Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi történik akkor, ha az ismerősöm nem tudja fizetni a részletet a rendőrségnek gyorshajtásért? fórum

Mi történik akkor, ha az ismerősöm nem tudja fizetni a részletet a rendőrségnek gyorshajtásért? (tudásbázis kérdés)

2019. aug. 19. 12:53

A szabálysértések miatt kiszabott bírságot a határozat jogerőre emelkedésétől számított 30 napon belül kell befizetni. Ha valaki a fizetés helyett inkább a közérdekű munkát választja, akkor a pénzbírság befizetésére rendelkezésre álló határidő lejártát követő harmadik munkanapig személyesen jelentkezni kell az állami foglalkoztatási szervnél, azaz a helyileg illetékes munkaügyi központnál. Hat óra közérdekű munkával ötezer forintnyi pénzbírságot lehet kiváltani.

Amennyiben a vétkes a fizetési kötelezettségnek határidőre nem tesz eleget és közmunkára sem jelentkezik, a szabálysértési hatóság az ügy iratait elküldi az illetékes járásbíróságnak, hogy minősítse át szabálysértési elzárásra. Egy nap a büntetés-végrehajtási intézetben ötezer forintot tesz ki.


A bíróság végzése alapján a szabálysértési hatóság felhívásában közli az elkövetővel, hogy melyik bv-intézetben kell megjelennie. Ekkor még mindig van lehetősége befizetni a pénzbírságot, de közmunkával már nem válthatja meg.

Tiszta erkölcsi bizonyítványt fog kapni

15. kristo_f (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2017. febr. 19. 21:47

Ez sem valami értelmes, amit a 2. bekezdésben leírtál."

Hm! Nem az én gondom ha nem tudod értelmezni

2017. febr. 19. 21:45

Nem jogász, de felnőtt és jogolvasó vagyok

Aszongya a Szabsértési trv., hogy


"Mentesülés a hátrányos jogkövetkezmények alól


E jogintézmény tárgyalásakor abból kell kiindulnunk, hogy a szabálysértési felelősségre vonás nem eredményez büntetett előéletet, ennek ellenére a különböző jogszabályok hátrányos jogkövetkezményeket fűznek ahhoz...."

Ez utóbbi közlekedési szab.sértés esetén pl. vezetéstöl eltiltásra is intézkedhet


Akkormost?

13. moonlight13 (válaszként erre: 11. - Kristo_f)
2017. febr. 19. 21:11

Te jogász vagy? Nem volt időm végigolvasni, hogy pontosan melyik paragrafus írja, hogy nem számít büntetett előéletnek.

Ez sem valami értelmes, amit a 2. bekezdésben leírtál.

12. kristo_f (válaszként erre: 11. - Kristo_f)
2017. febr. 19. 17:49

Ne igyon aki írni akar :)

Azért kibogarászható remélem :)

2017. febr. 19. 17:46

Ne rémiszgesd mert szabálysértés esetén nincs büntette előélet!

Tessék olvasgatni a törvényt

[link]


A kiszabástol számitott 30 napon belül önkirmi és közmunkát kárni az összegre

H nincs jelezni a kiszabó hatóság felé, aztán bevonulni Baracskára, annyi napra amennyit a szab.sértési biróság meghatároz

Jellemzően 3-5ezer/nap

10. moonlight13 (válaszként erre: 8. - 3d787b167a)
2017. febr. 19. 15:10

Ha leüli, akkor büntetett előéletű lesz, és utána meg nem veszik majd fel sehova dolgozni.

Szerintem inkább kérjen kölcsön, minthogy leülje.

9. Éva82 (válaszként erre: 7. - Mmacus)
2014. ápr. 23. 13:01
Pontosan! Először a munkabérből próbálják letiltani. Ha az nincs, akkor inkasszó. Ha az sem lehetséges, akkor kap egy papírt, azt kell kitölteni, h vállalja-e a közmunkát, vagy a börtönt kéri. Ha ledolgozza, akkor helyi önkormányzat kiadja neki a munkát. Fizetést pedig nem kap, hanem abból törlesztődik a bünti. Végső esetben pedig a börtön.
2014. ápr. 23. 12:15
Legjobb lenne, ha leülné.
7. mmacus (válaszként erre: 6. - 6b006fc769)
2014. ápr. 23. 12:00
Végrahajtás, munkabérből letiltás, számlára inkasszó. "Leülés" illetve közmunka csak akkor, ha ezekből nem folyik be belátható időn belül a követelés.
2014. ápr. 23. 11:58
A közigazgatási bírság adók módjára hajtható be. Azt nem tudom, hogy ennek mi a menete, az önkormányzatnál lenne érdemes érdeklődni.
2014. ápr. 23. 11:55

Én úgy tudom, hogy leüli.

Bár igaz, hogy a 70-es években még nem volt közmunka, + a pénznek is más értéke volt. Akkor ittas vezetésért ha nem fizette ki, leülhette napi 50/Ft-jával számolva. :)))

2014. ápr. 23. 11:51
És hogy dolgozhatja le? Úgy értem hogy mitől függ? 90000 összegről lenne szó!
2014. ápr. 23. 11:45
Vagy ledolgozza, vagy leüli.
2014. ápr. 23. 11:39
Valószínű ledolgozhatja közmunkásként...
2014. ápr. 23. 11:26
Mi történik akkor ha az ismerősöm nem tudja fizetni a részletet a rendőrségnek gyorshajtásért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook