Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik boltban lehet venni Eggies tojásfőzőt? fórum

Melyik boltban lehet venni Eggies tojásfőzőt? (tudásbázis kérdés)


23. gyöngyszemü (válaszként erre: 22. - Sotto)
2014. ápr. 19. 23:35

Örülök hogy neked bejött és sikerült úgy ahogy azt a reklámban mutatták. Kölcsön adtam a kolléganőmnek és ő is ugyanezt tapasztalta mint én.... pedig eredetit vettem... :-( Én mindenesetre bepipultam rá, és el adtam..

Rájöttem nem is olyan macerás a tojás pucolás... :-)

22. sotto (válaszként erre: 1. - B73e24f31f)
2014. ápr. 18. 20:34

Tojás főzés Eggies szettel!


Sok kommentet olvastam, pro-és kontra. Nos, azt kell írjam, rendeltem én is, mert a főtt tojást szeretem ugyan, de nagy lutri, sikerül-é a héjától, kellemetlenkedés nélkül megszabadulnom. TV-ben láttam én is, kivételesen ez az ötlet tetszett, megvettem és láss csodát, ami sok más embernél nem működik, nálam ragyogóan, mint a reklámban!!!

Csak nem úgy kell használni, de leírom, hogyan, mert a használati utasítása nem jó, szinte semmit nem ér. Leírom elejétől és mindenkinek menni fog.

Tehát, megismerkedtetek a szerkezetével, lehet, hogy lehetne egyszerűbb is, de így se rossz.

Az alsó részébe ne egy csepp olajat, hanem öntsetek bele nyugodtan (nem kell tele, de olyan mindegy, mert úgyis ki kell belőle egy, erre a célra alkalmazott edénybe önteni mindet, ami kijön belőle, lényeg, az oldala legyen olajos és ne Ti!

2. Leírás szerint összeszerelitek

3. Ismét fontos, ui. célszerű a tojást először viszonylag vékony szájú csuporba verni (egyrészt, nem tudhatjátok, záp-é, avagy ki is jön majd a sárgája is). Egy sima pohár megteszi és nem cserpáljátok össze a konyhát fehérjével.

Minden össze van csavarva, csak a beöntőnyílás nem (felesleges olaj sincs benne!). Szépen beleöntitek a tojást, egyenként mind a hatot.

NAGYON FONTOS!!! Ezt követően ne zárjátok le keményen a fedelét, csak annyira lazán, hogy azzal azért az egészet ki is tudjátok emelni, tehát teljes csavarás be és vissza kb. másfél, lényeg, legyen laza. Miért is? Mert a tojás is tartalmaz vizet, annak valahol távoznia kell (én lehet, hogy majd fúrok rá pici lyukat és akkor szorosra csavarhatom, de ez nem annyira fontos. A szoros mindent mindenre csavarás okozhatja, hogy vhol a fehérje mindenáron ki akar jönni, keresi a legkisebb ellenállási helyet és trutyi lesz az egész. Inkább a gőznek adjunk kis helyet, ahol távozhat és a tető a legjobb.

4. Főzés: ne a hagyományos módon, lobogó vízbe tegyétek, hanem már kb. 100 fokos, de ne lobogó vízbe. Vártok 2-3 percet, a fehérje külső része kicsapódik és utána adj neki, de ne robbants fel semmit, csak vedd bugyborékolósra (nagyobbra, mert azért nem Te vagy a tojásokért, hanem fordítva.

Kb. 2-3 perc múlva megnézed, az egész hajlandó-é még oldalra folyni a tartályban, ha igen, csak annyi a kérdés, mennyire szereted lágyan)Ha már alig, akkor tuti ragyogó lágy tojást kaptál, ha keményen szereted, akkor még max. 1-2 perc. Én azt nem szeretem, de ez kísérletezés kérdése.

5. Kiszedés: könnyedén megfogod a tetejét és kb. 11-20 fokos vízbe teszed őket, nem a kezed miatt, mert úgysem forró, hanem, hogy a tojások ne főjenek tovább, na és hogy szét tudd az egészet csavarni (az egészben ez a legnehezebb, ne menjetek a francia kulcsig, mert ha eléggé lehűlt, papír, törlőruha bőven elég).

Na és a kiszedés: ne törjétek össze az egész berendezést, mert nem akar az olaj ellenében sem kijönni /nem is fog/, hanem, egy vékony késsel a szélét körbe lazítjátok és simán kiborul az egész.

A végeredmény már valóban olyan lesz, mint a reklámon!

Fontos! Ne vegyetek feleslegesen 1 szettől többet, mert kis gyakorlattal ez nem sok idő és én ugyan nagy tojás evő vagyok, de ha dupla-tripla adagokat akartok csinálni, a mosogatás csak az alsó részekre vonatkozik, a többit nem kell!!!

Tudnék mondani címeket, hogy hol és hol ne (mindenhol vszínűleg uaazt kapjátok), de a megbízhatóság mégsem mindegy.

Ha vkit érdekelne, küldök képet az én első eresztésemről. Ill. másodikról, előszörre csak kettőt csinálni.

Colchicum

21. Lök5
2014. febr. 3. 06:49
Hogy hol lehet venni: írd be a keresőbe: eggies, vagy héjnélküli tojásfőző és több oldalon fogod látni, hol kapható! De ne a TV-s boltban vedd meg, mert ott a legdrágább! Tudod, te fizeted a TV reklámot is!
20. Lök5 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2014. febr. 3. 06:48
Hogy hol lehet venni: írd be a keresőbe: eggies, vagy héjnélküli tojásfőző és több oldalon fogod látni, hol kapható! De ne a TV-s boltban vedd meg, mert ott a legdrágább! Tudod, te fizeted a TV reklémot is!
19. Lök5
2014. febr. 3. 06:44

Én használom és nekem tökéletesen működik! Az az alapvető baj, hogy nem olvassátok el a használati útmutatót, csak nekiugrotok és agy nélkül használjátok! Aztán meg itt panaszkodtok, hogy nem működik, meg hogy semmit sem ér!?


A lényeg: egy csepp (!!!) olajjal érdemes kikenni a tartályt, mert akkor biztosan kicsúszik majd a főttojás és tuti nem ragad bele! A tartályt lassú forrásban lévő vízbe kell helyezni, nem zubogó-bugyogó forró vízbe! De ami a legfontosabb, hogy nem a vízzel együtt kell felforralni, mert akkor persze, hogy kiúszik belőle a fehérje és habos lesz a víz, hanem csak akkor kell beletenni, amikor a víz már forr! A másik, hogy a miatt áll több részból, hogy könnyel el lehessen mosogatni! Szóval nekem teljesen bevált! Próbáljátok meg e szerint használni és láss csodát, nektek is működni fog!

18. gyöngyszemü (válaszként erre: 17. - Rungtímea)
2013. dec. 14. 20:33
Olajoztam én, de akkor sem jött ki. Na meg azt a reklámban sem, meg leírásban sem mondják... Csak gondoltam kipróbálom úgy is, de semmit nem ér, a víz meg befolyik a fehérje meg ki, ettől csupa hab lesz a víz... pedig alaposan összeraktam a sok elemből álló s.arságot!! :-(
2013. dec. 14. 12:44
Ki kell olajozni a tojásfőző belsejét vékonyan!!!!!!!!!Csak akkor jön ki belőle!!!!
16. BK53
2013. dec. 7. 07:51

Kár, hogy nem olvastam előbb a tapasztalataitokat! Énis vettel és azt hittem, hogy csak nekem nem sikerül normálisan használni.

Még szerencse, hogy én csak 1200.- Ft körüli áron jutottam hozzá! Nem viszem vissza, mert az utiköltségem majdnem annyira jönne ki.

Úgy veszem, hogy ez a tanulópénz!

15. macskanyó (válaszként erre: 10. - Gyöngyszemü)
2013. dec. 4. 08:51
Hát én is köszönöm mindkettőtöknek (neked és Edidth-nek) hogy leírtátok a tapasztalataitokat, most akartam venni, annyira tetszett, de hát így....nagyon köszi, akkor nem sokat ér.
14. SzánI. (válaszként erre: 13. - Ca8f748537)
2013. nov. 20. 18:46
De tudod a tévében annyira jól nézett ki. ... :D és a mosogatáshoz 100 edényhez egy csepp mosogatószer is elég volt. .... :D
13. ca8f748537 (válaszként erre: 10. - Gyöngyszemü)
2013. nov. 20. 16:17
én ezt megvétel nélkül tudtam, bocs
2013. nov. 20. 16:09
Mennyire jó, hogy leírtátok a véleményt. Pont ma láttam a reklámot, nagyon jónak nézett ki. Eddig.
11. Edidth
2013. nov. 19. 12:06

Nehogy vegyetek Eggies tojásfőzőt!!!! Nagyon nagy átb...s!!! ahogy előttem is írták nem lehet kiszedni belőle a tojást, beleragad, ki kell vakarni, egy mócsing lesz az egész, mosogatni sem egyszerű, csak a nyűg van vele, ennyi idő alatt rég meg lehet főzni hagyományosan a tojást...

3 napon belül visszaviheted a terméket, ennyi idő van az elállásra.

2013. szept. 11. 10:31

Na az egy rakás S...!!!! Nemrég vettem, most próbálok benne harmadszor főzni benne vagyis csak kísérletezek, mert sehogy nem jó! Nagy csalódás az egész!! Jónak egyszerűnek és ötletesnek tűnt. De amikor megláttam hogy 4 részből áll és össze kell csavargatni... :-( miután elkezd forrni a víz orrán száján jön ki a fehérje, csupa hab lett a víz, ami épp nem fojt ki belül csurom víz lett, és nem lehet kiborítani, mint ahogy a reklámban, hanem alig lehet kivakarni. A mosogatásról ne is beszéljek borzasztó...! Próbáltam már bekeni belül olajjal de úgyse jön ki, az alsó peremig tettem az edénybe vizet de úgy is bugyogott ki a fehérje. Az í-re a pontot az tette fel hogy szét "robbant" az egyik.

Meddig lehet visszavinni egy terméket amivel nem vagy megelégedve??? SOS!!!

9. b73e24f31f (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2013. aug. 27. 20:45
Ja azt hittem a tojásfőzőre mondod.
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - B73e24f31f)
2013. aug. 27. 20:23
mert lábosban is meg lehet pontosan ugyanakkora ráfordítással főzni a rizst, ráadásul a rizsfőzőmön nincs "takarék", eléggé magas hőfokon főzi a rizst, állandóan nézegetni kell, elforrta-e a vizet és öntögetni rá, míg egy láboskában odateszem fedővel a és a végén elzárom.
7. b73e24f31f (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2013. aug. 27. 20:19
Miért? :/
6. zebracsikó (válaszként erre: 4. - 121ed3f48d)
2013. aug. 26. 12:18
az nekem van, tök hülyeség...
2013. aug. 26. 11:40
Aha, a Teleshop boltjaiban, a honlapon megtalálod a címüket! Talán, Bp, Győr és Debrecen?
2013. aug. 26. 08:28
ÉN most rizsfőzőt hajtok...
2013. aug. 24. 13:39
Most láttam a tv shopban, valahol lehet venni boltban is?
2013. aug. 24. 13:38
Kíváncsi vagyok én is a véleményekre:-)
2013. aug. 24. 13:37
Eggies tojásfőző

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook