Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi hálapénzt illik adni a dokinak? fórum

Mennyi hálapénzt illik adni a dokinak? (tudásbázis kérdés)

12. Judy24 (válaszként erre: 11. - Pmjudit)
2010. márc. 27. 08:06

Köszi a válaszod. Nem Fehérváron különlegességnek számít, még szülni sem szülhettem ott.

Pesten műtik az I. számú Gyermekklinikán.

Hallotunk mi is olyant a kórházban, hogy a doki nem fogadta el a pénzt, vagy könyvbe tették bele ,akkor meg másnap visszadta.

11. pmjudit (válaszként erre: 2. - Judy24)
2010. márc. 26. 18:27
Most néztem az adatlapodat. Fehérváron műtik a kisfiadat?
2010. márc. 26. 18:25
A kisfiam sérvműtétjénél mi 20 ezret adtunk.
9. Re87
2010. márc. 26. 18:20

Én olyat ismerek,aki mikor a lány szült ajándék kosarat adott(benne 60ezer Ft-al),az orvos meg teljesen felháborodott,hogy minek neki a kosár tele sok vacakkal.A pasas megmutatta a pénzt a kosárban és elküldte a dokit a francba.

Orvosa válogatja...

2010. márc. 26. 18:19

Köszönöm, igen mondták az italt is meg a könyvet is.

Dehát anyagilag egyáltalán nem hiányzik semmi sem.:-(

2010. márc. 26. 18:16

Azt hiszem, a gesztus a fontos...

Bár már megtörtént, hogy egy idős néni adott borítékot, az orvos először zsebre tette majd visszaadta. Csak nem ugyanazt. Abban pedig a többszöröse volt, ami az eredetiben. De ez ritka, mint a fehér holló.


De tudok olyanról is, aki előre adott nagy összeget szívbillentyű műtét miatt. Az anyuka ott maradt a műtőasztalon, nem ébredt fel. Nem volt még a gyermeke 14 éves... Az apuka persze nem tudott tenni semmit, az orvos pedig nem adta vissza még becsületből sem.

6. Ekka
2010. márc. 26. 18:10

Illik? Miért illik? ..ha elégedett vagy a munkájával, kaphat valamit, de ne legyen már "kötelező"..

Úgysem előre adod, amit adsz.. És ne ezen múljon már, hogy mennyire becsületesen végzi a munkáját!!!

2010. márc. 26. 18:02
Egy márkás ital (esetleg egy kisebb ajándékkosár). Azért olyan nagyon nem szabad elkényeztetni. Elég baj, hogy műteni kell a kicsidet, gondolom, nem nagyon vagytok elszaladva anyagilag, meg még boríték is... ami nektek sok, neki a fél fogára sem elég. Ez persze szigorúan magánvélemény.
2010. márc. 26. 18:00
Hát az a baj, hogy elvárják és ezért nagyon tanácstalanok vagyunk, hogy mégis mennyit kéne, persze csak műtét után.
3. Re87 (válaszként erre: 2. - Judy24)
2010. márc. 26. 17:58
Illik???Hát elég nagy gáz van,ha "illik".Én egy 20ast adnék neki....
2010. márc. 26. 17:56

Sziasztok!

Arra keresem a választ, hogy szerintettek mennyi hálapénz illene adnunk a sebésznek ami műti a kisfiam nyelőcsővét?

2010. márc. 26. 17:55
Mennyi hálapénzt illik adni a dokinak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook