Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire értetek egyet Dr. Csernus Imre felfogásaival? fórum

Mennyire értetek egyet Dr. Csernus Imre felfogásaival? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. okt. 8. 15:59
Érintőlegesen ismerem. Annyit leszűrtem, hogy a saját gyengeségeinkkel szembesít. Sokszor vérforraló, amit mond, de ezzel tud kihozni a tunyaságból és tettekre sarkallni. Hasznosnak érzem.
146. Karolinna (válaszként erre: 145. - Sercegnő)
2011. okt. 8. 15:56
Egyetértek. Kell az, hogy szembenézzünk önmagunkkal és az életünkkel, de ezen túl fontos lenne azt is megtudnunk, hogy hogyan építsünk fel valami újat, jobbat. Ha csak a hibáinkra koncentrálunk nem segít. Csak pozitív gondolatokkal lehet építkezni.
2011. okt. 8. 15:48
csernus teoriaban nagyon jo, gyakorlatban annyira mint en!! :)
144. Lina13 (válaszként erre: 143. - Viliflora)
2011. jan. 27. 09:55
Én is :-)))
2010. nov. 30. 21:46
Nagyon szeretem:-)
2010. márc. 9. 13:08

Én is imádom Csernus dokit...


VAnnak esetek, ahol muszály szembesíteni a beteget, hogy nézzen már tükörbe, és lássa meg magát, hogy mivé lett, különben soha sem fogja elismerni, hogy beteg...


De a depressziósoknak viszont tényleg nem jó, ha úgy beszélnek velük...


De attól függetlenül szimpatikus Doki...

2010. márc. 9. 12:58
nekem szimpi
140. o.andi
2010. jan. 15. 17:19
van benne valami igazság amit mond!
2010. jan. 14. 15:23
A legújabb könyve /A férfiak/ nagyon tetszik, most olvasom, esténként alig bírom letenni :)
2010. jan. 1. 22:17
Hát én bírom a pacákot:-)
137. Wendy87 (válaszként erre: 136. - 04f827001b)
2010. jan. 1. 22:01
Azt szerintem nem is neki kell megmondania. Én legalább is nem várom tőle, hogy erre kész válasszal szolgáljon. Pont azt szeretem a könyveiben, hogy rávilágít arra, hogy mi a problémáim oka, mit csinálok rosszul. Ha ezt felismerem, akkor már tudom, hogy csináljam jobban.
2010. jan. 1. 20:57
Nagyszerűen elmondja,hogy mit nem csinálunk jól,holszúrjuk el az életünket,milyen balfékek vagyunk,amit egyébbként is tudunk,csak azt nem mondja meg,hogy mi az ördögöt kellene tennünk,hogy esetleg boldogok legyünk.
135. Wendy87
2010. jan. 1. 20:50
Egyszer volt szerencsém élőben hallgatni egy előadását, nagyon nagy hatással volt rám. Hú, utána rengeteg dolgot átgondoltam. Azt kell mondjam, hogy én sok dologban egyetértek vele, de azért amikor pl. A nőt olvastam, akkor apróbb dolgokban vitába szállnék vele. Most konkrét példát nem tudnék írni, régen olvastam már, de voltak ilyenek.
2009. aug. 5. 13:00

Idig a NO-t olvastam tole el...de annyira nem tetszett rossznak sem tartom de en nem ertek azert teljesen egyet...en nagyon lelki ember vagyok lehet ezert...nem tudom...


Mindenembernek megvannak a sajat hibai hogy szembenez veluk vagy harit az mindenki maga baja.

Adott egy kapcsolat es esetleg valami nem tetszik benne s pl igy a NO kony utan azt kene mondja az ember nem fujok a "sza***a habot" s lelepik..kozben ott vannak a sajat hibai is..

es midnen kapcsolatbol lelepik amikor neki valami nem tetszik a masikba holott ott vannak a sajat hibai...

pl: A no feltekeny persze ezt enm tartja magaban hibanak, feltekenysegere a pasi mondjuk ingerult lesz...a no eldonti hogy ez egy ingerult pasi es lelepik...aztan meg mindek kapcsolatba eljatszodja ezt..hogy a masik hulye es o nem fuj "sza***a habot" es lelepik


Azert meg sem igy szerintem..nem lehet mindig lelepni..persze hogy bunkosag egy olyan ferfi mellett maradni aki ut ver, de vannak dolgok amiket meg el lehet nezni mivel valoszinuleg a masik is eleg sokat el nez nekunk...


Mi lenne hogy ha amikor tanulunk jarni, az egy valtozasi folyamat es a valtozas fajdalommal jar...leesunk ugy es tobbet nem probalkoznank akkor mindenki maszna?? :) erdekes lenne


meg amikor talalnak ki valami ugy gyogyszert es egy ilyen folyamat eleg hosszu mi lenne ha nem fujnakak a sz***a habot es azt mondank usse ko nem csinaljak..akkor mar mindeki meghallt volna tudogyulladasba, torokgyikba meg stb ilyen konnyen gyogyithato betegsegbe


En azt modnom vannak durva esetek amikor le kell lepni es hulye az aki hagyja magat, akkor persze hogy nem az agresszor a hibas...de nem lehet midnen kisebb dologert lelepni...mert nekunk is vannak hibaink...

igy kb 50%-50% ba ertek Csernussal egyet...

2009. júl. 28. 17:39

Ne ezt kerestem,már régebben írtam,de itt ki van fejtve:)


"Rosszul gondolkozik az, aki a külsőleg megvalósíthatót összetéveszti a belsőleg lehetségessel."


Gondolati háttér: Az objektív valóság sokféle lehetőséget tár elénk. Ennél sokkal szűkebb az a tartomány, amire szubjektíve képesek vagyunk. A legértelmetlenebb, ha azzal gyötörjük magunkat: Mi lett volna, ha...? Múltunkat elfogulatlanul vizsgálva egyértelműen láthatjuk, hogy bár sokféle út állt nyitva előttünk, mindig azt tettük és választottuk - amire belső lehetőségünk volt. Ezért nem lehet az életet "elrontani".

132. Gligi (válaszként erre: 130. - C19f5f79fa)
2009. júl. 27. 14:45
Köszike a választ és ne hari, hogy feszegettem a múltad fájó emlékeit.....
131. c19f5f79fa (válaszként erre: 129. - Vicki78)
2009. júl. 27. 11:14
"Kurvázzunk" akkor tovább...:-D :~)
130. c19f5f79fa (válaszként erre: 128. - Gligi)
2009. júl. 27. 11:08

Főiskolán kötöttünk mi 3-an lányok barátságot és együtt is laktunk albérletben.Már amikor a suliban készültünk a vizsgákra sajnos már ott időnként láttuk a másik barátnőmmel,hogy elég nehezen éli meg ezt az időszakot,szinte nem normális módon tanult...magát nem kímélve. A szüleiről annyit,hogy nem szerették,és ez nagyon markánsan kijött az alatt a 3 év alatt nekünk is.Sokan voltak testvérek és rengeteget dolgozott a családban.Nagyon vallásos családja volt...

Szóval ahogy teltek az évek és befejeztük a főiskolát,ő nagyon nehezen találta a helyét mind munka és párkapcsolatok terén.Komolyabb depresziós időszakok váltották egymás,időnként felvagdosta az ereit.Aztán elkezdett könnyű drogokat használni....és egy ilyen kísérlete után került be a pszichiátriára.Úgy tűnt jobban van/lesz,de sajnos nem... egy hétvégi haza látogatás alkalmával kiugrott a 9ről:(Többet nem szeretnék róla írni,mert túl személyes lenne,mi nagyon kiborultunk a másik barátnőmmel,a mai napig hiányzik!

129. vicki78 (válaszként erre: 122. - C19f5f79fa)
2009. júl. 27. 09:57
Nagyon sajnálom a barátnődet!!!!!Innen is látszik,hogy ez a módszer nem mindenkinek jön be.Nem vagyunk egyformák! A "kurvaságot" meg folytatom :)
128. Gligi (válaszként erre: 126. - C19f5f79fa)
2009. júl. 27. 06:14
Tegnap még gondolkodtam a barátod történetén és nagyon szomorú dolog ilyen fiatalon elhagyni a földi világot. Megkérdezhetem, hogy lett beteg és miért? Tegnap nem tettem meg, de ma részvétet kívánok neked, mert barátot elveszíteni nagyon fájó dolog. Bár az enyéim élnek, de tudatosan vesztettem el őket és így sem volt könnyü.
127. 236fe2f68e (válaszként erre: 125. - Gligi)
2009. júl. 26. 21:48
Hihi ez aranyos, akkor gyülnek a Férfik körülötted :D
126. c19f5f79fa (válaszként erre: 124. - Gligi)
2009. júl. 26. 21:42
Na ezt tök jó hallani:))
125. Gligi (válaszként erre: 123. - 236fe2f68e)
2009. júl. 26. 21:41

Ajándékba kaptam a könyvet :-)


A férfit még nem olvastam, de készülök beszerezni :-) Jaaaa...egyet már beszereztem az a férjem, aki megajándékozott egy kispasival aki később Férfi lesz :-)

124. Gligi (válaszként erre: 122. - C19f5f79fa)
2009. júl. 26. 21:38

Ahhha...:-) Lehet a te körmösöd volt :-)


Kolleganőm felvágta az ereit és Csernus az akkor még létező Lipóton kezelte.

És igazad van nem mindenkinek jó ez a módszer!!!!

De tényleg úgy gondolom, hogy a langyos vízben éldegélő depressziósoknak akik nem látják, hogy csak is maguk tudnak változtatni az életükön azoknak ez kell. Akiknek a depresszió oly mértékű, hogy nem nyugtatókon, hanem pl. lítiumon kell élniük azokat ez a módszer még jobban padlóra küldheti.

De a kolleganőm azt mondta, hogy azokon a csoportos és egyéni terápiákon, melyeken ő részt vett teljesen korrektül és a problémának megfelelően kezelte a betegeket.

123. 236fe2f68e (válaszként erre: 119. - Gligi)
2009. júl. 26. 21:23

Allig várom olvashassam el :D


Esetleg nincs meg neked vagy valakinek Pdf/Word formátuban? nem birooook várni.


Most a A férfi-t olvasom tőle, és nagyon bejön.

Egyszerüen tetszik a stilusa, felébreszt! :D

122. c19f5f79fa (válaszként erre: 121. - Gligi)
2009. júl. 26. 21:14

Az a valaki én voltam:) Bár én körmöst írtam...akkor már van egy fodrászunk is?:)


Én is ismerek olyan embereket,de szerintem ennél van jobb módszer is...

Sajnos az én barátnőmnek nem segített,pedig nem volt kemény drogos,de ő kezelte.Meghalt 26 évesen.Persze mondhatják most sokan hogy az ő döntése volt...meg stb...csak nekünk a barátainak szörnyű volt látni ahogy magával végzett miközben kezelés alatt állt.És ő nem langyos vízben ült,de nem ám..keményen küzdött,csak beteg volt:(

121. Gligi (válaszként erre: 120. - C19f5f79fa)
2009. júl. 26. 21:08

Ha visszaolvasol a fórum elejére akkor valaki leírta azt is , hogy a fodrásznője A nő című könyv hatására elvált és rendbe tette az életét.


Egyébként igen ismerek olyan embert akinek semmilyen más jellegű terápiás kezelés nem segített, de Csernus kezelte és a módszerével visszaadta az önbecsülését és ezáltal sikerült elrendeznie az életét.

120. c19f5f79fa (válaszként erre: 119. - Gligi)
2009. júl. 26. 20:54

Oks elhiszem hogy így gondolod.Csak egy kérdésem van,ismersz amúgy más jellegű,felfogású terápiákat és annak eredményességéről vannak infoid? Ha ennyire lesarkítva így gondolod,hogy így lehet langyos vízből kirángatni csak..

Továbbá én nem neveznék egy lelki betegséget,vagy pszichés sérülést langyos víznek...

Persze vannak önsajnáló,önmarcangoló langyos vízben üldögélő emberkék...akik szeretnek szenvedni.:)

119. Gligi (válaszként erre: 113. - 236fe2f68e)
2009. júl. 26. 20:47

Hellóka!


Valamikor a fórum elején már írtam, hogy szerintem mindenkinek el kellene olvasni a Ki nevel a végén? című könyvét, mert az olvasó önmagát is és az ismerőseit is jobban megérti!

Azóta is olvasom a vegyes véleményű eszmecseréteket, de az én véleményemet senki sem tudja megváltoztatni :-)

Akármilyen is Csernus az emberek nagyobb részét ezzel a stílussal tudja kirángatni az úgymond "langyos vízből" :-)

118. 40163fd81d (válaszként erre: 117. - C19f5f79fa)
2009. júl. 26. 16:58

Persze megértem:))

Persze lehet nekem is lenne hozzá egy két keresetlen szavam,de valszeg nem a "kurván" akadnék fönn:))

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook