Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mehet gyermekem 2,5 évesen már óvodába vagy mégsem? fórum

Mehet gyermekem 2,5 évesen már óvodába vagy mégsem? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. martin3 (válaszként erre: 22. - Kata óvónéni)
2013. jan. 2. 20:50
és mekkora az esély a szabad férőhelyre?? nulla vagy mínusz 1:)
23. martin3 (válaszként erre: 20. - Pen80)
2013. jan. 2. 20:49
a nagyobbik lányom márciusi őt sem vették be, de nem csináltam belőle gondot, hiszen érkezett a következő baba, de elgondolkodtató, mi a fenét csináljon a szülő a gyerekkel, ha dolgoznia kell menni, és még fél évig nem veszik be a gyereket oviba, csak azért, mert nem tanév elején született???
22. Kata óvónéni (válaszként erre: 1. - Martin3)
2013. jan. 2. 20:49

Évközi felvétel:

-legyen szabad férőhely

-2,5 évesen feltétel a szobatisztaság.

21. martin3 (válaszként erre: 19. - 6b08b99072)
2013. jan. 2. 20:48
szerintem csak aktív nagyszülő vehetné igénybe, gondolom 2ellátást nem fizet az állam, értem úgy, hogy nyugdíj+ gyes, de mindjárt megnézem
20. Pen80 (válaszként erre: 17. - 6b08b99072)
2013. jan. 2. 20:46
Nálunk tudnak számolni év közben érkező gyerekekkel, többen is vannak, nem értem, ez miért jelentene problémát, persze, ha a szülő időben jelzi az ovinak, hogy vinné a gyereket.
19. 6b08b99072 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2013. jan. 2. 20:46
Nem tudom van e még olyan, hogy a nagyszülő is igénybe veheti a gyest... ez talán egy megoldás lehet, ha még életben van ez a dolog.
18. Pen80 (válaszként erre: 10. - Milup2)
2013. jan. 2. 20:44
A lányom februári, őt is csak szeptembertől akarták. Futottunk pár kört, ő végül mégis mehet februártól.
17. 6b08b99072 (válaszként erre: 10. - Milup2)
2013. jan. 2. 20:44
Abba azért ilyenkor jó belegondolni, hogy az ovi szeptemberben elkezdi az aktuális "tanévet" maximális létszámmal. Mégsem lehet elvárni tőlük, hogy február-márciusban újabb gyerekeket vegyenek fel, csak mert betöltötték a korhatárt, ha egyszer nincs több férőhely...
16. b582d3c5d9 (válaszként erre: 14. - Martin3)
2013. jan. 2. 20:43
Ebben igazad van. Egy 2,5 éves apróságnak a bölcsi talán jobb megoldás.
15. martin3 (válaszként erre: 13. - Urbanszkyviki)
2013. jan. 2. 20:42
de jó! gratula:), akkor megkérdezem a bölcsiket, hátha...de azt sem tudom melyik a körzeti bölcsink, nem találtam a neten:(, hol lehet ennek utánanézni? (nem Bp)
14. martin3 (válaszként erre: 11. - B582d3c5d9)
2013. jan. 2. 20:40
igen, ezt olvastam én is, és a kulcsszó a "felveheti", de az ovi simán mondhatja, hogy bocsi nincs hely...
2013. jan. 2. 20:39

Mióta behozták a fizetősebb bölcsit, azóta sok bölcsiben több szabad férőhely is van - nézz utána biztosan tutira! Egyébként ovi tényleg 2.5 éves kortól van, törvényileg, és csak a szobatisztaság a feltétel.

Bölcsiben egyébként jobb helye lenne (mondjuk ez attól is nagyban függ, hogy milyen hely, ahol éltek, illetve milyen az ovija).

Nekem pont karácsony előtt sikerült beiratnom a fiamat bölcsibe, 2 éves 4 hónapos múlt karácsonykor, véletlenül. Mindenkio azt mondta, hogy fullra tele van a bölcsi, több hónapos a várólista, és mikor bementem érdeklődni, akkor mondták, hogy megszünt a várólista, úgyhogy hétfőn kezdünk a bölcsibe. ;)

12. martin3 (válaszként erre: 8. - Pen80)
2013. jan. 2. 20:38

oh, köszi az ötletet, nekem mindegy, vallási is lehet, ez eszembe sem jutott,

na igen, én is ettől "félek", hogy hiába lesz 2,5éves, hogyan "látok bele" az oviba, hogy tényleg van-e hely, minek "szórakozzanak" egy 2,5évessel, amikor van olyan kiscsoportos, aki már majdnem 4éves lesz?

2013. jan. 2. 20:37
Három éves kortól kötelező az ovi 2013 - tól, de az óvoda felveheti a körzetében lakó azt a gyermeket, aki a 3. életévét a felvételtől számított féléven belül betölti.
10. Milup2
2013. jan. 2. 20:36

Ha beveszik, akkor mehet..

A fiamat 3 évesen sem vették be (márciusi születésű), csak szeptembertől...

9. Pen80 (válaszként erre: 7. - Martin3)
2013. jan. 2. 20:32
Bölcsi-kérdésben nem vagyok otthon, de nem tudok olyan megkötésről, hogy csak egyikbe jelentkezhet és ha ott nincs hely, akkor sem mehetne máshova.
8. Pen80 (válaszként erre: 6. - Martin3)
2013. jan. 2. 20:31
Eredetileg benne volt a jogszabályban amit leírtál, hogy betöltött 2,5 éves mehet, ha minden jelentkező körzetes gyereknek van helye és maradt hely. De az óvodapedagógusok nem szeretik bevenni az ilyen kicsiket (tapasztalat), ezért nézz körül a bölcsiknél szerintem. Nálunk egyébként az egyetem gyakorló óvodájába veszik csak be a 3 év alattiakat. Esetleg érdemes megpróbálni alternatív intézményeket (vallási - ha nem idegenkedtek tőle pl.), tehát nem csak önkormányzati intézményeket.
7. martin3 (válaszként erre: 5. - Pen80)
2013. jan. 2. 20:30
igen, én is bölcsiben gondolkodom/tam első körben, csak mindenki (itt a fórumokon is) azt írja/mondja, hogy szinte képtelenség bekerülni..:(, egyébként csak a körzeti (ahova tartozol lakcím szerint) bölcsibe mehet a gyerek, vagy bármelyikbe a városon belül, ahol van hely? vagy hogyan működik? de mi még "listán" sem vagyunk, hiszen eleve nem jelentkeztünk májusban...olyan hülye vagyok, nem is értem magam, most meg kapkodhatok ide-oda:(
2013. jan. 2. 20:27

a szobatisztasággal nem lesz gond, csak törvényileg érdekelne, hogy valóban beveszik a 2,5éveseket?

jaj és nem ciki ezt megkérdezni az oviban? tudomhülye kérdés, de olyan kellemetlenül érzem magam:(

5. Pen80 (válaszként erre: 1. - Martin3)
2013. jan. 2. 20:27
Elvileg mehet, meg kell kérdezni az oviban. De én körbenéznék bölcsi-ügyben is, hátha van hely.
2013. jan. 2. 20:25
próbáld meg, ovifüggő
2013. jan. 2. 20:25
a szobatisztaság feltétel, azt tudom
2013. jan. 2. 20:23

Menj be az óvodába és kérdezd meg!

Ha van hely, és szobatiszta a kislányod, akkor szerintem beveszik.

2013. jan. 2. 20:21

sziasztok! kislányommal vagyok gyesen, úgy döntöttünk, hogy 3éves koráig itthon maradok vele, de most adódott egy munkalehetőség, amit nem szeretnék kihagyni. De eleve nem jelentkeztünk tavaly 1 bölcsibe sem, gondolom most hiába szólok bárhova, tuti nincs hely:(, viszont 2 hét múlva lesz 2,5éves, mehetne a körzeti oviba? vagy ezt mégsem vezették be? vagy a gyakorlatban ez nem működik? a neten csak annyit találtam, ha a körzeti oviban már minden ovis korú gyermeket felvettek és marad hely, akkor veszik fel.(gondolom hely az nem lesz:() vagy van valami ötletetek, mit csináljak? családi napközit is néztem, de az 35+ a kaja? az majdnem 50.-:(, jól értelmezem? a nagyszülők segítenek, de őket sem kérhetem meg hogy fél évig, amig valóban ovis nem lesz, minden nap ők vigyázzanak rá.

ötlet? nem szeretném emiatt elszalasztani az állást, hiszen alig lehet manapság munkát találni.

köszi a válaszokat előre is!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook