Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyire ártalmas terhesség alatt a tisztítószerek használata? fórum

Mennyire ártalmas terhesség alatt a tisztítószerek használata? (tudásbázis kérdés)


15. mano0176 (válaszként erre: 7. - 529538f44c)
2012. máj. 19. 15:07
Erre találták ki a gumikesztyűt,erre a pár hónapra kibírom, egyébként én sem használom,nem vagyok cicababa! Mindennap főzök,arra a pár percre kibírom a kesztyűt amíg a húst felszeletelem.Nem kötelező betartani,de miért ne védjük a bébit, ha megtehetjük.Semmi nehézséget nem okoz.
14. -Mimi-
2012. máj. 19. 14:58

Bennem is felmerült ez a gondolat a terhességeim alatt. ;-) Viszont a fürdőszoba nem lesz magától tiszta, úgyhogy hetente egyszer kénytelen voltam alaposan kitakarítani. Annyi, hogy nyitott ablak mellett takarítottam.

Mind a két gyerkőc, csodaszép és egészséges. ;-)

2012. máj. 19. 14:39

A hust szeletelni lehet nyers hust tojást nem szabad enni. Sok orvos szerint nem ajánlatos a mogyoro és az eper sem mivel nagyon allegének vagy felerösithetik a meglévö allergiát, kereszt allergiát okozhatnak. Szerintem akinek nincs allergia avgy épp nem ebben a szezonban van az ehet nyugodtan epret. A mogyorónál meg nem hiszem el hogy egy kismamam sem eszik a terheséég alatt, vagy aki igen bármi baja lenne töle ha amugy nem allergiás rá. Szeritnem mindenki maga döntse el mennyit tart be ezekböl. De azért ésszel mert annyi hülyeséget lehet olvasni, hallani. Azért ez egy természetes állapot és régen sem törödtek vele olyan sokat söt visszamaradottabb országokban még ez mindig igy van. Természetesen figyelni kell de nem szabad tultásba vinni.

Dorina kicsit lazábban (az elözö kérdéseidet is ide értem) természetes hogy nem szeretnéd ha bármi baja legyen a kicsinek de nem szabad tul aggodni mert azt a baba is megérzi ám. minden rendben lesz mivel mért ne lenne ugy....:-))

2012. máj. 19. 14:26
Köszi a tippeket.Mint mondtam,igyekszem nem belélegezni és csak arra lettem volna kíváncsi, hogy egy-két véletlen szippantás káros lehet-e..Bár szerintem is, ennyi erővel az utcára se menjen az ember...
2012. máj. 19. 14:16

Szerintem ésszel kell ezeket a "szabályokat" betartani...én szeletelek nyers húst, de még alaposabban mosok utána kezet, mint a terhessség előtt, bár mindig undorodtam Tőle, ez van.

Vegyszert zárt helyen nem használnék, és csak rövid ideig, gumikesztyűben súrolnék.

Egyetértek, jó tisztítani az ecet, szódabikarbóna, citromsav, azokkal a babának sem ártassz!

2012. máj. 19. 14:16

Na ilyet még nem hallottam, hogy a húst darabolni sem szabad!

Citromlé, ecet...csodákat művel. Például a rohadt drága tisztítószer nem szedte le a vízkövet a tusolóról, de a sima főzéshez használt ecet igen! Igaz, az sem túl jó szagú :) de mégsem vegyszer. Mikrót is úgy érdemes pl. takarítani, hogy citromos vizet "forralsz" benne...és utána kitörlöd.

Biztos, hogy találsz jól bevált praktikákat a neten, hogy ne kelljen azt a durva vegyszert használni.

Gumikesztyűben húst darabolni? Lehet elég hülye ötlet, de úgy nem érintkezel vele.

9. syria (válaszként erre: 8. - B81fcd1219)
2012. máj. 19. 14:11

Egyrészt.

Másrészt meg babától függetlenül sem takarítanék olyan szerekkel, hogy közben levegőt se tudjak venni.

Hát hiába papolunk itt a portálon a környezettudatosságról? :(

2012. máj. 19. 14:08
Jézus ereje!Ennyi erővel ne is menjetek az utcára mert a káros smog és a többi is káros babára.
2012. máj. 19. 14:08
Akkor te nem is főzöl és nem is takarítasz?már bocs, de nehezen tudom elképzelni,hogy minden kismamának ezt javasolnák...
6. mano0176 (válaszként erre: 2. - 529538f44c)
2012. máj. 19. 14:04
Nekem azt mondta a doki,hogy felejtsem el a vegyszereket,szúrós szagú tisztítószereket.Amit te belélegzel,az megy a bébihez is.Ugyanez a nyers húsoknál,nem szabad nyers húst vagdalni,mert a bacik a bőrön át mennek a bébihez is.Inkább vigyázok és betartom amit a doki mond. Első bébim,26 hetesek vagyunk és eddig minden ok velünk:)
2012. máj. 19. 14:02

De miért nem a dokit kérdezed?


Más nincs, aki megcsinálja?

2012. máj. 19. 14:00
Nem erős, nem olyan nagy szám,csak azért van egy kis szaga.Csak a kádat tisztítom vele, közben próbálok nem levegőt venni.
2012. máj. 19. 13:51

Indokolt az erősebb tisztítószer?


Szellőztetve nem annyira gondolom, de nem vagyok doki.

2012. máj. 19. 13:49
Hetente egyszer csinálok nagyobb takarítást a fürdőszobában, ilyenkor erősebb tisztítószert használok, de ilyenkor nem veszek levegőt, de néha csak belélegzem, egyszer-kétszer egy takarítás során,de csak heti egy alkalommal.Mennyire lehet ártalmas a babának. 13 hetes vagyok.
2012. máj. 19. 13:49
Mennyire ártalmas terhesség alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook