Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
2009. dec. 9. 03:23

HELP!!!

Teljesen idiótának fogtok nézni. De muszáj leírnom és a segítségetek kérni.

Escapelle-t vettem be az utolsó 8 órában (hétfő du 4 kor) a 72 ből... (péntek hajnal óta)

Akkor tértem magamhoz agyilag meg tudtam a srácot elérni telefonon! Péntek hajnalba történt a dolog, buli után(fogamzásgátlót szedek de sokat ittam..így kijött és nem szívódott fel valószínűleg + vasárnap délelőtt is volt incidens! (Gázos, h az első héten maradt ki a 3dik tabletta, akkor veszélyes)

Egyikőjük se élvezett belém. De elmentem orvoshoz, biztos ami biztos.

Fog hatni a gyógyszer?????? mondjátok hogy igen

Április óta szedek Yasminelle-t, viszont alacsony hormontartalmú

"Poén": már volt abortuszom tavaly, nem akarok megint!

Tanulság: Nem kell annyit inni :(

199. cézé (válaszként erre: 181. - Barbee1990)
2009. dec. 3. 16:17

Ha megesik, hogy egy évben kétszer veszed be, nem lehet baj belőle, előfordul. Viszont nekem egy alkalom is (ráadásul a bevételre három hónapra) olyan alhasi fájdalmat okozott, hogy azt hittem belehalok.


Az escapelle nem rendszeres szedésre van kitalálva, ezt be lehet látni. Meg drága is ahhoz. Érthető, ha valaki nem akar fogamzásgátlót szedni, de ez esetre ott az óvszer, ami felelősen használva teljesen biztonságos.


Értelmes, felnőtt embernek be kell ezt látni, és nem szabad arra alapozni SOHA, hogy ott az escapelle, majd beveszem, és ugrás az ágy!

2009. dec. 3. 10:58
Köszönöm:) Megpróbálom meghozni a legjobb döntést.
197. 099c0bed40 (válaszként erre: 196. - 2 gyerekes:-))
2009. dec. 3. 10:20

Persze, az a legbiztosabb, én laikus vagyok, Ő meg szakember.

De ne izgulj, nem lesz baj, meglátod...:)

Sok sikert ha úgy döntesz, hogy megtartod!

196. 2 gyerekes:-) (válaszként erre: 195. - 099c0bed40)
2009. dec. 3. 10:17
Köszönöm a válaszodat, kicsit megnyugtatott, de még így sem tudom, hogy mit tegyek. Hétfőn megyek a nőgyógyászomhoz és kikérem az Ő véleményét is.
195. 099c0bed40 (válaszként erre: 194. - 2 gyerekes:-))
2009. dec. 3. 10:06

Szia, az egyik barátnőm kislánya "escapelle"-es baba, már lassan egy éves, és szerencsére kutya baja, sőt olyan gyönyörű, hogy festeni se lehetne szebbet. :)


Mivel a tablettában kizárólag progeszteron van, és a terhesség elején is ennek a szintje ugrik meg leghamarabb és legintenzívebben, maga a tabletta hatóanyaga nem okozhat bajt, csak abban az esetben, ha az éppen beágyazódni próbáló embrió kilökődik a hirtelen bekövetkező hormonszint esés miatti nyálkahártya leválás következtében.

Ezt sokan nem is titulálják terhességnek, mert csak annyi a vérzés, mint menzeszkor, érezni és látni sem lehet egyebet, hisz maga az embrió csak mikroszkopikus méretű 6-8 napos korában.

Ha viszont sikeresen beágyazódik, azaz a terhesség fennmarad, abból nem szokott gond lenni sem az Anyukára sem a Babára nézve.

Ha valaki mégis biztosra szeretne menni, van rá lehetőség hogy már a terhesség első harmadában egyetlen vérvétellel kiszűrjék szinte az összes lehetséges genetikai vagy egyéb rendellenességet.

Régen az Istenhegyi úti klinikán ( Budapest) csinálták mindezt, persze fizetni kellett érte nem is keveset-- most nem tudom hogy hol van a központ, de a nőgyógyász biztosan meg tudja mondani.

2009. dec. 3. 09:29

Sziasztok.

Olvastam pár hozzászólást. Nekem egy kérdésem lenne, van valakinek olyan ismerőse, aki Escapelle ellenére lett terhes és megtartotta a babát?? Teljesen egészséges lett?

Olvastam a tájékoztatót, de az számomra nem volt meggyőző.

Köszönöm, ha válaszoltok.

193. FiatalVok (válaszként erre: 185. - 099c0bed40)
2009. dec. 2. 20:51
Nem évi egyszer??
192. FiatalVok (válaszként erre: 181. - Barbee1990)
2009. dec. 2. 20:48

Nem, egy évben max. 1szer szabad alkalmazni.

Na, Cézé, igazad van, itt van valaki, aki nem olvasta....

2009. nov. 30. 21:03
Nekem az a véleményem, hogy aki annyira felelőtlen, hogy még a mellékelt tájékoztatót sem hajlandó elolvasni (ehhez nem kell betölteni a 18-at) akkor az vessen magára. Nagyon sokan tehernek tartják az olvasást, s csupán lustaságból sem hajlandóak rá, ami szerintem elég szomorú.
190. 099c0bed40 (válaszként erre: 189. - Elfelejtett jelszó)
2009. nov. 30. 17:15

Tudom , és sajnos így van....dolgoztam egy kis ideig a nőgyógy. ambulancián, ahova valóban úgy jelentkeztek a tizenévesek küretre, ( volt aki már tizedszer!) mint ahogy más mondjuk fodrászhoz, vagy kozmetikushoz jár.

Persze vannak kivételek, ezt azonnal hozzá kell tenni, és minden tiszteletem az Övék!!!!!!


Az olvasási kultúra hiánya meg az egész társadalom sara, azt hiszem.

Nekem a 3 gyerekem háromféle módszerrel tanult olvasni, volt egy Tolnai,egy Zsolnai, meg egy hagyományos.

Mondanom sem kell, az az egy olvas mára értően, akit a hagyományos, azaz a 200 éves "gyagyának és elavultnak titulált" szótagolós módszerrel tanítottak. A másik kettőt gyakorlatilag itthon kellett "korrepetálni" suli után, hogy értsék is, amit nagy nehezen kinyökögnek.


Bocs, ez a mondat nem kifejezetten a témába vágott, csak szerettem volna reagálni a felvetésedre.

189. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 186. - 099c0bed40)
2009. nov. 30. 09:43
Szerintem a probléma gyökere a magyarok katasztrófális szövegértésében rejlik. Hiába olvassák el nem értik meg miről van benne szó. Itt is külön kategória a tinik akiket nem is érdekli, nem mindenkinek van megfelelő belátása és felelősségtudata. Nem egy nőgyógyász mondta, hogy sokan közülük az abortuszt is fogamzásgátlási technikának tekintik.
2009. nov. 30. 09:39
Ezzel a fórummal minden rendben van amennyiben nem a 20. erről szóló téma csak a hoxán.
187. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 184. - Docsi)
2009. nov. 30. 09:36

Nem jártam így sohasem mert én tudom helyesen használni a gumit. MErt nem hiszem el, hogy ez a sok ember akinek kilyukadt mind megfelelően használta. Mindenkinek meg kéne tanulnia mielött ágyba bújik!

Egyébként nem tudom észrevetted-e, hogy egy árva szót sem szóltam hozzád? Amit mondtam az se rád vonatkozott hanem úgy általában az emberekre. Az egyetlen amiért bocsánatot kérhetek az általánosítás.

Amit én definiálni akartam az nem ez a fórum hanem az az emberi magatartás amit azok tanusítanak akik már ilyen csipp csupp dolgok miatt kiírja a fórumot. Mert google csak nálam van, csak én informálódom mielött kérdeznék. Más akkor is kérdez ha tele van a net a keresett információval. Elhiszem, hogy kényelmesebb rögtön megkérdezni mint venni a fáradtságot és kicsit utánanézni. Erről az általános beállítódásról beszéltem ami itt a hoxán(szerintem egyre inkább) megfigyelhető. De speciel nem rád gondoltam, nem ismerem a sztoridat. Csak éppen most szakadt el az a bizonyos cérna.. Bocsi, rosszkor voltál rossz helyen. De attól még nem téged hurrogtalak le!

186. 099c0bed40 (válaszként erre: 184. - Docsi)
2009. nov. 30. 07:56

Kedves Docsi, én nem szerettelek volna megbántani, távol álljon tőlem.

Azért írtam amit írtam, mert nem Te voltál már az első aki olyant kérdezett, ami szerepel a gyógyszer tájékoztatóján.

Volt nekem olyan ismerősöm ( nem itt!) aki azt is bevallotta, hogy a tájékoztató papírt nemhogy nem olvasta el, de egyből el is hajította, csak a gyógyszert kapta be, és azt hitte kész, ennyi.


Magam azért nem szedtem soha Escapelle-t, mert mikor én voltam fiatal, akkor még a Postinor volt csak forgalomban semmi egyéb, és ilyen fórumok sem léteztek, mint most. ( 30 éve)

De távol álljon Tőlem hogy bántsalak, ha így hangzott amit írtam, akkor kérlek bocsáss meg.

185. 099c0bed40 (válaszként erre: 181. - Barbee1990)
2009. nov. 30. 07:50

Szia, ezt a gyógyszer nem folyamatos védekezésre való, hanem kizárólag "baleset" esetén, utólagos védelemre.

Nagyon nagy mennyiségű hormon van benne, ezért a figyelmeztetés hogy max. 2-szer lehet vele élni évente, hacsak valaki nem akarja taccsra vágni a hormonrendszerét.

Felnőttek vagyunk ( vagytok) döntsétek el hogy mi a jó, ez persze kényelmesnek kényelmes, hisz "csak" utólag kell használni---de ér-e ennyit ez a kényelem, hogy a hormonháztartásod utána esetleg hónapokra megzavarodik?

Ha igen, semmi gáz.

Ha nem, be kell tartani amit ír a tájékoztató.


A napi fog. gátló tabin kívül egyébként többfajta módszer is létezik, ha unod hogy utánaolvass, menj el a tini ambulanciára, vagy kérdezz meg a neten egy szakértőt, Ők részletesen el fogják mondani mik ezek .

184. Docsi
2009. nov. 29. 23:03
Nos kedves Elfelejtett jelszó és Öregnéneőzikéje!Természetesen elolvastam a tájékoztatót nem is 1x és sok oldalt végignéztem és elolvastam.De ilyen esetben az ember elég ideges és ienkor szokása "banális" kérdéseket is feltenni ami más esetben egyértelmű lenne számára....és azért ír be ilyen oldalakra h keresse a hasonló eseteket és egy kis vigaszt találjon és beszélgessen hasonlóan járt emberekkel.Ilyen kétségbeesett helyzetben sztem nincs senkinek szüksége arra h olyan válaszokat kapjon amit írtatok...Gondolom ha itt vagytok ezen a fórumon akkor Ti is így jártatok valamikor ugyh nem értem h miért kell ilyeneket írnotok ebben a helyzetben hisz Ti is átéltétek ezt,nem??Ez a téma sztem pont nem definiálható egy "köhögésről" szóló fórummal...Fontos mindenhonnan információt szerzni!!Ebben a helyzetben akár egy életről is lehet szó,amivel nem illik játszani senkinek!!
2009. nov. 29. 13:22
De már kezdem megszokni, vannak akik köhögnek egyet és már írják is ki a fórumtémát...
182. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 178. - Cézé)
2009. nov. 29. 13:21
Igazad van ez engem is dühít néha
2009. nov. 29. 11:52
Sziasztok. Velem ebben az évben 2-szer fordult elő sajnos, h escapelle tablettát kellett bevennem, ugyanis mind2 esetben elszakadt az óvszer. Az első ilyen eset április környékén történt, a másik nov. 23-án pár napja. Kérdésem az lenne, h mivel egy évben 2-szer lehet ezt a gyógyszert bevenni, akkor min. 6 hónapig nem szabad szexuális életet élnem, mert kockázatos? Egyáltalán mi történik, ha többször veszem be? Fogamzásgátlót semmiféleképpen sem akarok szedni. Köszi
2009. nov. 29. 09:49

Szia, cézének igaza van, sok hozzászólás annyira banális kérdéseket feszeget, amik egészen érthetően le vannak írva a tájékoztatóban, csak annyi kéne hozzá, hogy valaki vegye a fáradtságot, és még mielőtt beveszi a gyógyszert, végignyálazza a laírtakat.

És ha akkor sem ért valamit,hát itt ez a fórum, volt már eddig 178 hsz, ha kicsit visszaolvas, könnyen lehet hogy rátalál az őt érdeklő problémára és annak magyarázatára is.

És ha még ekkor sem tiszta hogy mi a helyzet, van a net, milló egy enfo, aztán meg van a "kérdezz-felelek" rovat ahol szakembertől lehet kérdezni, plusz vannak a rendes, hús-vér nőorvosok, ahova bármikor bármilyen kérdéssel vagy kétellyel el lehet menni .

Hogy ilyen variációhalmazt sem elég egyeseknek, arra már nem lehet mit mondani, csak csúnyát lehetne, azt meg nem akar az ember.

179. FiatalVok (válaszként erre: 178. - Cézé)
2009. nov. 28. 15:16

Újat nem mondtál.

Űgyhogy megkérdezem, hogy ezt miért is írtad le?

178. cézé
2009. nov. 26. 16:13

Rá van írva a tájékoztatóra, hogy a vérzésnek normális időben kell megjönnie, persze okozhat rendellenességet. Ez annyit jelent, egyszerű értelmezéssel, hogy ha hamarabb nem jön meg, az normális, ellenben, ha hamarabb megjön, akkor se kell kétségbe esni, mert az is normális.


És szintén le van írva azon a tájékoztatón, hogy egyéb mellékhatása nincs.


Az emberek ennyire nem olvassák el a papírt, mielőtt bevesznek valamit????

2009. nov. 26. 08:59

Igen-igen. Láthatod itt is... Elég sok mindenkinek nem hatott a tabletta :S .


Hozzászólók közel negyede írta kb., ami engem is megdöbbentett.


Olyan is volt, hogy valakinek hatott, de teljesen szétbombázta a ciklusát hónapokra...

176. Docsi (válaszként erre: 175. - FiatalVok)
2009. nov. 25. 19:33
Igen!Én is olvastam valahol h 7-9napon belül elvileg meg kell jönnie!Ezért várok vele hétfőig,de addig hátha meg is jönne.Csak sajnos ez nagyon egyén függő mert nincs két egyforma ember...
2009. nov. 25. 14:03

Ja, látom, 20 éves vagy. Én 21, nekem sem jött volna most jól!


Tesztelj mindenképp! De látom, hogy vasárnap történt a dolog, azért vedd meg a tesztet, és hétvégén csináld meg. Vagy jövő hét elején.


Sokan írták itt egyébként, akiknek használt a tabletta, hogy 1 héten belül meg is jött nekik.

2009. nov. 25. 14:01

Hány éves vagy?

Vedd meg azt a tesztet, már kimutatja, szerintem, ha esetleg....

173. Docsi (válaszként erre: 172. - FiatalVok)
2009. nov. 24. 21:40
Értem!Köszi a választ!Örülök h neked minden rendben volt és szerencséd volt:)remélem én is hasonlóan leszek vele,mert most még naon ideges vagyok...:Snem is tudom mit csinálnék ha...
172. FiatalVok (válaszként erre: 171. - Docsi)
2009. nov. 24. 20:35

Igen-igen :) .

Nálam minden rendben volt, nekem nagyon hamar megjött, ha nem jött volna, akkor csináltam volna azért egy tesztet, mert elég ideges voltam. Azért jobb, ha biztosra megy az ember lánya ilyen esetben...

171. Docsi
2009. nov. 24. 20:01
Jaj bocsi most olvasom már leirtad h neked h volt...:)
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook