Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
230. 099c0bed40 (válaszként erre: 229. - Giga_90)
2010. febr. 21. 09:18

Szia, ha a teszt negatív akkor nincs okod aggódni a terhességet illetően.

Igen, lehetséges hogy ennyire összekuszálta a saját hormonműködésedet.

229. giga_90
2010. febr. 20. 22:06
Sziasztok! Már egyszer írtam, h én is bevettem az Escapellét, egy hétre meg is jött. Aztán onnantól számítva hétfőn kellett volna hogy megjöjjön, de még mindig semmi. Azóta csináltam egy tesztet, negatív lett. Szerintetek kell aggódnom, vagy lehetséges, hogy tényleg ennyire felborította a dolgokat??? Köszönöm a választ
228. Ashita (válaszként erre: 217. - B643145122)
2010. febr. 17. 10:01
Valamivel kevesebb, mint 48!Aztán jelentkezett egy hét múlva a menses.A fájdalom szerencsére már elmúlt, de elég sokáig szenvedtem. Szurkolok neked is!
227. Ashita (válaszként erre: 219. - Cc9cb5793a)
2010. febr. 17. 09:56

Természetesen elolvastam!Csak kíváncsi voltam mások tapasztalataira, mert a tájékoztató 10% vagy annál kevesebbre ítélte a mellékhatások jelentkezését és alapvetően maga a tabletta is "csak" 84%-ban hatásos. Szóval, izgultam, hogy én pont vagyok benne ebben a 10%-ban, akkor tuti benne leszek abban a 16%-ban is, akinél nem használ!Ezért kérdeztem, hogy más 10%-osnál használt-e a tabi!

Egyébként, egy hétre rá megjött!Remélem ez jó jel!!Kicsit megnyugodtam!Mostmár várhatom a rendest!

226. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 223. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 17. 07:48
Szerintem ha pont veled történik meg nem beszélsz ilyen könnyen,jobb megijedni inkább mint egy nem kivánt terhesség következményeit viselni egy életen át,akárhogy is dönt az ember!
225. 099c0bed40 (válaszként erre: 220. - Bjelaja24)
2010. febr. 17. 06:03

Szia, nem tudom miért tanácsolta a gyógyszerész hogy az Escapelle mellé vedd be az elmaradt fog. gátlóidat is--- így csak felesleges hormonhatásnak tetted ki a szervezetedet.

A vérzés azért lehet kevés, mert a méhnyálkahártyád nem egyszerre, hanem fokozatosan válik le, ez normális.

224. bjelaja24 (válaszként erre: 223. - Elfelejtett jelszó)
2010. febr. 16. 19:30
:)..mas forumokon olvastam, hogy ha elfelejtem, jobb bevenni a "surgossegit"..most mar tudom: jobb nem elfelejteni :D ennyit megtanultam az esetbol.
2010. febr. 16. 19:26

Én be sem vettem volna. Mit parázik mindenki? Megszakitásossal teljesen biztonságos azért a pár %-ért én nem tömném magam mérgekkel!

Egy-két bogyó kihagyása nevetségesen kicsi esély, különösen hogy a nők legtöbbjének a bogyó abbahagyása után is csak hónapokkal lesz először normális peteérése. Szóval... áá nem értem az ilyet!

222. bjelaja24 (válaszként erre: 221. - Cc9cb5793a)
2010. febr. 16. 18:33

Koszi, en ezt elolvastam meg mielott irtam.

Par napos kesest ir a tajekoztato, nem majdnem egy hetest..nem tudom mennyire volt helyes folytatni a szokasos tablettak szedeset.

Ezutan ha megjon ha nem a rendes menstruaciom, kezdjek ujabb fogamzasgatlo szedesbe 8 nap eltelte utan? (Karissat szedek, 8napra szoktam megkezdeni az ujabb adagot miutan lezajlik normalis esetben a menstruaciom)

221. cc9cb5793a (válaszként erre: 220. - Bjelaja24)
2010. febr. 16. 18:22
2010. febr. 16. 18:12
Sziasztok! fogamzasgatlot szedek es ket alkalommal este elfelejtettem bevenni. A masodik elfelejtett napon nem vedekeztunk a szexben, igy ra egy napra (kb. 14orara ra) bevettem egy escapelle tablettat. A gyogyszeresz tanacsara bevettem az elfelejtett tablettakat+ az aznapit is az escapelle mellett es meg 4 napig (mert meg csak annyi volt hatra) szedtem normalisan a fogamzasgatlo tablettakat, ami alatt nem volt kozosulesem. Most (egy hetre, hogy bevettem az escapelle tablettat es 5 napra, hogy vegeztem a normal fogamzasgatloval) megjott valami verzes, de joval kevesebb, mint szokott lenni. Kerdeseim: biztos nem vagyok terhes? ez a verzes az escapelletol van? letezik, hogy a szervezetem tul nagy hormonsokkot kapott es azert kesett ennyit? kerem ha tudnak segitsenek priviben. Koszonom elore is.
219. cc9cb5793a (válaszként erre: 216. - Ashita)
2010. febr. 14. 13:58

Szia!


Olvasd el a betegtájékoztatót... abban le van írva mindaz amit te tünetnek írtál... ez a gyógyszer mellékhatása!

218. cc9cb5793a (válaszként erre: 210. - Cc9cb5793a)
2010. febr. 14. 13:56

Nah, én már fellélegeztem... pénteken megjött a vérzésem, napra pontosan, ahogy jönnie kellett.

Az első napon nekem is gyérebb volt a szokottnál, de tegnapra már helyre billent, szóval minden normálisan zajlik.. :D

217. b643145122 (válaszként erre: 216. - Ashita)
2010. febr. 13. 16:57
Szia! Én 8-án vettem be. A mellékhatások jelentkeznek. Fáj a hasam meg a derekam, meg a mellem. Remélem én is csak a hatását "élvezem". 24-én kell megjönnie a mensinek. Hány óra telt el a bevételig?
216. Ashita
2010. febr. 10. 14:16

Sziasztok!


Sajnos nekem is szükségem volt escapelle tablettára. Bevétele után már másnap elkezdett fájni a hasam, ami azóta csak ritkán múlik. Most, a bevétel utáni negyedik napon tartok és émelygek, illetve mellérzékenység is jelentkezik! Vajon ezek a mellékhatások vagy már a terhesség első jelei?Nagyon izgulok, bár tudom, hogy mindenkinél máshogy zajlanak a folyamatok,és tudom, hogy lehetnek ilyen mellékhatások, de jó lenne ha valaki írna, hogy neki is voltak ilyen tünetei és nem lett terhes!Köszönöm

215. sitecom
2010. febr. 9. 07:31
semmi nem 100%-os...nálunk két éve rohangál a kis eredmény...:))))
214. 099c0bed40 (válaszként erre: 212. - Giga_90)
2010. febr. 9. 06:40

Szia, ha egyszer már véreztél a gyógyszer után, az azt jelenti hogy leválasztotta a nyálkahártyádat, tehát nincs okod aggódni.

A "rendes" vérzésed késhet illetve ki is maradhat, a tablettában lévő nagy adag progeszteron ugyanis megzavarhatja a normál hormonműködést egy időre.

Majd a legközelebbi vérzésedtől tudod számolni ismét a ciklusokat, ahogy írod is.

Szerintem nincs okod aggódni, de ha megnyugtat, csinálj egy tesztet, az mostanra már bőven mutatná ha terhes lennél, ami szinte 0 %.

213. 099c0bed40 (válaszként erre: 211. - Y2J Jericho)
2010. febr. 9. 06:34
Szia, igen, a gyógyszer hatóanyaga miatt változhat a vérzés ideje és mennyisége is, ez tehát normális dolog.
212. giga_90
2010. febr. 8. 23:51

Sziasztok!

Én január 9-én vettem be a tablettát, rá pontosan egy hétre megjött. Ha jól tudom ez azt jelenti, hogy nem lehet gond... Normál esetben 31-e körül kellene megjöjjön, most azonban nincs még semmi. Gondolom akkor a tabletta utáni vérzéstől kell számolni az újabb ciklust. Vagy szerintetek van okom aggódni? Csináljak tesztet?

2010. febr. 8. 23:18

Sziasztok!


Január 21-én együtt voltunk a barátnőmmel és történt egy kis "baleset"; elszakadt az óvszer. Nekem akkor még nem volt orgazmusom. De a biztonság kedvéért, másnap elmentünk kérni eset utáni tablettát, így 12 órán belül bevette a tablettát a barátnőm. Escapelle-t írt fel az orvos. Ma jött meg a havija, és a rendes ciklus szerint is most kell megjönnie. De olyan neki, mint amilyen a 4.-ik, vagy 5.-ik napon szokott lenni neki. Az lenne a kérdésem, hogy ez normális dolog? A gyógyszer mellékhatása miatt lenne neki ilyen?

210. cc9cb5793a (válaszként erre: 208. - Cc9cb5793a)
2010. febr. 8. 11:57

Most már majdnem eltelt egy hét. Nem volt semmi gond a gyógyszerbevétel után, csak pénteken szúrt, és görcsölt az alhasam/petefészkeim.

Elvileg most hétvégén lesz esedékes a havim, kíváncsi vagyok lesz-e befolyással rá a gyógyszer..

209. 099c0bed40 (válaszként erre: 208. - Cc9cb5793a)
2010. febr. 4. 19:57
Szia, szerény véleményem szerint nem lehet baj a 18 óra, ha egyszer 72 órán belül bevéve ígérik a gyógyszer nyújtotta biztonságot.
2010. febr. 2. 17:04

Sziasztok!


Tegnap este háromnegyed tíz körül együtt voltam a vőlegényemmel.

Egy évig a kapcsolatunk kezdetén Belara fogamzásgátlót szedtem, de nagyon rosszul voltam tőle, így leálltam vele.

Azóta.. most már két éve óvszert használunk.. soha nem volt gond vele.

Időnként meg szoktam engedni a páromnak, hogy mielőtt a gumit felhúzza, egy-kettőt mozogjon bennem nélküle is (nővéremék 10éve megszakításos módszerrel védekeznek.. eddig nem esett teherbe soha.. így gondoltam néha én is engedhetek a páromnak).

Tegnap este viszont összerándult/pulzált egyet a "szerszáma"... azonnal kikapta, és felhúzta a gumit.

A gumiban ment el utána rövidesen, de ennek ellenére mégis beparáztunk, hogy mi van ha azt a kis rándulást kísérte más is...

Mivel esküvő előtt, és után se akarunk még pár évig babát, így biztosra akartunk menni, és ma munka után bementem a nőgyógyászomhoz.

Sajnos este nem tudtam már elmenni, muszáj volt aludnom, mert műszakban dolgozom, és hajnali négykor kelnem kellett...

"Csak" 18óra telt el, mire bevettem a tablettát, így remélem hatni fog...

Per pillanat azért aggódom, mert olvastam a tájékoztatóban, hogy ha 3órán belül hányok, újabb gyógyszer kell... szóval számolom a perceket.. 18:45kor telik le a 3órám.

207. angyalszandy (válaszként erre: 206. - 099c0bed40)
2010. jan. 20. 13:45
Igen.:) És köszönöm.:)
206. 099c0bed40 (válaszként erre: 205. - Angyalszandy)
2010. jan. 20. 10:38
Ment a privát!
2010. jan. 19. 15:10
Sziasztok!Én 17-én(vasárnap)voltam együtt a barátommal,megszakításos módszerrel védekeztünk.11-én(hétfőn)hagytam abba a fogamzásgátló szedését...Ma(19-én)vettem be az Escapellát...Az a gond,h pont a peteérésemnél történt a dolog...Nagyon félek,h babám lesz,mert csak 19 éves vagyok...A nőgyógyász azt mondta,h a fogamzásgátló miatt lehet,h csúszik a peteérésem.És hogy 48 órán belül vettem be a gyógyszert,ezért használnia kell.Kérlek írjon,aki tudna segíteni.Előre is köszönöm.
204. cézé
2009. dec. 10. 17:52

Ha hétfőn vetted be, a vasárnapi esettel kapcsolatosan nem lehet baj. De a péntekit, én akárhogy számolom, kívül van a 72 órán, nem?


Csak annyit a többihez, hogy minek ahhoz elérni bármilyen srácot is, hogy bevegyek egy gyógyszert? Ezt se értem. Az egy dolog,hogy szerintük nem ment be semmi. Azt azért tudni kell, hogy állítólag a legveszélyesebb része az ondónak az az aktus közben szivárog ki, előváladék formájában. Magyarul, nem kell elélvezni a terhességhez.

2009. dec. 9. 07:39
Nem is értem mit vársz, honnan tudjuk fog-e hatni a gyógyszer? Nem vagyunk orvosok, se jósok!
202. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 200. - Mesike21)
2009. dec. 9. 07:37
Nem kell buliban félrészegen szexelni.
2009. dec. 9. 06:59

Szia, ha egyikük se élvezett beléd, plusz ahogy írod hellyel-közzel fog. gátlót is szedsz, nem valószínű hogy ezúttal teherbe estél.


A levél többi részéhez inkább nem fűzök kommentárt, mert nem vagyok az anyád, így semmi jogom-s kedvem- kioktatni Téged a viselkedési kultúra alapszabályairól.

Ilyenkor csak nagyon örülök annak a ténynek, hogy fiaim születtek, és Ők sokkal felelősségteljesebben viselkednek, mint akikről Te írsz.

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook