Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van, hogy nem értetek egyet az óvónővel fórum

Van, hogy nem értetek egyet az óvónővel (beszélgetős fórum)


2016. nov. 15. 15:25
Egyébként azzal a jelenséggel én is találkoztam, hogy vannak szülők, akik feje csontig van az óvónők fenekében. Fogalmam sincs, mit várnak cserébe, miért kell nyilvánvalóan nyalni. Ők biztos tudják, miért csinálják, egészségükre. Más tészta, hogy nálunk -mint említettem- nagyon jók az óvónők, szerintem nem foglalkoznak vele, tudják ezt kezelni.
25. Bekacomb (válaszként erre: 24. - Pp09)
2016. nov. 15. 10:54

Én is úgy gondolom, hogy ezek nem kis problémák. Szerencsére nálunk fantasztikusak az óvónők, és a kislányom is imádja őket. Minden értük van, és ez látszik is a légkörön, ami fogad, mikor érte megyek, vagy mikor beviszem. Minden tettükkel örömöt szeretnének szerezni a gyerkőcöknek. Soha rosszabbat másnak is! Igen, nálunk is vannak apróbb gondok, más szülőnek sajnos komolyabb problémái is voltak az ovival, váltás is volt. De nem mondom mégsem, hogy ő volt a hülye, mert jól ismerem, és nem egy semmiből balhét gyártó szülő. Ettől függetlenül a kislányom jól érzi itt magát, szerencsére nincs gond.

Talán nem kéne rögtön a torkának ugrani annak, aki számára máshol van az ingerküszöb. Nagyon is reálisak az elvárásai.

24. Pp09 (válaszként erre: 11. - Bbe8e56e9e)
2016. nov. 15. 09:47

Hát én is válaszolok, mert én is ilyen "magas" elvárásokkal vagyok az óvónők felé, akikre egész nap rábízom a gyerekeimet:

1. Megtapasztaltam én is. Baromi szar, mert a gyerek kérdez, te meg nem tudsz neki mit mondani. Esetleg azt, hogy ez az élet itt Mo-n fiam, szokd meg...

2. A gyereknek megtanították, hogy köszönjön hangosan, ha bemegy. Meg is tanulta, tényleg hangosan, érthetően köszön. De sajnálom csórit, mert SENKI nem köszön neki vissza. A gyerekek oké, mert kis bambik még, de az óvónők is bambik? És ha nem veszi észre, hogy bemegy egy gyerek az ajtón, azt vajon észreveszi, hogy kijön? És ha mégis észreveszi, hogy bemegy, nehéz lenne üdvözölni? Bezzeg, ha valami hivatalban ül az ügyintéző, aki nem bír visszaköszönni, az bunkó. Az óvónők felé ez nem lehet elvárás?

3. Hát, ehhez már hozzászoktam, de persze nem esik jól.

4. Nálunk meg a 6 éves sem mondhatja, hogy nem vesz pulcsit, mert melege van, mert egyből jön a retorzió. De egyébként legyen már önálló az a gyerek, anyuka!!!

5. Nálunk kevés dolog tűnik el, szerencsére, de ahol ez többször előfordul, nehogy már örülni kelljen neki. Télen hetente szívesen vennél sapkát, vagy havonta új benti cipőt???

6. Ez a régi óvónőknél volt rendszeres, a mostaniakra nem lehet panaszom. Reggel mindig csak egy van :-))))

7. Ez így van. De már elfogadtam, hogy sem a gyerekem nem lesz kedvenc, se én. Nem tudok a semmiről csiripelni reggel, hogy bekerüljek a kosárba. De ez nem minden óvónőpárosnál van ám így. Van, akinek kell(ene) csiripelni, de nekünk volt olyan, aki tök korrekt volt mindenkivel.

8. Nálunk ez szerencsére nem probléma, de a régi oviban konkrétan nyomás volt abba az irányba, hogy ne add be, mert mennyire szar lesz a gyerekednek, és különben is ő lesz egyedül. A végén pár szülővel felbátorodtunk, és egyből nem egy szem gyerek szülei igényelték az ügyeletet.

9. Én is tegnap hallottam az udvari lökdösődésről és harcról, a gyerekektől... Kérdeztem, hogy látta-e az óvónéni, rátok szólt-e? De azt mondták, hogy nem. Szóval, amit nem látnak, arról nem tudnak beszámolni...

10. Én is sorolhatnám, de mi ovit váltottunk, és ott mérföldekkel jobb a helyzet. Persze ott is vannak apróságok, de a gyerek többnyire az első. Nagyon jó kis ovink van. És fejétől bűzlik a hal, ahol sok ilyen óvónő van egy kupacon, ott olyan a vezetés is....

2016. nov. 14. 17:28
Mivel nincs ovonoi vegzettsegem, nem szandekozom kritizalni.
22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 11. - Bbe8e56e9e)
2015. ápr. 7. 10:49

Kicsit gonoszkodtam, de had válaszoljak normálisan is, hátha lehet..


Szerintem nincs igazad, ezek az élet maximális velejárói, és a magyarországi rendből adódó dolgok. Itt ennyi gyerekre ennyi óvónő van, még a legjobbaktól se telik több, nem is csoda..


Vannak néha említésre méltó esetek, azokról kell is beszélni, de nem ezek azok..


A családon belül sincs mindig minden gyerek az ölemben, van olyan, aki éppen jól elvan, a másik meg esetleg hetekig közelségre vágyik..


Az engedetlen gyerekkel nehéz, mert ha erőszakot teszel, azért szól a szülő, ha meg nem, akkor meg azért.. Gondolj bele az ő helyükbe is, meg abba is, hogy a 25-30 gyerek ugyanannyi másként gondolkozó szülő is..


Nem tudom, hogy jártál-e itt óvódába, de valahogy pont az általad panaszoltaktól volt jó az élet, én szerettem ovis lenni, mert olyan kicsit "elhanyagoltak" voltunk, bebújtunk a bokorba, meg estünk-keltünk.. Mindazzal együtt, hogy a mai napig rámköszön az óvónőm, 30 év után is, szoktunk találkozni az utcán...


Take it easy!!

21. 4c1a787e8f (válaszként erre: 19. - Anya4005)
2015. ápr. 7. 10:45
Ugyan, ha nincs kifizetve.:-)))
20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 14. - 4c3a5e5783)
2015. ápr. 7. 10:44

like:-))


Akinek ekkora gondjai vannak..

Az óvónők meg látják netán azt is, akinek tényleg vannak gondjai..

19. anya4005 (válaszként erre: 11. - Bbe8e56e9e)
2015. ápr. 7. 10:38
Ha csak a gond van,vidd magánba,ott tuti eldumcsiznak veled a nevelők,míg a gyerek öltözik...
18. fincsi5 (válaszként erre: 15. - 6b006fc769)
2015. ápr. 6. 19:43
DDD
2015. ápr. 6. 19:27
Hű :)ugyanaz a véleményem, mint a 12. hozzászólónak.
16. b00d33e65c (válaszként erre: 11. - Bbe8e56e9e)
2015. ápr. 6. 19:11

ovik 90%-ában ez van!

És ahogy olvasom ez a te problémád,nem a gyereké...

Nálunk is volt,hogy harapásnyom volt a hátán,előfordul.25 gyerek van egy csoportban,vegyes korosztály és az óvónők is emberek!

A szünetekről meg felesleges előre érdeklődni,figyeld a kiírást,mert előtte van egy megbeszélés ott derül ki,hogy mikor!

"Minta szülők" pedig valószínűleg sokat segítenek a csoportnak!

2015. ápr. 6. 19:07

1,Nálunk, tudtommal nincs játék bevitele. Ha más gyere beviheti arról nem tudok, de leszarom.


2,Nekem mindig köszönnek.

Ha valami fontos, azt kiírják.


3,Nem tudom, hogy ki ül az öleben és nem is érdekel.


4, Ha a gyerek leveszi a sapkát, nyilván nem fogják a fejére ragasztani.



5,Nem tűnt fel, hogy eltűnt volna valami, bár csatok gyanúsak. Majd meglesz. Vagy nem. Naés?


6, Nem szoktam kagylózni a pedagógusok egymás közötti kommunikációját.


7,Engem nem kell körülrajongani. és ha valakivel ezt teszik, tegyék.


8, A szüneteket/ügyeletet indig időben kiírják.


9, Egy szimpla elesésest nem hiszem, hogy mindenképp jelenteniük kellene. Gondolom elesett, felkelt és futott tovább. Életkori sajátosság.

2015. ápr. 6. 18:53
Az az erzesem, ahol megjelen/tek/sz, ott megfagy a levego.
2015. ápr. 6. 18:49
Ezek tényleg nagy kérések?
2015. ápr. 6. 18:34
Hajajj! Nem szeretnek a kozeledben lenni!
2015. ápr. 6. 17:46

Szóval, problémáim!

1,egyes gyerekenek lehet amit az enyémnek nem!Van aki beviheti a kedvenc játékát mi nem ! ( szóvá tettem nem tetszett!)

2,Ha beviszem a gyereket reggelente elvárnám, hogy köszönjön , ha mondanák valamit ami esetleg fontos lehet arra a napra, arra legyen szíves figyelni! Haza jövetelkor ugyan ez a helyzet, ha annyit mondana csak, hogy minden rendben volt!

( néha még a köszönését sem fogadja!)

3,Ne mindig a kedvenc gyereke üljön az ölébe. ( a csoportban 20-22 gyerek van )

4, Kiscsoportban oké, neveljék önállóságra a gyereket, de ne egy hároméves döntse már el hogy vesz e fel sapkát vagy sem! ( Majd az anyja viszi a doktorhoz!)

5,Nálunk az óvoda egy fekete lyuk! Minden héten elveszik valami! hajcsatt, sapka,póló,nadrág, váltócipő, alvójáték. ( jelekkel el vannak látva többnyire)

6, Egymással( óvónők között) való csevegéseken végképp ki tudok akadni! ( hétfőnként, észre nem vennék, hogy beadod a gyereket)

7, Vannak "minta szülők" őket mindig körül rajongják! ( Szerintem minden gyerek egyforma!)

8, Érdeklődsz a szüneti ügyeletről? Nah majd előző nap kiírják! Talán fel kellene készíteni a gyereket is a történetre! Elvégre nem egy zsák krumpli, hogy beteszem valahová!

9, Ha valami történik, elesik a gyerek azt jó lenne nem este otthon a fürdetésnél észlelni a sérülésből látva, hanem esetleg közölhetnék!

( Nem ?)

10,sokáig sorolhatnám sajnálom!

10. b00d33e65c (válaszként erre: 9. - 4c3a5e5783)
2015. ápr. 6. 12:54

Akkor én kérek elnézést!

Én maximálisan bízom az óvónőkben,nem szokott velük gondom lenni.Egyszer volt,bementem,megbeszéltük és ment tovább az élet.

9. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 8. - B00d33e65c)
2015. ápr. 6. 12:52

Nem, de szokott lenni.

Az ovono hulye, szakbarbar, felelotlen, nemtorodom;

feljelenteni, panaszt tenni az onkormanyzatnal, stb.

8. b00d33e65c (válaszként erre: 7. - 4c3a5e5783)
2015. ápr. 6. 12:50
Kértem én ilyet?Most sem én gerjesztem ahogy elnézem!
7. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 6. - B00d33e65c)
2015. ápr. 6. 12:47
Kit jelensunk fel, kit szidjunk?
2015. ápr. 6. 12:42

Csípem az ilyet!Kiír egy fórumot,de ide se vakkant..

Lehet hogy a fórum is túlzás?

2015. ápr. 6. 12:33
Nem szoltam bele az ovono munkajaba... mivel nem ez a hivatasom-vegzettsegem.
2015. ápr. 6. 12:28
Mesélj!
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2015. ápr. 6. 12:27
Esélyes
2. b00d33e65c (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2015. ápr. 6. 12:24
Az attól függ milyen gond!
2015. ápr. 6. 12:13
Van amikor nem értetek egyet az óvónővel? Lehet ezt vele közölni! Én vagyok a H.. szülő ha minden hétre jut egy gondom?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook