Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi hálapénzt illik adni a nőgyógyásznak? fórum

Mennyi hálapénzt illik adni a nőgyógyásznak? (tudásbázis kérdés)

2013. szept. 27. 18:54
Köszönöm a segítséget mindenkinek.
2013. szept. 27. 16:40
Szerintem ilyen esetben 20-30 ezer a tarifa.
18. Lili bárónő (válaszként erre: 17. - 40f26c89e8)
2013. szept. 27. 16:16

Kisebb is a baba akoránál, tehát egyértelműen nem él..

És 3 hete már vérzéssel került be a kórházba a lányom..

17. 40f26c89e8 (válaszként erre: 14. - Lili bárónő)
2013. szept. 27. 16:14
Ez nagyon szomorú dolog,sajnálom.De nézessétek meg másik dokival is a baba szívműködését akár egy hét elteltével,mert nem egyszer olvastam már itt olyat hogy nem láttak szívműködést és abortuszt javasoltak,majd mégis lett szívműködés csak később.Bár sajnos ez a ritka :-((
16. Lili bárónő (válaszként erre: 15. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 27. 16:03

Nem, dehogy nincs semmi baj, inkább köszönöm, hogy írtatok..

Csak azért írtam, hogy tudjátok...

15. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 14. - Lili bárónő)
2013. szept. 27. 16:01

A lánykád történetét természetesen nagyon sajnálom!

Minden, amit az alább írtam ettől tökéletesen független, sőt, talán abban igazad is van, hogy nem véleményt vártál, hanem egy konkrét összeget, és a kéretlen véleménynyilvánítást megtarthattam volna annak, aki igényli.... igen, ezt már sajnálom is...

14. Lili bárónő (válaszként erre: 13. - 40f26c89e8)
2013. szept. 27. 15:56

Köszönöm..

Azt is hogy nem fejted ki...

Ettől féltem..

Nos, hogy világos legyen: babapártiak vagyunk..

A lányom terhes lett , két baba van a pocakban..

Az egyik sajnos felszívódni látszott a múlt heti UH-n..

A másiknak nem dobog a szíve..

Be kell fejezni a terhességet...:-/

Nekem 2 ilyen is volt a két lányom között..:-(

És én is 20 körül gondoltam, köszönöm, hogy írtál.

13. 40f26c89e8 (válaszként erre: 1. - Lili bárónő)
2013. szept. 27. 15:49

akkor hogy konkrét választ is kapj a kérdésedre:szerintem 20E-rel mindenki megelégszik.Te is és ő is remélhetőleg.

És most itt a véleményemet nem fejteném ki az abortuszról és a hálapénzről

2013. szept. 27. 15:45

[link]


Ugyan hálapénz tarifa nincs benne,de árak vannak,ahhoz talán tudsz viszonyítani,ha már fizetni akarsz minden áron.

11. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 8. - Lili bárónő)
2013. szept. 27. 15:31

"..46 évem alatt mindig is azt tapasztaltam, hogy hálapénz márpedig volt, van lesz... "


Ebben nem is kételkedem, hiszen amíg ez nemhogy kósza gondolatként felmerül, de íratlan törvény, addig nincs is menekvés, annak kell szégyellnie magát, aki elhatárolódik tőle, és gonosz módon elvárja, hogy ismeretség ide vagy oda, hatásköre vagy sem, de az elvállalt páciens számára kortól, nemtől, anyagi háttértől függetlenül ugyanazt a minőségi szolgáltatást nyújtsa. Tudod mit, akkor én szégyellem magam, hogy ez a realitás...


" ..illene neki adnunk, csak a tarifákat nem tudom ugyebár."


:-))))Hálapénz tarifa.....feladom!:-)


Bár nem lepődnék meg, ha találnék efféle táblázatot , ha ráguglizok!:-)

Ha az orvos elvállat, bármilyen okból is tette, onnantól csupán a munkáját végzi, ezért járhat a köszönet, de a hálapénz, és egyéb juttatások semmiképpen.

2013. szept. 27. 15:30
Mi ehhez az orvoshoz ragaszkodunk, ő pedig nem dolgozik olyan helyen, ahol ilyen műtét végezhető.
9. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 7. - 7a3a05277b)
2013. szept. 27. 15:28

Ha tehetem én is a magánszférában veszem igénybe az egészségügyi szolgáltatásokat, amiért megfizetem a mindenki számára megállapított szolgáltatási összeget, ezt hívják vételárnak.


A hálapénz ettől tökéletesen független történet....

A balkáni színvonallal is egyetértek, de ezen nem a borítékba rejtett 20 ezer forintosok fognak segíteni, pláne nem az, hogy hagyjuk minél nagyobbra növekedni a gondosan elültetett, és nevelgetett beteg szemléletet, miszerint a boríték milyensége, vagy egyáltalán megléte alapján kerül megítélésre, hogy az adott orvos milyen szolgáltatást hajlandó nyújtani. Ugyanazt, vagy inkább a legjobbat minden egyes páciens részére.

8. Lili bárónő (válaszként erre: 4. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 27. 15:08

Nos, én nem szégyenlem magam, mert a 46 évem alatt mindig is azt tapasztaltam, hogy hálapénz márpedig volt, van lesz...

Normális esetben a lányom befeküdne a klinikára és majd egy orvos , aki épp aznapra ki van írva abba a műtőbe, megcsinálná a műtétet. Mivel azonban, az orvos, akihez ezer éve járok , ( amióta van, azóta a magánrendelésére) már a lányom is nála született - és most hozzá fordultunk a terhességével is - megkérdezte, hogy akarjuk-e hogy ő csinálja. Tehát nem az ő dolga lenne, de a régi ismeretségre való tekintettel - amely ismeretség neki 30 éve profitál- megkérdezte, hogy akarjuk-e őt. Innen feltételezem, hogy igenis illene neki adnunk, csak a tarifákat nem tudom ugyebár.

7. 7a3a05277b (válaszként erre: 4. - 2bd7ab0c9a)
2013. szept. 27. 15:08

Sokan boldogan fizetnek bármennyit, hogy különb szolgáltatást kapjanak. Én is fizetnék, ha lehetőség lenne különböző csomagokat igénybe venni, nem csak ezt a balkáni színvonalat, ami manapság megy.


Addig is csak magánintézményekbe járok, mert meg tudom fizetni a jobb szolgáltatást. Nem valós ez az egyenlősdi.

6. 7a3a05277b (válaszként erre: 5. - Lili bárónő)
2013. szept. 27. 15:06
Ha nem a magánrendelőjében, hanem közkódházban zajlik valami, akkor az tb-re megy.
2013. szept. 27. 15:04

Köszi...

Magánorvos, de úgy alakult, hogy nem a rendelőjébe mentünk, hanem amikor rosszul lett a lányom , a klinikára vittem be és ott összefutottunk.Teljesen természetesen foglalkozott velünk, de nem a magánpraxisába hívott be további vizsgálatokra, és aztán megkérdezte, hogy akarjuk-e hogy ő csinálja a műtétet...Na most akkor ilyenkor mi van?

4. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 1. - Lili bárónő)
2013. szept. 27. 15:02

Szia!:-)


Én nem is értem, hogy merülhet fel rendre a hálapénz kérdése, egyszerűen vérlázító mindkét oldal részéről. Egyrészt az orvos az elvégzett munkájáért fizetésben részesül,ennek folyósítója különböző attól függően, hogy melyik szférában tevékenykedik. (...igazából nem különböző, mert a páciens fizeti meg ezt is azt is, csupán az egyiket direkt módon, de ez nem képezi jelen kérdés tárgyát...)Tehát elvégzi a munkáját, amiért fizetést kap, éppen úgy, ahogyan a 3 műszakban gályázó szalagmunkás. Gondolom utóbbi esetében fel sem merül senkiben, hogy járna neki hálapénz a az igazgatósági tagok részéről, vagy legalább az elkészült termék véghasználójától, igaz? Ez esetben miért is járna bármilyen pénzbeli elismerés a szintén kizárólag a munkaköri kötelességeit végző orvosnak????


Másrészről, ami talán még vérlázítóbb számomra, az a páciensek vonatkozása. Nekem a hálapénz mindig egyfajta megvesztegetésnek tűnik, mintha egy-egy odavágott borítékkal bárkinek is több, vagy minőségibb szolgáltatás járna a többieknél, mintha különböző szolgálati csomagokat lehetne vele igénybe venni, az alapcsomag jó lesz a többi szerencsétlennek, nekem +20 ezer forintért sokkal több jár, különb vagyok. Nem vagy, senki sem különb, az egészségügy vonatkozásában semmiképpen.


Nemcsak nem jár hálapénz senkinek, de szégyellje magát az is, akinek egyáltalán felmerül efféle gondolat a fejében....

2013. szept. 27. 14:36

Semennyit nem illik adni, a zsebbe dugdosás önmagában nem illem kérdése.


Ha a magánorvosod, akkor a vizsgálatokról úgyis kapsz számlát, annyit fizetsz, ami azokon szerepel. A kórházban végzett operációt pedig évek óta fizeted, minden hónapban, a tb-nek. Fogsz róla igazolást is kapni.

2013. szept. 27. 13:29

Sziasztok !


Azt szeretném kérdezni, hogy ha a fogadott orvos végzi el az abortuszt, mennyi hálapénztt illik adni mostanság?

Pécsi klinikáról van szó.

Köszönöm a válaszokat.

2013. szept. 27. 13:27
Mennxyi hálapénzt illik adni a nőgyógyásznak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook