, de te is rég kinyithattad volna a szád, vagy mondhattál volna nemet, ha eleged lett.
10. Bless the child (válaszként erre: 8. - NomNom)
2019. dec. 27. 11:36

Akkor taxizik, ha délutános. Ha jól olvasom.

A fórumindítónak meg: az elején kellett volna letisztázni ezt. Engem a kolleganőm fuvaroz munkába, útba esek neki, de nem kívanom ingyen. Pénzt nem fogad el, ezért meg szoktam lepni finomságokkal

2019. dec. 27. 11:33
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Igen is mondani kell neki és azt a 600 vagy 700 forintot elkérni. Ha nem megy akkor nem kell furikázni. A mai világban semmi nincs ingyen.
2019. dec. 27. 11:32

Amúgy egyéb lehetősége nincs? Busz?

Most nem azt mondom hogy menjen azzal, csak fura hogy taxiznia kellett.

2019. dec. 27. 11:28
Néma gyereknek anyja sem érti a szavát.
6. Borzolo (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 11:26

Az lenne a normális, ha felajánlaná, hogy kifizeti, de így 4 hónap után már látszik, hogy magától nem fogja.

Ha elég jó barátnő vesd fel neki, hogy dobjátok szét a költségeket.

Ha nem, hát akkor ne fuvarozd tovább. Ha megkeres mondd, hogy nem tudod elvinni.

5. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 11:25
Elején kellett volna tisztázni a "játékszabályokat", de most sem késő. Beszéljétek meg, hogy ő nyer minden úton 1300 Ft-ot. Azért, hogy mindketten nyertesek legyetek, felezzétek meg az összeget. Nyugodtan kérj tőle 6-700 forintot esetenként. Amennyiben nem tetszik neki, járjon taxival.
4. af86a99684 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 27. 11:21
Barátnőd vagy ismerősöd? Ha azért ajánlottad fel, hogy neked is könnyebb legyen, közölhetted volna már az elején. Nem értelek...
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2019. dec. 27. 11:19
Nem akarok bunkó se lenni, de azért lassan 4 hónapja folyik ez, nem az, mert ígyis-úgyis kell tankoljak, viszont más helyeken ahol így összeállnak, vagy felváltva mennek hol ennek, hol annak az autójával, vagy ha így van mint nálunk, hogy a csajnak nincs autója, akkor pár ezressel beszállnak.
2019. dec. 27. 11:15
Mondj nemet ...
2019. dec. 27. 11:13

Értem én, hogy tegyünk jót a másikkal meg miegymás, ezért is anno megkérdeztem párszor az egyik barátnőmet, hogy van mivel hazamenjen a munkából, mert ha nincs jöhet velem. Mondta, hogy ok jön, mivel vagy 1300Ft neki a taxi és a munkahelye nem fizeti vissza nekik. Párszor kérdeztem tőle, jött velem, hazavittem (persze nekem kitérő volt), de soha nem kérdezte meg, hogy mivel tartozik. Nekem se állja a cég, nekem is saját pénzből megy a tankolás, s senki nem fizet bele.

Egyszer felvetettem a családomnak, hogy én pl nem tudnék ilyen lenni, hogy hetente 2-3x hoz haza valaki s néha ne adjak neki pénzt a benzinbe, amire megkaptam a választ, hogy én milyen fura vagyok ezért. Az elején még az volt a helyzet, hogy én kérdeztem tőle néha, hogy van-e mivel hazamennie. Most ott tartunk, hogy már ő ír nekem, hogy x,y napokon délutános, nem jöhetne velem haza, hogy ne fizesse a taxit.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook