Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
2010. máj. 14. 20:10
én Escapelle bevétele után lettem babás :D nem bántam.. de sztem nem megbízható ... nekem 12 óra sem telt el...
379. cézé
2010. máj. 14. 20:06

Bocsánat, félreértettem. Azt hittem, a bevétel és az esemény között volt meg a négy nap, de látom, 23 óra. Az teljesen jó.

Nekem pl semmi tünet nem volt utána, csak fáradtság, de az inkább az idegesség miatt lehetett. A ciklus közepén vettem be.

378. cézé
2010. máj. 14. 18:14
És miért kellett várni ennyit???
377. Meli31 (válaszként erre: 376. - Meli31)
2010. máj. 14. 13:52
u.i. a tableta bevétele után eltelt már 4 nap...
376. Meli31 (válaszként erre: 389. - Frikusz)
2010. máj. 14. 13:51

Sziasztok!

Sikerült a tabit bevenni az aktus után 23 órával. :) de azóta nekem nem volt vérzésem, igaz csak egy kicsit görcsöl a hasam alja, meg eszek és eszek...:(

375. andi1230 (válaszként erre: 374. - 099c0bed40)
2010. máj. 14. 06:16
Igen, a tudat, hogy védekeztem megnyugtat, akkor nagyon mérges lennék magamra, ha nem mentem volna dokihoz, nem veszem be a tabit és várom a csodát...Ez lesz életem leghosszabb hétvégéje, kezdek feszült lenni. Jó, hogy van ez az oldal, mert rajtatok és a barátomon kívül senki nem tud róla.Azért, mert nem akarom, hogy befolyásoljanak a döntésemben.De őszintén megmondom jól esik itt kiírni magamból...Köszi mindent!
374. 099c0bed40 (válaszként erre: 373. - Andi1230)
2010. máj. 13. 20:11

:( Tudom hogy megy, sajnos nekem is volt abortuszom.


Ha nem tudod bevállalni, akkor nincs is min gondolkodni, és szemrehányást se tégy Magadnak, hisz védekeztél, csak nem úgy sikerült ahogy kellett volna.

A spirál--ha bírja a méhed--valóban sokkal jobb megoldás mint a tabletta, és akkor remélhetőleg nem lesz több ilyen szomorú döntés sem, mint ez a mostani.

373. andi1230 (válaszként erre: 372. - 099c0bed40)
2010. máj. 13. 08:31
Aranyos vagy! Egy biztos még egyszer nem veszek be ilyen gyógyszert. A hurok mellett döntöttem, csak ahhoz meg kell várni a teljes gyógyulást.Ma járt le a 3 nap gondolkozási időm...ma írhatom alá a hozzájárulást.Egy percig sem voltam bizonytalan a döntésemben, de ez a törvény.
372. 099c0bed40 (válaszként erre: 371. - Andi1230)
2010. máj. 13. 08:05

Szia, szorítani fogok Neked hogy simán menjen minden.

Úgy tudom hogy ott helyben is írnak fel ilyen tabit ha megkéred a dokit aki műt, illetve aki megírja a zárójelentésedet....bár én lehet hogy egyéb fog. gátló módszeren gondolkodnék el a helyedben, nem tudom, csak hangosan gondolkoztam.

2010. máj. 13. 06:11

Öregnéneözikéje-Köszi megértést, jó ötlet a felírt, kéznél lévő recept, hisz "balesetek" történhetnek.

17-én már túl leszek a műtéten, a védőnői szolgálatnál mondta a hölgy, hogy ő nyilván csak olyanokkal találkozik, akiknél nem jött be a tabi...

370. Escape1975 (válaszként erre: 369. - Escape1975)
2010. máj. 7. 15:35
Parázok rendesen, nemrég beszéltem az orvosommal telefonon: azt mondta a menzesz elott az esély a teherbeesésre nulla. Persze meg is akart nyugtatni. A menzesz előtti napon történt balesetre bevettem a tablettát és meg is jött másnap. Mi a véleményetek? (bocsi h átmentem huje libába)
369. Escape1975 (válaszként erre: 368. - 099c0bed40)
2010. máj. 7. 15:31
kedd: bevettem 2 órára rá a tablettát. Szerda reggel: megjott az egyébként is erre a napra várt menzesz. Hova ágyazódna akkor be?
368. 099c0bed40 (válaszként erre: 367. - 099c0bed40)
2010. máj. 7. 07:03

Hogy hol tart most nálad a folyamat, arra csak tippelni lehet, szerintem ha minden körülmény optimális volt, akkor éppen ezekben az időkben kezd beágyazódni.

De ha bevetted a gyógyszert, a benne lévő nagy adag progeszteron levékonyította illetve elkorcsosította a nyálkahártyát olyannyira, hogy a zigóta nem talál optimális helyet a megtapadásra, és leválik.

Ilyenkor van hogy pár napot csúszik a menses, aztán nagyobb görcsökkel mégis megjön.

367. 099c0bed40 (válaszként erre: 366. - Escape1975)
2010. máj. 7. 06:59

A megtermékenyített petesejt kb 5-6 nap alatt vándorol el a petevezetőn keresztül a méhig.

Ha ott beágyazódásra alkalmas nyálkahártyát talál, akkor elkezd beágyazódni, ez újabb 8-10 nap.

Az esetleges terhességet ilyenkorra már minden teszt kimutatja.

2010. máj. 6. 21:58

[link]


ez fantasztikus, hogy ilyen létezik. feltettem a kérdésem ("lehet, hogy mégsem olyan buta kérdés"), és pár perc múlva ott volt a válasz. ő azért mégiscsak egy orvos... Ne haragudjatok, átmentem butába, teljesen kikészít ez a sztori, a srác senkim és egyedül élek. Egyébként visszatérve Cézé írására még, az internőn is rendel uez a doki, nem fiatal de ott írja, h ő sem találkozott még tablettás terhességgel. Nyilván más a statisztika egy orvosra jutó eloszlása... Más oldalakon azt olvasom, babát akaró nők kivannak borulva, h tesztelgetnek és semmi - hónapokon keresztül "ügykezelnek" a fogantatásért eredménytelenül... Én csak azt nem tudom, h a menzeszem megjovetele elott közvetlenül esetleg megtermékenyitett petesejt most hol van... Van vkinek ötlete?

365. cézé
2010. máj. 6. 21:30

Én már párszor leírtam itt a történetem. Velem épp a peteéréskor történt meg a baleset, lehető legrosszabbkor. Fél nap múlva vettem be a tablettát, és az orvos azt mondta, nem kell aggódni, a praxisa során még nem fordult vele elő olyan, hogy valaki ennek ellenére maradjon terhes. Bár azt nyomatékosan elmondta, hogy a 72 óra az 72 óra, és nem a tabletta után, csak előtte, szóval senki ne gondolja azt, hogy bevesz egy ilyet, és azzal le van tudva egy egész havi védekezés (nekem ez mondjuk logikus, de az orvos szerint nem minden nőnek az). Szóval nem kell aggódni. Nekem normális időben jött meg a vérzés utána három hónapon át, majd aztán jöttek a görcsök, fájdalmak, mintegy 10 napon át. Mentem orvoshoz, említettem, hogy ez volt hónapokkal ezelőtt, rögtön rávágta, áh, escapelle, igen, akkor erről van szó. Azóta jól vagyok, elmúlt.

Bele se gondoljunk, mi lehet abban a kis tablettában:)Mindenesetre hatásos, ez a lényeg.

364. Escape1975 (válaszként erre: 361. - B643145122)
2010. máj. 6. 18:23
Szia Frikusz, Neked volt vérzésed a tabletta után? Az enyém bőséges második napja és piros. Kedd hajnalban vettem be a tbl. (04máj) Akkor lehet h én terhes vagyok a vérzés ellenére? :( oValakinek lehet ez egy buta kérdés de pls válaszoljatok!!!
363. pemete
2010. máj. 6. 14:53

Szerintem még nem kezdj el komolyan aggódni:)

Nyugi, relax, esténként nagyon forró vízben áztasd magad, aztán ha jövőhét közepéig sincs semmi, akkor csinálj egy tesztet, ha pozitív lesz, akkor kezdj el aggódni, ha negatív, akkor még mindig nincs min stresszelni, de menj vissza a dokihoz, és nézesd meg magad.

362. Lorie
2010. máj. 6. 14:38
Volt valaki esetleg, akinek egy-két nappal a várt menzesz előtt kellett bevennie a bogyót, melytől azután késett a vérzése? 1hete szorultam Escapelle-re és a hétvégére vártam volna a havimat (ami mondjuk nem a legpontosabb) és még mindíg semmi.. Kis vérezgetés sem, amit pedig sokan írtatok, hogy szokott lenni pár nap után.. Írtam másik fórumon nődokinak, aki azt a választ adta, hogy legyek türelemmel, ha május végéig nem jön meg, csak akkor kezdjek aggódni, de engem ez a válsz nem teljesen nyugtatott meg.. Vélemények? Kezdek komolyan aggódni :(
361. b643145122 (válaszként erre: 360. - Escape1975)
2010. máj. 6. 13:02
A gyógyszer hatása 85%-os. Én belesetem a 15-be! Hidd el van ilyen, nem én vagyok az eggyetlen!
2010. máj. 5. 14:58

Frikusz történetét, aki teherbe esett a tabletta bevétele ellenére, azért nem értem mert azt írja 13 órára rá bevette feb 8-án és 28-án azt mondta neki az orvos h 4-5 hetes (azaz 28-35 napos) terhes. Nos akkor ő jóval feb 8 előtt fogant. (több mint 72 oraval az biztos)


Nekem pont akkor történt a baleset, amikor meg kellett volna jönnie csak épp a szokásos pár nap késésben volt. Felcsúszott a gumi és a pénisz oldalán kijott spermiumok találkoztak a huvelyfalammal. Azonnal pánik, másfél órán belül már bevettem a tablettát. Különösebb mellékhatást nem éreztem, de idegileg ki voltam teljesen. Beszéltem telefonon az orvossal, aki megnyugtatott és azt mondta h mire a tabletta felszivodna és elkezdenen dolgozni addig meg fog jöni, mert nem tolhat el egy pont várható menstruációt. Egy napra rá, ma reggel megérkezett a menzeszem. Szokásos kis fájások, és először barna – majd rendes piros vérzés.


Örülök nagyon mert legalabb történt valami, de nem tudom ez mennyire biztos jele annak, hogy nem vagyok terhes. Tudna valaki segíteni/válaszolni? Előre is köszi.

2010. máj. 4. 17:21
nekem februárban kellett bevennem, azóta most harmadjára jött meg, bár az utolsó kettőnél 2-3 napot késett a várt naphoz képest
358. 099c0bed40 (válaszként erre: 357. - Lorie)
2010. ápr. 30. 08:34
72 órán belül bevéve garantálja az elég nagy százalékú biztonságot.
357. Lorie
2010. ápr. 30. 01:45
Jah, azaz tegnap du. jutottam az Escapell-hez, mert most nézem, hogy már rég elmúlt éjfél.. Tehát sacckb 18-19 órával az eset után. Hm.
356. Lorie
2010. ápr. 30. 01:42
Sziasztok! Tegnap éjjel 1 körül történt a baleset (mostantól én is a szakadt óvszeresek táborát erősítem, pedig évekig nem volt vele szinte soha bajom), ma du. kb fél 7-kor jutottam a bogyóhoz. A menzeszem mostanában kissé rendszertelen, múltkor késett egy hetet, ahhoz képest kéne most szombaton, vagy max jövő hét elején megjönnie. Hiszek a gondolat hatalmában és abban, hogy valahol minden agyban dől el, úgyhogy egész nap mondogattam magamnak, nem, én nem leszek terhes..:) Remélem nem most fog megdőlni a teóriám. Para. 25 éves létemre egyáltalán nem vágyom gyerekre a későbbiek során sem, valahogy nincs meg bennem a szokásos anyai ösztön, persze tudom, ez az idő előrehaladtával még változhat.. De most nem, most semmiképp sem. Jajj, istenem. Félek az abortusztól is, mint a tüztől. De ha úgy adódik, nincs más választásom. Bár ha annyi nő kibírta már, talán én is túlélem valahogy..:) Azért drukkoljatok!
355. pemete
2010. ápr. 28. 15:33
Szerintem ez csak akkorra vonatkozik, mivel az már rég kifejtette a hatását.
2010. ápr. 28. 15:32
Lenne egy kérdésem. Múlthéten hétfőn vettem be a tablettát. A tájékoztatóban aztírja ne alkalmazzuk egyidőben antibiotikummal.A kérdésem azlenne, hogy ez akkorra vonatkozott vagy még mostse vegyek be inkább? Mert iszonyatosan megfáztam és már csak attól múlna el a köhögés:/
353. littlesunshine (válaszként erre: 352. - Pemete)
2010. ápr. 28. 15:26
akkor kellene.de mivel eddig sem 28naponkéntjöttmeg..:S nemtudom.már nem stresszelek rajta de azért nyomaszt picit.a görcs meg olyanhogy pszichoszomatikusan is lehet:D lehet beképzelem:Svagy az idegességtől görcsöl
352. pemete
2010. ápr. 26. 22:31
De azt mondtad, hogy május 5-e körül kellene megjönnie kb, akkor még nincs mitől félni. Pláne, hogy görcsöl a hasad. Nekem is görcsölt előtte másfél héttel már, és akkor jött meg, amikor kellett.
2010. ápr. 26. 21:54
még mindig nemjött meg..:Sgörcsöl néha picit a hasam de ennyi..semmimás.wáá
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook