Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyibe kerül manapság egy alkalom magán pszichológusnál? fórum

Mennyibe kerül manapság egy alkalom magán pszichológusnál? (tudásbázis kérdés)


25. Bichi (válaszként erre: 24. - Töprengő)
2016. dec. 1. 13:03
nyugodtan gondold ezt, ahogy én meg azt :). Egyébként én mindig minden magánrendelésen kapok számlát...
24. töprengő (válaszként erre: 20. - Bichi)
2016. nov. 30. 22:50

Akkor is ezt gondolom.

Számlakapásról nem írt senki azóta se...

1ébiránt ha nincs annyi pénze a páciensnek, rendőrt hív a pszichológus?

Úgy elteszi mint a szél.

23. Targaryen (válaszként erre: 22. - Regin_a)
2016. nov. 30. 22:31

Tudom!

Ma voltam... azt mondta még legalább 3 alkalom, hogy eredményt tudjunk elérni...

Alkalmanként 5000ft-ot kér, és egy alkalom 60perc.

Persze emellett ugyanúgy szedem a pszichiáter által felírt gyógyszereket is. Azokat nem hagyom el, de mivel a pszichiáter semmilyen tanácsot nem adott, és nem beszélgetett velem, mivel alkalmanként úgy 5perceket szánt rám, csak a receptet tolta, és a gyógyszerrel önmagában nem megyek sokra, szükségem van arra, hogy valaki hozzáértő segítsen abban, hogy kezeljem... vagy hogy tudjam megelőzni az ilyen helyzeteket... mert nyilván nem szeretném rettegésben leélni a hátralevő életemet. 5éve már így is abban élek, és bőven elég volt ennyi. Nem vagyok mazochista.


Köszönöm a segítő, építő jellegű hozzászólásokat!

22. Regin_a (válaszként erre: 4. - Targaryen)
2016. nov. 23. 20:23

Pszichológus arra jó hogy legyen kinek kibeszélni magad. Nem fog tartósan segiteni a pánikosságon, higyjél nekem, tapasztalatbol írom

Egy alkalom soha nem segit lényegesen, több kell.

Ettöl függetlenül menjél el hozzá


Van egy közeli ismerősöm, pszichológus, első alkalom 12ezer, minden további 10ezer.

21. Bichi (válaszként erre: 19. - Lonna4)
2016. nov. 23. 15:50

Dózsa György úton egy celebek által látogatott szalon. Mondjuk én nem ezért mentem ide, nem is tudtam, csak utána jöttem rá.

Mondjuk ugyanazt máshol 20-ért megcsinálták jattal együtt...

20. Bichi (válaszként erre: 15. - Töprengő)
2016. nov. 23. 15:49
Ez elég inkorrekt hozzáállás szerintem, hogy valaki meg sem kérdezi, hogy mennyi, aztán ha sokallja, akkor azt mondja, hogy ennyi van, aztán kész...
19. Lonna4 (válaszként erre: 12. - Bichi)
2016. nov. 23. 08:09
Hová jársz fodrászhoz Los Angelesbe?:-)
18. egypt
2016. nov. 23. 08:01
Ismerősöm 20-ért volt, nem Pesten.
17. 471a3ef191 (válaszként erre: 2. - Targaryen)
2016. nov. 23. 07:53
Én megkérdezném előre, hogy ne érjen meglepetés.
2016. nov. 23. 07:17

Rokon fiatal lány 8000/óra árat fizetett, Bp. környékén volt.

Neki jót tett, kb 10 alkalom volt.

2016. nov. 23. 06:51

Számlát kap az aki magánorvoshoz megy?

Még nem voltam sose magán dokinál.

Amit írtatok, azt gondolom 15.000 ft vinnék magammal. ( a kérdez helyébe )

Ha többe kerül se fogja mondani, Kösz nem kérem. Szépen elteszi. Max nem hív többet...

Nem hinném jobb szolgáltatást kapok privát helyen.

( nem ehhez a témához tartozik, ismerőssel történt. császáros szülés után komoly fertőzése volt. köztudott sok ezret nyomnak a dokiknak. Miért nem figyelt az eszközök fertőtlenítésére? pl? nem kapott több figyelmet, törődést! mintha " csak " sztk alapon történik a műtét )

Sztk -ás piszomokicához járok. Mondta nekem : jól megoldom a problémáimat.

Ezért a mondatért 2000 ft- ot se adnék...

14. 65a50256f6 (válaszként erre: 2. - Targaryen)
2016. nov. 23. 05:48

15-20ezer korul legyen nálad, annyi biztos elég lesz. Ha bp még akkor is, de akkor utóbbi....

Jobbulást!

2016. nov. 23. 05:34
Attól kérdezd meg aki beajánlott, ő biztos tudja.
12. Bichi (válaszként erre: 2. - Targaryen)
2016. nov. 23. 00:14

Én komolyan el sem hiszem, amit olvasok...

Teljesen evidens, hogy az ember megkérdezi, hogy mennyibe kerül, hiszen ez egy szolgáltatás. Hogy tudná bárki is megtippelni, mikor kb 10-szeres különbségek vannak. Ez ugyanolyan, mintha elmennél egy magántanárhoz. Vagy attól sem kérdeznéd meg, hogy mennyi lesz?

Mondjuk nekem sosem voltak ilyen aggályaim szerencsére, utoljára egy fodrásztól kérdeztem meg, hogy mennyiért csinálná meg amit szeretnék, és még milyen jól tettem, mert azt mondta, hogy kb 70 ezer. Na ezért kérdezd meg :)

11. M0ncsa
2016. nov. 22. 21:58

Van mar hozza idopontod? Igen? Akkor miert nem kerdezed meg tole, hogy mennyivel keszulj?

Tokmindegy, itt ki mennyit fizetett az orszag minden tajan az elmult evekben, mert a tarifak kb. 3.000-30.000-ig mozoghatnak. Neked meg egy konkret pszichologus tarifaja kell.

10. Targaryen (válaszként erre: 8. - Boszy28)
2016. nov. 22. 21:50
Pl azt se tudom, hogy mi az a viselkedésterápia. 2 év alatt nekem egyetlen egyszer nem csinált ilyet a doki, pedig főorvosnő.
9. Targaryen (válaszként erre: 8. - Boszy28)
2016. nov. 22. 21:41

Pszichiáterhez már járok 2 éve. De ő semmit nem végez, csak meghallgat, és tolja a receptet. Ez nem hatékony segítség.

Annak is, hogy gyomorlégzés nyugtat valamennyire, és segíthet a roham megelőzésében, neten találtam leírást. Mert pl. ezt sem mondta. Csak írja a recepteket. Hiába kérdeztem tegnap is, hogy mit csináljak, azt mondta, hogy ha olyan helyzetbe kerülök, amiről tudom előre, hogy szorongást idézhet elő, vegyek be előtte plusz adag frontint. Hozzá tb alapon járok, hát kb annyit is ér sajnos.

Nyilván ha segítene ezzel, akkor nem keresnék két év után pszichológust is a problémámmal, de sajnos muszáj, mert így nem lehet élni rendesen. Nem tudom a munkámat se elvégezni rendesen, amit ráadásul nem szeretnék elveszíteni sem. Nekem ez agorafóbiával társul, szóval nagyon nehezen mozgok épületeken kívül, nyílt területeken. Két éve nem tudok sétálni, hónapok óta már autóban se bírok 5percet se megülni, mert jönnek a szorongásos panaszok, a 140es pulzus stb. Aki benne van ebben, tudja miről beszélek... vagy aki ismer ilyen embert. Aki meg nem, annak hiába is magyarázom, nem tudja átérezni, és nem is várom el. Alattomos dolog. Sajnos.

8. Boszy28 (válaszként erre: 4. - Targaryen)
2016. nov. 22. 21:31

Pánikbetegségnél a pszichiáter végez terápiát.

Én 9 hónapig jártam (16 évvel ezelőtt), TB-alapon.

Aztán elég volt a gondozóba járnom, csak a gyógyszerre írták fel a javaslatot.

De augusztusban volt egy pár pánikrohamom, így magánban mentem el pszichiáterhez, 6ezret fizettem (vidék, kisváros).

Közben rájöttem, hogy nem kell nekem terápia, mert annyira nem vészes a dolog. Tegnap a gondozóban az ottani pszichiáterem is megerősített benne.

Ha szorongás, akkor mindenképp kell terápia!

Ilyenkor a viselkedésterápia a legjobb szerintem, nekem legalábbis az volt.

7. plavalaguna (válaszként erre: 6. - Targaryen)
2016. nov. 22. 21:28
neten nézelődj pszicho honlapokon ;) vagy benézhetsz a bura.hu ra ott többen vannak talán akik segíthetnek
6. Targaryen (válaszként erre: 5. - Plavalaguna)
2016. nov. 22. 21:20

Nem. Ő sem tudja, hogy mennyiért dolgozik.. csak azt tudja, hogy az a specializációja, amivel én is küzdök évek óta.

Ezért is szeretnék tudni kb egy összeget, hogy mennyit vigyek magammal. Remélem addig téved ide valaki olyan, aki jelenleg is jár, bevállalja, hogy jár... és tud nekem támpontot adni. Nyilván akihez én megyek, nem annyit fog kérni pontosan, de legalább ha nagyjából tudom, nekem már az is segítség.

5. plavalaguna (válaszként erre: 4. - Targaryen)
2016. nov. 22. 21:16

abszolút megértem, ezért mondtam, hogy konkrét ajánlásra mennék én is csak ;)


aki ajánlotta, ő nem mondott árat? lehet egyedi díjszabással dolgozik. De mivel magán, szerintem ezt az ülés elején úgyis megbeszélitek eleve.

4. Targaryen (válaszként erre: 3. - Plavalaguna)
2016. nov. 22. 21:13

Van honlapja, de nincs kiírva.

Őt nekem konkrétan ajánlották, mivel pánikbetegségek területén ő a legjobb nálunk.

Pszichiáterhez már 2éve járok, de ő csak a recepteket írogatja, semmit nem beszélget, semmit nem tanácsol azon kívül, hogy szedjem a gyógyszereket... és így nem vagyok jól, se jobban. Vannak elviselhető időszakok, de többnyire szorongok. Ezért szeretném megpróbálni a pszichológust, hátha azzal többre megyek. Kicsit fiatalnak gondolom még magam ahhoz, hogy ilyen problémáim legyenek. :\

3. plavalaguna (válaszként erre: 2. - Targaryen)
2016. nov. 22. 21:09

miért kényes vizek az anyagiak? valszeg van honlapja, a legtöbb pszichonak ki van írva rendesen az óradíja. Nézz utána,és annyi ;}


Én egyszer voltam életemeben akkor tán 12 e volt de ez pár éve volt. És konkrétan közölte, hogy jól oldom meg a gondjaim, elvette a pénzt, és elhajtott... szóval még beszélgetni se volt hajlandó... hmmm... ha valaha mennék még tuti csak olyanhoz, akit konkrét ember ajánl. Mert így totál pénzkidobás. hiába kerestem utna, beszéltünk telefonon, elméletben eleve ilyen jellegű problémákkal is foglalkozott, amivel nem akartam itthon terhelni a családot barátokat... Hát így végül mégis ők nyerték meg :D

2016. nov. 22. 21:06

Sziasztok!


Pszichológushoz megyek jövő héten, viszont nem mertem megkérdezni tőle, hogy egy alkalom nagyjából mennyibe kerül. Az anyagiak mindig kényes vizek.

Aki mostanság jár/járt pszichológusnál, megírná nekem, hogy alkalmanként mennyit fizet? Jó lenne, ha lenne valami támpontom, mégis mennyi pénz legyen nálam.

Köszönöm előre is!

2016. nov. 22. 21:04
Mennyibe kerül manapság egy alkalom magán pszichológusnál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook