Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik zöld tea segít a zsírok bontásában és az emésztésben? fórum

Melyik zöld tea segít a zsírok bontásában és az emésztésben? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2009. júl. 30. 15:41
bár tényleg segítene....:D
2009. júl. 30. 15:41

Egyen zöld teát!


Újabban a zöld teát kapszulázzák is – ezt illetik a „szűztea” fantázianévvel. Nem is olyan ostobaság, így hasznosul a zöld tea zsírban oldódó A- és E-vitaminja, valamint értékes méregtelenítő rostanyaga. A Távol-Keleten ezt másképp oldották meg. Belefőzik a levesekbe, zöldséges ételekbe a zöld teát.



Ébresztő zöld teával


A koffein fantasztikus élénkítőszer, de nem a kávéban. A kávé koffeinje ugyanis már a gyomorban lökésszerűen felszívódik: gyomorbajt, ingerlékenységet, szívdobogást, magas vérnyomást okoz. A zöld teában egyrészt több is a koffein, másrészt fokozatosan szívódik fel a bélben, órákon át egyenletesen fejti ki hatását. Serkenti a szellemi teljesítőképességet, a gondolattársításokat, a megfigyelő- és koncentrálóképességet, megelőzi a fáradtságérzetet. Mindezt ráadásul káros mellékhatások nélkül!



Fogszuvasodás ellen zöld tea


Távol-keleti felmérések szerint azoknak az iskolásgyerekeknek, akik napi egy csésze cukor nélküli zöld teát isznak, feleannyi odvas foguk van, mint az átlagnak.



Sebgyógyítás zöld teával


Üszkösödő sebek kezelésére áztasson egy teás zacskót langyos vízbe, nyomkodja ki, és öt-tíz percen át szorítsa a sebre!



Rákmegelőzés zöld teával


Régen ismert tény, hogy a japán dohányosok körében ritkán alakul ki a bőrrák. Megállapították, hogy a zöld tea a sejteket károsító szabad gyököket leköti, akadályozza a hibás sejtek szaporodását. A japán országos rákkutató intézet szerint a zöld teát fogyasztók szervezetében lassabban növekszenek a daganatok.



Ceyloni zöld tea


Érdemes néhány szót szólni a ceyloni zöld teákról. Bár Srí Lanka szigetén az éghajlat és a földrajzi viszonyok a legelőnyösebb feltételeket kínálják, az európai és amerikai piac hagyományosan a fekete teájukat értékelte. Mindössze tíz-egynéhány éve állítanak elő kiváló minőségű zöld teát, eddig csak a távol-keleti teaimádók juthattak hozzá ehhez a különlegességhez. A japán tea széna illatú, a kínai zöld tea gyökér ízű, a ceyloni zöld teából a trópusi hegyek egzotikus illata árad. Meg kell kóstolni!



Mindig az eredeti csomagolást keresse!


Ahogy a zöld tea exportját a kínaiak központilag ellenőrzik, és a legkiválóbb minőségűeket nem adják ömlesztve, a többi termelő ország is saját ipara és a minőség védelmében a legjobb teákat maga csomagolja, minél közelebb az ültetvényekhez, hogy ne veszítsenek zamatukból.

2009. júl. 30. 15:40

Zöld teával élvezet lefogyni


Tudja-e a kedves olvasó, hogy a kínai konyha legfinomabb fogásai a húsok legzsírosabb részeiből készülnek? Hogy a csirkét, kacsát mindig a bőrével, a sertéshúst mindig a szalonnájával együtt eszik? Ennek ellenére, látott már kövér kínait?


Kiderült, hogy a titok valószínűleg a zöld tea élvezetében rejlik. Zsíroldó hatását francia klinikai vizsgálatok is igazolták: napi háromszor egy csésze zöld tea a főétkezések után, havonta minimum egy-két kilogramm súlycsökkenéssel jár. Anélkül, hogy változtatnánk étkezési szokásainkon, anélkül, hogy fogyókúráznánk, pusztán zöld tea ivásával is megszabadulhatunk súlyfölöslegünktől.

2009. júl. 30. 15:38
én forró vizzel készítve nem tudom meginni naturba izesítés nélkül. Viszont,így,hogy hidegben áztatom, finom és csak citrom levet facsarok bele,semmi érdesítés ;)
28. csilla80 (válaszként erre: 25. - C066a749d7)
2009. júl. 30. 15:35
En egy percig szoktam hagyni forro vizben... ha el nem felejtem... :-) mezet teszek bele es citromot,mert alapbol nem szeretem a teakat... de,ha kuraszeruen,akkor tisztan iszom...
2009. júl. 30. 15:33
én is a filterre gondoltam,de gondoltam ki tudja, lehet, hogy valami eljárási folyamat :)
26. csilla80 (válaszként erre: 22. - Féknyom)
2009. júl. 30. 15:33
Es semmi bajod nem lett tole?
2009. júl. 30. 15:32

6 litert??? az bármiből sok? nem ülsz egész nap wc-n? :)

Hogy isszátok a teát? Forró vízben áztatjátok? Én azt hallottm, hogy hidegben kell kiáztatni,mert ugy hatásos, én most éppen úgy iszom,nekem így sokkal jobban ízlik....Vajon igaz?

24. csilla80 (válaszként erre: 22. - Féknyom)
2009. júl. 30. 15:32
Uristen! Hat liter???? Az rengeteg!
23. csilla80 (válaszként erre: 19. - C066a749d7)
2009. júl. 30. 15:31

En azert nem biznek a bioboltokban sem... En aruhazakban szoktam venni... de nem vagyok Magyarorszag-i...


Filteres=plikkes... :-)))

22. féknyom (válaszként erre: 20. - Csilla80)
2009. júl. 30. 15:30
Hehe, én napi 6litert iszok.:)
2009. júl. 30. 15:29
És izesíteni szabad? Elég amatőr vagyok zöldtea kérdésben...is.
2009. júl. 30. 15:29
Napi negy cseszenel nem szabad tobbet inni... terheseknek viszont csak egyet... Nagy a koffein tartalma,ezzel is vigyazni kell.
2009. júl. 30. 15:28
tiszta zöld tea? honnan tudjam,hogy melyik a tiszta és melyik ami tényleg segít? Bioboltokban segítenek vagy átvernek? :S
2009. júl. 30. 15:26
Én csak méregtelenítésre ittam a zöld teát, 4-5 különböző filterest, váltogatva. Szerintem segített.
17. csilla80 (válaszként erre: 15. - Féknyom)
2009. júl. 30. 15:25

A lenyeg,hogy tiszta zold tea legyen... :-)

Nekem segitett... akkor jartam utana,mikor nagyon,nagyon ramfert a meregtelenites es a tisztitokura testileg,lelkileg.

2009. júl. 30. 15:23
Jaj es ami mindennel fontosabb,nagyon vigyazni kell vele,mert nem csak a mereganyagokat tavolitja el a szervezetbol es a vizet,hanem sok fontos vitamint is,ezert fontos potolni a vitaminokat... es egeszsegesen etkezni.
15. féknyom (válaszként erre: 13. - Csilla80)
2009. júl. 30. 15:22
Köszönöm szépen, pedig hogy beleéltem magam, még borsmentát is vettem.:)
2009. júl. 30. 15:21
nekem most Her....ria van és abban 20 filter van
13. csilla80 (válaszként erre: 11. - Féknyom)
2009. júl. 30. 15:21
Sajnos nem igazan...
12. csilla80 (válaszként erre: 10. - C066a749d7)
2009. júl. 30. 15:20
Bocsanat... nem tudom... segitsetek... 20... 25 db van egy dobozban... :-(
2009. júl. 30. 15:20
Na, akkor amit 2 hete kezdtem el inni vaníliás zöld tea, nem jó semmire...
2009. júl. 30. 15:17
mi az,hogy plikk? :$
9. valentinia (válaszként erre: 6. - C066a749d7)
2009. júl. 30. 15:17
Már csak a teát issza.... Pár kilót fogyott, aztán - ahogy lenni szokott - elment a kedve. Nem a tea a felelős:)
2009. júl. 30. 15:17

Én nem fogyókúrázom de egyetértek abban, hogy az olcsóbb is jó lehet. Viszont kifogtam az azonos árkategóriából egy ihatatlanul keserűt.

Még azt sem tudom, hogy milyen eljárással készült, mert majd egyforma zöld-fehér csomagolásban volt mindkettő. Nem filteres, szálas tea mindkettő.

Ez utóbbi egész más ránézésre is.

2009. júl. 30. 15:15

Az eredeti kinai zold tea a jo,amiben a levelek "szinte" epek. Vhol azt olvastam,hogy a plikkesek nem jok... sot semmilyen teabol nem jo a plikkes... :-(


Engem ez rendesen tisztitott.

2009. júl. 30. 15:13
mennyi idő után és mennyit? mennyit bringázik naponta?
5. valentinia (válaszként erre: 3. - Valentinia)
2009. júl. 30. 15:12
A párom issza..., de mellette szobabiciklizik és fogyott tőle.
2009. júl. 30. 15:10
fogytál is tőle? (ha nem is "csak" tőle,de vele)?
3. valentinia (válaszként erre: 2. - C066a749d7)
2009. júl. 30. 15:08
Szerintem nem kell drága tea, de lényeges, hogy ne legyen "fermentált" (Az valami finomítási eljárás). Amit én szoktam venni, az 250 Ft körül van, 25 db.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook