Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyiket válasszam? Mei tai vagy csatos hordozó? fórum

Melyiket válasszam? Mei tai vagy csatos hordozó? (tudásbázis kérdés)


18. anya4005 (válaszként erre: 17. - Nik84)
2014. aug. 11. 13:10
A nagyfiam imád sétálni,kb 20 hónapos volt,mikor Rákospalota kertvárosból elsétáltunk Újpestre,a Károlyi kórházig. A kicsi már sokkal lustább,45 perc az oviig elsétálni,ha a nagyért megyünk. Vele én is próbáltam a kengurut,de 6 hónaposan 10 kiló fölött volt,úgyhogy nem nagyon bírtam (közben a nagynak is fogni a kezét + pelnkázótáska...),úgyhogy míg nem járt,babakocsi,utána meg jó korán elindúltunk,hogy bárhova is odaérjünk. Mondjuk,ráértünk...
17. nik84
2014. aug. 11. 09:51

Biztos megszereti, nálunk hasfájós volt, és csak kézben volt jó neki. Ahogy elmúlott a hasfájás, megszerettük a hordozót is.

Nem volt semmi sértő a kérdésedben:) Elhiszem hogy fárasztó, én ezt szeretném kicsit megkönnyíteni nekem, meg neki is. Gondolom eleinte nem tud kilómétereket legyalogolni majd, a hordozót meg bárhova magammal tudom vinni.

16. anya4005 (válaszként erre: 14. - Nik84)
2014. aug. 11. 09:01

Értem! Köszi,hogy nem megsértődtél! :-D

Nekem amúgy 1,5 év korkülönbséggel van 2 fiam,és kb. egy évvel ezelöttig mindenhova gyalog mentünk,baba tempóval. Fárasztó,az tény!!! :-)

15. a0b9818b19 (válaszként erre: 12. - Nik84)
2014. aug. 11. 08:43
Én most vettem csatosat, lilip*tit. Nekem kényelmes, fiam még nem tűri. 3 hónapos, rugalmassal keztük, mostanában azt sem tűrte, előtte imádta. Remélem idővel ezt megszereti.
14. nik84
2014. aug. 11. 07:04
Nem hajlandó megmaradni a babakocsiban,legalàbbis 15-20 percnél tovább. Így a babakocsizàsból mindig a kézben cipelésnél kötünk ki, ezért kezdtem hordozni. Igen, lépked is màr pàrat,ugyhogy biztos nemsokàra megy, na de babatempoval nem tudunk mindenhova eljutni:-)
13. anya4005 (válaszként erre: 1. - Nik84)
2014. aug. 11. 02:53
Jól olvasom? 11 hónapos? Lassan járni fog,minek hurcibálod? Még mielött megbántódnál: nem kötekedés,tényleg érdekel!
12. nik84
2014. aug. 10. 22:05
Én most tündérputtonnyal, és liliputival szemezgetek. A magyarindáról is sok jót olvastam, csak az ára... :)
2014. aug. 10. 21:54
Nekünk csatosunk van Magyarindánk, nagyon szeretjük:), mei tait nem próbáltam.
10. nik84 (válaszként erre: 9. - Salisbury)
2014. aug. 10. 21:53
milyen márkájút vettél?
2014. aug. 10. 21:51
Csatos!!! Én tegnap vettem, szuper!!! A gyerek imádja, és sokkal egyszerűbb mint a mei tai. Nekem az is van.
2014. aug. 10. 21:45
Mi nem most kezdjük a hordozást. Kb fél éves kora óta rendszeresen hordozom(előtte nem maradt meg benne), eleinte kenguban, de az nagyon húzta a vállam ahogy nőtt, átváltottunk kendőre, de abban meg nem érzem biztonságban a hátamon. Csípőre szoktam még kötni, de a kendővel az a bajom, hogy ha valahol le kell vennem, pl játszótér, felseprem vele kétszer az egészet, mire visszakötöm. Így most úgy gondoltam a csípő hordozáshoz átalakítom a kendőmet karikásra, az rövidebb, meg veszek mellé valamit, amivel háton/elöl is tudom hordozni.
2014. aug. 10. 21:02

Nekem mei tai volt, de nem vált be. Csak 1-2x használtuk, rengeteget ficergett benne, ezért aztán nem erőtettem. Meg ahol érte rágta.

Ja, és nem szerettem azokat a hosszú kötőket sem, nem győztem eltekergetni magamon.

A csatosat nem ismerem, de a kötő probléma annál nyilván nem áll fent.

Egyébként nem tudom, hogy egy 11 hónapos gyermek hogy fogadja, én inkább kölcsönöznék, mielőtt beruháznék, ha van rá lehetőség.

2014. aug. 10. 19:44
Szia, én 2 hónapos korától hordoztam, csatosom van, Beco Butterfly, szuper, legalábbis nekem bevált, most 9 hónapos a "picim" és 10 kg, de nem érzem a súlyát, és szoktam elöl is hordozni :)
2014. aug. 10. 19:20
megkötős szövött kendőt :)
4. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - Cucicsillag)
2014. aug. 10. 19:00
Cybex es jo a kikepzese !
3. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Nik84)
2014. aug. 10. 18:58
Nekem a mei thai nem valt be ,mert baromira vagta a gyerek labijat, combijat. Inkabb hordozokendozzem, utana pedig csatos. En ebben a korban mar nem hordozta, asszem, mert oltari nehez volt :)
2014. aug. 10. 18:26
Mindenkinek más a jó. Ha van a közeledben hordozós klub vagy tanácsadó akkor tudsz próbálgatni és meglátod melyik a legjobb. Mindenképpen olyat vegyél ami méretileg is megfelel a babádnak.
2014. aug. 10. 18:25
11 hónapos babám hordozásához szeretnék valamilyen eszközt, de nem tudom eldönteni, hogy mei tai-t vagy csatos hordozót válasszak, ebben kérném segítségeteket. Nektek melyik vált be, melyiket ajánljátok? Milyen márkájút használtok? Előre is köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook