Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire negatív külföldön a magyarok megítélése? fórum

Mennyire negatív külföldön a magyarok megítélése? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. dec. 1. 10:47

Sziasztok!

Szlovákiában élek (határ melett), de Magyar vagyok. Volt, hogy a turisták elküldtek a "túlsó oldalra" és a Magyaroknak "csak" Szlovák vagyok, de az intelligens emberek között egyébként nem probléma ki milyen nemzetiségü. Van ismerösöm aki nem beszél egyáltalán magyarul és kéri, hogy tanitsam meg, valamint magyarországi ismeröseim akik szeretnék, hogy beszéljek kicsit szlovákul mert tetszik nekik. A távolabb élö Szlovákok azt hiszik mi itt háborúzunk, mert a tv-ben olyan hirek jönnek le. Közben ez egyáltalán nincs igy, nagyon is jól megvagyunk. Nekem teljesen természetes ha valaki nem ért magyarul akkor szlovákul szólalok meg (sajnos ezt forditva ritkán tapasztalom) de nem okoz problémát. Az emberek jók és rosszak függetlenül attól, hogy milyen a börük szine vagy milyen nyelven beszélnek.

2009. dec. 1. 10:17
A fiam harmadik éve él kint Franciaországban. A lányom szinte Európa minden államában járt, volt olyan hely, ahol heteket is eltöltött. Eddig sosem panaszkodtak, hogy bármilyen diszkrimináció érte volna őket.
2009. nov. 30. 22:03

Azt nem tudom hogy a Magyarok direkt kilennenek szurva , valahol mint jött,ment idegenek stb...

De teny hogy a nyugati orszagok nem kedvelik a kulföldieket , ervenyesulni meg hat probalj otthon , mert az nagyon nehez :)

19. Csigusz 79 (válaszként erre: 18. - Ca2ffaf6c3)
2009. nov. 30. 22:03
Nekem is :)
2009. nov. 30. 21:55
viszont nekem Ausztriáról csak jó élményem van
2009. nov. 30. 21:49

Engem nagyon elszomorít ez :(

Szlovákiában mi is megjártuk,egyik boltba magyarul ki volt írva hogy " Magyar ne lopj" valami ilyesmi,halloták hogy magyarul beszélünk és jöttek utánnunk,már tök kellemetlen volt :/

2009. nov. 30. 21:47
sajnos nem, pedig.......
15. sysy66
2009. nov. 30. 21:45

mi is jártunk igy.szlovákiában voltunk az utcán sétáltunk ott volt egy fagyiárus..dobálta a fagyikat a tolcsérekre mint vmi zsonglor..mindenki figyelte..egyet se dobott mellé.odasugtam a páromnak figyeld meg engem le fog dobni..

még jo hogy távolugro a második végzettségem igy elkerultem a fagyi golyo záport...:)

nem semmi..nem szeretik a magyarokat az100.

14. ca2ffaf6c3 (válaszként erre: 12. - Sysy66)
2009. nov. 30. 21:44
én Németországba találkoztam hasonlóval sajnos
2009. nov. 30. 21:43

mi tavaly voltunk Kassán

életem legrosszabb kirándulása volt

bementünk egy pénzváltóba és az üzletvezető meghalotta, hogy magyarul beszélünk és elkezdte szlovákul mondani, hogy magyarokat nem szolgálok ki és rázta a kezétés jött felénk és tolt ki az üzletből

csak azt nem tudta, hogy a férjem tud szlovákul és érti amit mond

nem szóltunk rá semmit, csak tudtuk, hogy mi van

akkor így jártunk egy büfében isja és ott még azt is hozzátették, hogy itt nem beszélünk magyarul

sajnos én nem tudok szlovákul ezért egymással magyartul kell

12. sysy66
2009. nov. 30. 21:42

hát én csak azt tudom mondani hogy fracia o-ban ki volt irva egy étterem ablakára ez: idézem:" magyar ne vidd el a reggelit.."--(magyarul volt kiirva)

nem semmi..::(

ilyen a magyarokrol ott a megitélés..csak az a baj hogy egy ilyet csinál a tobbit is beskatulyázzák..de nem?:)

11. Csigusz 79 (válaszként erre: 10. - Csigusz 79)
2009. nov. 30. 21:36
Akivel én beszéltem kb 25 éve él itt.
10. Csigusz 79 (válaszként erre: 9. - C20c593f1c)
2009. nov. 30. 21:35
Itt ugy mondják rájuk hogy "Jugók" :)))
9. c20c593f1c (válaszként erre: 8. - Csigusz 79)
2009. nov. 30. 21:31

Jugoszláv? Olyan nincs.

szerb, horvát vagy....

8. Csigusz 79 (válaszként erre: 4. - Kristály csillár)
2009. nov. 30. 21:28
Hmm,velem meg Svájcban egy Jugoszláv nemzetiségű akarta megbeszélni a háborús dolgokat (30éves vagyok!) és ki is jelentette hogy útálja ezért a magyarokat! nem is álltam le vele vitázni,fölösleges.Amugy az itteniek alapból nem szeretik a külföldieket,mégha nem is mondják,barátkoznak,csak valahogy nem az igazi.Azt mondják a sok külföldi elveszi a munkát tőlük,erre csak azt válaszoltam hogy ha ez az ország nem akarja hogy más országból jöjjönek akkor hozzanak olyan törvényt,ez az ország hibája,valamiért csak jók vagyunk nekik,pláne a rengeteg adó miatt is.
7. 88e297a0b8 (válaszként erre: 3. - Kristály csillár)
2009. nov. 30. 21:26
Norvégiában több ismerősöm is dolgozik, pozitív élményekkel.
2009. nov. 30. 21:25
Sajnos amit írtam azt a jelenről írtam, elképesztő, hogy amint kiejted honnan jöttél máris negatív a fogadtatás.
5. 88e297a0b8 (válaszként erre: 4. - Kristály csillár)
2009. nov. 30. 21:22
Elképesztő.
4. kristály csillár (válaszként erre: 1. - 88e297a0b8)
2009. nov. 30. 21:21
Minket még anno a volt Jugoszláviában enyhén leköpködtek mert magyarok voltunk és a pincér azt mondta az egyik étteremben hogy minden asztal foglalt.Pedig fehérbőrű teljesen normálisan viselkedő családokként mentünk ki még az átkos rendszerben.
3. kristály csillár (válaszként erre: 1. - 88e297a0b8)
2009. nov. 30. 21:20
Én úgy tudom az északi népek befogadóbbak kicsit.
2009. nov. 30. 21:18
Van olyan nem eu-s ország ahol nem előny sőt hátrány ha valaki eu-s országból érkezett.
2009. nov. 30. 21:15

Érdekelne, találkozott-e már valaki ilyen fajta diszkriminációval, érte-e hátrány amiatt, hogy magyarként próbált érvényesülni egy másik országban. Túl azon, hogy minden "bevándorló" helyzete nehéz, a magyarokat milyen szemmel nézik?

Köszönöm a válaszokat.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook