Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik banknál érdemes folyószámlát nyitni? fórum

Melyik banknál érdemes folyószámlát nyitni? (beszélgetős fórum)

1 2 3
2008. jan. 6. 11:28

Saját tapasztalatok:

Hitelt érdemes az OTP-nél felvenni, folyószámlára jön a pénz. De ha a megtakarított pénzedről van szó, azt érdemes egy másik helyen tartani, hogy pontosan hol, azt én is most keresem.


Mindenkinek más szempontok fontosak:

Nekem a fizimet a cég folyószámlára utalja. Megfigyelés, hogy a K&H-ba már 6-án megérkezik a pénz, az OTP-be csak 10-én, mert az OTP vezetője szerint a cégünkkel olyan a szerződésük, hogy 10-én 24.00-ig kell megkapnunk a pénzt.

Emiatt nagyon arrafelé hajlok, hogy ott nyitok majd számlát.

Ugyanakkor feltétele volt, hogy a hitelt, amit az OTP-nél felvettünk akkor kaphattuk, ha oda érkezik a fizetés.


Ugyanakkor volt már CIB-es tapasztalatom, jó volt, csak az volt az egyetlen baj, hogy csak 1 ATM-jük volt. Ha elutaztam, elég nehezen találtam megfelelő automatát.


Az UNICREDIT is vonzó, az a Lyoness miatt.


Hát, fel van adva a lecke.


De jókat hallottam én is az ERSTE-ről is, bár a múltjuk miatt nem tudom mennyire megbízhatóak hosszabb távon.


Nekem az is fontos, hogy nem mindig tudok munkaidőben beérni a bankba egyedi átutalásokat intézni, s neten keresztül el tudjam intézni. Bár a múltkor nagyon meglepődtem, amikor láttam, hogy az OTP-nél egy ilyen tranzakció díja 250 Ft volt.:(((

2008. jan. 6. 10:54
hát az OTP az saját törvényeket alkot, ezért is veszélyes, a magyar jogrend nem nagyon zavarja
2008. jan. 6. 09:29
Jó a Unicredit, csak lassan őrölnek a malmai. Áprilisban megszüntettem náluk a fontszámlámat, teljesen felmondtam, ennek ellenére küldik a havi elszámolást, és egyebeket. Tehát van sok jó oldala, (ingyenes atm pénzfelvét), de mire elintézel valamit.....Huh!
2008. jan. 6. 09:06
Szerintem minden bank lehúzós egy kicsit, nekem a Cib-nél van a folyószámlám, modjuk csak a hitelünk miatt. A szolgáltatásokkal elégedett vagyok, jó a telefonos és az internetes ügyfélszolgálatuk is, a bankfiókjaikban pedig soha sincs tömeg!Mostanában még az Unicreditről hallotta jókat!
2008. jan. 6. 08:58
egy esetem az otp bannkal:hitelt akartunk felvenni,annak rendje módja szerint megirtuk az adásvételit,beadtuk a papirokat,stb...úgy ahogyan kell,természwtesen előtte tájékozódtam mindenról,vagy én hittem azt....kb6 hét mulva átküldték a kész anyagot a központra jóváhagyásra,addig persze ugye volt az adásvételi,tehát költség,elkötelezettség,földhivatali dolgok,és a nagyon nagy összegü értékbecslői díj,vagyis akkor nagy összeg volt nekünk,és a remény,vagyis a majdnem biztos tudata mert aztmondták minden oké....úgyhogy mikor azt hittük minden rendben,még kb két hét után,tehát beadástól 2 hónap,szóltak,hogy jaaaaaa,külföldi munkavállalónak nem adnak hitelt!!!!addigra már rengeteg pénzünkben volt:((((így jártunk
2008. jan. 6. 08:53

Nekem sima folyószámal az OTP nél van mert az van helyben...nem kedvelem őket,volt több nem szimpi tapasztalatom.Ügyintézők kedvesek,rendesek,nem velük van a baj,hanem a "hátté",nem tetszik.

Ahol mostanában jó tapasztalataim vannak ügyintézés,sorbanállás,kiszolgálás,rugalmasság terén az a raiffaisen bank.Lassan kezdünk átszokni,most már neten is használható kártyánk lesz ott,úgy sejtem átkerülünk majd...

2008. jan. 6. 08:44

Ha már az OTP a téma érdemes elolvasni, mert ott veszélyben van a pénzed

[link]

2007. dec. 14. 13:40
Ahol van ismerősöd és ha valami gubanc kezd lenni ... akkor tud időben szólni
45. 84034aa627 (válaszként erre: 44. - Szimre)
2007. dec. 14. 12:35
Szia! Igazából nem nekem, hanem a tesómnak ;-)
44. szimre (válaszként erre: 43. - 84034aa627)
2007. dec. 14. 09:58
Szia, látom, Neked is van egy-két rossz tapasztalatod! :)))
2007. dec. 7. 12:08
OTP-t nagy ívben elkerülni,iszonyat lehúzós bank.
42. szimre
2007. nov. 22. 08:15

Újabb rossz tapasztalat az OTP Banknál:

Anyukám két számláját kellett hagyatékoltatnom. Hétfőn fél 12-től háromnegyed 5-ig pingpongozott velem két bankfiók! Innen oda, onnan ide, háromszor. A végén az ügyintéző hölgy "rendkívül kedvező befektetési formá"-t ajánlott. Szívem szerint rárúgtam volna a pultot. :((((

41. Nefi (válaszként erre: 39. - Syria)
2007. okt. 29. 17:40

A takarékbetétkönyvnek nincs havidíja.Kamatot adnak,igaz nem sokat.OTP-nél is lehet nyitni,átutalni is lehet rá.

Azt a pár perc sorállást beiktatom a sétába.

2007. okt. 25. 19:19
Szerintem az OTP-nél. A legelső országos bank volt, s most is ez a legjobb, legmegbizhatóbb.
39. syria (válaszként erre: 32. - Nefi)
2007. okt. 19. 11:33
Az ötlet jó, hogy nincs kártyapénz, de havonta hány órádba telik a postán történő sorbanállás? És mennyi az ilyen számlacsomag havi díja?
38. szimre (válaszként erre: 37. - Szimre)
2007. okt. 16. 10:55
Még valami: nem tanácsolok semmit, csak leírtam a tapaszalataimat :)))
37. szimre (válaszként erre: 36. - 2dfdc4af73)
2007. okt. 16. 10:51

Szia,

hosszú ideig az OTP-nél volt számlám, de úgy 4-5 éve többször egymás után néhány rendszeres átutalásomat esk...ták. Nem kicsit, nagyon! Volt olyan esetem is, hogy az áramszámlám tízszeresét utalták, átmentem mínuszba, fizethettem a kamatot. Ráadásul még nekem kellett a szolgáltatóval egyezkednem, veszekednem. Ez nem egyedi eset volt, csak ezzel telt be a pohár.

Üdv Imre

36. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 35. - Szimre)
2007. okt. 16. 10:43

Szia!

Akkor érdemes lenne nekem is átpártolnom máshová, addig amíg nincs semmi baj?:)

Vagy csak pár év múlva mutatják a foguk fehérjét?:)

35. szimre (válaszként erre: 34. - 2dfdc4af73)
2007. okt. 16. 10:40

Szia, Angyal!

Én egyszer-kétszer már jól megszívtam az OTP-t. El is pártoltam tőle!

34. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 33. - Arwin)
2007. okt. 16. 10:37
Otp-vel? Nekem eddig nem volt semmi gond...
33. arwin
2007. okt. 16. 10:37
Raiffeisen párti vagyok. A Citivel és az OTP-vel már megjártam.:-(
32. Nefi
2007. okt. 15. 23:12
Aki szereti a kp-t,de a munkahely miatt kell számla,az csinálja úgy mint én.Az Otp-nél nem kötelező a kártya,/tehát nincs díja sem/havonta 1-szer át kell tenni a jövedelmet takarékbetétkönyvbe.Abból aztán akár naponta többször lehet ki-be tenni.Ingyen!A postán kiveszem a pénzt,befizetem belőle a csekkeket,így azért se vonnak le darabonként 30-40Ft-ot.
31. szimre (válaszként erre: 30. - S.irma)
2007. okt. 4. 10:10

Szia, Irma!

Ebben igazad van, csak az a gond, hogy kevés az ATM-jük, így sokszor komlpikált és drága kp-hez jutni.

Üdv, Imre

30. s.irma
2007. okt. 4. 09:43

Takarékszövetkezetnél.

Ezerszer jobban dolgoznak mit a bankok

29. szimre (válaszként erre: 1. - Jeannie)
2007. okt. 4. 07:23

Szia,

először az OTP-nél nyitottam folyószámlát, de néhány átutalást sz..rul teljesítettek. És még nekem kellett a szolgáltatókkal veszekednem, egyeztetnem. Egy idő után (úgy 4-5 éve) betelt a pohár, bankot váltottam: átmentem a Postabanhoz, majd automatikusan a jogutódjához, az ERSTE-hez. Azóta semmi gondom. Sőt, takarékossági okokból nyitottam egy "jóléti" számlát az egyik takszövnél.

Egyébként Veled mi újság? Már régen találkoztunk! Az apacssapkás képed még mindog tetszik!!! :)))

28. syria (válaszként erre: 27. - Anita123)
2007. szept. 21. 12:16
Miért is?
2007. szept. 20. 22:44
otp
2007. szept. 20. 22:35
A legjobb a CIB.
25. kuzso
2007. szept. 20. 20:00
Bárhol,csak ne az OTP-ben.Szét kell nézni pár helyen.
24. syria (válaszként erre: 22. - Erikpipi)
2007. szept. 16. 11:14
De még minimális kamatot sem ad, csak csendesen értéktelenedik a pénz.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook