Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
2010. ápr. 23. 13:26

én mást kaptam de ne volt gond.

DE !!!!!!!!!!! 13kilót híztam utána és marha nehezen indul meg a fogyás...

2010. ápr. 22. 17:28
köszi:(
348. pemete (válaszként erre: 347. - Littlesunshine)
2010. ápr. 22. 13:03
Drukkolunk, de nyugi, tutira nem lesz semmi baj:)
347. littlesunshine (válaszként erre: 346. - Ashita)
2010. ápr. 21. 20:11
rendben köszönöm szépen remélem nem lesz rá szükség.görcsöl a hasam óhmég sose vártam ennyire hogy megjöjjön:/
346. Ashita (válaszként erre: 345. - Littlesunshine)
2010. ápr. 21. 17:38
Tesztelni olyan 12 nappal a beágyazódás után érdemes, tehát az eseményt követő 72 óra+12 nap!
345. littlesunshine (válaszként erre: 344. - Pemete)
2010. ápr. 21. 14:25
Legalább ezerszer átolvastam.Elvileg 5.körül kellene megjönnie, de mivel nem rendszeres nem lehetek biztos benne. Addig meg idegileg kikészülök.Nem tudom ezek a terhességi tesztek hány nap után mutatnak terhességet?Lehet nyugodtabb lennék ha vennék egyet.Tudom hogy nemkell véreznie de azért nem bánnám.Köszi,remélem minden rendben lesz.
344. pemete
2010. ápr. 21. 14:05
Csak nyugi, nekem semmi mellékhatása nem volt, és akkor jött meg a menstruációm, amikorra vártam, ez elvileg nem is okoz olyat, hogy előbb megjön tőle. Olvasd el a betegtájékoztatót. Tuti nem lesz semmi gond, pláne, hogy 8 óra múlva már be is vetted a tabit. Ne pánikolj, nem lesz gáz:)
343. littlesunshine (válaszként erre: 342. - Ashita)
2010. ápr. 21. 13:41
szia!már most sem vagyok nyugodt:)sőt.imádkozom hogy megjöjjön mert már olyan ideges vagyok hogy aludni sem bírok:(így 20évesen ,másodévesen nemhiányzik nekem egy baba:( mégnem..8óra elteltével vettem be,remélem hatott.Kösziaválaszt!
342. Ashita (válaszként erre: 341. - Littlesunshine)
2010. ápr. 21. 00:41
Szia!Azt hiszed nem húzott óvszert?Máskor, kérdezd meg, mielőtt beveszed a gyogyit..mert, ha rendszertelen a menszeszed, akkor kábé ugyanúgy jársz, mint én, h hónapokra bezavar a ciklusodba és nem leszel nyugodt...DE, mivel már bevetted, nincs más dolgod, mint várni, ha bevétel után egy hétre megjön, akkor TUTI nem vagy terhes!De az is lehet, hogy nem lesz ilyen vérzésed és időben megjön, amikor várod!A mellékhatásokból sajna én se tudtam következtetéseket levonni, mert mindenre volt már itt példa,de mindenképpen normálisnak mondható a szedülés!Egyébként eléggé megbízható a gyógyszer, de sajnos csak 82%-os, szóval nem lehet kizárni a terhességet, de azért ez igen jó arány szerintem!Szóval igyekezz elterelni a figyelmed róla, tudom milyen nehéz...Sok sikert!Szurkolunk!
2010. ápr. 20. 20:52
sziasztok! tegnap együtt voltunk a barátommal és ittunk és mostcsináltam először életembe és nagyonjóvolt de azthiszem nem húzott óvszert.Ma reggel teljesen megrémülve mentem el a sürgősségi ambulanciára gyógyszerért.Nekemis az Escapellet írta fel.Az a gond,hogy a menstruációm nem rendszeres és éppezért nagyon félek:( utoljára ápr.1-7ig volt ésmost nemtudom mikor voltam termékeny.Nem értem hogy történhetett ez , mindig olyan megfontolt vagyok ilyen helyzetekben.Mennyire megbízható ez a gyógyszer? Az mit jelent ha egy picike szédülésen kívül nincs más mellékhatásom? Mit gomdoltok?:(Nyugtassatok meg kérlek,rettenetesen megvagyok rémülve:(
2010. ápr. 12. 19:37

Sziasztok!

Nekem is megjött, bár én nem voltam szerencsés! Örülök Ashita hogy rendbejöttél. Én már el is kezdtem szedni a tabit. Már te is elkezdheted!

2010. ápr. 12. 18:49
nekem szerencsésen ebben a hónapban is megjött, bár pár nap késéssel, de már én is megfogadtam, nem szeretnék többet ilyen izguláson átmenni [:
338. Ashita
2010. ápr. 12. 16:26

Sziasztok!


Nem tudom mennyire követtétek nálam az eseményeket, de bejelenthetem, h 66 nap után végre megjött! Szóval mostmár biztos, h nem vagyok terhes!:) Huh, szóval remélem ilyen senkivel nem fordul elő, de ha mégis és ide tévedne, akkor az én példámból okulhat, hogy van ám ilyen!!:S

Ez a dolog annyira megviselt, hogy nagyon remélem, h soha az életben nem kell ilyen tablettát bevennem újra!!!!

És ezért visszaállok a tabira...szerintetek mikortól kezdjem el, h ne legyen gáz a szervezetemnek? Köv. mensi még túl korai?

337. pemete
2010. ápr. 9. 08:00
Flamingo, szerintem feleslegesen vetted be az escapelle-t, és most a szervezeted teljesen odavan a hormonbombától, plusz még tolod rá a normál fogamzásgátlót is. Azt nem kellett volna akkor folytatni. De 7 óra késés az nem gond, 12 óránál többet nem szabad vele késni, remélem hamar rendbejössz, és nem tömsz magadba legközelebb ész nélkül ennyi hormont. Nem csoda, hogy rosszul vagy, örülj hogy csak ennyi bajod lett!
336. b643145122 (válaszként erre: 335. - Flamingo111)
2010. ápr. 8. 19:37

Szia!

A terhesség sztem kizárva. A gyógyszer mellékhatásait érzed. Bár nálam nem vállt be. Megszíkítás+escapelle. Ja és előtte váltottam fog. gátlót.

2010. ápr. 8. 17:48

Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre... nekem az esetem igy néz ki: már 2 éve szedem a fogamzásgátló tablettát (mondhatni majdnem folyamatosan) és a legutóbb kicsivel több mint 7 nap után vettem be az elsőt, pontosan 7 nap és 9 óra után. Azt irta a használati utasitás, hogy sosem szabad 7 napnál több időt kihagyni, főleg az első héten, mert csökkenhet a hatása és teherbe lehet esni...Na én mindjárt az elsővel késtem, ami nem túl jó. Ezután 3 napra rá történt egy ,,baleset,, ami a párom szerint épp időben meg lett szakitva, de én nem vagyok ebben teljesen biztos. Másnap reggelre (17 óra múlva) bevettem az Escapelle-t és estére a fog.tablettát is a megszokott időben, mert úgy értelmeztem az Escapelle használati utasitásában, hogy lehet folytatni annak a szedését. De mostanra nem vagyok benne olyan biztos, hogy ezt jól teszem, lehet abba kellett volna hagyni. Bár kicsi az esélye szerintem a teherbe esésnek, de kis esélyt sem akartam neki hagyni, és most idegesit, hogy nem kellene azt is szednem, már 3-at bevettem azóta. Van valakinek tapasztalata ezzel? amúgy nár 3 napja nem érzem jól magam, gyenge vagyok, szédölgök meg rossz a közérzetem. Holnap megyek és megkérdezem a dokimat, hogy mi legyen...

334. e61ee7c124 (válaszként erre: 333. - Paper)
2010. ápr. 3. 16:10

Szerintem ezek csak a mellékhatások - ne aggódj!


Statisztikailag sem kell félned. Nemrég kiírtam egy szavazást, és a válaszok alapján nagyon megbízható, senki sem lett terhes.

333. paper
2010. ápr. 3. 14:42

Sziasztok!


Segítségetek szeretném kérni, ami nem olyan régen történt velem. Március15.én volt az utolsó ciklusom első napjának kezdete, a ciklusom hossza átlagosan 28-29 napos, ami rendszeresnek tekinthető. március 24.én együtt voltam a barátommal, védekeztünk is, de mégis olyan fura érzésem van, hogy valami gond volt a gumival, ő megnyugatott hogy nem kell aggódnom.Azonban a következő napokban fehéres folyásom volt, amiből arra következtettem hogy peteérésem van.

Napokban ismét együtt voltunk, sajnos törént egy "baleset". Azon kaptuk magunkat, hogy lecsúszott az óvszer ő viszont elment... csak azt nem tudom, hogy csak akkor csúszott le mikor kivette vagy már előbb is:S Ezért utánna egyből elmentem feliratni a gyógyszert és az eset után 6 órával később bevettem az escapelle tablettát. Akkor kicsit megnyugodtam, azonban mégis most félek ( még a 72 órán belül vagyok) , mert mellékhatást nemigazán éreztem ezidáig, csak most kezdtem magamon észrevenni, mintha a melleim duzzattabbak lennének, illetve időnként a hasam is görcsöl ( mintha a menzi előtt lennék) és ismét jelentkezett a fehér folyás. Émelygések nincsenek, hányingerem van néha, de ez csak akkor van,ha arra gondolok mivan ha mégis terhes vagyok és milyen következményei lehetnek. Remélem nem lehetek terhes és ezek csak a gyógyszer hatásai.

Már többször is előfordult velem ilyen, hogy rám tör egy "félelem érzet" hogy mivan ha terhes vagyok:S

Kérlek segítsetek.

Köszönöm:$

332. Gmo24 (válaszként erre: 329. - Ashita)
2010. ápr. 3. 11:25
Én is így vagyok, tesztek negatívak..de a ciklusomat jól összezavarta :( De remélhetőleg hamarosan helyrejön. :)
2010. márc. 31. 16:17
nekem elvileg ma kellett volna/kellene megjönnie, de még mindig semmi, csak szokás szerint ma meg tegnap úgy éreztem, mintha meg akarna jönni, vagy meg lenne, mert mindig úgy van, h 1-2 nappal előtte úgy érzem, mintha meg akarna, vagy meg lenne O.o de ezelőtt, miután bevettem a tabit, megjött rendesen, csak ezek szerint most nem akar rendesen. remélem, csak késik
2010. márc. 31. 11:44

Szia, szerintem nem érdemes dokihoz menni ha nincsen egyéb panaszod mint az, hogy nem jön meg.

Ha a teszt most is negatív, akkor nem lehetsz terhes, csak a hormonbomba kitolhatta a ciklusodat.

329. Ashita
2010. márc. 31. 11:11
ÁÁÁÁ, még mindig nem jött meg!!!Ma reggel csináltam egy újabb tesztet, de negatív!!Pedig mostmár biztos kimutatná!(legalább 8 hetes lennék)Úgyhogy bízhatok benne, nem? Menjek dokihoz?Mit tud csinálni?Érdemes?Szerintetek?
328. Ashita (válaszként erre: 327. - Bella95)
2010. márc. 23. 18:02
Szedd nyugodtan a c-vitamint, nem lesz baj!!:)De az antibiotikumokkal vigyázz, mert esteleg csökkenthetik a gyógyszer lebomlását!
327. bella95
2010. márc. 23. 11:54
nem befolyásolja semmit a tabit ha rá két napra fájt a fejem és vettem be gyógyszert??vagy ha pl c-vitamint szedek vagy hasonló?
326. 7d6d76a2fa (válaszként erre: 325. - Bella95)
2010. márc. 23. 10:25
Nekem 1 egész napot késett, igaz nekem a ciklus 19. napján volt a "baleset"
325. bella95
2010. márc. 22. 20:25
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat nagyon félek de igazábol nem nagyon tudom hogy az voltam vagy nem remélem minden jólesz nem lesz semmi baj
2010. márc. 22. 18:41

Szia,

nagyon megbízható, tuti nem leszel terhes, ha beveszed, de figyelj, mert meglep pár plusz kilóval.


***fejfájás, hányinger is társulhat mellékhatásként

323. Ashita (válaszként erre: 320. - Bella95)
2010. márc. 22. 18:37

Szia!


A tesztet az elmaradt menstruációt követő napokban érdemes csinálni, nem közvetlenül az aktus után!De, ha addig nem is tudsz várni, akkor is 12-13 nappal a fogantatás után tudják a legérzékenyebb tesztek is kimutatni a terhességet!

A hasfájás pedig normális!Nyugi!Te mindent megtettél!Szurkolok!

322. Panduska82 (válaszként erre: 320. - Bella95)
2010. márc. 22. 17:14
Szió szerintem a tabletta miatt fáj a hasad nem a legkellemesebb utána de hát egy nagy adag hormonbomba....szerintem nem lesz gond....szoritunk...
321. Panduska82 (válaszként erre: 317. - Ercsy21)
2010. márc. 22. 17:10
Szia!ne aggódj,mert az idegesség ,rágodás nem segít.....én a 13.napon voltam és gumi nélkül kiszállással, 60.órába vettem be a tablettát.....és normál időbe aznap mikor kellett megjött a mensim.....:)nyugi meg és türelem.....
❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook