Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Informatikából ECDL vizsgával vagy érettségivel érek többet? Nem tudok dönteni melyiket válasszam! fórum

Informatikából ECDL vizsgával vagy érettségivel érek többet? Nem tudok dönteni melyiket válasszam! (tudásbázis kérdés)

1 2
35. Ada034
2012. aug. 4. 16:44
Csak abban az esetben jár, ha 5-ös lesz. De nem olyan nehéz, fel lehet készülni. Könyvtárból kiveheted az informatika érettséfi feladatgyűjteményeket, otthon is tudsz gyakorolni. Sok sikert!
34. b539510999 (válaszként erre: 33. - Andrea304)
2010. szept. 5. 11:51
Persze, hogy segítettél, köszönöm szépen!:) Az érettségi faktra megyek. Nem kötelező emelt szintet tennem, csak akár azt is lehet. Nem hiszem, hogy arra szükségem van, majd elválik. De középszintűt mindenképp teszek le belőle, főleg így, hogy ECDL is jár mellé. Köszönöm!:)
2010. szept. 4. 18:36

Szia!


Ha infóból érettségizel középszinten, és az ötös lesz, akkor kapsz automatikusan ECDL vizsgát. Ez mellesleg ingyen és bérmentve lenne meg, mert az érettségiért nem kell fizetned. A középszintű érettségi követelménye kb. ua., mint az ECDL-é. Én a helyedben az ECDL-t választanám, és érettségiznék, nem a vizsgára mennék el, mert a tananyag megegyezik és választott tárgynak is jól jöhet egy 5-ös infó. De ha nagyobb terveid vannak, akkor emelt fakultáció, de szerintem az piszok nehéz lehet. De, ha ügyes vagy és szereted, akkor egy emelt infó érettségi plussz 40 pontot is hoz és gondolom amellé is jár ECDL vizsga. Ha pedig csak órára akarsz bejárni, de érettségizni nem, akkor a képességeidhez mérten válassz.:) Szép hosszan taglaltam a lehetőségeket.:) Remélem segítettem egy picit.

32. b539510999 (válaszként erre: 30. - Szanád)
2010. szept. 4. 14:25
Nem, nem kötelező. Mindkettő fakultáció.
2010. szept. 3. 00:34

Én informatikából érettségiztem (létszámhiány miatt csak középszinten), ötös lett és megkaptam mellé az ECDL-t (ami egyébként nem jó sehova).


Emelt szintű informatikára ne menj! Programozni is kell tudni hozzá, az meg nagoyn nehéz. Csak akkor van értelme, ha utána informatikát akarsz tanulni főiskolán/egyetemen (de akkor már évek óta foglalkozni kellene vele...)

30. szanád (válaszként erre: 20. - B539510999)
2010. szept. 2. 18:11

de akkor mégiscsak kötelező valamelyik , ha jól értem..

szerintem mindkettő fölösleges , ha te majd annak idején más irányba szeretnél menni..

nem kötelezhetnek erre a választásra ..

29. szanád (válaszként erre: 28. - Szanád)
2010. szept. 2. 18:09

véletlenül elment az előbb .. ))

A jelentkezés 5 ezer ft volt...

ha választott tantárgyként mész akkor érettségizz le belőle, de sokra abban sem mész előre...

28. szanád (válaszként erre: 12. - Night Angel)
2010. szept. 2. 18:07

Nem pluszpont a felsőoktatásban..

nem sokat érsz vele , vizsgánként 1500 ft...öszzesen 7 vizsgarész van , ha bukás van vaéamilyikből akkor az még megy pluszba

2010. szept. 2. 17:59
Húú, hát köszönöm szépen. Továbbra se döntöttem még, de szerintem érettségi lesz. Aztán majd később bevállalom az ECDL-t, ha szükségesnek érzem.
26. Night Angel (válaszként erre: 25. - B539510999)
2010. szept. 2. 17:53

Ha becsületesen tanulsz és pénzed is lesz a vizsgára akkor az ECDL-t választanám.


Viszont ha érettségi után informatika területen akarsz továbbtanulni akkor emelt szint.


Te döntésed! :-)

25. b539510999 (válaszként erre: 24. - Night Angel)
2010. szept. 2. 17:51

Mehetek, de magamnak fizetem.


Érettségizni bármiből érettségizhetek.

24. Night Angel (válaszként erre: 20. - B539510999)
2010. szept. 2. 17:50
A fakultáció végeztével mehetsz vizsgára is?
2010. szept. 2. 17:50
Így már tiszta, én mindenképp az emeltszintet tartanám előnyben, ha megint fiatal lennék...
22. Fisica
2010. szept. 2. 17:49
igen vagy-vagy a kérdés:), de ha ECDL-t válassza akkor a választott tantárgya lehet pl: földrajz, vagy valami más mint az informatika:)
21. Night Angel (válaszként erre: 18. - 7abca51b0b)
2010. szept. 2. 17:49

Még se értettem félre, mert azt írja:

INFORMATIKÁBÓL ECDL-el vizsgával vagy érettségivel érek többet!


Nem mindegy ám.

Így egyértelmű hogy ecdl-el többre megy.

Az érettségije attól még meglesz, max informatika helyett másik idegen nyelvet választ.

2010. szept. 2. 17:48

Jó, leírom pontosan.:)


Felvehetem fakultációnak az informatikát. Nem kötelező érettségiznem belőle, tulajdonképp nincs is rá szükségem (még). De két csoport közül választhatok. Az egyik az ECDL-vizsgára készít fel, a másik az (emeltszintű) érettségire. Ezek közül nem tudok dönteni. A későbbi elhelyezkedésem, továbbtanulás szempontjából melyik előnyösebb?

2010. szept. 2. 17:47
Akkor meg hülyén van feltéve a kérdés, mert én Vagy-Vagy-nak értettem, illetve így van írva.
2010. szept. 2. 17:46
Az ecdl-t meg bármikor leteheti, még akkor is ha fizetni kell érte, néhány hónap alatt, viszont az érettséginek már nehezebben áll neki az ember.
17. Fisica (válaszként erre: 13. - 7abca51b0b)
2010. szept. 2. 17:46
de érettségizhet másból is nem csak infóból, bár igy logikusabb abból akkor ha már ECDL-t csinálja, igy csak egyszer kell megtanulni és kettő helyen vizsgázhat:)
2010. szept. 2. 17:45

Akkor félre értettem valamit, bocsi.

Azt hittem Ecdl vizsga és informatika (választott tantárgy) érettségi között kell választania.

2010. szept. 2. 17:45

Én teljesen elkavarodtam,azt hittem az a kérdés,hogy érettségi vagy ecdl vizsga legyen?!De már látom,hogy info érettségi vagy ecdl a kérdés.:-)


Összezavarodtam sorry.:-D

14. Fisica
2010. szept. 2. 17:44
amúgy én úgy tudom, hogy az ECDL magában még nem igazán jó, mert kell hozzá egy OKJ -s vizsga is, és azzal ér valamit.
13. 7abca51b0b (válaszként erre: 12. - Night Angel)
2010. szept. 2. 17:44
Viszont az érettségi alap, még akkor is ha a fenekét kitörli vele. Egy felsőfokúnak is alapja, hogy legyen érettségi.
12. Night Angel (válaszként erre: 4. - B539510999)
2010. szept. 2. 17:42

Megint én, bocsi, akkor ezek szerint már megváltozott.

Válaszd az ECDL-t, szerintem tutira többre mész vele, mint a sima érettségivel!

Ha leérettségizel, sose nézi egy munkáltató miből érettségiztél, csak megvan a középfokúd.

Viszont az ECDL az ECDL, súlyos 10ezrekbe kerül ha le kell rakni, ma már pedig sok helyen alapkövetelmény.

Nem tudom hogy van,de hogyha mész tovább felsőfokra akkor az ECDL is plusz pont nem?

Sajna sokat változott a rendszer '04 óta. :-(

2010. szept. 2. 17:41
Az ecdl-es csoport nem ad érettségit, csak szakmát? Hát szerintem inkább előbb az érettségi, mert az alapon 4 év, aztán ha akarsz le tudsz tenni még ecdl-t, de ha csak egy szakmáért tanulsz 3-4 vagy nem tudom hány évet, aztán az érettségi még minimum 2 év akkor is, ha integráltan tanulod.
10. b539510999 (válaszként erre: 6. - Night Angel)
2010. szept. 2. 17:41
Sajnos nem így van nálam, mert alapból nincs informatikám. Nem is kell belőle érettségiznem, csak ha szeretnék. Így vagy az ECDL vizsgát csinálom meg, vagy érettségizek belőle. Teljesen fakultatív.
9. Fisica (válaszként erre: 6. - Night Angel)
2010. szept. 2. 17:41
igen ez is igaz, bár volt osztálytársam akinek megvolt a vizsgája, engem kérdezett infó órán hogy ezt most hogy kell?:) szal neki csak papír van, de tudás...
8. Bucóka20 (válaszként erre: 4. - B539510999)
2010. szept. 2. 17:40

Érettségi mindenképpen.Hiszen,hiába van ecdl vizsgád,ha érettségid nincs.Mellesleg az ecdl szerintem nem sok semmit ér,mármint munkahely szempontjából.Aki érti a számítógépet,az anélkül is érti...

Mellesleg nálunk (középsuliba) pénzért adták az ecdl-t:-):-SS ....

7. Fisica (válaszként erre: 4. - B539510999)
2010. szept. 2. 17:39
sztem semmi különbség mind a kettő ugyanarról szól
2010. szept. 2. 17:39

Ha megvan az ECDL vizsgád automatikusan jelest kapsz informatikából, ha azt választod érettségi tantárgynak.

(Én időmbe így volt {2004}, érettségire be se kellett menni.)


Szerintem sok olyan munkahely van, ahol ha nem is kérik (egyik ismerősömet úgy vették fel, hogy le kellett tennie ezt vizsgát) de jó ha van, mert papírral alá tudod támasztani a tudásod, nem pedig út közben jönnek elő a hiányosságok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook