Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mehet gyermekem 2,5 évesen már óvodába vagy mégsem? fórum

Mehet gyermekem 2,5 évesen már óvodába vagy mégsem? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. martin3 (válaszként erre: 53. - Martin3)
2013. jan. 4. 21:09
igaz én az elején azonnal megmondtam, hogy még csak félig szobatiszta, mert a kaki még a bugyiban köt ki és nem is szól, de azt mondták nem kell várnom, amíg sikerül neki, majd ők intézik. Tényleg nagyon rendesek, el sem hiszem. (egyébként szerintem tartogatni fogja hazáig, nem fog sokszor ott kakilni, főleg hogy csak 2-3 naponta megy a bugyiba is, előbb utóbb meg csak sikerül, csak pszichésen kell átesnie ezen...)
2013. jan. 4. 21:04

sziasztok! én vagyok a fórumindító:)

hogy nekem mekkora mázlim van:), mikor kiírtam a fórumot, még nem kaptam meg az állást, de azóta igen, és az intézménynek, ahova felvettek van saját óvodája és egyből felajánlották, hogy beveszik a gyermekem, az sem gond, ha nem szobatiszta:), el sem hiszem, annyira örülök!

köszönöm mindenkinek a hozzászólást:)

2013. jan. 4. 14:11
Le a kalappal előtted!
51. Noarashi (válaszként erre: 50. - Noarashi)
2013. jan. 4. 12:17
20on néhány gyereket ellát, nevel, fejleszt, öltöztet,mesét mond, sétálnak, stb...még pelenkát is cseréljen :)
50. Noarashi (válaszként erre: 49. - Szafaripók)
2013. jan. 4. 12:16
Bizony! Kényelmesebb bepelenkázni otthon, és hagyni hogy egész nap abban főjjön meg a gyerek. Aztán ugye elvárni, hogy az óvodapedagógus vagy a dajka, amelett, hogy még 2
49. szafaripók (válaszként erre: 48. - Noarashi)
2013. jan. 4. 10:57
Egyetértek! Na meg szerintem egy 3 évestől azért el is várható, hogy nagy biztonsággal szobatiszta legyen. Nem mondom, hogy nincsenek "balesetek", mert vannak, de azért az más, mint pelenkázni, mert otthon anyukának így volt kényelmesebb.
2013. jan. 4. 09:48
Azért beláthatjuk, hogy nem várható el az óvónőtől hogy még pelenkázzon is. Joggal várható el, hogy egy gyerek akit beadnak az oviba, az már szobatiszta legyen. Nem 5-6 gyerek jut egy óvónőre.
47. 117b1693d0 (válaszként erre: 45. - Milup2)
2013. jan. 4. 07:03

Nem mondhatják, mert a jelentkezést az önkormányzati ovikba a jegyző határozza meg, hogy mikor van.


Az elutasítást írásban kell megküldeniük. Ugye le nem írták, hogy nem voltatok nyílt napon? :D


Ha nem tudtok az ovival értelmes párbeszédet folytatni, akkor forduljatok a jegyzőhöz!

46. 117b1693d0 (válaszként erre: 6. - Martin3)
2013. jan. 4. 06:57
Ennél sokkal cikibb dolgoknak is utána kell járnod, mire felnő a gyereked :DDD
45. Milup2 (válaszként erre: 40. - Pen80)
2013. jan. 4. 05:37

Na de a nyílt nap nem jelentkezés..Akkor mondanák azt, akkor van a jelentkezés...

Nyílt nap arra van, ha vkit érdekel az ovi, megnézheti előre, bármelyik ovit, akár többet is, akár 1-et sem...

Úgyhogy baromi bosszantó, hogy megkönnyítik maguknak azzal a helyzetet, hogy így is szelektálnak az ovik (vagy csak a miénk)...

44. szafaripók (válaszként erre: 43. - Noarashi)
2013. jan. 3. 17:46
Most még. Jövőre ez (is ) változik, a köv. nevelési évben!!!!
43. Noarashi (válaszként erre: 1. - Martin3)
2013. jan. 3. 17:36

3 éves kor előtt felvehető az a gyerek, aki a felvételt követő fél éven belül betölti a 3. életévét. Feltéve ha a körzetben található minden 3 évesnél nagyobb gyerek óvodai ellátása biztosítva van. Tehát ha van hely, és fél éven belül 3 éves lesz a gyerek, akkor mehet oviba.

Ami a szobatisztaságot illeti, amikor beiratják a szülők a gyereket, mindenki azt mondja hogy persze persze szobatiszta, meg enni is tud ( nem kézzel :) aztán kiderül ami kiderül.

Amúgy vki azt írta h 3 éves kortól kötelező az ovi. Ez nem igaz. Az iskolát megelőző egy évben kötelező csak. TEhát 5 éves kortól.

42. Pen80 (válaszként erre: 41. - Szafaripók)
2013. jan. 3. 17:06
Így érthető, de akkor alapból nem kell a munkáltatói, csak ha olyan sokan vannak, hogy ilyen szigorú sorrendet kell felállítani.
41. szafaripók (válaszként erre: 31. - Fildus)
2013. jan. 3. 09:15

Nálunk kellett.

Pontosan azért, mert viszonylag sok a gyerek a városban.

Ez azt jelenti, hogy 250 férőhely van.

Először felveszik azokat, akik betöltötték a törvényileg előírt kort: azaz a nevelési év kezdetére elérik a három éves "álomhatárt". Aztán jönnek sorban azok, akik a nevelési év közben lesznek 3 évesek.

Így a 250 helyből előfordulhat, hogy aki márciusban vagy áprilisban született, már nem fér be, és csak a következő szeptemberben kezdhetik.

Na már most nálunk 244 olyan gyerek volt, akiket fel "kellett" venni. Tehát 6 hely maradt azoknak, akik korkedvezménnyel szerették volna beadni, mivel mint pl. a fórumindítónak is, adódott munkalehetőség, és nálunk helyben csak magánbölcsi van havi 45 ezerért.

Szóval a 6 helyet nem adták olyannak, aki "csak" azért akarta beadni, mert szerinte jó lenne a gyereknek meg neki, hanem olyanoknak adták, akiknek tényleg szükség volt rá, mert szerettek volna dolgozni, de máshova nem tudták "rakni" a gyereket. Ezt pedig legegyszerűbben munkáltatói igazolással lehetett ellenőrizni.

De nem csak nálunk van ám így, máshol is, ahol több a jelentkező, mint a hely.

Szerintem ez teljesen rendben is van. Mi is így kerültünk oviba két és fél évesen.

Nálunk még feltétel a szobatisztaság, persze megértőbbek a kisebbekkel, ha van baleset - az én fiammal szerencsére saját okán nem szokott előfordulni.

Szóval ovifüggő, de nálunk ez a gyakrolat!!

40. Pen80 (válaszként erre: 39. - Milup2)
2013. jan. 3. 08:58
Nem lehet, hogy a nyílt napon betelt a létszám, azért van ez?
39. Milup2 (válaszként erre: 26. - Kata óvónéni)
2013. jan. 3. 06:07

Megkérdezném, hogy az azért normális, hogy itt az egyik győri oviban olyan anyukákat is elutasítottak, akik körzetisek, de mivel nem voltak nyílt napon, nem vették be a gyereküket? (más ovit ajánlottak, na oda sikerült nekik beadni, de az ugye messzebb van) Igen, ez volt az ok, ezt mondták: mert nem voltak nyílt napon, ez alapvetően már kizáró ok...

Nekünk is ezzel kezdték, de felemeltem a hangom, hogy már tavaly is elutasítottak minket, idén nem fognak! Végülis bekerült a fiam..

Érdekes, hogy a körzetisek közül elutasítottak többeket, de Gy.szentivánit bevettek, persze protekcióval. Na meg a fiam márciusi, tavaly azt mondták, már nem tudna a csoportba beszokni, így szeptembertől jöhet..Most meg még áprilisban is hoznak majd gyerkőcöt...


Nem gondoltam volna, hogy ennyire nehéz oviba beíratni a kicsiket..

38. Milup2 (válaszként erre: 37. - Milup2)
2013. jan. 3. 06:02
kiserült = kiderült :)
37. Milup2 (válaszként erre: 17. - 6b08b99072)
2013. jan. 3. 06:00

Igen, én ezt megértem, csak az mit csináljon, akinek vissza kell mennie dolgozni, és böliben sincs hely, de még a nagyszülők is dolgoznak? Fél év van szeptemberig...

Sajnálom, hogy ennyire kevés az ovis férőhely, pedig igény lenne rá. Na meg hogy itt is a protekció számít..Megemlíteném: szeptembertől sem akarták ide, a szomszéd utcai oviba felvenni a fiam, azzal kezdték, hogy nincs a fiam a papíron (bejelentkezéskor mondták)..Mondom: milyen papíron?!?

Kiserült, hogy olyant sem vesznek fel, hiába körzetes, akik nem voltak a januári nyílt napon. Felháborító!

Na, ekkor emeltem fel a hangomat, mert tényleg muszáj...És sikerült bekerülnünk....

2013. jan. 2. 22:14
vannak olyan ovik is, ahol van minicsoport, ennek is érdemes utána járni
35. Ylush
2013. jan. 2. 21:48

Mi is 2,5 évesen kezdtük. Igaz, nem alszik ott, de simán felvették... és kezdhettük is. Egy kitétel volt: a szobatisztaság.

Egyébként Ő a legkisebb a csoportban.

34. vikasz (válaszként erre: 1. - Martin3)
2013. jan. 2. 21:48

Nálunk ennyi idősen még bölcsibe veszik fel. Szerintem nagyban függ attól, hogy van-e egyáltalán hely.


Írj kérelmet, leírva a helyzeteteket, és próbálkozz bölcsiben és oviban is.

33. najudy
2013. jan. 2. 21:38

Szia!

Óvónő vagyok és amennyiben van hely és a gyerek szobatiszta mehet óvodába.

32. slavi
2013. jan. 2. 21:24
Szia! Én szolnokon vagyok óvónő és a mi ovinkban még a szobatisztaság sem feltétel. Kevés a gyermek és vagyunk 3-an felnőttek így tudunk figyelni minden gyerekre. Jelenleg nincs pelus gyerkőc de tavaly volt 2 kisgyermek is.
31. fildus
2013. jan. 2. 21:24
Az ovihoz munkáltatói??? HOL?
30. fildus
2013. jan. 2. 21:23
Úgy tudom, hogy ahol nincs bölcsi és 2,5 éves korára szobatiszta és van hely, akkor beveszik. De ez általában vidékre jellemző, nem a fővárosra.
29. Pen80 (válaszként erre: 27. - Szafaripók)
2013. jan. 2. 21:22
Munkáltatói az ovihoz?
2013. jan. 2. 21:12

na hurrá:) utánanéztem a neten, nyugdíjas nagyszülő is megkaphatja a gyest, akkor lehet ez lesz a megoldás:), de persze holnap mindent végigkérdezek pontosan a hivatalokban, és a bölcsiket/ovikat is felhívom.

köszi mindenkinek!

jó éjt:)

27. szafaripók (válaszként erre: 22. - Kata óvónéni)
2013. jan. 2. 21:09

+ munkáltatói igazolás mindkét szülőtől.

Legalábbis nálunk.


Mi is márciusiak vagyunk, de még épp befértünk...

26. Kata óvónéni (válaszként erre: 24. - Martin3)
2013. jan. 2. 20:59

Nálunk + :)

Az én csoportomba jöhetne még 3 gyerek:)

Azt hogy mekkora rá az esély,azt sajnos nem tudom.Általában ez úgy szokott működni,hogy az anyuka hoz a vezető óvónőnek már érdeklődéskor egy papírt-egy igazolást a leendő munkahelyről,hogy ott mikor áll munkába.Ez is segíteni szokott.Na persze ha van hely...

Elvileg 30 főig szokták"duzzasztani" a csoportlétszámot.

25. Pen80 (válaszként erre: 24. - Martin3)
2013. jan. 2. 20:53

Nálunk van olyan ovi, ahol van szabad hely, csak mi ebbe akartuk vinni.

Egyébként ha jól emlékszem, hogy hol laktok...szerintem nektek is van imami oldalatok, ott érdemes megnézni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook